Els 3 protagonistes de la setmana

16 06 2010

A continuació destaquem els tres grans protagonistes del Club Atlètic Vic, que han brillat amb llum pròpia aquest passat cap de setmana.

Enric Martinez: Campió de Catalunya Aleví i medalla d’or en la prova de llançament de pes amb una marca de 9.77 m, i medalla de bronze en llançament de disc amb 24.16 m.

Judit Fernàndez: Medalla de plata en el campionat de Catalunya Aleví en salt de llargada amb 4.31 m. I medalla de bronze en els 60 mll amb 8”95.

Roger Pallàs: Medalla de plata en el Campionat de Catalunya infantil en la prova de 1.000 mll amb 3’12”83.

ENHORABONA A TOTS TRES!!





Notícies C.A. Vic

15 06 2010

Anna Comet // CAVic                                       

Quatre medalles al Campionat de Catalunya aleví

Durant la jornada del 12 de juny es va disputar la fase final del Campionat de Catalunya de la categoria aleví a El Prat de Llobregat amb una bona participació dels atletes del CAVic.

Entre ells cal destacar la medalla d’or de l’Enric Martínez amb llançament de pes amb una marca de 9.77m, la medalla de bronze del mateix Enric amb disc amb un llançament de 24.16m.

La Judit Fernàndez va aconseguir una altra medalla de bronze en els 60 mll amb 8’’95 i la Judit Fernàndez també va aconseguir una plata al salt de llargada amb 4.31m.

També cal destacar la participació de la resta d’atletes del club amb la 8ena posició de l’Arnau Pallàs en els 600 mll amb un temps de 1’54’’27, la 4rta posició de l’Abel Benito al salt d’alçada amb 1.25m. El mateix Abel va ésser 12è en el salt de llargada amb 3.34m.

La Jana Aguilar va ésser 11ena als 600 mll amb 2’01’’37, la Judit Sepúlveda fou 10ena al llançament de disc amb 13.00m i la mateixa Judit fou també 10ena amb pilota amb una marca de 20.08m. 

Una medalla i bons resultats al Campionat de Catalunya infantil

Al mateix emplaçament, a El Prat de Llobregat també es va disputar el Campionat de Catalunya de la categoria infantil.

Cal destacar la medalla de plata que va aconseguir en Roger Pallàs a la prova dels 1.000 mll amb 3’12’’83.

La 5ena posició de l’Eloi Pinyol al salt d’alçada amb 1.41m i en Guillem Pinyol va finalitzar en 9ena posició amb 1.30m. En Guillem Pinyol també va participar al llançament de disc, on va ser 10è amb 20.67m.

La Berta Tenas fou 14ena al salt de llargada amb 3.84m, la Cora Sepúlveda va ser 7ena amb triple salt amb 9.14m, la Clàudia Anglada va ser 12ena al triple salt amb 8.31m, la Montserrat Moya fou 12ena al llançament de disc amb 15.08m, la Marta Ayats va finalitzar 7ena al llançament de martell amb 26.81m i la Montserrat Moya 10ena amb 20.83m.

També cal destacar l’Arnau Comajoan que va participat als 80 mll, però el temps d’11’’38 no ser suficient per a poder disputar la final. El mateix li va passar en els 150 mll, on amb 21’’87 es tampoc va poder disputar la final. Per la seva banda, l’Albert Baronet va ser 6è als 600 mll amb 1’46’’67. 

Criterium Josep Campmany

El dimecres 9 de juny va tenir lloc la 2na Jornada del Criterium Josep Campmany a l’Estadi Joan Serrahima a Barcelona.

En els 200 mll la Laia Gil va marcar un temps final de 27’’29, la Maria Serrat de 27’’84, en Dan Sanz de23’’50, en Lorde Stanley Owusu de 23’’88, en Marc Boixadós de 24’’20 i l’Albert Pessarrodona de 25’’25.

En els 5.000 mll en David Marsol va fer un temps de 16’15’’92, l’Abel Casalí de 15’57’’96 i en Francesc Marsol va abandonar. 

Control de les categories juvenil, júnior i promesa

Durant el dissabte, al mateix Estadi Joan Serrahima de Barcelona es va disputar un control de les categories juvenil, júnior i promesa.

A la prova dels 100 mll, l’Andrés Daniel Jiménez va fer un temps d’11’’89, en Dan Sanz va marcar 11’’81, en Marc Boixadós va fer 11’’96, l’Albert Pessarrodona va fer 12’’72 i en Josep Comeres 12’’53.

En els 800 mll, l’Andreu Moreno va fer un temps de 2’04’’88 i en Mohamed Azanay va fer 2’11’’41. En els 110 mt, l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 17’’46.

En els 2.000 m obstacles de la categoria juvenil, l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 7’02’’67.

Pel que fa a les noies, a la prova dels 100 mll, la Maria Serrat va tancar el crono amb 13’’62, la Marta Sabata amb 13’’96 i la Sandra Monteagudo amb 14’24.

En els 100 mt la Maria Serrat va fer un temps de 18’’00. En el relleus de 4×100, l’equip format per la Marta Sabata, la Maria Serrat, la Sandra Monteagudo i la Laia Gil van fer un temps total de 53’’67.

En el 4×100 masculí, amb un equip format per l’Andrés Jiménez, en Dan Sanz, en David Benito i en Lorde Stanley Owusu van quedar desqualificats i l’equip juvenil format per en Josep Parés, l’Albert Pessarrodona, en Josep Cumeras i en Marc Boixadós van fer un temps final de 48’’57. 

Els corredors de muntanya al Monteixo

Finalment, la tarda del dissabte es va disputar la Cuita el Sol amb la participació de 6 membres de l’equip de curses de muntanya conjunt amb la Unió Excursionista de Vic. En primer lloc cal destacar la 6na posició d’en Nil Corominas en la categoria de joves sub18. Entre els nois, en Josep Barrufet va finalitzar en 14na posició, en Dani Bordallo va ser 29è i en Marc Pujol 66è.

Entre les noies cal destacar la 2na posició de l’Anna Comet i la 12na de la Sònia Bruguera.





C.A. Vic – Notícies de la setmana

25 05 2010

Anna Comet // CAVic                                             

Fase prèvia del Campionat de Catalunya benjamí.

El dissabte 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria benjamí a Terrassa.

En els 60mll l’Oriol Benito va ser el 2n de la seva sèrie amb 10’’65, en Carles Martínez va marcar 11’’33. Finalment els dos atletes van ésser 36è i 74è respectivament. En els 1.000mll en Ferriol Galobardes va marcar un temps de 3’55’’94 i va ésser 18è.

En el salt de llargada l’Oriol Benito va ésser 13è amb un salt de 2.84m.

Bons resultats a la fase prèvia en categoria cadet

El mateix 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria cadet, també a Terrassa.

En els 100m tanques en David Benito va ésser 5è de la seva sèrie amb 15’’81. En el llançament de disc l’Arnau Moya va finalitzar 20è amb un llançament de 24.40m.

En els 100mll femenins l’Olga Carro va ésser 29ª amb 14’’39.

Cal destacar la 3ª posició de la Cristina Riba al salt de llargada, amb un salt de 5.41m i la 1ª posició de la Jana Coll en el llançament de disc amb 28.87m, en el mateix llançament la Laura Pessarrodona va ésser 5ª amb 26.34m. En el llançament de martell la Valentina Vilamajó fou 4ª amb 40.51m i la Jana Coll 6ª amb 38.73m.

Bones posicions a la fase prèvia en categoria aleví

El diumenge va ésser el torn de la categoria aleví, també en fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria celebrat a Calella.

L’Arnau Pallàs fou 7è de la seva sèrie als 600mll amb 1’53’’49. En el salt d’alçada l’Abel Benito va saltar 1.20m, millor marca del dia juntament amb altres atletes. El mateix Abel fou 13è en el salt de llargada amb 3.56m.

En el llançament de pes, l’Enric Martínez fou 2n amb 8.79m i el mateix Enric va fer un llançament de disc de 18.56 que li va valdre la 7ª posició.

En els 60 mll, la Judit Fernàndez va ésser la 2ª amb 9’’06, la mateixa Judit fou 2ª en el salt de llargada amb 4.03m. La Jana Aguilar fou 1ª de la seva sèrie als 600mll amb 1’59’’35. La Judit Sepúlveda va llançar 14.27 amb disc i va ésser 5ª i va repetir posició en el llançament de pilota amb 20.60m. 

En categoria infantil també hi haurà bona representació al Campionat de Catalunya

I també a Calella es va disputar la fase prèvia de la categoria infantil.

L’Arnau Comajoan va ésser 14è en els 80mll amb 11’’50 i 15è en els 150mll amb 21’’80. En els 600mll, l’Albert Baronet fou 6è amb 1’46’’19.

En Roger Pallàs va aconseguir la 4ª posició en els 220m tanques amb 34’47 i el mateix Roger va fer la 2ª millor marca del dia en els 1000m obstacles amb 3’18’’61.

L’Eloi Pinyol va finalitzar 4rt en el salt d’alçada amb 1.38m i en Guillem Pinyol 12è amb 1.30m. En ela salt amb perxa, l’Isaac Acevedo fou 6è amb 2.10m i l’Eloi Pinyol va saltar en llargada 4.19m que li van donar la 13ª posició.

En el llançament de disc en Guillem Pinyol va ésser 11è amb 18.00m.

En els 80 mll la Claudia Anglada va ésser 27ª amb 11’’97 i la Clara Ferrer 34ª amb 12’’10. La Laia Aguilar va marcar 3’36’’88 en els 1000mll.

En el salt de llargada la Berta Tenas va ésser 9ª amb 4.22m. En el triple salt, la Cora Sepúlveda va ésser 5ª amb 9.16m, la Clàudia Anglada 9ª amb 8.72m i la Berta Tenas 13ª amb 8.59m.

En el llançament de disc femení la Montserrat Moya va ésser 12ª amb 15.08 i en el llançament de martell la Marta Ayats va ésser 8ª amb 24.66m, la Montserrat Moya 11ª amb 23.87m.

Control de les categories juvenil, júnior i promesa a Barcelona

El dissabte 22 a l’estadi Joan Serrahima de Barcelona va tenir lloc un control de la categoria Juvenil-Júnior i promesa.

En els 100mll l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 12’’50, l’Andrés Daniel Jiménez 11’’70, en Marc Boixadós 11’’86. En els 400mll en Dan Sanz va fer un temps de 52’’61, en Marc Boixadós 55’’55, en Marc Noguera 1’04’’68.

En els 1.500mll l’Andreu Moreno va fer un temps de 4’20’’13, en Mohamed Rabhi 4’39’’92. En els 110m tanques, l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 17’’91 i en Cosme Vicens 16’’11.

En els 2.000m obstacles l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 7’10’’90.

Entre les noies, la Laia Gil va fer 12’’94 en els 100mll, la Marta Sabata 13’’74, l’Arola Solà en els 400mll va fer un temps de 1’06’’04. En els 1500mll la Magda Vicens va fer un temps de 4’59’’69.

Pol Guillen i Judith Pla guanyen la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya

Foto: Adrià Costa Osona.com

El diumenge va tenir lloc la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya, el 10.000 amb sortida a Manlleu i arribada a Vic que enguany el CAVic ha agafat el relleu per a l’organització de la prova.

Els guanyadors de la prova varen ésser en Pol Guillén i la Judith Pla, seguits d’en Pere Arco i l’Òscar Rodríguez en el cas dels homes i en les dones de la Louise Brown i de l’atleta del CaVic, Encarna Núñez.

Cal destacar també la 6ena posició de l’Abel Casalí, la 38ena d’en Marcel·lí Acedo. La resta de corredors del CAVic varen ésser:

58è Lluís Ginebra, en Moisès Mora, la Marta Pujol, en Carles Sobrino. I d’Oson@corre 28è en Ciriaco Redondo, 44è Santi Paré, 59è en Mane Nogué, 69è en Martí Seuba, 74è l’Enric Marrodan, l’Aureli Gòmez, en Daniel Pujadas, la Cristina Gutiérrez, en Gabriel Conill, en Xavier Tornafoch.

Campionat de Catalunya de Muntanya a Paüls

Durant el diumenge es va celebrar el Campionat de Catalunya de curses de muntanya amb la participació de 4 membres de l’equip de curses de muntanya UEVic/CAVic.

En Dani Bordallo va aconseguir una gran 12ena posició, en Pep Orozco fou 44è i entre les noies la Sònia Bruguera fou 13ena i l’Helena Vilardell 17ena en un Campionat encapçalat per en Just Sociats i per l’Esther Hernàndez





C.A. Vic – Notícies de la setmana

19 05 2010

Anna Comet // CAVic

Millors marques dels nostres atletes a L’Hospitalet

Durant el dissabte 15 de maig s’ha celebrat l’11ª Jornada de Lliga de Promoció al Complex Esportiu de l’Hospitalet-Nord amb una àmplia participació d’atletes.

Entre els nostres corredors l’Enric Martínez ha fet el millor llançament de disc de la jornada de la categoria aleví amb 17.90. En categoria benjamí, en Carles Martínez ha estat 5è a la prova de pilota amb 17.62. Seguint amb els llançaments, la Jana Coll ha estat la millor de la categoria cadet amb un llançament de 31.61 i l’ha seguit la Laura Pessarrodona amb 25.83.

La mateixa Jana Coll, en el llançament de javelina ha aconseguit la 3ª marca de la jornada de la seva categoria amb 17.82.

Bona participació a la Lliga de Promoció de Terrassa

A Terrassa, durant el mateix dissabte també s’ha disputat l’11ª Jornada de Lliga de Promoció amb la participació d’en David Benito amb la segona marca de la seva sèrie amb 15.6 en els 100mt de la categoria cadet. En categoria infantil, a la prova dels 80 m tanques en Guillem Mirabent ha marcat 17.1 i ha estat el 2n de la seva sèrie.

En els 100 mll de la categoria cadet, en David Benito ha marcat 12.4 i l’ha seguit en Mateu Serrat amb 13.7. En els 80 mll infantil l’Albert Baronet ha estat 3r de la seva sèrie amb 11.6 i l’Arnau Prat ha marcat 13.8.

En el llançament de disc en categoria cadet, en Mateu Serrat va fer un llançament de 18.90.

 Pel que fa a les noies, l’Olga Carro va córrer els 100mll de la categoria cadet amb 13.3, la Berta Tenas va córrer els 80 mll de la categoria infantil amb 11.6, la Tàlia Lucas amb 11.9. I en el triple salt de la categoria cadet, l’Olga Carro ha aconseguit un salt de 8.42. En la mateixa prova, però de la categoria infantil, la Berta Tenas ha marcat 8.61.

Pel que fa als llançaments, la Marta Ayats ha aconseguit 14.53 en javelina infantil i en martell 20.01.

Lliga Catalana de Promoció a Olot amb bons resultats

I a Olot també es van disputar proves de la Lliga Catalana de Promoció, 3ª Territorial de Promoció, amb la participació dels nostres atletes.

En els 150m de la categoria infantil l’Arnau Comajoan va fer una marca de 21.0. El mateix Arnau, a la prova del triple salt va finalitzar amb una marca de 8.17. A la prova de javelina en Jordi Moya, amb un sol salt va aconseguir la millor marca del dia de la seva categoria amb 42.53.

En el salt d’alçada també es va aconseguir el millor salt amb l’Abel Benito amb 1.29 i en el triple salt femení, en categoria cadet, la Júlia Arumí va ésser 2ª amb 9.86.

Control Social CA Granollers

També vàrem tenir atletes competint a Granollers, en el Control Social CA Granollers. D’aquesta manera en Salvi Ayats en els 600 mll va marcar 2.51.3, en Josep Comeres en els 400 mll va marcar 55.3 i la Sandra Solà 1.07.0 en la mateixa distància.

En categoria infantil la Cora Sepúlveda va aconseguir 4.07 en salt de llargada i la Judit Sepúlveda, categoria aleví va fer una marca de 2.96 i la Judit Fernàndez 4.06. La Jana Coll en categoria cadet, va fer una marca de 4.28.

Pel que fa al llançament de Pes, en Salvi Ayats va fer un llançament de 4.00 i la Marta Ayats en javelina va marcar 12.91, la Cora Sepúlveda 14.40, ambdues amb categoria infantil i la Jana Coll en cadet va llançar 18.00.

Bons resultats dels corredors de muntanya

Durant el diumenge 16 de maig s’han disputat diferents proves de curses de muntanya, començant per la prova de Copa Catalana disputada a Berga amb la Cursa d’Alta Muntanya de Berga amb la participació de 5 corredors de l’equip de curses de muntanya UEVic/CAVic. En Bartomeu Folgarolas va aconseguir la 4ª posició, en Dani Bordallo la 7ª, en Miquel Morales va ésser 47è, en Jordi Barrancos 50è i en Marc Terricabras 99è.

També es va disputar la I edició de les curses de muntanya de Voltregà amb la participació de l’Helena Vilardell que va ésser 3ª a la prova dels 23 km, i de Assumpta Casellas 5ª en la de 12 km.

I finalment 3 corredors van competir a la prova inaugural de la Copa del Món de Curses de Muntanya a Zegama, al País Basc. La Laia Andreu va finalitzar en 8ª posició, en Josep Barrufet 26è i en Ramon Corominas 194è.





Lliga Catalana de Promoció a Vic

26 04 2010

Matinal molt animada i amb bons resultats a Vic en la 10a jornada de Lliga Catalana d’atletisme en categories de promoció.

Aquest dissabte 24 d’abril, a les pistes d’atletisme “Josep M. Pallàs” de Vic, es va celebrar la 10a jornada de la Lliga Catalana d’atletisme en categories de promoció.

L’assistència va ser molt bona i el temps va acompanyar.

Cal destacar els resultats dels nostres atletes:
Judit Fernandez en llargada aleví amb un salt de 4,15m; la Jana Coll, en martell cadet, amb un llançament de 42,66m essent millor marca del club en aquesta categoria; Jana Aguilar, en els 600m aleví, amb un temps de 2’02”; Enric Martínez, amb 8,27m en el llançament de pes aleví; Carla Acevedo, en alçada benjamí, amb un salt de 1,05m; Abel Benito, aleví, va salta 3,86m en llargada; Guillem i Eloi Pinyol, alçada infantil, van
saltar 1,35m i 1,40m respectivament.

Trobareu la resta de resultats a la nostra pàgina www.cavic.cat

També en promoció, el nostre atleta Arnau Comajoan va participar en una jornada de Girona. En la prova de salt de llargada infantil masculí va aconseguir un millor salt de 4,19 metres.