Cursa de Muntanya Sant Bartomeu del Grau Puigmoltó 2010

21 06 2010

Roberto Sancho i Maria de Montanyans guanyen a Sant Bartomeu

El diumenge 20 de juny ha tingut lloc la III Cursa de Muntanya de Sant Bartomeu, que aquest any ja l’han batejat com la Cursa de Puigmoltó.

Amb una àmplia participació que gairebé ha arribat als 200 inscrits es va donar la sortida a aquesta prova de 10 km que recorre camins i pistes forestals dels voltants de la població de Sant Bartomeu del Grau.

Roberto Sancho del Matxacuca va ser el vencedor en categoria masculina amb un temps de 47.30 i va guanyar amb certa tranquil.litat. Més renyida va estar la classificació per al segon i tercer ja que només un segon va separar a aquests dos atletes. Finalment Jordi Alsina de Triatlètic Torelló amb 49.25 va ser segon i la tercera posició va ser per Eduard Solà del Diedre amb 49.26.

Martí Lázaro va ser quart amb 51.08 i Jaume Lara, categoria màster, va ser cinquè amb 51.13.

Pel que fa a les dones, Maria de Montanyans de l’Esportiu Penedès va ser la vencedora amb un temps final de 1h02.44, seguida de Lucía Caballero de la UEC Anoia amb 1h03.36 i l’encarregada de tancar el podi va ser Elisabet Campàs amb 1h09.03.

La quarta posició femenina va ser per Mary Gómez de l’AA Tona i la cinquena per Laura Aumatell del triatlètic Torelló.

Resultats:

Classificació masculina

1. Roberto Sancho (Matxacuca) 47.30

2. Jordi Alsina (Tri.Torelló) 49.25

3. Eduard Solà (Diedre) 49.26

4. Martí Lázaro 51.08

5. Jaume Lara 51.13

Classificació femenina

1. Maria de Montanyans (esportiu Penedès) 1h02.44

2. Lucia Caballero (UEC Anoia) 1h03.36

3. Elisabet Campàs 1h09.03

4. Mary Gòmez (AA Tona) 1h11.44

5. Laura Aumatell (Tri.Torelló) 1h11.52

Anuncis




Cursa de Muntanya EME Voltreganès 2010

17 05 2010

Celebrada la primera cursa de muntanya del Voltraganès

Durant la jornada del diumenge 16 de maig també s’ha celebrat la I edició de les curses de muntanya del Voltraganès. Un conjunt de 3 proves completament de muntanya amb sortida i arribada a Sant Hipòlit.

Les tres competicions han estat de les següents distàncies: marató de muntanya de 42 km, una altra una mica més llarga que una mitja marató, amb 24 km i l’última amb 12 km. En total un centenar de corredors s’han reunit a Sant Hipòlit per a prendre la sortida de les seves curses respectives.

La marató ha estat per al corredor del AE Diedre Jordi Martín amb 3h28, seguit de molt aprop de Dani Ballesteros del mateix club amb 3h31 i Ramon Rierola ha tancat el podi amb 3h50. La quarta posició ha estat per a Eduard Solà amb 3h58 també del AE Diedre i Jordi Tubau ha estat cinquè amb 3h58.

No hi ha hagut participació femenina en la prova llarga.

En quant a la mitja marató, el guanyador ha estat Jordi Juventeny amb 1h58, seguit de Xavier Molist que ha entrat només 6 segons per darrere del guanyador i la tercera posició ha estat per a Xevi Salat amb 2h04. La quarta posició ha estat per a Ivan Parés i la cinquena per a Jaume Miarons.

Entre les dones la guanyadora de la prova ha estat Rosa Espina amb 2h46.18, seguida d’Anna Maria Tomàs amb 2h46.21 i d’Helena Vilardell amb 2h47.

Finalment la cursa de 12 km ha estat encapçalada per Martí Lazaro amb 57.10, seguit de Gerard Campdelacreu amb 57.19 i per Ernest Ausiró amb 57.26. La quarta posició se l’ha endut Gerard Colomer amb 58.39 i la cinquena Ernest Dam amb 1h04.

Entre les dones la guanyadora ha estat Àgata Nogué amb 1h21, seguida de molt aprop per Anna Parramon.

Els corredors han quedat molt contents de la prova i les han caracteritzat de molt boniques i ràpides.





I Cursa de Obstacles Universitat de Vic

3 05 2010

Cursa d’Obstacles Universitat de Vic

Ahir diumenge 2 de Maig de 2.010, es va fer a Vic la I Cursa d’Obstacles Universitat de Vic, Es tractava d’ una cursa atlètica d’obstacles, tant naturals com artificials repartits en un total de 30 estacions al llarg de la ribera del riu Meder a la ciutat vigatana. Els participants havien de demostrar les qualitats tècniques i la capacitat física suficient per superar les diverses proves especials que trobaven al llarg d’un circuit de 6 kms en la modalitat SPRINTER o 12 kilòmetres en la modalitat FINISHER, segons de la categoria seleccionada.

En una lluita constant contra el cronòmetre des de la mateixa sortida, els corredors varen posar a prova la seva fortalesa i capacitat de resistència superant totes les proves especials fins a creuar la línea d’arribada.

Hi varen participar un total de 175 atletes repartits de manera similar entre les dues categories i hi varen participar des de plusmarquistes fins a colles disposades a passar una bona estona fent esport. Cal destacar el concurs de disfresses, que va aportar una bona quantitat de rialles per part dels espectadors que veien atònits desfilar per davant seu des de presoners, mariners, nois vestits de nedadores, boletaires, conguitos i altres espècimens.

La cursa fou molt divertida, i els participants varen haver de fer les mil i una per poder superar les exigents dificultats que proposaven els organitzadors, des de basses de fang, filferro espinós, equilibris amb pals, incursions al riu… i també hi va haver un fi de festa al Village de la cursa amb música i uns premis molt especials!

Tothom qui va aconseguir acabar la cursa llarga va tenir un record que els identificarà com a “FINISHER NON STOP UNIVERSITAT DE VIC”, un mèrit només per als escollits.

Els guanyadors de les curses foren Angel Serrat 28’:39” en la categoria Sprinter masculí, que es va imposar per davant de Lluis Ginebra 29’:32” i de Marc Vila 32’:38”.

En l’apartat femení de la categoria Sprinter, Sònia Bassas 44’:08” va ser l’atleta més espavilada i va creuar la línia de meta en primera posició per davant de Ariadna Ruiz 44’:53” i de Sandra Muñoz 47’:02”.

En la categoria FINISHER, amb un recorregut de 12 kms i reservada a atletes més experimentats, es va imposar l’atleta basc Angel Mª Lopez 58’:46”, per davant de Marti Lázaro 58’:52” i en tercera posició l’atleta de Sant Quirze de Besora Jordi Portell 59’:37”.

La categoria FINISHER femenina va estar dominada per Nuria Codina que va creuar la línia d’arribada amb un temps de 1h:16’01”, en segona posició Nereida Pujol 1h:18’:49” i completava el podi femení Esther Jove 1h:19’46”.

RESULTATS:

General Absoluta Finischer 12.000 mts

1  Angel M. Lopez Caceres 58:46 58:46 4:54 2

2  Marti Lazaro Cordero 58:52 58:52 4:55

3  Jordi Portell Pujol 59:20 59:20 4:57

4  Zuhir Zammouri 59:37 59:37 4:59

5  Albert Besalu Figuerola 1:01:38 1:01:38 5:09

6 Jaume Terricabras Jutglar 1:01:38 1:01:38 5:09

General Absoluta Sprinter 6.000 mts

1  Angel Serrat Garcia 28:39 28:39 4:47

2  Lluis Ginebra Puigoriol 29:32 29:32 4:56

3  Marc Vila Miarons 32:38 32:38 5:27

4  Mackenzie Tully 33:21 33:21 5:34

5  Francesc Casas Soler 33:50 33:50 5:39

6  Jordi Homs Pujols 34:13 34:13 5:43

Vegeu tota la classificació a corrercorrer.com

Informa Victor Vilalta