Cursa La Maquinista

5 07 2010

Omar Ouzhif i Hasna Bahom guanyen a la Maquinista

El diumenge 4 de juliol ha tingut lloc la III Cursa Popular per a la Integració La Maquinista, amb una gran participació tant d’atletes discapacitats com d’atletes d’empeu.

Amb un total de 800 atletes que van creuar la meta en categoria absoluta en aquesta prova de 10 km que va tenir la sortida a les 9.00 del matí.

Omar Ouzhif del Fondistes Cervera va ser el vencedor de la jornada en aquesta categoria amb un temps de 30.11. El segon classificat no l’hi va posar gens fàcil, ja que Mohamed Benhmbarka de l’A. Blanc i Blau va entrar només 10 segon més tard. I la tercera posició va ser per Jaume Leiva amb 32.12.

El corredor de l’Adidas Domingo Catalan i un dels grans clàssics, Benito Ojeda, va ser quart i Martin Fiz va ser cinquè.

Entre les dones, Hasna Bahom segueix imparable i s’adjudica una cursa després d’una altra. No va ser menys a la Maquinista on la corredora de l’AA Catalunya va tancar el crono en 36.46. La va seguir Txell Calduch del FC Barcelona amb 38.32 i Maria del Carme Paredes del GD Onze va ser tercera amb 41.13. Anna Riera de l’Aire va ser quarta i Susanna Armengol del corredors.cat va ser cinquena.

Entre els representants osononencs, destaquem

Cursa de 10 kms

24.- Abel Casalí 35:30

69.- Marcel.lí Acedo 38:07

Cursa de 5 km

Martí Seuva 20:06

Daniel Pujadas 21:37

Seguir llegint a corrercorrer.com





Circuit de Catalunya – Mulla´t i corre per l’esclerosi múltiple,

18 05 2010

Més de 2.000 persones a Montmeló

Durant el matí del diumenge 16 de maig es va dur a terme la X edició de la cursa atlètica Circuit de Catalunya, Mulla’t i Corre per l’Esclerosi Múltiple amb un total de 2.200 persones corrent pel Circuit de Catalunya, que per un dia canvia el motor pels atletes.

Un matí ple d’emocions en el que s’han disputat una cursa de 10.000, una altra de 3.000 i una milla. Els guanyadors de cadascuna de les proves han estat els següents corredors:

A la prova dels 10.000m han estat Jaume Leiva amb 30.48, Benito Ojeda amb 32.07 i Sergi Vergés amb 32.11 entre els homes i Lucia Martínez amb 38.57, Susanna Armengol amb 39.50 i Esther Domingo amb 44.31 en dones.

A la prova dels 3.000 m els guanyadors entre els homes han estat Andrés Sànchez amb 9.38, seguit de Bartolomé Chamorro amb 9.47 i de David Homs amb 9.57. I entre les dones la guanyadora ha estat Anabel Valentín amb 12.12, seguida de Cristina Codina amb 12.21 i de Lydia Martin amb 12.31.

Finalment la milla la van guanyar Carles Homs i Carol Arqué.

Resultats

Classificació masculina 10.000m

1 4 Jaume Leiva Beato   30:48 30:48 3:05 1 17:04

2 548 Benito Ojeda Sanz   32:07 32:07 3:13 2 17:21

3 1382 Sergi Verges Rocher   32:11 32:11 3:14 4 17:21

4 657 Artur Roig Rodero   32:15 32:15 3:14 3 17:21

5 180 Dani Cuartero Pastor   32:33 32:33 3:16 5 17:21

6 556 Marc Otero Fernandez   32:37 32:36 3:16 6 17:36

7 119 Ramon Camps Quesada   33:14 33:14 3:20 7 17:37

8 77 Dani Bayes Prat   33:38 33:38 3:22 8 17:43

9 266 Oliver Galindo Luque   34:15 34:14 3:26 10 18:14

10 276 Marc Garcia Gimenez   34:34 34:33 3:28 9 18:08

Classificació femenina 10.000m

1 451 Lucia Martinez Montesinos F-1 38:57 38:56 3:54 45 20:47

2 54 Susanna Armengol Porta F-2 39:50 39:49 3:59 79 21:24

3 208 Esther Domingo Nieto F-3 44:31 44:28 4:27 186 23:04

4 162 Miriam Codina Castillo F-4 44:43 44:28 4:27 265 23:51

5 673 Maria Ruiz Amoros F-5 44:49 44:12 4:26 274 23:37

6 1052 Nuria Camps Jaraba F-6 44:53 44:42 4:29 315 24:30

7 542 Mireia Nomen álvarez F-7 45:50 45:20 4:32 333 24:21

8 1200 Victoria Leon Rodriguez F-8 46:07 45:59 4:36 293 24:21

9 455 Imma Martínez RodrÍguez F-9 46:20 46:03 4:37 295 24:13

10 414 Nuria Llorente Zurita F-10 46:28 46:09 4:37 378 24:52

Classificació masculina 3.000

1   3051 Andres Sanchez Martinez     9:38 3:13 1-M UAT

2   3020 Bartolome Chamorro Serrano     9:47 3:16 2-M CALIFORNIA SPORTS

3   3227 David Homs Lorenzo     9:57 3:19 3-M MAIMAKANSU

4   3034 Daniel Martínez Ortas     10:00 3:20 4-M  

5   3015 Jose Maria Cano Fernandez     10:03 3:21 5-M  

6   3248 David Ramiro García     11:30 3:50 6-M  

7   3013 Roger Blas Escuté     11:42 3:54 7-M C.A. NOU BARRIS

8   3026 Juan Luis Gonzalez Marro     11:45 3:55 8-M  

9   3214 Jordi Espín MartÍ     11:51 3:57 9-M  

10   3215 Lluc Fernández Callao     11:56 3:59 10-M 

Classificació femenina 3.000

1 3053 Anabel Valentín Mateos F 1 12:12 4:04 1-F 

2 3019 Cristina Codina Santamarina F 2 12:21 4:07 2-F ADIDAS DOMINGO CATALAN

3 3032 Lydia Martin Candeleda F 3 12:31 4:11 3-F 

4 3207 Marina Castells F 4 14:24 4:48 4-F ESBUFECS

5 3239 Mar Ojeda Fernandez F 5 15:27 5:09 5-F  

6 3219 Patricia Fernandez Torre-Marin F 6 15:28 5:10 6-F U.A. BARBERA

7 3008 Monica Bartoli Cenit F 7 16:20 5:27 7-F  

8 3009 Sonia Bartoli Cenit F 8 16:20 5:27 8-F  

9 3232 Mireia Massons Comanges F 9 16:21 5:27 9-F

10 3251 Marta Salichs Florensa F 10 16:27 5:29 10-F

 Hi va haver representació Osonenca a Montmeló en la cursa de 10 kms, destaquem alguns dels participants: (segur que ens deixem algú;  si ets Osonenc, vas participar a Montmeló i vols sortir a la llista fes-ho saber enviant un comentari)

8.- Dani Bayés 33:38

22.- Mane Nogué 37:35

28.- Santi Paré 37:56

51.- Albert Corominas 39:15

53.- Martí Seuva 39:25

239.- Santi Rovira 44:35

468.- Marta Torreguitart 48:20 (16ª Class. Fem)

Informa: corrercorrer.com





Canet Race 10 km RUN 10 MEDITERRANEAN SERIES

4 05 2010

Abdeslam Louah i Elena Daví imposen la seva llei a la Canet Race 10Km

La tercera prova de les Run10 Mediterranean Series 2010 acaba amb la victòria més ajustada de la temporada tant a la categoria masculina com a la femenina

Els carrers de Canet de Mar han estat l’escenari de la cursa més igualada de les disputades fins aquest moment a les Run10 Mediterranean Series 2010 amb motiu de la Canet Race 10Km, una prova que ha comptat amb més de 500 inscrits. El triomf d’Abdeslam Louah (Agrupació Atlètica Catalunya) s’ha decidit als darrers metres amb un gran esprint final davant Abdeslam El Ouahabi (AC Carns Viaplana) i Jaume Aragonés (C.A. A 4 El Km) al qual la punta de velocitat de Louah ha estat clau després d’una cursa en grup des dels primers compassos. La prova femenina se l’ha endut Elena Daví amb només vuit segons de diferència amb Mercè Pérez (Elskekorrenmolt). La tercera plaça femenina ha estat per Susanna Armengol (Corredors.cat).

Vegeu crònica sencera a corrercorrer.com