Mitja de Granollers 2010 molta participació osonenca

8 02 2010

La Mitja de Granollers 2010 amb color Kenià

L’atleta kenyà Robert Kipkoech Cheruiyot, Amb un temps de 1h.02: 12, i la seva compatriota Joyce Chepkirui, Amb un temps de 1h.12: 58, han estat els brillants guanyadors de la 24 º edició de la mitja.

L’atleta kenyà Robert Kipkoech Cheruiyot (Nike), amb un temps de 1h.02: 12, i Joyce Chepkirui (Adidas), atleta també kenyana de 19 anys, amb un temps de 1h.12: 58, han estat els atletes més ràpids en la 24 º edició de la Mitja de Granollers, que aquest diumenge s’ha celebrat a la capital del Vallès Oriental amb una xifra rècord de participació de 6.300 atletes.

La prova va ser dominada des de l’inici pels atletes kenyans. La sortida de la carrera va ser molt ràpida i ja en els primers quilòmetres es va efectuar una primera selecció amb Robert Cheruiyot, Els seus company Erik Kibet (Adidas) i Alex Kirui (Adidas), l’atleta madrileny Chema Martínez (Nike) i els marroquins Mohamed Benhmbarka (AE Blanc i Blau) i Driss Lakouaja (AA Catalunya). Robert Cheruiyot i Erik Kibet van incrementar el ritme abans d’arribar a La Garriga entre el quilòmetre vuit i nou i van distanciar a Chema Martínez, Que va lluitar per mantenir la seva tercera posició amb el marroquí Mohamed Benhbarka.

La veterania de Robert Cheruiyot (31 anys) va ser un gran valor per imposar-se en una carrera amb constants canvis de ritme, però finalment l’atleta amb més palmarès Cheruiyot qui ha estat guanyador en quatre ocasions de la Marató de Boston va ser qui va poder endur aquest prestigiós premi a Granollers. Chema Martínez va ser el primer atleta espanyol classificat, entrant a meta en 3 ª posició amb un temps de 1h:03’30” que el reforça per aconseguir el lloc de fix per als propers campionats d’Europa que se celebraran a Barcelona aquest proper agost.

La lluita en categoria femenina va tenir un gran nivell, amb l’atleta kenyana Joyce Chepkirui 1h: 12:58 qui va lluitar amb la seva compatriota Mónica Jepkoech i la va superar per només 11 segons a meta, molt a prop d’elles entrava l’actual campiona d’Espanya de Marató Azucena Díaz en tercera posició en 1h:13:13 demostrant la madrilenya seu excel•lent moment de forma.

Hi va haver moltíssima participació de atletes Osonencs, però com que no els coneixo tots i segurament que me’n descuidaré algun, citaré alguns del que vaig veure:

23. David Pont 1:13:18

33. Francesc Marsol 1:14:08

36. Pep Riera 1:14:25

128. Jordi Ricart 1:20:15

151. Victor Vilalta 1:21:07

198. Lluis Ginebra 1:22:40

213. Santi Paré 1:22:53

218. Joan Herms 1:22:56

239. Enric Rota 1:23:31

247. Albert Riubrogent 1:23:41

255. Jordi Portell 1:23:54

291. David Botello 1:24:27

391. Enric Marrodan 1:25:51

662. Martí Seuva 1:29:35 (1:28:50 real)

802. Marc Culí 1h:31:06

1142. Aureli Gómez 1h:34:35 (1:33:56 real)

Felicitem a l’Aureli i a en Martí per la seva marca personal, i aconsellem que a la sortida es situïn més endavant a fi de millorar el seu temps oficial. També cal destacar la 2ª posició de Miquel Maza en el quart de Mitja-Marató

 Victor Vilalta

Anuncis




Kenenisa Bekele, el retorn de la bèstia

15 06 2009

Gran notícia aquest cap de setmana a la Golden Leage, a Berlin. Després de una bona temporada apartat de la competició per culpa de una impertinent lesió, aquest cap de setmana ha aparegut i amb victòria Kenenisa Bekele.
Una gran notícia per a tots els amants de l’atletisme.
A corrercorrer.com hem fet crònica d’aquet retorn
Anant a temes mes terrenals,
A la Cursa de Bellavista, hi ha participat atletes Osonencs,
L’Aureli Gomez ha arribat en 46º lloc amb 53:32
L’Ivan Pujol ha arribat en 50º lloc amb 54:04
Classificació cursa Bellavista 10 km nois
1º Toni Flores 34:51
2º Laureano Perez 36:18
3º Antonio Godoy 37:28
Classificació cursa Bellavista 10 km noies
1º Esperanza Zuriguel 44:26
2ª Lourdes Rubio 46:59
3ª Nuria Isabel Molina 51:46
A la cursa de 10 kms de Pineda, també hi ha hagut participació Osonenca:
76º Ernest Dam 37:39
79º Manel Nogué 37:42
209º Enric Rota 40:23
984º Rafael Llergo 55:35
985º Xavier Sors 55:36
1125º Maria Moreno 1:03:58
En total hi ha participat 1175 atletes.
Classificació Cursa de Pineda 10 km homes:
1º Sergio Enriquez 31:09
2º Antonio Alcaide 31:47
3º Connor Mcnulty 32:07
Classificació Cursa de Pineda 10 km dones:
1º Meritxell Calduch 35:33
2º Natalia Hugas 38:13
3º Anne-Marie Hughues 39:04

Bekele torna a Berlin
Bekele torna a Berlin