Campionat de Catalunya de Marató – Marató d’Emupries 2010

3 05 2010

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARATÓ
Anna Rosa i Esteve Campmol, Campions

Aquest diumenge 2 de maig s’ha celebrat l’edició número trenta-quatre del Campionat de Catalunya Absolut de Marató 2.010, en el marc de la vuitena edició de la Marató d’Empúries, organitzada per l’Ajuntament de l’Escala.

Els Campions han estat Anna Rosa (FCB) i Esteve Campmol (CN Banyoles) amb uns temps de 3h08’08” i 2h40’52” respectivament.

Amb aquesta victòria, Anna Rosa aconsegueix el seu cinquè títol català de marató, i el quart consecutiu. En segona posició s’ha classificat Isabel Oliván (CF Viladecavalls) i la medalla de bronze ha estat per Emi Vaquero (ADC).

En homes, la segona plaça ha estat per Ramon Trullols (AA Xafatolls Mollerussa) i la tercera per Antonio Sevillano (JA Sabadell).

VIII MARATÓ D’EMPÚRIES 2010
2-maig-2010
Classificacions

——————————————————————————–
 
1  Esteve Campmol Ametller   2:40:52  C.N. BANYOLES
2  Ramon Trullols Pedra   2:42:01  A.A. XAFATOLLS DE MOLLERUSSA
3  Jorge Juan Mendoza Pons   2:42:13  BARCINO
4  Santos Llamosas Ruiz   2:42:41 AT. MEDINA DE POMAR
5  Jorge De Andres Sanchez   2:43:56  4 C.A. MONTBLANC
6  Antonio Sevillano Llergo   2:44:36 J.A. SABADELL
7 Oliver Galindo Luque   2:48:23  C.A. OLESA
8  Josep Martinez Marti   2:48:57  A 4 el KM.
9  Josep Lluis Moreno Miguel   2:49:57 CANALETES
10  Rafael Rodriguez Rodriguez   2:50:46  RUNNERSWORLD

 
Destaquem la participació dels seguents atletes osonencs:

34.-  Albert Corominas 3h:07’34”
35.-  David March 3h:07’34”
180.- Joan Castells 3h:48’41”
207.- Marta Torreguitart 3h:56’33” (12ª Class. femenina)
233.- Xavier Hidalgo 4h:05’07”
245.- Jaume Vilar 4h:12’12”

Vegeu tota la classificació a corrercorrer.com





Mitja Marató Gavà Castelldefels Gavà 2010

22 02 2010

Otmane Btaimi i Mari Carmen Auñon guanyen a Gavà

Durant el diumenge 21 de febrer ha tingut lloc la Mitja Marató Gavà-Castelldefels-Gavà amb clars dominadores tant en homes com en dones, ja que Btamimi s’ha imposat clarament en categoria masculina i Auñon ho ha fet en la femenina. En una prova que ha batut rècord de participació amb més de 2.000 atletes.

Aquesta cursa té els seus inicis a l’any 1996, està organitzada pel Patronat d’Esports de l’Ajuntament de Gavà i el de Castelldefels i per la Diputació de Barcelona.

El recorregut, certificat per la FCA, té la sortida a la zona exterior de l’Estadi La Bòbila i com eix central té el Passeig Marítim de Gavà i Castelldefels, encara que els corredors també passen per zones de pineda i un tram urbà pels carrers de Gavà.

Benito Ojeda

En la categoria femenina, com hem dit, la dominadora ha estat l’atleta de la Unió Colomenca d’Atletisme, Mari Carmen Auñon que s’ha imposat amb 1h21.52 per davant de Susana López que ha marcat un crono final de 1h24.28. Enganxada a la Susana, la corredora de Viladecavalls, Isabel Oliván ha tancat el podi amb 1h24.46.

La quarta i cinquena posició han estat per a Noemí Moreno del CA.Igualada amb 1h26.57 i per a Nuria Soler del Lloret La Selva amb 1h27.01.

Per la seva banda entre els homes, Otmane Btaimi ha avantatjat a Sergio Enriquez del Pratenc Ass.Atl. amb un minut i mig, així que el primer corredora ha marcat 1h05.37 i el segon classificat 1h07.18. La tercera posició ha estat per a Benito Ojeda de l’Adidas Domingo amb 1h08.55.

El quart lloc l’ha ocupat Carlos Oriach del Hinaco Monzón amb 1h09.01 i la cinquena posició ha estat per a David Guiamet, del J’Arribu, amb 1h09.22.

Resultats:

Classificació masculina

1 Otmane Btaimi   1:05:37

2 Sergio Enriquez Castells   1:07:18 PRATENC ASS. ATL.

3  Benito Ojeda Sanz   1:08:55 ADIDAS DOMINGO CATALAN

4 Carlos Oriach Chicot   1:09:01 HINACO MONZON

5 David Guiamet Redondo   1:09:22 J’ARRIBU

 Classificació femenina

1 Mari Carmen Auñon Sanz 1:21:52 UNIO COLOMENCA D’ATLETISME

2 Susana Lopèz Santos 1:24:28

3 Isabel Olivan Moreno 1:24:46 VILADECAVALLS

4 Noemí Moreno Castaño 1:26:57 C.A. IGUALADA

5 Nuria Soler Alay 1:27:01 LLORET LA SELVA

Hi va haver com es habitual una nombrosa participació osonenca, destaquem alguns integrants:

31. Jordi Alsina 1h:16:05

38. Xavi Quintas 1h:16:41

332. Albert Fumanya 1h:28:14

1096. Ramon Soler 1h:41:44

1112. Marta Torreguitart 1h:42:02 (33 class. Femenina)

1521. Xavier Hidalgo 1h:49:59

1567. Ester Solà 1h:51:13 (80ª class. Femenina)

1621. Jaume Vilar 1h:53’

1749. Ivan Pujol 1h:57’

1777. Joan Angus 1h:58:04

2011. Xavier Papell 2h:30:18

Informa corrercorrer.com

La resta de resultats els podeu consultar a http://  www.atletisme.cat/classificacions/gava/