Cursa dels Gitanos a Taradell

4 03 2013

Ahir diumenge 3 de març de 2013, es va fer la tercera edició de la Cursa dels Gitanos de Taradell. En el recorregut de 22 quilòmetres els vigatans Xevi Vidal i Laia Andreu es van imposar amb un temps d’1 h 43’01” i 2 h 05”47’ respectivament. Els van acompanyar al podi Albert Pujol i Marc Clapés, en la categoria masculina, i Anna Ramírez i Alba Carbonell, a la femenina.

Oscar GitanosEn el traçat més curt, de 10 quilòmetres, els vencedors van ser David Bayés, de Roda de Ter, i la vigatana Eugènia Miró, amb un temps de 46”51’ i 56”11’. David Marsol i Xavier Madrona van completar el podi masculí, i Pilar Fernández i Mònica Comas, el femení.

La cursa va registrar un nou rècord de participació, amb més de tres-cents atletes.

El nostre enviat especial i corredor a la cursa David Soler (Xumi), ens explica a través del Facebook d’Oson@corre com ha anat la cursa als corredors de Oson@corre:

Avui, 3a cursa dels Gitanos, amb èxit de participació i amb una organització a l’altura de les millors curses en que he pres part. Jo he corregut pel Cet-Enclusa (espero que el míster Victor Vilalta no es molesti), hi han participat una bona part de companys d’Oson@corre tant en la cursa de 10km com a la 22km, en la cursa llarga en Marc Collell ha acabat en 13a posició amb un temps de 1:58:38.

Laia Andreu GitanosLa Laia Andreu que dir de la Laia, doncs si 1era dona com no, amb un temps de 2:05:47 i 26a posició de la general, en Xevi Huguet  ha acabat en 89a posició amb un temps de 2:23:15, en Gabriel Calabuig  ha acabat en 93a posició amb un temps de 2:25:59, l’Oscar Pamos ha acabat en 127a posició amb un temps de 2:38:02.

Pel que fa la cursa curta, en Boris Corre ha acabat en 6a posició amb un temps de 53’17(gran Boris), en Jordi Roca ha acabat en 78a posició amb un temps de 1’10’34, la Marta Picas ha acabat en 129a posició amb un temps de 1’27’47 i pel que fa la meva participació he acabat en 5a posició amb un temps de 51’12, amb unes sensacions molt bones, millor del pensat ja que la muntanya no m’atrau especialment.

També donar les gràcies a tota la gent del Cet-Enclusa pel suport donat.(Em sembla que no m’he deixat a ningú).

Fotos i organització de la cursa: Manel Alcubierre

Informa: Xumi (David Soler)

Jordi Roca GitanosGabriel Calabuig GitanosXevi Huguet GitanosMarc Collell GitanosBoris corre GitanosXumi Gitanos





Cursa de Cantonigròs, Memorial Ramon Oliu – Bon paper d’Oson@corre

5 06 2012

El diumenge 3 de juny va tenir lloc la 8a Cursa de Cantonigròs i Memorial Ramon Oliu on hi va haver una nodrida participació en la cursa de 10 quilòmetres, on un total de 245 corredors van arribar a meta.

La cursa va estar dominada per Albert Caballero, que es va imposar amb un temps de 35.21 seguit de Miquel Àngel Solé amb 35.32 i en tercera posició l’atleta del Club Atlètic Vic Joan Pallàs amb 35.33. Un any més, han participat alguns dels nostres atletes del CA Vic i de Oson@corre.

Els resultats són:

3. Joan Pallàs 35.33

12. David Soler 38.21

16 Genís Ferràndez 39.33

40. Aureli Gómez 43.22

41. Josep Mª Illamola 43.45

77. Jordi Reixach 47.24

86. Alfredo Lombardo 48.23

En l’apartat Femení La guanyadora va ser Mireia Monmany amb 46.10, seguida de molt a prop de Carme Luque 46.20 i en tercera posició Montse Nzang 46.22. Cal destacar destacar el quart lloc de Marisa Zapata de Oson@corre.

4. Marisa Zapata 47.15

12. Núria Ferrer 51.22

193 General: Mar Basagaña 58.39

214 General: Isàvena Opisso 1.03.24

El nostre corresponsal en plena cursa David Soler, ens explica com li va anar a ell la cursa:

Hola, companys/nyes d’Oson@corre.

El diumenge vaig prendre part al memorial Ramon Oliu, va ser la vuitena edició, feia un dia bastant “xungo”  varem arribar i just va començar a ploure i ho va fer fins pràcticament  el final de la cursa.

Vaig començar la cursa amb moltes ganes de fer un bon resultat, de bon principi  em vaig col.locar a davant de tot, els 4 primers quilòmetres eren de pujada, sabia que era important arrencar fort per col.locar-me bé i així ho vaig fer, fins el km 3 en tercera posició controlant els de davant, però també bastant just, després en un corriol amb una mica de fang una petita relliscada va ser la causa que em passessin un bon grupet de corredors, vaig intentar recuperar el que vaig poder però era el tros de baixada i no vaig poder recuperar gaire.

Finalment vaig acabar en 12ena posició amb un temps de 38:40, va ser una cursa molt i molt divertida pel recorregut perquè feia que ens creuessim amb els altres participants de tornada i també amb tota la gent d’Oson@corre que érem un bon grup.

Adéu a tots i fins al proper entrenament.

P.D: La meva posició no surt reflectida a la llista perquè amb sembla que la gent de Cantonigròs no saben que després de l’11 ve el 12, no el 13!!! Però jo us donc fe que vaig fer aquesta posició i aquest temps.

Ester Mendoza 5ª classificada Femenina a la Cursa de les 3 Comarques a Alpens

També aquest cap de setmana s’ha celebrat a Alpens la XXII edició de la Cursa de les 3 Comarques, sobre un recorregut de Muntanya de 26 kms.

El guanyador de la general ha estat en Josep Viñas 1.57.49, seguit de Dani Bayés 2.04.01 i de Daniel Aguirre 2.09.47. En la cursa hi ha pres part els corredors d’Oson@corre Ernest Dam que ha finalitzat la cursa en la 25ª posició amb 2.22.48 i en Martí Seuva 2.44.16.

En l’apartat femení la Ester Mendoza ha arribat en una molt meritòria 5ª posició de la classificació femenina. 

Enhorabona a tots!!





Mitja Marató de la Garrotxa – Bona Participació d’ Osonacorre

21 04 2011

OSON@CORRE HAMS-TEAM-JAMÓN-JAMÓN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oson@corre a la 17a Mitja Marató de la Garrotxa a Olot

Alguns dels nostres atletes d’Oson@corre, van participar a l’edició d’enguany de la Mitja Marató de la Garrotxa, a Olot.  D’entre gairebé 700 atletes, entraren tots tres junts en Gerard Costa 154º amb 1h34’34”, en Daniel Pujadas 155º també 1h34’34” i l’Aureli Gómez 156º amb 1h34’35”; una mica més enllà, en Gabi Cunill 218º amb 1h38’32”, Xavier Ferrer 281º  amb 1h41’50” i en Santi Paré 564º amb 1h57’42”.

L’equip d’Oson@corre va fer una molt bona classificació per equips, arribant en el lloc 10º de la general.

A Olot, també hi van participar els següents corredors Osonencs: 20º Dani Bayés 1h23’10, 55º Joan Serra 1h26’58”, 75º Albert Corominas 1h28’57”, 335º Joan Montero 1h44’17”, 358º Miquel Ferron 1h44’29”, 391º Marta Torreguitart 1h46’28”, 406º Lluis Homs 1h:47’16”, 441º Jordi Prat 1h49’30”, 491º Ivan Pujol 1h52’12”, 508º Joan Angus 1h53’31”, 516º Jordi Alcubierre 1h54’21”, 556º Jaume Vilar 1h57’03”, 563º Dolors Paré 1h:57’41”, 613º Mari Márquez 2h:03’50”, 669º Juan Lucas 2h22’38”.

A la Foto, es veu la cara de satisfacció de l’equip,  per el valuós botí aconseguit a Olot.





Mitja de Cambrils

1 03 2011

Mitja Marató de Cambrils 2011        

 Paul Sie derrota a Martín Fiz al sprint en una Mitja Marató de Cambrils 2011 de rècords

En tan sols dues temporades, la Mitja Marató de Cambrils s’ha convertit en un autèntic referent en les carreres de llarga distància de la província de Tarragona. L’atleta d’origen africà del Runnersworld Tarragona Paul Sie s’ha imposat en la mateixa línia d’arribada al campió del món de marató en Goteborg 1995, Martín Fiz, amb una marca d’1:09:35.

El gran campió de Vitòria ha repetit la segona plaça per segon any consecutiu després d’haver estat el company de viatge de Sie durant els 21,097 km d’una prova que en aquest 2011 ha comptat amb més de 2.200 inscrits entre aquesta competició i la de 10km. La victòria en la prova femenina ha estat para Esther Valenzuela amb una marca d’1:26:15.

Cal destacar la molt bona actuació de Gerard Costa, integrant del grup d’OSON@CORRE, que va millorar la marca que ja aconseguís ara fa 15 dies a la Mitja de Granollers, i que l’ha deixat en 1h:26’50”. Aconseguint la 77ª posició de la classificació General

 

ENHORABONA GERARD!!

També destaquem la participació a Cambrils de els següents atletes osonencs: 11º Dani Bayés 1h:15’07”, 13º Ruben Bona 1h:16’29”, 27º Jordi Puigdollers 1h:19’58”, 30º Albert Tarter 1h:20’22”, 88º Joan Casas 1h:27’40”, 119 Enric Corder 1h:29’18”, 605ºJoan Angus 1h:50’28”.

En la cursa de 10 kms hi va participar: 607º Manel Sala 59’42”, 633º Juan Lucas 1h:01:51

crònica sencera a corrercorrer.com





C.A. Vic – News

23 12 2010

Anna Comet // CAVic                                                               

3 podis a Caldes de Malavella

El diumenge 19 de desembre ha tingut lloc el XXVI Cros de Caldes de Malavella a Girona.

En categoria prebenjamí, en Marc Domínguez ha estat 3r. La Lídia Criballes, en categoria benjamí ha finalitzat en 23ª posició. En categoria aleví cal destacar la 2ª posició de la Jana Aguilar.

En categoria cadet, la Marina Comas ha estat 12ª i la Laia Aguilar 25ª. També cal tenir en compte una altra 2ª posició de l’Encarna Garcia en categoria veterà A i en veterà C masculí, en Miquel Pujol ha estat 4t.

Control cadet, júnior, juvenil i absolut a Sabadell

El dissabte i el diumenge han tingut lloc els control de les categories cadet, júnior, juvenil i absolut amb pista coberta a Sabadell. Als 60 mll, l’Eloi Pinyol ha fet un temps de 9’’32 i al llançament de pes 8’22m.

La Jana Roca ha marcat un temps de 8’’56 als 60mll, l’Olga Carro 8’’63 i la Marta Ayats 10’’34 a la mateixa prova.

Pel que fa als 300mll, l’Olga Carro ha fet un temps de 48’’43 i al llançament de pes, la Jana Coll ha aconseguit 8’38m i la Marta Ayats 7,41m.

En les categories júnior i juvenil, a la prova dels 200 mll, en David Benito ha tancat el crono a 25’’88. A la prova dels 800 mll, en Mohamed Azanay ha marcat 2’04’’82. Als 60 mll, en David Benito ha fet 9’’15.

Pel que fa a les noies, la Laia Gil ha fet 27’’26 als 200 mll i la Sara Sanz 29’’19.

Finalment en categoria absoluta, l’Alejandro Rodríguez ha fet 7’’32 als 60 mll i l’Andrés Daniel Jiménez 7’’48.  A la prova dels 400 mll, en Daniele Pedrotti ha marcat 51’’76. Pel que fa als 1.500 mll, l’Abel Casalí ha fet la 3ª millor marca del dia amb 4’06’’81. Per la seva banda en Guillem Roca ha fet el millor salt de la jornada, aconseguint 6’83m en llargada.

Pel que fa a les noies, l’Anna Blancafort ha finalitzat els 60 mll amb 8’’65, els 60 m tanques amb 10’’41 i la Cristina Riba ha saltat 4’76 amb llargada. 

David Marsol 20è a La Sansi

La tradicional cursa La Sansi de Lloret també ha tingut lloc aquest diumenge 19 de desembre amb la participació de l’atleta de la casa, David Marsol que ha estat 20è amb 15’56’’ als 5.000 m i 6è de la seva categoria.

Èxit de participació a la II ECO-MITJA Marató de Vic

Gerard Costa

Durant la jornada del diumenge 19 de desembre s’ha dut a terme la 2a edició de l’ECO-MITJA Marató Oson@corre Ciutat de Vic. Amb un dia menys fred que en la primera edició i un sol radiant durant tota la jornada, a les 11 del matí en Jaume Tolosa, atleta d’ultrafons, ha donat la sortida d’aquesta 2ª edició que ha comptat amb 720 atletes, un total de 220 participants més que en la seva 1ª edició.

A part del rècord participatiu, també cal destacar el rècord de la prova que ha marcat l’Ahmed El Mansoliri del Mesquita Puigcerdà amb 1h10’25 i així ha rebaixat amb 3 minuts el millor temps que s’havia establert l’any 2009. L’ha seguit l’Èric Diaz del Reus Ploms amb 1h15’33 i en Josep Martínez del A 4 el Km. La quarta posició ha estat per l’atleta vigatà del CN Vic ETB, en Dani Bayés i l’Aleix Carreras Fabregat del Running Vallès ha estat cinquè.

Pel que fa a les noies, l’Encarna Núñez del CAVic ha repetit victòria, tot i que no ha pogut millorar la seva marca a causa d’unes molèsties al genoll esquerra que ha arrossegat durant tota la prova. L’Encarna ha entrat a met amb 1h25’42, l’ha seguit la Lucia Martínez de l’Adidas Domingo Catalan amb 1h27’34 i l’Anna Riera de l’Aire ha tancat el podi amb 1h29’08. La cuarta posició ha estat per l’Ester Ferrer del Club Natació Triatló amb 1h29’26 i la cinquena ha estat la Veronica Aveni del CN Vic ETB amb 1h32’16.

Joan Barceló

Pel que fa a les categories els guanyadors han estat: en sènior l’Èric Diaz i l’Encarna Núñez, en sub-23 en Gerard Garrote, en veterà A l’Ahmed El Mansoliri i l’Imma Parrizas. En veterà B, l’Alfons Esquius i l’Anna Riera i en veterà C en Joan Serra i la Maria Font i en veterà D en Jordi Prat.

Finalment cal anomenar els guanyadors dels trofeus especials: els guanyadors dels millors atletes del Club Atlètic Vic han estat en Dani Bordallo i l’Encarna Núñez. I els guanyadors d’Oson@corre han estat en Ciriaco Redondo i la Cristina Gutiérrez.

L’organització fa una valoració molt positiva de la resposta que han tingut els atletes, del funcionament en general de la prova i agraeix la confiança que han mostrat els participants amb la gran allau d’inscripcions que hi ha hagut., cosa que anima a seguir treballant per a poder oferir, any rere any, un bon servei als corredors.

També cal agrair a tots els col·laboradors, espònsors i personal que ha estat involucrat a la prova ja que sense ells seria impossible poder-la tirar endavant.

També hi van participar:

Manel Bolaños Dorsal 90

Del CAVic, en Jordi Parareda, en Miquel Morales, en Jaume Tolosa, l’Iñaki Eguzquiza, en Jordi Benito, en Lluís Plans, en Moisès Mora, l’Ester Bau, la Mari Màrquez, la Montse Fontarnau. I d’oson@corre, en Santi Paré, l’Ernest Dam, l’Albert Riubrogent, en Marc Culí, en Víctor Algueró, en Daniel Pujadas, en Gerard Costa, en Jordi Barceló, en Santi Maydeu, en Xavier Ferrer, l’Aureli Gòmez, en Joan Casanovas, en Manel Bolaños, la Cristina Gutiérrez, la Montse Periago i l’Isàvena Opisso.

 





Èxit de participació a la II ECO-MITJA MARATÓ OSONA CORRE CIUTAT DE VIC

19 12 2010

CAVic // Anna Comet            19 de desembre de 2010

Durant la jornada d’avui diumenge 19 de desembre s’ha dut a terme la 2a edició de l’ECO-MITJA Marató Oson@corre Ciutat de Vic. Amb un dia menys fred que en la primera edició i un sol radiant durant tota la jornada, a les 11 del matí en Jaume Tolosa, atleta d’ultrafons, ha donat la sortida d’aquesta 2ª edició que ha comptat amb 720 atletes, un total de 220 participants més que en la seva 1ª edició.

A part del rècord participatiu, també cal destacar el rècord de la prova que ha marcat l’Ahmed El Mansoliri del Mesquita Puigcerdà amb 1h10’25 i així ha rebaixat amb 3 minuts el millor temps que s’havia establert l’any 2009. L’ha seguit l’Èric Diaz del Reus Ploms amb 1h15’33 i en Josep Martínez del A 4 el Km. La quarta posició ha estat per l’atleta vigatà del CN Vic ETB, en Dani Bayés i l’Aleix Carreras Fabregat del Running Vallès ha estat cinquè.

Pel que fa a les noies, l’Encarna Núñez del CAVic ha repetit victòria, tot i que no ha pogut millorar la seva marca a causa d’unes molèsties al genoll esquerra que ha arrossegat durant tota la prova. L’Encarna ha entrat a meta amb 1h25’42, l’ha seguit la Lucia Martínez de l’Adidas Domingo Catalan amb 1h27’34 i l’Anna Riera de l’Aire ha tancat el podi amb 1h29’08. La cuarta posició ha estat per l’Ester Ferrer del Club Natació Triatló amb 1h29’26 i la cinquena ha estat la Veronica Aveni del CN Vic ETB amb 1h32’16.

Pel que fa a les categories els guanyadors han estat: en sènior l’Èric Diaz i l’Encarna Núñez, en sub-23 en Gerard Garrote, en veterà A l’Ahmed El Mansoliri i l’Imma Parrizas. En veterà B, l’Alfons Esquius i l’Anna Riera en veterà C en Joan Serra i la Maria Font, i en veterà D en Jordi Prat

Finalment cal anomenar els guanyadors dels trofeus especials: els guanyadors dels millors atletes del Club Atlètic Vic han estat en Dani Bordallo i l’Encarna Núñez. I els guanyadors d’Oson@corre han estat en Ciriaco Redondo i la Cristina Gutiérrez.

L’organització fa una valoració molt positiva de la resposta que han tingut els atletes, del funcionament en general de la prova i agraeix la confiança que han mostrat els participants amb la gran allau d’inscripcions que hi ha hagut., cosa que anima a seguir treballant per a poder oferir, any rere any, un bon servei als corredors.

També cal agrair a tots els col·laboradors, espònsors i personal que ha estat involucrat a la prova ja que sense ells seria impossible poder-la tirar endavant. 





Circuit de Catalunya – Mulla´t i corre per l’esclerosi múltiple,

18 05 2010

Més de 2.000 persones a Montmeló

Durant el matí del diumenge 16 de maig es va dur a terme la X edició de la cursa atlètica Circuit de Catalunya, Mulla’t i Corre per l’Esclerosi Múltiple amb un total de 2.200 persones corrent pel Circuit de Catalunya, que per un dia canvia el motor pels atletes.

Un matí ple d’emocions en el que s’han disputat una cursa de 10.000, una altra de 3.000 i una milla. Els guanyadors de cadascuna de les proves han estat els següents corredors:

A la prova dels 10.000m han estat Jaume Leiva amb 30.48, Benito Ojeda amb 32.07 i Sergi Vergés amb 32.11 entre els homes i Lucia Martínez amb 38.57, Susanna Armengol amb 39.50 i Esther Domingo amb 44.31 en dones.

A la prova dels 3.000 m els guanyadors entre els homes han estat Andrés Sànchez amb 9.38, seguit de Bartolomé Chamorro amb 9.47 i de David Homs amb 9.57. I entre les dones la guanyadora ha estat Anabel Valentín amb 12.12, seguida de Cristina Codina amb 12.21 i de Lydia Martin amb 12.31.

Finalment la milla la van guanyar Carles Homs i Carol Arqué.

Resultats

Classificació masculina 10.000m

1 4 Jaume Leiva Beato   30:48 30:48 3:05 1 17:04

2 548 Benito Ojeda Sanz   32:07 32:07 3:13 2 17:21

3 1382 Sergi Verges Rocher   32:11 32:11 3:14 4 17:21

4 657 Artur Roig Rodero   32:15 32:15 3:14 3 17:21

5 180 Dani Cuartero Pastor   32:33 32:33 3:16 5 17:21

6 556 Marc Otero Fernandez   32:37 32:36 3:16 6 17:36

7 119 Ramon Camps Quesada   33:14 33:14 3:20 7 17:37

8 77 Dani Bayes Prat   33:38 33:38 3:22 8 17:43

9 266 Oliver Galindo Luque   34:15 34:14 3:26 10 18:14

10 276 Marc Garcia Gimenez   34:34 34:33 3:28 9 18:08

Classificació femenina 10.000m

1 451 Lucia Martinez Montesinos F-1 38:57 38:56 3:54 45 20:47

2 54 Susanna Armengol Porta F-2 39:50 39:49 3:59 79 21:24

3 208 Esther Domingo Nieto F-3 44:31 44:28 4:27 186 23:04

4 162 Miriam Codina Castillo F-4 44:43 44:28 4:27 265 23:51

5 673 Maria Ruiz Amoros F-5 44:49 44:12 4:26 274 23:37

6 1052 Nuria Camps Jaraba F-6 44:53 44:42 4:29 315 24:30

7 542 Mireia Nomen álvarez F-7 45:50 45:20 4:32 333 24:21

8 1200 Victoria Leon Rodriguez F-8 46:07 45:59 4:36 293 24:21

9 455 Imma Martínez RodrÍguez F-9 46:20 46:03 4:37 295 24:13

10 414 Nuria Llorente Zurita F-10 46:28 46:09 4:37 378 24:52

Classificació masculina 3.000

1   3051 Andres Sanchez Martinez     9:38 3:13 1-M UAT

2   3020 Bartolome Chamorro Serrano     9:47 3:16 2-M CALIFORNIA SPORTS

3   3227 David Homs Lorenzo     9:57 3:19 3-M MAIMAKANSU

4   3034 Daniel Martínez Ortas     10:00 3:20 4-M  

5   3015 Jose Maria Cano Fernandez     10:03 3:21 5-M  

6   3248 David Ramiro García     11:30 3:50 6-M  

7   3013 Roger Blas Escuté     11:42 3:54 7-M C.A. NOU BARRIS

8   3026 Juan Luis Gonzalez Marro     11:45 3:55 8-M  

9   3214 Jordi Espín MartÍ     11:51 3:57 9-M  

10   3215 Lluc Fernández Callao     11:56 3:59 10-M 

Classificació femenina 3.000

1 3053 Anabel Valentín Mateos F 1 12:12 4:04 1-F 

2 3019 Cristina Codina Santamarina F 2 12:21 4:07 2-F ADIDAS DOMINGO CATALAN

3 3032 Lydia Martin Candeleda F 3 12:31 4:11 3-F 

4 3207 Marina Castells F 4 14:24 4:48 4-F ESBUFECS

5 3239 Mar Ojeda Fernandez F 5 15:27 5:09 5-F  

6 3219 Patricia Fernandez Torre-Marin F 6 15:28 5:10 6-F U.A. BARBERA

7 3008 Monica Bartoli Cenit F 7 16:20 5:27 7-F  

8 3009 Sonia Bartoli Cenit F 8 16:20 5:27 8-F  

9 3232 Mireia Massons Comanges F 9 16:21 5:27 9-F

10 3251 Marta Salichs Florensa F 10 16:27 5:29 10-F

 Hi va haver representació Osonenca a Montmeló en la cursa de 10 kms, destaquem alguns dels participants: (segur que ens deixem algú;  si ets Osonenc, vas participar a Montmeló i vols sortir a la llista fes-ho saber enviant un comentari)

8.- Dani Bayés 33:38

22.- Mane Nogué 37:35

28.- Santi Paré 37:56

51.- Albert Corominas 39:15

53.- Martí Seuva 39:25

239.- Santi Rovira 44:35

468.- Marta Torreguitart 48:20 (16ª Class. Fem)

Informa: corrercorrer.com