Cursa de Cantonigròs, Memorial Ramon Oliu – Bon paper d’Oson@corre

5 06 2012

El diumenge 3 de juny va tenir lloc la 8a Cursa de Cantonigròs i Memorial Ramon Oliu on hi va haver una nodrida participació en la cursa de 10 quilòmetres, on un total de 245 corredors van arribar a meta.

La cursa va estar dominada per Albert Caballero, que es va imposar amb un temps de 35.21 seguit de Miquel Àngel Solé amb 35.32 i en tercera posició l’atleta del Club Atlètic Vic Joan Pallàs amb 35.33. Un any més, han participat alguns dels nostres atletes del CA Vic i de Oson@corre.

Els resultats són:

3. Joan Pallàs 35.33

12. David Soler 38.21

16 Genís Ferràndez 39.33

40. Aureli Gómez 43.22

41. Josep Mª Illamola 43.45

77. Jordi Reixach 47.24

86. Alfredo Lombardo 48.23

En l’apartat Femení La guanyadora va ser Mireia Monmany amb 46.10, seguida de molt a prop de Carme Luque 46.20 i en tercera posició Montse Nzang 46.22. Cal destacar destacar el quart lloc de Marisa Zapata de Oson@corre.

4. Marisa Zapata 47.15

12. Núria Ferrer 51.22

193 General: Mar Basagaña 58.39

214 General: Isàvena Opisso 1.03.24

El nostre corresponsal en plena cursa David Soler, ens explica com li va anar a ell la cursa:

Hola, companys/nyes d’Oson@corre.

El diumenge vaig prendre part al memorial Ramon Oliu, va ser la vuitena edició, feia un dia bastant “xungo”  varem arribar i just va començar a ploure i ho va fer fins pràcticament  el final de la cursa.

Vaig començar la cursa amb moltes ganes de fer un bon resultat, de bon principi  em vaig col.locar a davant de tot, els 4 primers quilòmetres eren de pujada, sabia que era important arrencar fort per col.locar-me bé i així ho vaig fer, fins el km 3 en tercera posició controlant els de davant, però també bastant just, després en un corriol amb una mica de fang una petita relliscada va ser la causa que em passessin un bon grupet de corredors, vaig intentar recuperar el que vaig poder però era el tros de baixada i no vaig poder recuperar gaire.

Finalment vaig acabar en 12ena posició amb un temps de 38:40, va ser una cursa molt i molt divertida pel recorregut perquè feia que ens creuessim amb els altres participants de tornada i també amb tota la gent d’Oson@corre que érem un bon grup.

Adéu a tots i fins al proper entrenament.

P.D: La meva posició no surt reflectida a la llista perquè amb sembla que la gent de Cantonigròs no saben que després de l’11 ve el 12, no el 13!!! Però jo us donc fe que vaig fer aquesta posició i aquest temps.

Ester Mendoza 5ª classificada Femenina a la Cursa de les 3 Comarques a Alpens

També aquest cap de setmana s’ha celebrat a Alpens la XXII edició de la Cursa de les 3 Comarques, sobre un recorregut de Muntanya de 26 kms.

El guanyador de la general ha estat en Josep Viñas 1.57.49, seguit de Dani Bayés 2.04.01 i de Daniel Aguirre 2.09.47. En la cursa hi ha pres part els corredors d’Oson@corre Ernest Dam que ha finalitzat la cursa en la 25ª posició amb 2.22.48 i en Martí Seuva 2.44.16.

En l’apartat femení la Ester Mendoza ha arribat en una molt meritòria 5ª posició de la classificació femenina. 

Enhorabona a tots!!

Anuncis




NEWS OF ATHLETICS – CA VIC

8 06 2011

CAVic

Dos ors i un plata per Jordi Moya al Campionat de Catalunya juvenil

En Jordi i en Johnny

El Campionat de Catalunya en categoria juvenil, s’ha celebrat aquest dissabte 4 de juny a la ciutat d’Amposta. Una bona representació dels nostres atletes hi van prendre part i cal destacar l’allau de medalles que han portat cap a Vic.

En Jordi Moya, hi va participava en tres proves i s’ha emportat una medalla en cadascun dels tres llançaments: or en la javelina, amb un llançament de 53,01m; or en el disc, amb 45,41m; i plata en el pes, amb 14,33m

També cal destacar en Mohamed Azanay, als 800mll, que va aconseguir la plata amb 2’03”13; en David Benito, després d’una cursa molt accidentada, aconseguí medalla de bronze als 110m tanques, amb un temps de 16”18; en Roger Compte va ser medalla de bronze, a la llargada, amb un salt de 5,67m; en Roger també va fer els 100mll, amb un temps de 11”92, però no va passar a la final; i en Josep Cumeras, després de passar a la final, va acabar 6è als 400mll, amb un temps de 53”60.

La representació femenina va ser menys nombrosa i cal destacar-ne la qualificació per a la final dels 400mll de la Sandra Monteagudo, que acabà en quarta posició amb un temps de 1’03”11; la Tina Vilamajó, en el llançament de martell, va aconseguí un cinquè lloc amb 33,17m; i la Laura Pessarrodona hi participà en la prova del llançament de disc, però un seguit de tres tirs nuls la van desqualificà.

Felicitats nois i noies!

Jordi Alsina, Mar Garcia i Cora Sepúlveda, tots ells, medalla de plata al Campionat Catalunya de proves Combinades a Serrahima, Barcelona

Mar Gacia 2ª

Durant tot el cap de setmana s’ha dut a terme a l’estadi Serrahima de Barcelona, en diferents categories, el Campionat de Catalunya de proves combinades. Important el segon lloc, amb un total de 6468 punts, per en Jordi Alsina en categoria absoluta, els resultats del seu Decatló són, en els 100mll: 11”64, llargada: 6.74m, pes: 9.54m, alçada: 1.85m, 400mll: 51”58, 110m tanques: 16”08, disc: 29.69m, Perxa;: 4.40m, javelina: 42.91m, i els 1500mll: 4’33”17, amb aquests punts, en Jordi aconsegueix de nou, el record absolut del club en aquesta modalitat. Per altra banda, l’atleta Mar Garcia va ser 2a amb 2703 punts en categoria júnior – Heptatló- i 6ena en categoria absoluta, les proves i els resultats aconseguits per la Mar, van ser, en 100m tanques: 18”36, alçada: 1.29m, pes: 8.14m, 200mll: 32”09, llargada: 4.36m, javelina: 27.50m i els 800mll: 3’10”22. En categories inferiors, cal destacar, el 2on lloc, també, de la Cora Sepúlveda en Infantil, amb 2557 punts finals aconseguits en la pentatló tenen aquests resultats:en 80m tanques: 14”04, alçada: 1.46m, pes: 8.96m, llargada: 4.40m, i els 80mll: 11”09. En aquesta mateixa categoria també hi van participar, la Thalia Lucas que va ser 9a amb 1844 punts i en Guillem Pinyol que va ser 12è amb 1338 punts.

Pel què fa a la categoria cadet – Heptatló- hi van participar en Mateu Serrat que amb 3146 punts, va ser 8è i en Pau Surriba 9è amb 3137 punts.

Enhorabona a tots !!!

Campionat de Catalunya Absolut, Open, 16è Míting de Mataró

Aquest diumenge dia 5 de juny ha tingut lloc, a les instal·lacions del Centre Atlètic Laietània de Mataró, el Campionat de Catalunya Absolut, Open i 16è Míting Ciutat de Mataró.

Els nostres atletes participants van obtenir els següents resultats al Campionat Catalunya Absolut : pel que fa a la representació femenina, l’Encarna Garcia, acabava 7a als 5.000mll amb un temps de 18’20”50. Quant als nois, l’Abel Casalí, als 1.500mll, va acabar en 7è lloc amb un temps de 3’56”10; en David Marsol, als 3.000m obstacles, va ser 9è amb 10’16”03; i Daniele Pedrotti, als 400mll, sense poder passar a la final, va fer un temps de 51”71.

Critèrium Campmany (1a jornada)

Aquesta setmana ha començat el Critèrium Josep Campmany, en homenatge al pare del nostre entrenador de velocitat, Jordi Campmany.

La competició es disputa just abans dels campionats d’Espanya i el nivell de la participació sol ser bona, perquè és un dels últims intents per aconseguir aquelles marques que els poden fer falta. El critèrium consta de quatre jornades, i la primera va tenir lloc dimecres dia 1 de juny.

Els resultats més destacables dels nostres atletes participants són: Als 100mll, Andrés Daniel Jiménez 11”79; als 400mll, Daniele Pedrotti 53”09, Josep Cumeras 54”76, Oriol Martínez 55”56 i Albert Pessarrodona 56”30; als 1.500mll, Francesc Marsol, 4’21”75; als 3.000m obstacles, David Marsol, 10’11”95; en el llançament de disc, Laura Pessarrodona, 24,06m.

Laia Andreu; 1era a la Cursa del Comte Arnau de Campdevànol

Dissabte al matí es va dur a terme a Campdevànol la 26a Cursa de Muntanya del Compte Arnau, i l’atleta de l’equip mixt UEVIC/CAVIC Laia Andreu, va ser la primera noia en acabar la cursa amb un temps de 39’47”, acabant setena de la classificació general. També hi van participar en Miquel Maza i la Mari Marquez .

7a Cursa Cantonigròs, Memorial Ramon Oliu

Aquest diumenge dia 5 de juny, es va portar a terme la 7a edició de la Cursa de Cantonigròs, Memorial Ramon Oliu. Un any més, alguns dels nostres atletes del club i d’Oson@corre hi van prendre part i aquests en són els resultats: Carme Muntal, 2a entre les fèmines; i entre els nois, Josep M. Illamola, 17è i Gabi Cunill, 19è.

Oson@corre representat a la 3a Cursa de Sant Cugat DIR

El diumenge 5 de juny l’atleta d’Oson@corre Dani Pujadas, va participar a la 3a Cursa de Sant Cugat DIR. Van arribar a meta 631 atletes, i en Dani hi arribà en 21a posició amb un temps de 39’45”.

Campionat Territorial d’atletisme per a disminuïts psíquics a Vic

La Federació Catalana d’Esports per a disminuïts psíquics, ACELL, Special Olympics, va celebrar aquest diumenge dia 5 de juny a les instal·lacions del Club Atlètic Vic, el 9è Campionat Territorial de Barcelona.

Es van portar a terme les proves atlètiques, amb la participació de més de 100 nois i noies de totes les edats, d’uns trenta centres diferents de la província de Barcelona, i acompanyats dels seus familiars i voluntaris que fan possible aquest tipus de jornada.

Destacar la participació i el gruix de medalles que van aconseguir els nois i noies de l’equip CAR de l’Associació de Sant Tomàs que durant l’any s’entrenen aquí al Club Atlètic Vic.

 

Jordi Alsina 2º

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cora Sepúlveda 2ª





1a Cursa “11.111 metres pel cor de la Fageda” a Olot.

26 04 2010

Dissabte 24 a la tarda, i pel cor de la Fageda d’en Jordà a Olot, es va disputar la primera edició de la cursa “11.111 metres pel cor de la Fageda”. El club i l’equip de muntanya conjunt UEVic/CAVic hi va tenir representació i val la pena destacar-ho.

En fèmines, Carme Muntal en 4a posició amb un temps de 1h 10’09”; en 15a i 16a posició la Montse Periago i la Cristina Gutiérrez respectivament amb el mateix temps 1h 17’38”; en 18è lloc Sònia Bruguera amb 1h 19’12”.

I en categoria masculina: Ferran Sarri aconseguí un 5è lloc amb un temps de 54’21”; Joan Pallàs, 6è amb 56’07”; Fèlix Perdomo, 11è amb 57’10”; Josep Ma. Illamola, 29è amb 1h 01’47”; Jordi Aguilar, 72è amb 1h 09’26”