Calldetenes Race

9 03 2014

OSON@CORRE PARTCIPA AMB UN GRAN EQUIP A LA CALLDETENES RACE

Calldetenes Race grup OCTarda primaveral a Calldetenes per disputar la 2a Calldetenes race, amb la participació de 85 corredors  15 d’ells nens nenes repartits en 2 categories sub 10 i sub8 amb un recorregut a dintre del poligon de 300m i 500m.

Despres de les curses infantils s’ha corregut la de adults amb un recorregut de 7,3km una cursa una trenca-cames. La cursa masculina amb una sortida molt rapida,de seguida s’ha fet una tria de 8 corredors que pasaria a 4 a partir del 2km. el guanyador de la cursa Antonio Sevillano (slop.cat sabadell) ja en el 3er km començava a agafar distancia i no la deixaria fins a creuar la línia d’arribada amb certa comoditat. En la categoria femenina Laia Andreu  no ha tingut rival amb un fort ritme que li a permès guanyar amb autoritat amb mes de 5 minuts respecte la 2a classificada Marisa Zapata, de oson@corre.

A la Cursa hi hem participat una bona colla de corredors de oson@corre, i s’ha vist un bon rendiment, sobretot en el grup de iniciació, a on es comença a veure de manera molt positiva la feina del treball acumulat en els entrenaments d’aquest  hivern.

CLASSIFICACIÓ GENERAL

1             ANTONIO SEVILLANO LLERGO  0:26:19

2             JORDI RIERA VARGAS    0:26:34

3             JAUME CARDONA          0:26:38

RESULTATS DELS ATLETES DE OSON@CORRE

4             DAVID SOLER FREIXAS  0:27:02 MASCULÍ

8             BORIS ARROYO PUEYO 0:28:02 MASCULÍ

9             LAIA ANDREU TRIAS      0:28:22 FEMENÍ

12           ABEL BAU FORNÉS          0:28:40 MASCULÍ

15           VICTOR VILALTA              0:31:26 MASCULÍ

17           JORDI PARAREDA FORNÉS          0:31:43 MASCULÍ

19           JOSE A. CASTILLEJO        0:31:46 MASCULÍ

23           MARISA ZAPATA MAS  0:32:30 FEMENÍ

29           ALFREDO LOMBARDO ORTEGA 0:33:50 MASCULÍ

36           VICTORIA LEON RODRIGREZ      0:36:56 FEMENÍ

37           YULIYA MARTYNOVA    0:38:35 FEMENÍ

39           ANNA PRADAS CASTILLO            0:43:02 FEMENÍ

40           GLORIA MADURELL SALLÉS        0:43:11 FEMENÍ

41           JORDI MASFERRER OLLÉ              0:43:22 MASCULÍ

42           SABINA JUFRÉ POU        0:43:23 FEMENÍ

44           NOEMI GONZÁLEZ MAS              0:48:28 FEMENÍ

45           ELISABET PRAT 0:48:28 FEMENÍ

46           LAURA BORRAS MOLLEVÍ            0:50:01 FEMENÍ

Calldetenes Race Grup 6 OCCalldetenes Race Eli Glo Calldetenes Race sortida 4Calldetenes Race sortida 3Calldetenes Race sortida 2Calldetenes race sortida 1





Campionat de Catalunya de Marató – Marató d’Emupries 2010

3 05 2010

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARATÓ
Anna Rosa i Esteve Campmol, Campions

Aquest diumenge 2 de maig s’ha celebrat l’edició número trenta-quatre del Campionat de Catalunya Absolut de Marató 2.010, en el marc de la vuitena edició de la Marató d’Empúries, organitzada per l’Ajuntament de l’Escala.

Els Campions han estat Anna Rosa (FCB) i Esteve Campmol (CN Banyoles) amb uns temps de 3h08’08” i 2h40’52” respectivament.

Amb aquesta victòria, Anna Rosa aconsegueix el seu cinquè títol català de marató, i el quart consecutiu. En segona posició s’ha classificat Isabel Oliván (CF Viladecavalls) i la medalla de bronze ha estat per Emi Vaquero (ADC).

En homes, la segona plaça ha estat per Ramon Trullols (AA Xafatolls Mollerussa) i la tercera per Antonio Sevillano (JA Sabadell).

VIII MARATÓ D’EMPÚRIES 2010
2-maig-2010
Classificacions

——————————————————————————–
 
1  Esteve Campmol Ametller   2:40:52  C.N. BANYOLES
2  Ramon Trullols Pedra   2:42:01  A.A. XAFATOLLS DE MOLLERUSSA
3  Jorge Juan Mendoza Pons   2:42:13  BARCINO
4  Santos Llamosas Ruiz   2:42:41 AT. MEDINA DE POMAR
5  Jorge De Andres Sanchez   2:43:56  4 C.A. MONTBLANC
6  Antonio Sevillano Llergo   2:44:36 J.A. SABADELL
7 Oliver Galindo Luque   2:48:23  C.A. OLESA
8  Josep Martinez Marti   2:48:57  A 4 el KM.
9  Josep Lluis Moreno Miguel   2:49:57 CANALETES
10  Rafael Rodriguez Rodriguez   2:50:46  RUNNERSWORLD

 
Destaquem la participació dels seguents atletes osonencs:

34.-  Albert Corominas 3h:07’34”
35.-  David March 3h:07’34”
180.- Joan Castells 3h:48’41”
207.- Marta Torreguitart 3h:56’33” (12ª Class. femenina)
233.- Xavier Hidalgo 4h:05’07”
245.- Jaume Vilar 4h:12’12”

Vegeu tota la classificació a corrercorrer.com