Mitja i 10 Kms de Roda de Ter 2010

11 10 2010

MITJA MARATÓ DE RODA DE TER 2010

10 KMS DE RODA DE TER 2010

Aquest Passat diumenge 10 d’Octubre de 2010, s’ha fet la XXVIIª edicio de la Mitja Marato, la XIVª Cursa de 10Km i la XIIª del Cros Escolar. La Mitja Marató ha estat puntuable per la 5ª Challenge de Mitges Maratons,Gran Premi Diputació de Barcelona i la Cursa de 10km ho ha estat per la lliga de Internet de la Champion Xip.

La cursa ha estat un xic deslluïda, per la presència de la pluja, que ha estat pressent des de primera hora del dia, però que ha respectat als corredors en el moment de la prova. Un total de 591 atletes han finalitzat les dues curses reservades als atletes absoluts, la cursa de 10 i la Mitja.

El guanyador de la Mitja Marató, ha estat l’atleta internacional Andorrà, especialista en els 3.000 metres obstacles, Pep Sansa del Fent Camí-Mislata, qui ha invertit 1h:11’32”. Sansa ha guanyat amb molta autoritat, ja que li ha tret dos minuts al segon classificat, el seu company d’equip Victor Martínez (Fent camí-Mislata) 1h:13’32”. En tercera posició, s’ha classificat l’especialista en maratons Ricard Verge de l’Adidas Domingo Catalán amb 1h:14’16”.

En l’apartat femení, la guanyadora ha estat Lucia Martinez de l’Adidas Domingo Catalán amb 1h:27’46”, en segona posició la representant del Club Atlètic Vic, Veronica Aveni 1h:36’48”, i ha completat el podi l’atleta del Polo, Anna Llaquet amb 1h:37’50”.

La Cursa de 10 kms ha sigut molt més disputada, ja que ha estat un frec a frec entre els tres primers classificats, El veterà Jaume Aragonès (A 4 el km) qui amb els seus 44 anys continúa estant en un excel.lent estat de forma,i ha estat qui s’ha acabat imposant amb un temps de 33’57”, per davant del representant del C.A. Calella Oscar Rodríguez 34’08”, i del company d’equip d’Aragonès, Toni Flores 34’12”. Cal destacar l’actuació del jove representant del Club Atlètic Vic, l’atleta manlleuenc Abel Casalí, que ha finalitzat la prova en quarta posició amb un temps de 34’34”.

 Els 10 kms femení han tingut com a guanyadora Ester Ferrer del Club Atlètic Vic, en segona posició Mari Gómez A.A. Tona 45’25”, i Miriam Laffurest amb 46’05” entrava en tercera posició.

La cursa va estar molt ben organitzada, tot i les inclemències del temps, cal dir que els atletes no es varen voler perdre la cursa tot i les catastròfiques previsions dels serveis informatius. Fi de festa amb Botifarrada, sucs fruites, cafe i molt més.

Hi ha hagut molta participació de atletes de Oson@corre, tant en la cursa de 10 kms com en la mitja marató. Si veieu a en Gabi, en Daniel, en Gerard, o a la Isàvena, feliciteu-los, ja que han fet marca personal en els 10 kms.

RESULTATS A CORRERCORRER.COM

Informa: Victor Vilalta

Anuncis




C.A. Vic – Notícies de la setmana

25 05 2010

Anna Comet // CAVic                                             

Fase prèvia del Campionat de Catalunya benjamí.

El dissabte 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria benjamí a Terrassa.

En els 60mll l’Oriol Benito va ser el 2n de la seva sèrie amb 10’’65, en Carles Martínez va marcar 11’’33. Finalment els dos atletes van ésser 36è i 74è respectivament. En els 1.000mll en Ferriol Galobardes va marcar un temps de 3’55’’94 i va ésser 18è.

En el salt de llargada l’Oriol Benito va ésser 13è amb un salt de 2.84m.

Bons resultats a la fase prèvia en categoria cadet

El mateix 22 de maig va tenir lloc la fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria cadet, també a Terrassa.

En els 100m tanques en David Benito va ésser 5è de la seva sèrie amb 15’’81. En el llançament de disc l’Arnau Moya va finalitzar 20è amb un llançament de 24.40m.

En els 100mll femenins l’Olga Carro va ésser 29ª amb 14’’39.

Cal destacar la 3ª posició de la Cristina Riba al salt de llargada, amb un salt de 5.41m i la 1ª posició de la Jana Coll en el llançament de disc amb 28.87m, en el mateix llançament la Laura Pessarrodona va ésser 5ª amb 26.34m. En el llançament de martell la Valentina Vilamajó fou 4ª amb 40.51m i la Jana Coll 6ª amb 38.73m.

Bones posicions a la fase prèvia en categoria aleví

El diumenge va ésser el torn de la categoria aleví, també en fase prèvia del Campionat de Catalunya de la categoria celebrat a Calella.

L’Arnau Pallàs fou 7è de la seva sèrie als 600mll amb 1’53’’49. En el salt d’alçada l’Abel Benito va saltar 1.20m, millor marca del dia juntament amb altres atletes. El mateix Abel fou 13è en el salt de llargada amb 3.56m.

En el llançament de pes, l’Enric Martínez fou 2n amb 8.79m i el mateix Enric va fer un llançament de disc de 18.56 que li va valdre la 7ª posició.

En els 60 mll, la Judit Fernàndez va ésser la 2ª amb 9’’06, la mateixa Judit fou 2ª en el salt de llargada amb 4.03m. La Jana Aguilar fou 1ª de la seva sèrie als 600mll amb 1’59’’35. La Judit Sepúlveda va llançar 14.27 amb disc i va ésser 5ª i va repetir posició en el llançament de pilota amb 20.60m. 

En categoria infantil també hi haurà bona representació al Campionat de Catalunya

I també a Calella es va disputar la fase prèvia de la categoria infantil.

L’Arnau Comajoan va ésser 14è en els 80mll amb 11’’50 i 15è en els 150mll amb 21’’80. En els 600mll, l’Albert Baronet fou 6è amb 1’46’’19.

En Roger Pallàs va aconseguir la 4ª posició en els 220m tanques amb 34’47 i el mateix Roger va fer la 2ª millor marca del dia en els 1000m obstacles amb 3’18’’61.

L’Eloi Pinyol va finalitzar 4rt en el salt d’alçada amb 1.38m i en Guillem Pinyol 12è amb 1.30m. En ela salt amb perxa, l’Isaac Acevedo fou 6è amb 2.10m i l’Eloi Pinyol va saltar en llargada 4.19m que li van donar la 13ª posició.

En el llançament de disc en Guillem Pinyol va ésser 11è amb 18.00m.

En els 80 mll la Claudia Anglada va ésser 27ª amb 11’’97 i la Clara Ferrer 34ª amb 12’’10. La Laia Aguilar va marcar 3’36’’88 en els 1000mll.

En el salt de llargada la Berta Tenas va ésser 9ª amb 4.22m. En el triple salt, la Cora Sepúlveda va ésser 5ª amb 9.16m, la Clàudia Anglada 9ª amb 8.72m i la Berta Tenas 13ª amb 8.59m.

En el llançament de disc femení la Montserrat Moya va ésser 12ª amb 15.08 i en el llançament de martell la Marta Ayats va ésser 8ª amb 24.66m, la Montserrat Moya 11ª amb 23.87m.

Control de les categories juvenil, júnior i promesa a Barcelona

El dissabte 22 a l’estadi Joan Serrahima de Barcelona va tenir lloc un control de la categoria Juvenil-Júnior i promesa.

En els 100mll l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 12’’50, l’Andrés Daniel Jiménez 11’’70, en Marc Boixadós 11’’86. En els 400mll en Dan Sanz va fer un temps de 52’’61, en Marc Boixadós 55’’55, en Marc Noguera 1’04’’68.

En els 1.500mll l’Andreu Moreno va fer un temps de 4’20’’13, en Mohamed Rabhi 4’39’’92. En els 110m tanques, l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 17’’91 i en Cosme Vicens 16’’11.

En els 2.000m obstacles l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 7’10’’90.

Entre les noies, la Laia Gil va fer 12’’94 en els 100mll, la Marta Sabata 13’’74, l’Arola Solà en els 400mll va fer un temps de 1’06’’04. En els 1500mll la Magda Vicens va fer un temps de 4’59’’69.

Pol Guillen i Judith Pla guanyen la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya

Foto: Adrià Costa Osona.com

El diumenge va tenir lloc la 5ena Cursa de la Policia de Catalunya, el 10.000 amb sortida a Manlleu i arribada a Vic que enguany el CAVic ha agafat el relleu per a l’organització de la prova.

Els guanyadors de la prova varen ésser en Pol Guillén i la Judith Pla, seguits d’en Pere Arco i l’Òscar Rodríguez en el cas dels homes i en les dones de la Louise Brown i de l’atleta del CaVic, Encarna Núñez.

Cal destacar també la 6ena posició de l’Abel Casalí, la 38ena d’en Marcel·lí Acedo. La resta de corredors del CAVic varen ésser:

58è Lluís Ginebra, en Moisès Mora, la Marta Pujol, en Carles Sobrino. I d’Oson@corre 28è en Ciriaco Redondo, 44è Santi Paré, 59è en Mane Nogué, 69è en Martí Seuba, 74è l’Enric Marrodan, l’Aureli Gòmez, en Daniel Pujadas, la Cristina Gutiérrez, en Gabriel Conill, en Xavier Tornafoch.

Campionat de Catalunya de Muntanya a Paüls

Durant el diumenge es va celebrar el Campionat de Catalunya de curses de muntanya amb la participació de 4 membres de l’equip de curses de muntanya UEVic/CAVic.

En Dani Bordallo va aconseguir una gran 12ena posició, en Pep Orozco fou 44è i entre les noies la Sònia Bruguera fou 13ena i l’Helena Vilardell 17ena en un Campionat encapçalat per en Just Sociats i per l’Esther Hernàndez