C.A. Vic – Notícies de la setmana

1 06 2010

Anna Comet // CAVic                                                

 L’equip masculí 3r al Campionat de Catalunya de Relleus

El dissabte 29 de maig, coincidint amb el Míting Internacional d’Atletisme de Palafrugell-Costa Brava, es va disputar el 84è Campionat de Catalunya de relleus.

Cal destacar la medalla de bronze que es va penjar l’equip masculí del 4×400 format per en Jordi Alsina, en Ferran Fontarnau, en Daniele Pedrotti i en Dan Sanz. L’equip va marcar un temps final de 3’27’’38 i es va classificar per darrera de l’AAC i del JAS.

Pel que fa a l’equip femení del CAVic va finalitzar en 5na posició amb un temps final de 51’’80 en els 4×100. L’equip format per la Jana Coll, la Laia Gil, la Marta Sabata i la Maria Serrat. En aquesta distància l’equip guanyador fou un equip irlandès, seguit de l’AAC i del Muntanyenc. 

3 podis al Campionat de Catalunya de Milla Urbana

Terrassa va ésser la seu del 1r Campionat de Catalunya de Milla Urbana de les categories veterans i absoluts amb la participació de 3 atletes del CAVic i els 3 van marxar amb medalla.

Pel que fa a l’Encarna Garcia cal destacar la seva 3era posició absoluta i 1era de la categoria veterans F40 amb una marca de 5’44. Per davant seu dues atletes de CAManresa, una sènior l’Alba Gallardo i una F35, la Judit Ester.

Pel que fa als nois els germans Marsol també van fer una gran actuació amb el subcampionat d’en David Marsol en M40 per darrera de l’Albert Lòpez dels GA Lluisos Mataró i per davant d’en Xavier Chicot del Pratenc. El temps d’en David va ésser de 4’53. I finalment en categoria M35, en Francesc Marsol es va penjar el bronze amb 4’45 per darrera d’en David Francome dels Amics At.Andorra i d’en Rafael Melero del Medilast Lleida. 

Laia Andreu 2na d’Espanya de Curses de Muntanya

També cal destacar la 2na posició de l’atleta de curses de muntanya Laia Andreu que ahir es va proclamar subcampiona d’Espanya a la Puyada Oturia, a Sabiñánigo, en una cursa de 38 km duríssima i amb un nivell dels atletes molt alt. La Laia va entrar en 2na posició per darrera de l’andalusa Blanca Maria Serrano i per davant de la corredora de Cuenca, Núria Domínguez, germana de la Marta Domínguez. 

Roger Puigbó a la BT Paralympics World Cup de Mànchester

Els dies 26 fins al 31 de maig s’ha celebrat al Regional Arena de Manchester (Gran Bretanya) la BT Paralympic World Cup amb dos únics representants catalans i espanyols, en Roger Puigbó i en Rafa Botello que han estat els dos únics estatals convidats.

Durant el dimecres 26 de maig van participat en dues proves, els 800m T54 i els 1.500 m T53/T54, proves guanyades pel suís Marcel Hug i en les que els dos catalans han repetit posicions, en Roger 4rt i en Rafa 8è en les dues proves.

A la dels 800 m, darrera del suís Hug (1′ 38″ 54) entrava el britànic David Weir amb 1′ 38″ 92, el tailandès Prawat Wahoram (1′ 40″ 44) i en Roger ho feia amb 1′ 40″ 89 i en Rafa amb 1′ 55″ 10.

A la dels 1.500 m, darrera Hug (3′ 13″ 68), entrava el tailandès Wahoram (3′ 17″ 57), l’americà Joshua George (3′ 17″ 84) i en Roger (3′ 19″ 13) imposant-se a l’esprint al campió britànic Weir, amb 3′ 19″ 21 i a l’argentí Alejandro Maldonado (3′ 19″ 24). En Rafa Botello ha entrat amb 3′ 43″ 50.

A destacar el bon paper dels dos únics participants de la categoria T53, l’americà George i en Roger, enmig de la resta de participants tots ells de la categoria superior T54. 

Jornada de Lliga de Promoció a Serrahima

Durant el dissabte 29 de maig va tenir lloc una nova jornada de la Lliga de Promoció a Serrahima, Barcelona.

En la categoria infantil en els 150 mll l’Albert Baronet va marcar un temps de 21’’2.  En el llançament de disc, en Guillem Pinyol va fer la 4ª millor marca de la jornada amb 30.31m i en alçada fou 5è amb 1.35m

En categoria cadet, en els 300 mll, en David Benito va fer un temps de 40’’6. 

Jornada de Lliga Catalana de Promoció a Mataró

A Mataró també va haver-hi jornada de la Lliga Catalana de Promoció amb el 1r lloc d’en David Benito en categoria cadet en els 100 mt. La Jana Coll va fer el 2n millor llançament en martell amb 44.44m i la Tina Vilamajor va fer 6 nuls. 

Control de les categories juvenil, júnior i promesa a l’Estadi Joan Serrahima

Durant el diumenge es va disputar el control de les categories juvenil, júnior i promesa a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona amb la participació d’en Daniele Pedrotti en els 200 mll amb 23’’54, en Dan Sanz amb 23’’25, l’Andrés Daniel Jiménez amb 23’’91, en Marc Boixados amb 23’’94, en Lorde Stanley Owusu amb 23’’96  i l’Albert Pessarrodona amb 25’’31.

En els 800 mll l’Andreu Moreno va marcar 2’06’’75 i en Mohamed Rabhi 2’12’’84.

En categoria juvenil, en els 3000 mll, l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 10’04’’93. I en el llançament de pes en Jordi Moya va fer la millor marca de la jornada amb 13.12m. El mateix Jordi, en disc va tornar a repetir el millor llançament amb 39.07. 

Pel que fa a les noies, en els 200 mll, la Laia Gil va fer un temps de 27’’06, la Maria Serrat 27’’75. En el salt de llargada la Marc Garcia va fer un salt de 4.67m i la Sara Sanz 4.32m. En llançament  de disc la Sara Fernàndez va marcar 25.01m

 

 

Anuncis




C.A. Vic – Notícies de la setmana

25 05 2010

Anna Comet // CAVic                                             

Fase prèvia del Campionat de Catalunya benjamí.

El dissabte 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria benjamí a Terrassa.

En els 60mll l’Oriol Benito va ser el 2n de la seva sèrie amb 10’’65, en Carles Martínez va marcar 11’’33. Finalment els dos atletes van ésser 36è i 74è respectivament. En els 1.000mll en Ferriol Galobardes va marcar un temps de 3’55’’94 i va ésser 18è.

En el salt de llargada l’Oriol Benito va ésser 13è amb un salt de 2.84m.

Bons resultats a la fase prèvia en categoria cadet

El mateix 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria cadet, també a Terrassa.

En els 100m tanques en David Benito va ésser 5è de la seva sèrie amb 15’’81. En el llançament de disc l’Arnau Moya va finalitzar 20è amb un llançament de 24.40m.

En els 100mll femenins l’Olga Carro va ésser 29ª amb 14’’39.

Cal destacar la 3ª posició de la Cristina Riba al salt de llargada, amb un salt de 5.41m i la 1ª posició de la Jana Coll en el llançament de disc amb 28.87m, en el mateix llançament la Laura Pessarrodona va ésser 5ª amb 26.34m. En el llançament de martell la Valentina Vilamajó fou 4ª amb 40.51m i la Jana Coll 6ª amb 38.73m.

Bones posicions a la fase prèvia en categoria aleví

El diumenge va ésser el torn de la categoria aleví, també en fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria celebrat a Calella.

L’Arnau Pallàs fou 7è de la seva sèrie als 600mll amb 1’53’’49. En el salt d’alçada l’Abel Benito va saltar 1.20m, millor marca del dia juntament amb altres atletes. El mateix Abel fou 13è en el salt de llargada amb 3.56m.

En el llançament de pes, l’Enric Martínez fou 2n amb 8.79m i el mateix Enric va fer un llançament de disc de 18.56 que li va valdre la 7ª posició.

En els 60 mll, la Judit Fernàndez va ésser la 2ª amb 9’’06, la mateixa Judit fou 2ª en el salt de llargada amb 4.03m. La Jana Aguilar fou 1ª de la seva sèrie als 600mll amb 1’59’’35. La Judit Sepúlveda va llançar 14.27 amb disc i va ésser 5ª i va repetir posició en el llançament de pilota amb 20.60m. 

En categoria infantil també hi haurà bona representació al Campionat de Catalunya

I també a Calella es va disputar la fase prèvia de la categoria infantil.

L’Arnau Comajoan va ésser 14è en els 80mll amb 11’’50 i 15è en els 150mll amb 21’’80. En els 600mll, l’Albert Baronet fou 6è amb 1’46’’19.

En Roger Pallàs va aconseguir la 4ª posició en els 220m tanques amb 34’47 i el mateix Roger va fer la 2ª millor marca del dia en els 1000m obstacles amb 3’18’’61.

L’Eloi Pinyol va finalitzar 4rt en el salt d’alçada amb 1.38m i en Guillem Pinyol 12è amb 1.30m. En ela salt amb perxa, l’Isaac Acevedo fou 6è amb 2.10m i l’Eloi Pinyol va saltar en llargada 4.19m que li van donar la 13ª posició.

En el llançament de disc en Guillem Pinyol va ésser 11è amb 18.00m.

En els 80 mll la Claudia Anglada va ésser 27ª amb 11’’97 i la Clara Ferrer 34ª amb 12’’10. La Laia Aguilar va marcar 3’36’’88 en els 1000mll.

En el salt de llargada la Berta Tenas va ésser 9ª amb 4.22m. En el triple salt, la Cora Sepúlveda va ésser 5ª amb 9.16m, la Clàudia Anglada 9ª amb 8.72m i la Berta Tenas 13ª amb 8.59m.

En el llançament de disc femení la Montserrat Moya va ésser 12ª amb 15.08 i en el llançament de martell la Marta Ayats va ésser 8ª amb 24.66m, la Montserrat Moya 11ª amb 23.87m.

Control de les categories juvenil, júnior i promesa a Barcelona

El dissabte 22 a l’estadi Joan Serrahima de Barcelona va tenir lloc un control de la categoria Juvenil-Júnior i promesa.

En els 100mll l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 12’’50, l’Andrés Daniel Jiménez 11’’70, en Marc Boixadós 11’’86. En els 400mll en Dan Sanz va fer un temps de 52’’61, en Marc Boixadós 55’’55, en Marc Noguera 1’04’’68.

En els 1.500mll l’Andreu Moreno va fer un temps de 4’20’’13, en Mohamed Rabhi 4’39’’92. En els 110m tanques, l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 17’’91 i en Cosme Vicens 16’’11.

En els 2.000m obstacles l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 7’10’’90.

Entre les noies, la Laia Gil va fer 12’’94 en els 100mll, la Marta Sabata 13’’74, l’Arola Solà en els 400mll va fer un temps de 1’06’’04. En els 1500mll la Magda Vicens va fer un temps de 4’59’’69.

Pol Guillen i Judith Pla guanyen la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya

Foto: Adrià Costa Osona.com

El diumenge va tenir lloc la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya, el 10.000 amb sortida a Manlleu i arribada a Vic que enguany el CAVic ha agafat el relleu per a l’organització de la prova.

Els guanyadors de la prova varen ésser en Pol Guillén i la Judith Pla, seguits d’en Pere Arco i l’Òscar Rodríguez en el cas dels homes i en les dones de la Louise Brown i de l’atleta del CaVic, Encarna Núñez.

Cal destacar també la 6ena posició de l’Abel Casalí, la 38ena d’en Marcel·lí Acedo. La resta de corredors del CAVic varen ésser:

58è Lluís Ginebra, en Moisès Mora, la Marta Pujol, en Carles Sobrino. I d’Oson@corre 28è en Ciriaco Redondo, 44è Santi Paré, 59è en Mane Nogué, 69è en Martí Seuba, 74è l’Enric Marrodan, l’Aureli Gòmez, en Daniel Pujadas, la Cristina Gutiérrez, en Gabriel Conill, en Xavier Tornafoch.

Campionat de Catalunya de Muntanya a Paüls

Durant el diumenge es va celebrar el Campionat de Catalunya de curses de muntanya amb la participació de 4 membres de l’equip de curses de muntanya UEVic/CAVic.

En Dani Bordallo va aconseguir una gran 12ena posició, en Pep Orozco fou 44è i entre les noies la Sònia Bruguera fou 13ena i l’Helena Vilardell 17ena en un Campionat encapçalat per en Just Sociats i per l’Esther Hernàndez