C.A. Vic – News

23 12 2010

Anna Comet // CAVic                                                               

3 podis a Caldes de Malavella

El diumenge 19 de desembre ha tingut lloc el XXVI Cros de Caldes de Malavella a Girona.

En categoria prebenjamí, en Marc Domínguez ha estat 3r. La Lídia Criballes, en categoria benjamí ha finalitzat en 23ª posició. En categoria aleví cal destacar la 2ª posició de la Jana Aguilar.

En categoria cadet, la Marina Comas ha estat 12ª i la Laia Aguilar 25ª. També cal tenir en compte una altra 2ª posició de l’Encarna Garcia en categoria veterà A i en veterà C masculí, en Miquel Pujol ha estat 4t.

Control cadet, júnior, juvenil i absolut a Sabadell

El dissabte i el diumenge han tingut lloc els control de les categories cadet, júnior, juvenil i absolut amb pista coberta a Sabadell. Als 60 mll, l’Eloi Pinyol ha fet un temps de 9’’32 i al llançament de pes 8’22m.

La Jana Roca ha marcat un temps de 8’’56 als 60mll, l’Olga Carro 8’’63 i la Marta Ayats 10’’34 a la mateixa prova.

Pel que fa als 300mll, l’Olga Carro ha fet un temps de 48’’43 i al llançament de pes, la Jana Coll ha aconseguit 8’38m i la Marta Ayats 7,41m.

En les categories júnior i juvenil, a la prova dels 200 mll, en David Benito ha tancat el crono a 25’’88. A la prova dels 800 mll, en Mohamed Azanay ha marcat 2’04’’82. Als 60 mll, en David Benito ha fet 9’’15.

Pel que fa a les noies, la Laia Gil ha fet 27’’26 als 200 mll i la Sara Sanz 29’’19.

Finalment en categoria absoluta, l’Alejandro Rodríguez ha fet 7’’32 als 60 mll i l’Andrés Daniel Jiménez 7’’48.  A la prova dels 400 mll, en Daniele Pedrotti ha marcat 51’’76. Pel que fa als 1.500 mll, l’Abel Casalí ha fet la 3ª millor marca del dia amb 4’06’’81. Per la seva banda en Guillem Roca ha fet el millor salt de la jornada, aconseguint 6’83m en llargada.

Pel que fa a les noies, l’Anna Blancafort ha finalitzat els 60 mll amb 8’’65, els 60 m tanques amb 10’’41 i la Cristina Riba ha saltat 4’76 amb llargada. 

David Marsol 20è a La Sansi

La tradicional cursa La Sansi de Lloret també ha tingut lloc aquest diumenge 19 de desembre amb la participació de l’atleta de la casa, David Marsol que ha estat 20è amb 15’56’’ als 5.000 m i 6è de la seva categoria.

Èxit de participació a la II ECO-MITJA Marató de Vic

Gerard Costa

Durant la jornada del diumenge 19 de desembre s’ha dut a terme la 2a edició de l’ECO-MITJA Marató Oson@corre Ciutat de Vic. Amb un dia menys fred que en la primera edició i un sol radiant durant tota la jornada, a les 11 del matí en Jaume Tolosa, atleta d’ultrafons, ha donat la sortida d’aquesta 2ª edició que ha comptat amb 720 atletes, un total de 220 participants més que en la seva 1ª edició.

A part del rècord participatiu, també cal destacar el rècord de la prova que ha marcat l’Ahmed El Mansoliri del Mesquita Puigcerdà amb 1h10’25 i així ha rebaixat amb 3 minuts el millor temps que s’havia establert l’any 2009. L’ha seguit l’Èric Diaz del Reus Ploms amb 1h15’33 i en Josep Martínez del A 4 el Km. La quarta posició ha estat per l’atleta vigatà del CN Vic ETB, en Dani Bayés i l’Aleix Carreras Fabregat del Running Vallès ha estat cinquè.

Pel que fa a les noies, l’Encarna Núñez del CAVic ha repetit victòria, tot i que no ha pogut millorar la seva marca a causa d’unes molèsties al genoll esquerra que ha arrossegat durant tota la prova. L’Encarna ha entrat a met amb 1h25’42, l’ha seguit la Lucia Martínez de l’Adidas Domingo Catalan amb 1h27’34 i l’Anna Riera de l’Aire ha tancat el podi amb 1h29’08. La cuarta posició ha estat per l’Ester Ferrer del Club Natació Triatló amb 1h29’26 i la cinquena ha estat la Veronica Aveni del CN Vic ETB amb 1h32’16.

Joan Barceló

Pel que fa a les categories els guanyadors han estat: en sènior l’Èric Diaz i l’Encarna Núñez, en sub-23 en Gerard Garrote, en veterà A l’Ahmed El Mansoliri i l’Imma Parrizas. En veterà B, l’Alfons Esquius i l’Anna Riera i en veterà C en Joan Serra i la Maria Font i en veterà D en Jordi Prat.

Finalment cal anomenar els guanyadors dels trofeus especials: els guanyadors dels millors atletes del Club Atlètic Vic han estat en Dani Bordallo i l’Encarna Núñez. I els guanyadors d’Oson@corre han estat en Ciriaco Redondo i la Cristina Gutiérrez.

L’organització fa una valoració molt positiva de la resposta que han tingut els atletes, del funcionament en general de la prova i agraeix la confiança que han mostrat els participants amb la gran allau d’inscripcions que hi ha hagut., cosa que anima a seguir treballant per a poder oferir, any rere any, un bon servei als corredors.

També cal agrair a tots els col·laboradors, espònsors i personal que ha estat involucrat a la prova ja que sense ells seria impossible poder-la tirar endavant.

També hi van participar:

Manel Bolaños Dorsal 90

Del CAVic, en Jordi Parareda, en Miquel Morales, en Jaume Tolosa, l’Iñaki Eguzquiza, en Jordi Benito, en Lluís Plans, en Moisès Mora, l’Ester Bau, la Mari Màrquez, la Montse Fontarnau. I d’oson@corre, en Santi Paré, l’Ernest Dam, l’Albert Riubrogent, en Marc Culí, en Víctor Algueró, en Daniel Pujadas, en Gerard Costa, en Jordi Barceló, en Santi Maydeu, en Xavier Ferrer, l’Aureli Gòmez, en Joan Casanovas, en Manel Bolaños, la Cristina Gutiérrez, la Montse Periago i l’Isàvena Opisso.

 

Anuncis




Èxit de participació a la II ECO-MITJA MARATÓ OSONA CORRE CIUTAT DE VIC

19 12 2010

CAVic // Anna Comet            19 de desembre de 2010

Durant la jornada d’avui diumenge 19 de desembre s’ha dut a terme la 2a edició de l’ECO-MITJA Marató Oson@corre Ciutat de Vic. Amb un dia menys fred que en la primera edició i un sol radiant durant tota la jornada, a les 11 del matí en Jaume Tolosa, atleta d’ultrafons, ha donat la sortida d’aquesta 2ª edició que ha comptat amb 720 atletes, un total de 220 participants més que en la seva 1ª edició.

A part del rècord participatiu, també cal destacar el rècord de la prova que ha marcat l’Ahmed El Mansoliri del Mesquita Puigcerdà amb 1h10’25 i així ha rebaixat amb 3 minuts el millor temps que s’havia establert l’any 2009. L’ha seguit l’Èric Diaz del Reus Ploms amb 1h15’33 i en Josep Martínez del A 4 el Km. La quarta posició ha estat per l’atleta vigatà del CN Vic ETB, en Dani Bayés i l’Aleix Carreras Fabregat del Running Vallès ha estat cinquè.

Pel que fa a les noies, l’Encarna Núñez del CAVic ha repetit victòria, tot i que no ha pogut millorar la seva marca a causa d’unes molèsties al genoll esquerra que ha arrossegat durant tota la prova. L’Encarna ha entrat a meta amb 1h25’42, l’ha seguit la Lucia Martínez de l’Adidas Domingo Catalan amb 1h27’34 i l’Anna Riera de l’Aire ha tancat el podi amb 1h29’08. La cuarta posició ha estat per l’Ester Ferrer del Club Natació Triatló amb 1h29’26 i la cinquena ha estat la Veronica Aveni del CN Vic ETB amb 1h32’16.

Pel que fa a les categories els guanyadors han estat: en sènior l’Èric Diaz i l’Encarna Núñez, en sub-23 en Gerard Garrote, en veterà A l’Ahmed El Mansoliri i l’Imma Parrizas. En veterà B, l’Alfons Esquius i l’Anna Riera en veterà C en Joan Serra i la Maria Font, i en veterà D en Jordi Prat

Finalment cal anomenar els guanyadors dels trofeus especials: els guanyadors dels millors atletes del Club Atlètic Vic han estat en Dani Bordallo i l’Encarna Núñez. I els guanyadors d’Oson@corre han estat en Ciriaco Redondo i la Cristina Gutiérrez.

L’organització fa una valoració molt positiva de la resposta que han tingut els atletes, del funcionament en general de la prova i agraeix la confiança que han mostrat els participants amb la gran allau d’inscripcions que hi ha hagut., cosa que anima a seguir treballant per a poder oferir, any rere any, un bon servei als corredors.

També cal agrair a tots els col·laboradors, espònsors i personal que ha estat involucrat a la prova ja que sense ells seria impossible poder-la tirar endavant. 





Mitja i 10 Kms de Roda de Ter 2010

11 10 2010

MITJA MARATÓ DE RODA DE TER 2010

10 KMS DE RODA DE TER 2010

Aquest Passat diumenge 10 d’Octubre de 2010, s’ha fet la XXVIIª edicio de la Mitja Marato, la XIVª Cursa de 10Km i la XIIª del Cros Escolar. La Mitja Marató ha estat puntuable per la 5ª Challenge de Mitges Maratons,Gran Premi Diputació de Barcelona i la Cursa de 10km ho ha estat per la lliga de Internet de la Champion Xip.

La cursa ha estat un xic deslluïda, per la presència de la pluja, que ha estat pressent des de primera hora del dia, però que ha respectat als corredors en el moment de la prova. Un total de 591 atletes han finalitzat les dues curses reservades als atletes absoluts, la cursa de 10 i la Mitja.

El guanyador de la Mitja Marató, ha estat l’atleta internacional Andorrà, especialista en els 3.000 metres obstacles, Pep Sansa del Fent Camí-Mislata, qui ha invertit 1h:11’32”. Sansa ha guanyat amb molta autoritat, ja que li ha tret dos minuts al segon classificat, el seu company d’equip Victor Martínez (Fent camí-Mislata) 1h:13’32”. En tercera posició, s’ha classificat l’especialista en maratons Ricard Verge de l’Adidas Domingo Catalán amb 1h:14’16”.

En l’apartat femení, la guanyadora ha estat Lucia Martinez de l’Adidas Domingo Catalán amb 1h:27’46”, en segona posició la representant del Club Atlètic Vic, Veronica Aveni 1h:36’48”, i ha completat el podi l’atleta del Polo, Anna Llaquet amb 1h:37’50”.

La Cursa de 10 kms ha sigut molt més disputada, ja que ha estat un frec a frec entre els tres primers classificats, El veterà Jaume Aragonès (A 4 el km) qui amb els seus 44 anys continúa estant en un excel.lent estat de forma,i ha estat qui s’ha acabat imposant amb un temps de 33’57”, per davant del representant del C.A. Calella Oscar Rodríguez 34’08”, i del company d’equip d’Aragonès, Toni Flores 34’12”. Cal destacar l’actuació del jove representant del Club Atlètic Vic, l’atleta manlleuenc Abel Casalí, que ha finalitzat la prova en quarta posició amb un temps de 34’34”.

 Els 10 kms femení han tingut com a guanyadora Ester Ferrer del Club Atlètic Vic, en segona posició Mari Gómez A.A. Tona 45’25”, i Miriam Laffurest amb 46’05” entrava en tercera posició.

La cursa va estar molt ben organitzada, tot i les inclemències del temps, cal dir que els atletes no es varen voler perdre la cursa tot i les catastròfiques previsions dels serveis informatius. Fi de festa amb Botifarrada, sucs fruites, cafe i molt més.

Hi ha hagut molta participació de atletes de Oson@corre, tant en la cursa de 10 kms com en la mitja marató. Si veieu a en Gabi, en Daniel, en Gerard, o a la Isàvena, feliciteu-los, ja que han fet marca personal en els 10 kms.

RESULTATS A CORRERCORRER.COM

Informa: Victor Vilalta





Circuit de Catalunya – Mulla´t i corre per l’esclerosi múltiple,

18 05 2010

Més de 2.000 persones a Montmeló

Durant el matí del diumenge 16 de maig es va dur a terme la X edició de la cursa atlètica Circuit de Catalunya, Mulla’t i Corre per l’Esclerosi Múltiple amb un total de 2.200 persones corrent pel Circuit de Catalunya, que per un dia canvia el motor pels atletes.

Un matí ple d’emocions en el que s’han disputat una cursa de 10.000, una altra de 3.000 i una milla. Els guanyadors de cadascuna de les proves han estat els següents corredors:

A la prova dels 10.000m han estat Jaume Leiva amb 30.48, Benito Ojeda amb 32.07 i Sergi Vergés amb 32.11 entre els homes i Lucia Martínez amb 38.57, Susanna Armengol amb 39.50 i Esther Domingo amb 44.31 en dones.

A la prova dels 3.000 m els guanyadors entre els homes han estat Andrés Sànchez amb 9.38, seguit de Bartolomé Chamorro amb 9.47 i de David Homs amb 9.57. I entre les dones la guanyadora ha estat Anabel Valentín amb 12.12, seguida de Cristina Codina amb 12.21 i de Lydia Martin amb 12.31.

Finalment la milla la van guanyar Carles Homs i Carol Arqué.

Resultats

Classificació masculina 10.000m

1 4 Jaume Leiva Beato   30:48 30:48 3:05 1 17:04

2 548 Benito Ojeda Sanz   32:07 32:07 3:13 2 17:21

3 1382 Sergi Verges Rocher   32:11 32:11 3:14 4 17:21

4 657 Artur Roig Rodero   32:15 32:15 3:14 3 17:21

5 180 Dani Cuartero Pastor   32:33 32:33 3:16 5 17:21

6 556 Marc Otero Fernandez   32:37 32:36 3:16 6 17:36

7 119 Ramon Camps Quesada   33:14 33:14 3:20 7 17:37

8 77 Dani Bayes Prat   33:38 33:38 3:22 8 17:43

9 266 Oliver Galindo Luque   34:15 34:14 3:26 10 18:14

10 276 Marc Garcia Gimenez   34:34 34:33 3:28 9 18:08

Classificació femenina 10.000m

1 451 Lucia Martinez Montesinos F-1 38:57 38:56 3:54 45 20:47

2 54 Susanna Armengol Porta F-2 39:50 39:49 3:59 79 21:24

3 208 Esther Domingo Nieto F-3 44:31 44:28 4:27 186 23:04

4 162 Miriam Codina Castillo F-4 44:43 44:28 4:27 265 23:51

5 673 Maria Ruiz Amoros F-5 44:49 44:12 4:26 274 23:37

6 1052 Nuria Camps Jaraba F-6 44:53 44:42 4:29 315 24:30

7 542 Mireia Nomen álvarez F-7 45:50 45:20 4:32 333 24:21

8 1200 Victoria Leon Rodriguez F-8 46:07 45:59 4:36 293 24:21

9 455 Imma Martínez RodrÍguez F-9 46:20 46:03 4:37 295 24:13

10 414 Nuria Llorente Zurita F-10 46:28 46:09 4:37 378 24:52

Classificació masculina 3.000

1   3051 Andres Sanchez Martinez     9:38 3:13 1-M UAT

2   3020 Bartolome Chamorro Serrano     9:47 3:16 2-M CALIFORNIA SPORTS

3   3227 David Homs Lorenzo     9:57 3:19 3-M MAIMAKANSU

4   3034 Daniel Martínez Ortas     10:00 3:20 4-M  

5   3015 Jose Maria Cano Fernandez     10:03 3:21 5-M  

6   3248 David Ramiro García     11:30 3:50 6-M  

7   3013 Roger Blas Escuté     11:42 3:54 7-M C.A. NOU BARRIS

8   3026 Juan Luis Gonzalez Marro     11:45 3:55 8-M  

9   3214 Jordi Espín MartÍ     11:51 3:57 9-M  

10   3215 Lluc Fernández Callao     11:56 3:59 10-M 

Classificació femenina 3.000

1 3053 Anabel Valentín Mateos F 1 12:12 4:04 1-F 

2 3019 Cristina Codina Santamarina F 2 12:21 4:07 2-F ADIDAS DOMINGO CATALAN

3 3032 Lydia Martin Candeleda F 3 12:31 4:11 3-F 

4 3207 Marina Castells F 4 14:24 4:48 4-F ESBUFECS

5 3239 Mar Ojeda Fernandez F 5 15:27 5:09 5-F  

6 3219 Patricia Fernandez Torre-Marin F 6 15:28 5:10 6-F U.A. BARBERA

7 3008 Monica Bartoli Cenit F 7 16:20 5:27 7-F  

8 3009 Sonia Bartoli Cenit F 8 16:20 5:27 8-F  

9 3232 Mireia Massons Comanges F 9 16:21 5:27 9-F

10 3251 Marta Salichs Florensa F 10 16:27 5:29 10-F

 Hi va haver representació Osonenca a Montmeló en la cursa de 10 kms, destaquem alguns dels participants: (segur que ens deixem algú;  si ets Osonenc, vas participar a Montmeló i vols sortir a la llista fes-ho saber enviant un comentari)

8.- Dani Bayés 33:38

22.- Mane Nogué 37:35

28.- Santi Paré 37:56

51.- Albert Corominas 39:15

53.- Martí Seuva 39:25

239.- Santi Rovira 44:35

468.- Marta Torreguitart 48:20 (16ª Class. Fem)

Informa: corrercorrer.com





Cursa de Sant Boi de Llobregat 10 km

1 03 2010

Benito Ojeda i Hasna Bahom guanyen a Sant Boi

Ahir, diumenge 28 de febrer es va celebrar la 25º Cursa Popular Vila de Sant Boi, una prova de 10 km pels carrers de la població del Llobregat.

Més de 1000 persones van prendre la sortida a Sant Boi para recórrer aquests 10 km que van transcórrer per l’Avinguda d’Aragó, Ronda Sant Ramon, Carrer de Benviure, Ronda de Sant Ramon, Carrer de Pablo Picasso, Carrer de Bonaventura Calopa, Carrer Cristòfol Colon, Carrer Jacint Verdaguer, Carrer Cerdanya, Ronda Sant Ramon per a acabar de nou en l’Avinguda Aragó i Carrer de la Riera.

Entre aquests carrers, Benito Ojeda de l’Adidas Domingo Catalàn i Hasna Bahom del California Sports es van endur les victòries en les seves respectives categories.

Benito Ojeda es va imposar clarament amb 32.27 davant de Juan Herrera del J’Arribu amb 33.04 i en tercera posició va entrar l’atleta del Canet Race 10 kms, Ricard Fernàndez amb 33.15.

La quarta posició va ser per a Jordi Escoriza del J’arribu amb 33.28 i la cinquena posició va ser per a Sancho Ayala del Fondistes Solsonès amb 33.39.

En quant a la categoria femenina, la guanyadora, Hasna Bahom es va imposar amb 38.36 i la va seguir una mica més distanciada la corredora de l’Adidas Domingo Catalan, Lucia Martínez amb 40.40. En tercer lloc va entrar Elisabet Bosch del Runnersworld amb 41.12.

Rosa Ballesteros del California Sports va ser quarta amb 42.03 i Alèxia Patiño del corredors.cat va ser cinquena amb 43.05.

Hi va haver participació d’atletes Osonencs, encapçalada per Miquel Maza C.A. Vic, que va entrar en la 21ª posició amb un temps de 36’21”, Joan Angus o. Manlleu 686º amb un temps de 53’19” i Juan Lucas 973º O. Manlleu amb un temps de 1h:06’01”.

Trobareu crònica a corrercorrer.com