Noticies d’Atletisme del Club Atlètic Vic

27 03 2012

Club Atlètic Vic

Conquesta dels atletes del C.A. Vic i d’Oson@corre a la Marató de Barcelona

Aquest diumenge 25 de març es va celebrar una nova i esperada edició de la Marató de Barcelona. Amb gairebé 20.000 corredors, s’ha consolidat com una de les millors d’Europa i la carrera de 42,195 km. més multitudinària d’Espanya. Enguany, amb un nou rècord de públic al carrer.

Molts dels nostres atletes van poder gaudir-ne i participar-hi i alguns van aconseguir les seves millors marques, malgrat dormir una hora menys pel canvi d’horari que hem patit tots.

Els resultats són: Joan Pallàs 2h52’35”, Gerard Costa 2h59’35”, David Adell 3h14’23”, Víctor Vilalta 3h22’57”, Gabi Cunill 3h26’01”, Aureli Gomez 3h28’32”, David Soler 3h34”32, Santi Maydeu 3h35’57”, Manel Bolaños 3h50’36”, Xevi Ferrer 3h59”08”, Manel Alcubierre 4h00”25”, Josep Vila Ors 4h01’13”, Lluís Sabata 4h10’04” i Josep Mateo 4h22’07”.

Enhorabona a tots i a per la propera!

2a jornada dels Campionats Comarcals de promoció a Vic

El dissabte 24 de març a la tarda es va celebrar la 2a jornada dels Campionats Comarcals d’atletisme en categories de promoció on van participar gairebé 180 atletes i voluntaris en les diferents proves.

Dels resultats obtinguts, cal destacar el salt de llargada de la Núria Selva en categoria alevina, amb un salt de 3,85m. En llançament de martell infantil, l’atleta Vanesa Badji, va fer un tir de 33,54m en javelina, i els germans Moya, en javelina, van fer molt bons resultats, la Montserrat amb un tir de 26,13m i en Jordi amb 47,67m. En els 100mll, la Cora Sepúlveda va ser 1a amb un temps de 13”1 i en triple va fer un salt de 10.60m.

Podeu consultar els altres resultats a la pàgina web del club i us esperem a la 3a jornada que tindrà lloc el 21 d’abril al matí.

Bona participació a la Cursa de Muntanya de Manresa

Diumenge 25 de març també va tenir lloc la 5a Cursa de Muntanya del Collbaix a Manresa. A la cursa, que la va guanyar en Just Sociats, hi van participar també en Jordi Parareda 11è, en Xevi Vidal 12è.

Controls a Castellar del Vallés i a Granollers

Dissabte a Castellar del vallés , la Marta Ayats, va participar a la prova de llançament de martell cadet femení i va fer un tir de 34,5m.

Diumenge la Jana Coll, va anar a Granollers i també va participar als controls socials que organitzaven, ho va fer en la prova de martell juvenil amb un tir de 39,45m. 

Pròximes competicions

Dissabte, 31 de març del 2012

  • Control Cadet-Juvenil (2a Jornada) – a designar
  • Control Benjamí-Aleví-Infantil (8a Jornada) – El Prat de Llobregat (Pista 1)
  • Control Benjamí-Aleví-Infantil (8a Jornada) – Barcelona-Serrahima(Pista 2)
  • Control FCA – Lleida
  • Campionat Territorial de Proves Combinades – Cambrils
  • Campionat Territorial de Proves Combinades – Palafrugell

Diumenge, 1 d’abril del 2012

  • Campionat Territorial de Proves Combinades – Cambrils
  • Campionat Territorial de Proves Combinades – Palafrugell
  • 15a cursa els 10 de la Llagosta (10km) – La Llagosta
  • 1a cursa del Roc Gros-mitja marató de muntanya- Els Hostalets de Balenyà




Cursa dels Gitanos de Taradell

6 03 2012

2ª Edició Cursa dels Gitanos

Hola Víctor!!!                  

Ahir, es va disputar la segona cursa dels gitanos amb èxit de participació, un total de 229 corredors desafiant el fred i la boira caracteristíca del meu poble.

Van ser 2 curses, la de 22km i la de 10Km. Jo vaig participar en la de 10 junt amb l´Alfredo (abans cuca de llum, ara cames tendres), el guanyador de la curta va ser en Xevi Surinyà amb un temps de 47:16,jo vaig entrar en 16 posició a 6:12 de diferència. Pel que fa la meva cursa,  vaig sortir molt tranquil i prudent pel tipus de terreny muntanyós, adelantant a 5 corredors en el tram final que era el mes ràpid. 

També molt content en ser el primer local classificat en la cursa curta, amb trofeu inclòs.  

L’Alfredo va acabar amb un temps de 1:10:46 en 76 posició.

En la cursa llarga el guanyador va ser en Just Sociats amb 1:40:20, 4rt va ser en Dani Bordallo amb un temps de 1:49.30, el primer local de la llarga va ser l´Eudald Babot amb un temps de 1:50:40,l´Eudald va ser el guanyador de la primera edició. 

Des d’aquestes quatre ratlles,  felicitar a l´organització de la cursa per la gran feina i l´esforç fet i esperant la propera edició. 

Ens veiem en el proper entrenament companys!!!! 

Salut i km. 

PD:la primera crònica d´en David Soler.





Taga 2040 Evo 2.011

21 09 2011

XII Cursa d’Alta Muntanya Taga 2040 Evo

Diumenge es disputà la quarta prova puntuable per la Copa Catalana de Skyrunning amb la XII Cursa d’Alta Muntanya Taga 2040 Evo, una cursa de 22,64 km i 3428 metres de desnivell acomulat amb sortida i arribada s Sant Joan de les Abadesses i que corona 2 pics de més de 2000 metres, el Puig Estela (2019 m) i el Taga (2040 m).

La cursa es va veure endurida per les condicions meteorològiques, amb un fort aiguat durant la nit anterior que va provocar que el terra estigués molt enfangat i relliscós, cosa que complicava els passos tècnics i va provocar nombroses patinades, caigudes i alguns abandonaments. La boira també va fer acte de presència i en alguns punts era tant densa que no s’arribava a veure a més de 10 metres, cosa que complicava molt la visibilitat i, fins i tot, en alguns moments s’arribaven a predre les marques, la qual cosa significava una dificultat afegida.

Finalment el podi va ser per Gerard Españó, Just Sociats i Dani Tristany en categoria masculina, i Marta Garcia, Regina Anna Mola i Rosa Valls en categoria femenina. Pel que fa als membres de la U.E. Vic – C.A. Vic, els resultats van ser:

Jordi Barrancos 15è 2:32:38

Jordi Parareda 35è 2:46:13

Josep Orozco 111è 3:07:37

Pel que fa a mi, acabar va ser ja un premi, després de patir una caiguda i tres torçades de turmell, dues de les quals en un quilòmetre ja dintre els últims dos quilòmetres de cursa quan lluitava en un grup de 5 o 6 corredors per una posició entre els 30 primers i atrapant d’altres corredors, cosa que hagués significat millorar encara alguna posició més. Al final, amb la tercera torçada se’m va acabar la cursa i em vaig limitar a arribar fins a la línia d’arribada. Ara toca recuperar els turmells, i esperar la pròxima tot treballant perquè aquests accidents no tornin a passar.

Informa: Lluis Parcerisas UE Vic/CA Vic





Olla de Núria 2010 Presentació de la Cursa d’aquest any

18 06 2010

L’Olla de Núria tanca inscripcions amb 4 dies

Durant el matí del dimecres 16 de juny ha tingut lloc la presentació de la IV Clàssica a l’Olla de la Vall de Núria, que es disputarà el proper diumenge 18 de juliol, al Local Social de la Unió Excursionista de Vic, Entitat organitzadora de la prova conjuntament amb Vall de Núria.

La taula de presentació ha estat molt ben nodrida amb l’Eduard Comerma, President de l’Entitat, en Pep Bisquet i en Jordi Godayol, els directors de la prova, la Ruth Bober, la relacions públiques de Vall de Núria, en Lluís Aloy, el President del nou circuit internacional de les nacions del que forma part l’Olla de Núria, en Just Sociats, un dels millors atletes catalans, membre de la Selecció Catalana, en Miquel Duran, gerent de l’Institut Municipal d’Esports de l’Ajuntament de Vic, en Sergi Blàzquez, vice-president de la Plataforma Pro Seleccions Catalanes i en Jesús Auré, Coordinador Provincial i Institucional del Consell Català de l’Esport.

 seguir llegint a corrercorrer.com
 





C.A. Vic – Notícies de la setmana

25 05 2010

Anna Comet // CAVic                                             

Fase prèvia del Campionat de Catalunya benjamí.

El dissabte 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria benjamí a Terrassa.

En els 60mll l’Oriol Benito va ser el 2n de la seva sèrie amb 10’’65, en Carles Martínez va marcar 11’’33. Finalment els dos atletes van ésser 36è i 74è respectivament. En els 1.000mll en Ferriol Galobardes va marcar un temps de 3’55’’94 i va ésser 18è.

En el salt de llargada l’Oriol Benito va ésser 13è amb un salt de 2.84m.

Bons resultats a la fase prèvia en categoria cadet

El mateix 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria cadet, també a Terrassa.

En els 100m tanques en David Benito va ésser 5è de la seva sèrie amb 15’’81. En el llançament de disc l’Arnau Moya va finalitzar 20è amb un llançament de 24.40m.

En els 100mll femenins l’Olga Carro va ésser 29ª amb 14’’39.

Cal destacar la 3ª posició de la Cristina Riba al salt de llargada, amb un salt de 5.41m i la 1ª posició de la Jana Coll en el llançament de disc amb 28.87m, en el mateix llançament la Laura Pessarrodona va ésser 5ª amb 26.34m. En el llançament de martell la Valentina Vilamajó fou 4ª amb 40.51m i la Jana Coll 6ª amb 38.73m.

Bones posicions a la fase prèvia en categoria aleví

El diumenge va ésser el torn de la categoria aleví, també en fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria celebrat a Calella.

L’Arnau Pallàs fou 7è de la seva sèrie als 600mll amb 1’53’’49. En el salt d’alçada l’Abel Benito va saltar 1.20m, millor marca del dia juntament amb altres atletes. El mateix Abel fou 13è en el salt de llargada amb 3.56m.

En el llançament de pes, l’Enric Martínez fou 2n amb 8.79m i el mateix Enric va fer un llançament de disc de 18.56 que li va valdre la 7ª posició.

En els 60 mll, la Judit Fernàndez va ésser la 2ª amb 9’’06, la mateixa Judit fou 2ª en el salt de llargada amb 4.03m. La Jana Aguilar fou 1ª de la seva sèrie als 600mll amb 1’59’’35. La Judit Sepúlveda va llançar 14.27 amb disc i va ésser 5ª i va repetir posició en el llançament de pilota amb 20.60m. 

En categoria infantil també hi haurà bona representació al Campionat de Catalunya

I també a Calella es va disputar la fase prèvia de la categoria infantil.

L’Arnau Comajoan va ésser 14è en els 80mll amb 11’’50 i 15è en els 150mll amb 21’’80. En els 600mll, l’Albert Baronet fou 6è amb 1’46’’19.

En Roger Pallàs va aconseguir la 4ª posició en els 220m tanques amb 34’47 i el mateix Roger va fer la 2ª millor marca del dia en els 1000m obstacles amb 3’18’’61.

L’Eloi Pinyol va finalitzar 4rt en el salt d’alçada amb 1.38m i en Guillem Pinyol 12è amb 1.30m. En ela salt amb perxa, l’Isaac Acevedo fou 6è amb 2.10m i l’Eloi Pinyol va saltar en llargada 4.19m que li van donar la 13ª posició.

En el llançament de disc en Guillem Pinyol va ésser 11è amb 18.00m.

En els 80 mll la Claudia Anglada va ésser 27ª amb 11’’97 i la Clara Ferrer 34ª amb 12’’10. La Laia Aguilar va marcar 3’36’’88 en els 1000mll.

En el salt de llargada la Berta Tenas va ésser 9ª amb 4.22m. En el triple salt, la Cora Sepúlveda va ésser 5ª amb 9.16m, la Clàudia Anglada 9ª amb 8.72m i la Berta Tenas 13ª amb 8.59m.

En el llançament de disc femení la Montserrat Moya va ésser 12ª amb 15.08 i en el llançament de martell la Marta Ayats va ésser 8ª amb 24.66m, la Montserrat Moya 11ª amb 23.87m.

Control de les categories juvenil, júnior i promesa a Barcelona

El dissabte 22 a l’estadi Joan Serrahima de Barcelona va tenir lloc un control de la categoria Juvenil-Júnior i promesa.

En els 100mll l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 12’’50, l’Andrés Daniel Jiménez 11’’70, en Marc Boixadós 11’’86. En els 400mll en Dan Sanz va fer un temps de 52’’61, en Marc Boixadós 55’’55, en Marc Noguera 1’04’’68.

En els 1.500mll l’Andreu Moreno va fer un temps de 4’20’’13, en Mohamed Rabhi 4’39’’92. En els 110m tanques, l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 17’’91 i en Cosme Vicens 16’’11.

En els 2.000m obstacles l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 7’10’’90.

Entre les noies, la Laia Gil va fer 12’’94 en els 100mll, la Marta Sabata 13’’74, l’Arola Solà en els 400mll va fer un temps de 1’06’’04. En els 1500mll la Magda Vicens va fer un temps de 4’59’’69.

Pol Guillen i Judith Pla guanyen la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya

Foto: Adrià Costa Osona.com

El diumenge va tenir lloc la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya, el 10.000 amb sortida a Manlleu i arribada a Vic que enguany el CAVic ha agafat el relleu per a l’organització de la prova.

Els guanyadors de la prova varen ésser en Pol Guillén i la Judith Pla, seguits d’en Pere Arco i l’Òscar Rodríguez en el cas dels homes i en les dones de la Louise Brown i de l’atleta del CaVic, Encarna Núñez.

Cal destacar també la 6ena posició de l’Abel Casalí, la 38ena d’en Marcel·lí Acedo. La resta de corredors del CAVic varen ésser:

58è Lluís Ginebra, en Moisès Mora, la Marta Pujol, en Carles Sobrino. I d’Oson@corre 28è en Ciriaco Redondo, 44è Santi Paré, 59è en Mane Nogué, 69è en Martí Seuba, 74è l’Enric Marrodan, l’Aureli Gòmez, en Daniel Pujadas, la Cristina Gutiérrez, en Gabriel Conill, en Xavier Tornafoch.

Campionat de Catalunya de Muntanya a Paüls

Durant el diumenge es va celebrar el Campionat de Catalunya de curses de muntanya amb la participació de 4 membres de l’equip de curses de muntanya UEVic/CAVic.

En Dani Bordallo va aconseguir una gran 12ena posició, en Pep Orozco fou 44è i entre les noies la Sònia Bruguera fou 13ena i l’Helena Vilardell 17ena en un Campionat encapçalat per en Just Sociats i per l’Esther Hernàndez





Just Sociats guanya la Cursa de Muntanya de Manresa 2010

29 03 2010

Just Sociats s’imposa a Manresa

El diumenge 28 de març es va disputar la III Cursa de Muntanya de Manresa. Una prova caracteritzada per la primera pujada inicial, llarga i en la que s’improvisa una cronoescalada cronometrada amb premi especial independent al resultat final. Seguidament ve una zona amb tobogans i un tram final bastant pla per a completar els 20 i tants km de la cursa de muntanya de la capital del Bages.

A les 10 del matí es va donar la sortida a Manresa i finalment es va arribar gairebé als 300 corredors que van creuar a línia de meta, en una competició que es va endur l’atleta de la casa Just Sociats amb un temps final de 1h15.10, seguit del corredor de la UEVic/CAVic, Josep Barrufet amb 1h16.04, ambdós de la Selecció Catalana de curses de muntanya i Sergi Rodríguez del CA Manresa amb 1h17.09 va tancar un podi de categoria.

David Rodríguez de l’AEDiedre els va seguir d’aprop amb 1h17.34 aconseguint la 4ª posició i Sergi Vergés va ser cinquè amb 1h18.42.

En la classificació femenina, Montse Martínez de l’AEDiedre i membre del Centre de Tecnificació de la FEEC no va tenir rival i es va plantar a meta amb 1h31.23, amb un minut d’avantatge davant Susana López que va marcar 1h32.34. Núria Picas del CA Manresa va ser l’encarregada de tancar el podi amb 1h35.08.
La quarta posició va ser per a Sara Vila de Fondistes Solsona amb 1h36.30 i la cinquena per a Sílvia Sànchez amb 1h37.14.

La pujada més ràpida va ser per a Just Sociats en homes i per a Montse Martínez en dones.

Resultats:

1 1 Just Sociats Asensio 01:15:10  1-SenM C.A. MANRESA
2 3 Josep Barrufet Torreguitart 01:16:04 2-SenM C.A. VIC
3 2 Sergi Rodriguez Jimenez 01:17:09 3-SenM C.A. MANRESA
4 169 David Sanchez Doña 01:17:34 4-SenM ASS. ESP. DIEDRE
5 46 Sergi Verges Rocher 01:18:42 5-SenM
6 198 Javi Delgado Lopez 01:19:34 1-VetM Spiridon
7 144 Esteban Ramirez Rodriguez 01:19:39 2-VetM U. A. TERRASSA
8 333 Jordi Calduch Prat 01:19:42 6-SenM C.A. MANRESA
9 293 Jordi Pàmies Carrión 01:21:24 7-SenM BORGES TRAIL
10 4 Eric Diaz Martin 01:22:17 8-SenM ASS ESP. DIEDRE

Destacar l’actuació dels atletes de la UE Vic/Ca Vic

En primer lloc, cal destacar la 2ª posició absoluta d’en Josep Barrufet, just per darrera d’en Just Sociats i per davant d’en Sergi Rodríguez, els dos del CA Manresa.

En Xevi Vidal ha estat 11è, en Dani Bordallo 18è, en Ramon Corominas 24è i 7è veterà, en Jordi Parareda 30è, l’Oriol Asensio 43è, el jove Nil Corominas també hi va participar, però amb molts problemes. També va finalitzar la prova en Francesc Serra.

I en dones l’única representació va ser la Sònia Bruguera que va ésser 22ª en la seva primera cursa de la temporada.
 
resultats a corrercorrer.com





Mònica Ardid i Just Sociats Campions de Catalunya de raquetes de neu

23 03 2010

Campionat de Catalunya de raquetes de neu   
 
El diumenge es va disputar el Campionat de Catalunya de raquetes de neu a Núria, en una prova amb una pujada molt exigent cap a la zona del pluviómetre en direcció al Puigmal i un descens tècnic molt ràpid, en total 8 km.

Aquest Campionat autonòmic el va organitzar el Centre Excursionista del Penedès i va ésser l’última prova de la Copa Catalana de raquetes de neu.

En Just Sociats i la Mònica Ardid es van coronar Campions de Catalunya a Núria en una cursa molt atapeïda tant entre les dones com entre els homes.

Els podis finals van quedar de la següent forma:

En homes la medalla d’or va ser per en Just Sociats, la medalla de plata per en Xavi Espinya i el bronze va ser per en Pere Aurell.

I entre les dones l’or va ser per a la Mònica Ardid, la plata per a la Silvia Leal i el bronze per a la Laia Andreu.

Amb aquesta cursa ha finalitzat la Copa Catalana de raquetes de neu i amb la cursa del dissabte a Grandvalira va acabar la Copa d’Europa de la mateixa modalitat.

Informa: corrercorrer.com