II CURSA DE MUNTANYA DE SANT BARTOMEU DEL GRAU

22 06 2009

L’atleta moianès Ferran Alborquers es va imposar amb mes de un minut i mig de diferència en la II edició de la Cursa de muntanya de Sant Bartomeu del Grau.

Aquest dissabte al matí es va disputar a Sant Bartomeu la segona edició d’aquesta cursa que continua creixent i que va comptar amb una bona quantitat de corredors. En total varen ser 119 els corredors que varen acabar la cursa de 10.300 mts.

En la primera part de la cursa de forta baixada eren un grup cinc els atletes que configuraven les primeres posicions, a partir del tercer quilòmetre, ja va ser en Ferran Alborquers qui es va posar en primera posició i ja no la va abandonar fins a l’arribada.

Mes enrere un minut i mig mes tard arribaven Roger Serra i Raül Rota amb el mateix temps quedant així empatats en la classificació. Vint segons més tard ho feia el Gurbetà Eduard Solà i ja un xic mes enrere Jaume Lara. El Santquirzenc Jordi Portell aconseguia també acabar la cursa en una bona sisena posició, just davant de Joan Colomer qui ha retornat al mon de les curses de muntanya després de un Kit-kat de dues temporades allunyat de la competició.

En la Prova femenina va haver-hi un domini aclaparant de la guanyadora Anna Macià qui li va treure mes de quatre minuts a la segona classificada Mariona Rosell, cinc minut després de La Mariona entrava Ester de la Torre.

La Cursa va transcórrer per trams de pista i corriols, per els voltants de Sant Bartomeu del Grau, i la organització va anar a càrrec del Club esportiu Miraboires, que es mostraven força satisfets per al nivell de inscripcions.

CLASSIFICACÓ ADULTS
1 FERRAN ALBOQUERS ALIBERCH – MOIÀ – 0:49:59 1º MASCULÍ
2 RAUL ROTA MUNDÓ – LA GUIXA – 0:51:25 EMPAT 2º CLASSIFICACIÓ MASCULÍ
3 ROGER SERRA ARBOIX – SANT HIPÒLIT DE VOLTREGÀ – 0:51:25 EMPAT 2º CLASS-MASCULÍ
4 EDUARD SOLÀ ARUMÍ – GURB – 0:51:45
5 JAUME LARA ESCALANTE – SABADELL – 0:52:02
6 JORDI PORTELL PUJOL – SANT QUIRZE DE BESORA – 0:52:54
7 JOAN COLOMER CASAS – SANT JULIÀ DE VILATORTA – 0:53:08
8 ALBERT PINADELL BOSCH – LA CELLERA DE TER – 0:53:21
9 JOAN ENRIC BRIÀ CASADEMUNT – ALPENS 0:53:42
10 ABEL CASALI CARVAJAL – MANLLEU – 0:54:28
11 ROGER MILL VALL – AVINYÓ – 0:54:34
12 JORDI AROLA FARRÉS – MANRESA – 0:54:54
13 RAFAEL CARMONA HERRERA – NAVÀS – 0:54:55
14 – JESÚS PUIG POSA – ORISTÀ – 0:55:19
15 JOAQUIN IBARRA RUIZ – TERRASSA – 0:55:55
FEMENÍ
1 – ANNA MACIÀ – TORELLÓ – 1:03:02
2 – MARIONA ROSSELL – EL MASNOU – 1:07:22
3 – ESTER DE LA TORRE – CANET DE MAR – 1:12:16
CLASSIFICACÓ INFANTILS
1 SERGI ORTEGA NAVARRO – RIPOLL – 0:05:55
2 GENÍS FERRÀNDEZ CRUSELLAS – MUNTANYOLA – 0:05:56
3 JOSEP CARBONÉS TRULLS – SANT BARTOMEU – 0:06:14 3º
4 LAIA SERRAT DANÈS – L’ALOU – 0:06:25
5 GERARD TRULLS GUARDIOLA – SANT BARTOMEU – 0:06:46
6 ARNAU TRULLS GUARDIOLA – SANT BARTOMEU – 0:06:46
7 GUILLEM SERRA RIERA – CALLDETENES – 0:06:47
8 ORIOL OSÉS FERNÀNDEZ – ALPENS – 0:07:05
9 BIEL SERRA VILA VIC – 0:07:52

Victor VilaltaEduard Sola st Bartomeu

Anuncis