C A Vic – Notícies de la Setmana

22 07 2010

Anna Comet // CAVic                                                                      

2 atletes del CAVic al Campionat d’Espanya absolut a Avilés

Durant el cap de setmana s’ha disputat a Avilés el Campionat d’Espanya absolut d’atletisme, amb la representació dels millors atletes espanyols a dia d’avui.

En Jordi Alsina i en Ferran Fontarnau han participat en proves combinades i han aconseguit finalitzar en 7ena i 9ena posició respectivament.

Si tenim en compte els resultats prova a prova, aquests han estat els següents:

Als 100 m llisos, en Jordi ha marcat 11’’78 i ha estat 4rt, en Ferran 11’’67 i ha estat 6è. Amb longitud, en Jordi ha estat 6è amb 6.35m i en Ferran 11è amb 5.99m. Amb llançament de pes en Jordi va ser 11è amb 9.23m i en Ferran 10è amb 9.72m. Al salt d’alçada en Jordi va marcar 1.77m que li varen donar la 6ena posició i en Ferran va ser 3r amb 1.89m. Als 400 m llisos, en Jordi va ser 4rt amb 52’’47 i en Ferran 7è amb 53’’ 72.

Als 110 m tanques en Jordi va ser 8è amb 17’’24 i en Ferran 7è amb 17’’08. A la prova de disc en Jordi va marcar 28.42m i va ser 7è i en Jordi, 9è amb 27.29m. Amb salt de perxa en Jordi fou 5è amb 4.00m i en Ferran 9è amb 3.00m.

Pel que fa al llançament de javelina en Jordi va ser 4rt amb 43.24m i en Ferran 6è amb 41.31m. Finalment als 1.500m en Jordi fou 2n amb 4’40’’08 i en Ferran 3r amb 4’47’’24.

 Trofeu Nemesi Ponsati

Durant el cap de setmana del 17 i 18 de juliol s’ha celebrat la primera jornada del Trofeu Nemesi Ponsati a Serrahima, Barcelona.

A la prova dels 100 m llisos l’Andrés Daniel Jiménez ha fet un temps d’11’’76, l’Oriol Calzadilla 12’’60 i en David Benito 13’’05.

A la prova dels 400 m llisos en Daniele Pedrotti va fer un temps de 52’’29 i l’Andrés Daniel Jiménez va marcar 58’’52.

La prova dels 10.000 la va dominar en Francesc Marsol amb 35’14’’76.

Pel que fa a les noies, a la final dels 100 m llisos, la Laia Gil va ésser 2ona amb 13’’51 i l’Arola Solà no va prendre la sortida a la final, però a la semifinal havia marcat 14’’31.

L’Arola també va participar als 400 m llisos amb temps final de 1’07’’33.

 Celebrada amb èxit la IV Olla de Núria

Ahir diumenge es va celebrar la 4rt Clàssica a l’Olla de la Vall de Núria, una prova dins del circuit internacional de curses de muntanya i organitzada per la Unió Excursionista de Vic i Vall de Núria. Els guanyadors varen ser en homes en Kilian Jornet i amb dones la fondista olímpica Laura Orgué.

Un bon grapat de corredors de l’equip de curses de muntanya CAVic/UEVic en va prendre la sortida.

Entre les noies la Sònia Bruguera fou 22ena i l’Helena Vilardell va abandonar per problemes en un turmell. Entre els nois cal destacar la 14ena posició d’en Xevi Vidal, la 27ena d’en Barto Folgarolas i la 28ena d’en Jordi Barrancos. També hi van participar en Miquel Morales, en Dani Bordallo, en Ramon Corominas,en Jordi Parareda, en Pep Orozco. També cal destacar l’Enric Marrodan, l’Ernest Dam, en Santi Maydeu  i en Santi Paré de l’Osonacorre.

Anuncis




C.A. Vic – Notícies de la setmana

25 05 2010

Anna Comet // CAVic                                             

Fase prèvia del Campionat de Catalunya benjamí.

El dissabte 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria benjamí a Terrassa.

En els 60mll l’Oriol Benito va ser el 2n de la seva sèrie amb 10’’65, en Carles Martínez va marcar 11’’33. Finalment els dos atletes van ésser 36è i 74è respectivament. En els 1.000mll en Ferriol Galobardes va marcar un temps de 3’55’’94 i va ésser 18è.

En el salt de llargada l’Oriol Benito va ésser 13è amb un salt de 2.84m.

Bons resultats a la fase prèvia en categoria cadet

El mateix 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria cadet, també a Terrassa.

En els 100m tanques en David Benito va ésser 5è de la seva sèrie amb 15’’81. En el llançament de disc l’Arnau Moya va finalitzar 20è amb un llançament de 24.40m.

En els 100mll femenins l’Olga Carro va ésser 29ª amb 14’’39.

Cal destacar la 3ª posició de la Cristina Riba al salt de llargada, amb un salt de 5.41m i la 1ª posició de la Jana Coll en el llançament de disc amb 28.87m, en el mateix llançament la Laura Pessarrodona va ésser 5ª amb 26.34m. En el llançament de martell la Valentina Vilamajó fou 4ª amb 40.51m i la Jana Coll 6ª amb 38.73m.

Bones posicions a la fase prèvia en categoria aleví

El diumenge va ésser el torn de la categoria aleví, també en fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria celebrat a Calella.

L’Arnau Pallàs fou 7è de la seva sèrie als 600mll amb 1’53’’49. En el salt d’alçada l’Abel Benito va saltar 1.20m, millor marca del dia juntament amb altres atletes. El mateix Abel fou 13è en el salt de llargada amb 3.56m.

En el llançament de pes, l’Enric Martínez fou 2n amb 8.79m i el mateix Enric va fer un llançament de disc de 18.56 que li va valdre la 7ª posició.

En els 60 mll, la Judit Fernàndez va ésser la 2ª amb 9’’06, la mateixa Judit fou 2ª en el salt de llargada amb 4.03m. La Jana Aguilar fou 1ª de la seva sèrie als 600mll amb 1’59’’35. La Judit Sepúlveda va llançar 14.27 amb disc i va ésser 5ª i va repetir posició en el llançament de pilota amb 20.60m. 

En categoria infantil també hi haurà bona representació al Campionat de Catalunya

I també a Calella es va disputar la fase prèvia de la categoria infantil.

L’Arnau Comajoan va ésser 14è en els 80mll amb 11’’50 i 15è en els 150mll amb 21’’80. En els 600mll, l’Albert Baronet fou 6è amb 1’46’’19.

En Roger Pallàs va aconseguir la 4ª posició en els 220m tanques amb 34’47 i el mateix Roger va fer la 2ª millor marca del dia en els 1000m obstacles amb 3’18’’61.

L’Eloi Pinyol va finalitzar 4rt en el salt d’alçada amb 1.38m i en Guillem Pinyol 12è amb 1.30m. En ela salt amb perxa, l’Isaac Acevedo fou 6è amb 2.10m i l’Eloi Pinyol va saltar en llargada 4.19m que li van donar la 13ª posició.

En el llançament de disc en Guillem Pinyol va ésser 11è amb 18.00m.

En els 80 mll la Claudia Anglada va ésser 27ª amb 11’’97 i la Clara Ferrer 34ª amb 12’’10. La Laia Aguilar va marcar 3’36’’88 en els 1000mll.

En el salt de llargada la Berta Tenas va ésser 9ª amb 4.22m. En el triple salt, la Cora Sepúlveda va ésser 5ª amb 9.16m, la Clàudia Anglada 9ª amb 8.72m i la Berta Tenas 13ª amb 8.59m.

En el llançament de disc femení la Montserrat Moya va ésser 12ª amb 15.08 i en el llançament de martell la Marta Ayats va ésser 8ª amb 24.66m, la Montserrat Moya 11ª amb 23.87m.

Control de les categories juvenil, júnior i promesa a Barcelona

El dissabte 22 a l’estadi Joan Serrahima de Barcelona va tenir lloc un control de la categoria Juvenil-Júnior i promesa.

En els 100mll l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 12’’50, l’Andrés Daniel Jiménez 11’’70, en Marc Boixadós 11’’86. En els 400mll en Dan Sanz va fer un temps de 52’’61, en Marc Boixadós 55’’55, en Marc Noguera 1’04’’68.

En els 1.500mll l’Andreu Moreno va fer un temps de 4’20’’13, en Mohamed Rabhi 4’39’’92. En els 110m tanques, l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 17’’91 i en Cosme Vicens 16’’11.

En els 2.000m obstacles l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 7’10’’90.

Entre les noies, la Laia Gil va fer 12’’94 en els 100mll, la Marta Sabata 13’’74, l’Arola Solà en els 400mll va fer un temps de 1’06’’04. En els 1500mll la Magda Vicens va fer un temps de 4’59’’69.

Pol Guillen i Judith Pla guanyen la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya

Foto: Adrià Costa Osona.com

El diumenge va tenir lloc la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya, el 10.000 amb sortida a Manlleu i arribada a Vic que enguany el CAVic ha agafat el relleu per a l’organització de la prova.

Els guanyadors de la prova varen ésser en Pol Guillén i la Judith Pla, seguits d’en Pere Arco i l’Òscar Rodríguez en el cas dels homes i en les dones de la Louise Brown i de l’atleta del CaVic, Encarna Núñez.

Cal destacar també la 6ena posició de l’Abel Casalí, la 38ena d’en Marcel·lí Acedo. La resta de corredors del CAVic varen ésser:

58è Lluís Ginebra, en Moisès Mora, la Marta Pujol, en Carles Sobrino. I d’Oson@corre 28è en Ciriaco Redondo, 44è Santi Paré, 59è en Mane Nogué, 69è en Martí Seuba, 74è l’Enric Marrodan, l’Aureli Gòmez, en Daniel Pujadas, la Cristina Gutiérrez, en Gabriel Conill, en Xavier Tornafoch.

Campionat de Catalunya de Muntanya a Paüls

Durant el diumenge es va celebrar el Campionat de Catalunya de curses de muntanya amb la participació de 4 membres de l’equip de curses de muntanya UEVic/CAVic.

En Dani Bordallo va aconseguir una gran 12ena posició, en Pep Orozco fou 44è i entre les noies la Sònia Bruguera fou 13ena i l’Helena Vilardell 17ena en un Campionat encapçalat per en Just Sociats i per l’Esther Hernàndez





C.A. Vic – Notícies de la setmana

19 05 2010

Anna Comet // CAVic

Millors marques dels nostres atletes a L’Hospitalet

Durant el dissabte 15 de maig s’ha celebrat l’11ª Jornada de Lliga de Promoció al Complex Esportiu de l’Hospitalet-Nord amb una àmplia participació d’atletes.

Entre els nostres corredors l’Enric Martínez ha fet el millor llançament de disc de la jornada de la categoria aleví amb 17.90. En categoria benjamí, en Carles Martínez ha estat 5è a la prova de pilota amb 17.62. Seguint amb els llançaments, la Jana Coll ha estat la millor de la categoria cadet amb un llançament de 31.61 i l’ha seguit la Laura Pessarrodona amb 25.83.

La mateixa Jana Coll, en el llançament de javelina ha aconseguit la 3ª marca de la jornada de la seva categoria amb 17.82.

Bona participació a la Lliga de Promoció de Terrassa

A Terrassa, durant el mateix dissabte també s’ha disputat l’11ª Jornada de Lliga de Promoció amb la participació d’en David Benito amb la segona marca de la seva sèrie amb 15.6 en els 100mt de la categoria cadet. En categoria infantil, a la prova dels 80 m tanques en Guillem Mirabent ha marcat 17.1 i ha estat el 2n de la seva sèrie.

En els 100 mll de la categoria cadet, en David Benito ha marcat 12.4 i l’ha seguit en Mateu Serrat amb 13.7. En els 80 mll infantil l’Albert Baronet ha estat 3r de la seva sèrie amb 11.6 i l’Arnau Prat ha marcat 13.8.

En el llançament de disc en categoria cadet, en Mateu Serrat va fer un llançament de 18.90.

 Pel que fa a les noies, l’Olga Carro va córrer els 100mll de la categoria cadet amb 13.3, la Berta Tenas va córrer els 80 mll de la categoria infantil amb 11.6, la Tàlia Lucas amb 11.9. I en el triple salt de la categoria cadet, l’Olga Carro ha aconseguit un salt de 8.42. En la mateixa prova, però de la categoria infantil, la Berta Tenas ha marcat 8.61.

Pel que fa als llançaments, la Marta Ayats ha aconseguit 14.53 en javelina infantil i en martell 20.01.

Lliga Catalana de Promoció a Olot amb bons resultats

I a Olot també es van disputar proves de la Lliga Catalana de Promoció, 3ª Territorial de Promoció, amb la participació dels nostres atletes.

En els 150m de la categoria infantil l’Arnau Comajoan va fer una marca de 21.0. El mateix Arnau, a la prova del triple salt va finalitzar amb una marca de 8.17. A la prova de javelina en Jordi Moya, amb un sol salt va aconseguir la millor marca del dia de la seva categoria amb 42.53.

En el salt d’alçada també es va aconseguir el millor salt amb l’Abel Benito amb 1.29 i en el triple salt femení, en categoria cadet, la Júlia Arumí va ésser 2ª amb 9.86.

Control Social CA Granollers

També vàrem tenir atletes competint a Granollers, en el Control Social CA Granollers. D’aquesta manera en Salvi Ayats en els 600 mll va marcar 2.51.3, en Josep Comeres en els 400 mll va marcar 55.3 i la Sandra Solà 1.07.0 en la mateixa distància.

En categoria infantil la Cora Sepúlveda va aconseguir 4.07 en salt de llargada i la Judit Sepúlveda, categoria aleví va fer una marca de 2.96 i la Judit Fernàndez 4.06. La Jana Coll en categoria cadet, va fer una marca de 4.28.

Pel que fa al llançament de Pes, en Salvi Ayats va fer un llançament de 4.00 i la Marta Ayats en javelina va marcar 12.91, la Cora Sepúlveda 14.40, ambdues amb categoria infantil i la Jana Coll en cadet va llançar 18.00.

Bons resultats dels corredors de muntanya

Durant el diumenge 16 de maig s’han disputat diferents proves de curses de muntanya, començant per la prova de Copa Catalana disputada a Berga amb la Cursa d’Alta Muntanya de Berga amb la participació de 5 corredors de l’equip de curses de muntanya UEVic/CAVic. En Bartomeu Folgarolas va aconseguir la 4ª posició, en Dani Bordallo la 7ª, en Miquel Morales va ésser 47è, en Jordi Barrancos 50è i en Marc Terricabras 99è.

També es va disputar la I edició de les curses de muntanya de Voltregà amb la participació de l’Helena Vilardell que va ésser 3ª a la prova dels 23 km, i de Assumpta Casellas 5ª en la de 12 km.

I finalment 3 corredors van competir a la prova inaugural de la Copa del Món de Curses de Muntanya a Zegama, al País Basc. La Laia Andreu va finalitzar en 8ª posició, en Josep Barrufet 26è i en Ramon Corominas 194è.





Cursa de Muntanya EME Voltreganès 2010

17 05 2010

Celebrada la primera cursa de muntanya del Voltraganès

Durant la jornada del diumenge 16 de maig també s’ha celebrat la I edició de les curses de muntanya del Voltraganès. Un conjunt de 3 proves completament de muntanya amb sortida i arribada a Sant Hipòlit.

Les tres competicions han estat de les següents distàncies: marató de muntanya de 42 km, una altra una mica més llarga que una mitja marató, amb 24 km i l’última amb 12 km. En total un centenar de corredors s’han reunit a Sant Hipòlit per a prendre la sortida de les seves curses respectives.

La marató ha estat per al corredor del AE Diedre Jordi Martín amb 3h28, seguit de molt aprop de Dani Ballesteros del mateix club amb 3h31 i Ramon Rierola ha tancat el podi amb 3h50. La quarta posició ha estat per a Eduard Solà amb 3h58 també del AE Diedre i Jordi Tubau ha estat cinquè amb 3h58.

No hi ha hagut participació femenina en la prova llarga.

En quant a la mitja marató, el guanyador ha estat Jordi Juventeny amb 1h58, seguit de Xavier Molist que ha entrat només 6 segons per darrere del guanyador i la tercera posició ha estat per a Xevi Salat amb 2h04. La quarta posició ha estat per a Ivan Parés i la cinquena per a Jaume Miarons.

Entre les dones la guanyadora de la prova ha estat Rosa Espina amb 2h46.18, seguida d’Anna Maria Tomàs amb 2h46.21 i d’Helena Vilardell amb 2h47.

Finalment la cursa de 12 km ha estat encapçalada per Martí Lazaro amb 57.10, seguit de Gerard Campdelacreu amb 57.19 i per Ernest Ausiró amb 57.26. La quarta posició se l’ha endut Gerard Colomer amb 58.39 i la cinquena Ernest Dam amb 1h04.

Entre les dones la guanyadora ha estat Àgata Nogué amb 1h21, seguida de molt aprop per Anna Parramon.

Els corredors han quedat molt contents de la prova i les han caracteritzat de molt boniques i ràpides.