Noticies d’Atletisme del C.A. Vic

26 10 2011

Club atlètic Vic

Encarna Garcia 1a de Catalunya veterana F-45 als 10 km en ruta a Manresa

Encarna Garcia

Diumenge es va disputar els 8ens 10 km urbans de Manresa, alhora Campionat de Catalunya absolut i veterà.

Cal anomenar la 1a posició de l’Encarna Garcia en categoria veterana F-45, amb un temps de 37’57. També hi va participar la Mari Marquez, amb un temps de 50’27 i la  Montse Solà amb 56’44. Entre els homes, en Francesc Marsol, va ser 25è amb un temps de 33’52, en David Marsol, 31è amb 34’44, en David Pont va arribar, 35è amb 35’04 i en Miquel Maza, va fer 50’27.

Celebrat el 1r cros de la Lliga Comarcal de Cros Escolar amb bons resultats

El cros d’Olost ha inaugurat la 3a Lliga Comarcal de Cros Escolar el passat cap de setmana amb una bona participació.

En categoria prebenjamí femení cal destacar la 3a posició obtinguda per la Bruna Sagrera i la 4a obtinguda per de l’Anna Quero. Pel que fa als nois d’aquesta categoria, en Jofre Cedó ha estat 20è.

En categoria benjamí femení l’Ona Puigdomenech, ha quedat 7a i la Neus Codina 12a. Entre els nois, en Marc Dominguez ha estat 4t i en Pol Rovira ha estat 7è.

En categoria aleví masculí, en Ferriol Galobardes, ha estat 2n, l’Oriol Benito 9è, en Marçal Cedó, 15è i en Carles Martinez, 20è.

En categoria infantil femení, cal destacar que, els tres llocs del podi els han ocupat les atletes del club: la Jana Aguilar en 1r lloc, en 2n lloc l’Aina Forcada i en 3r lloc la Violeta Vila.

Entre els nois, el 1r lloc ha estat per l’Arnau Pallàs, l’Abel Benito ha estat 5è, en Ferran Sagrera, 7è, l’Albert Sañe, 13è, en Bernat Cedó, 15è i l’Adrià Freixa 21è. I finalment, en categoria cadet, la Julia Massagué ha estat 1ra i la Laia Aguilar 2na.

Pel que fa als nois, en Roger Pallàs també ha estat 1r, en Genís Ferrandez 2n, l’Eloi Pinyol 7è, l’Eloi Codina 9è, en Guillem Pinyol 12è, en Marc Sañé 15è i l’Arnau Prat 16è.

Anna Comet 3a fèmina a la cronoescalada de Queralbs a Núria

El diumenge s’ha disputat la Cronoescalada de Queralbs a Núria, com a final de festa de la cursa virtual que hi ha hagut durant l’estiu en aquest recorregut. 120 atletes han pres la sortida en aquesta prova. L’Anna Comet, ha estat la 3a noia en creuar l’arribada.

En la Cursa, també hi ha pres part l’Oscar Pamos, representant a Oson@corre. L’Oscar ha invertit un temps de 59’44” en fer el exigent recorregut.

7a Marató del Mediterrani a Castelldefels

Diumenge dia 23 es va celebrar la 7a Marató del Mediterrani, Mitja Marató i la cursa de 10km a Castelldefels. En la Mitja Marató, hi va participar en Santi Paré del grup Oson@corre, que amb un temps de 1h25’01, va quedar 76è de la general i 26è de la categoria M-40.

XXII Campionat de Catalunya d’Atletisme Acell/Special Olympics

Albert Corominas

Aquest diumenge passat es va celebrar a Sant Cugat del Vallés el que ha estat el 23è Campionat de Catalunya d’atletisme Acell-Special Olymics.

L’atleta Albert Corominas ha estat medalla d’or, en les proves de llargada i en els 400mll, i en Jordi Ramirez medalla de plata en els 400mll. 

Pròximes competicions

Dissabte, 29 d’octubre del 2011

  • 70è Trofeu Ricardo Àlvarez – Vic

 Diumenge, 30 d’octubre del 2011

  • 16è Cros d’Olot – Olot
  • 48è Campionats del Vallès (2a Jornada) – Rubí
  • 6a Cursa El Pont de Vilomara i Rocafort (10 Km no asfalt) – El Pont de Vilomara
Anuncis




Mitja Marató de la Garrotxa – Bona Participació d’ Osonacorre

21 04 2011

OSON@CORRE HAMS-TEAM-JAMÓN-JAMÓN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oson@corre a la 17a Mitja Marató de la Garrotxa a Olot

Alguns dels nostres atletes d’Oson@corre, van participar a l’edició d’enguany de la Mitja Marató de la Garrotxa, a Olot.  D’entre gairebé 700 atletes, entraren tots tres junts en Gerard Costa 154º amb 1h34’34”, en Daniel Pujadas 155º també 1h34’34” i l’Aureli Gómez 156º amb 1h34’35”; una mica més enllà, en Gabi Cunill 218º amb 1h38’32”, Xavier Ferrer 281º  amb 1h41’50” i en Santi Paré 564º amb 1h57’42”.

L’equip d’Oson@corre va fer una molt bona classificació per equips, arribant en el lloc 10º de la general.

A Olot, també hi van participar els següents corredors Osonencs: 20º Dani Bayés 1h23’10, 55º Joan Serra 1h26’58”, 75º Albert Corominas 1h28’57”, 335º Joan Montero 1h44’17”, 358º Miquel Ferron 1h44’29”, 391º Marta Torreguitart 1h46’28”, 406º Lluis Homs 1h:47’16”, 441º Jordi Prat 1h49’30”, 491º Ivan Pujol 1h52’12”, 508º Joan Angus 1h53’31”, 516º Jordi Alcubierre 1h54’21”, 556º Jaume Vilar 1h57’03”, 563º Dolors Paré 1h:57’41”, 613º Mari Márquez 2h:03’50”, 669º Juan Lucas 2h22’38”.

A la Foto, es veu la cara de satisfacció de l’equip,  per el valuós botí aconseguit a Olot.





Circuit de Catalunya – Mulla´t i corre per l’esclerosi múltiple,

18 05 2010

Més de 2.000 persones a Montmeló

Durant el matí del diumenge 16 de maig es va dur a terme la X edició de la cursa atlètica Circuit de Catalunya, Mulla’t i Corre per l’Esclerosi Múltiple amb un total de 2.200 persones corrent pel Circuit de Catalunya, que per un dia canvia el motor pels atletes.

Un matí ple d’emocions en el que s’han disputat una cursa de 10.000, una altra de 3.000 i una milla. Els guanyadors de cadascuna de les proves han estat els següents corredors:

A la prova dels 10.000m han estat Jaume Leiva amb 30.48, Benito Ojeda amb 32.07 i Sergi Vergés amb 32.11 entre els homes i Lucia Martínez amb 38.57, Susanna Armengol amb 39.50 i Esther Domingo amb 44.31 en dones.

A la prova dels 3.000 m els guanyadors entre els homes han estat Andrés Sànchez amb 9.38, seguit de Bartolomé Chamorro amb 9.47 i de David Homs amb 9.57. I entre les dones la guanyadora ha estat Anabel Valentín amb 12.12, seguida de Cristina Codina amb 12.21 i de Lydia Martin amb 12.31.

Finalment la milla la van guanyar Carles Homs i Carol Arqué.

Resultats

Classificació masculina 10.000m

1 4 Jaume Leiva Beato   30:48 30:48 3:05 1 17:04

2 548 Benito Ojeda Sanz   32:07 32:07 3:13 2 17:21

3 1382 Sergi Verges Rocher   32:11 32:11 3:14 4 17:21

4 657 Artur Roig Rodero   32:15 32:15 3:14 3 17:21

5 180 Dani Cuartero Pastor   32:33 32:33 3:16 5 17:21

6 556 Marc Otero Fernandez   32:37 32:36 3:16 6 17:36

7 119 Ramon Camps Quesada   33:14 33:14 3:20 7 17:37

8 77 Dani Bayes Prat   33:38 33:38 3:22 8 17:43

9 266 Oliver Galindo Luque   34:15 34:14 3:26 10 18:14

10 276 Marc Garcia Gimenez   34:34 34:33 3:28 9 18:08

Classificació femenina 10.000m

1 451 Lucia Martinez Montesinos F-1 38:57 38:56 3:54 45 20:47

2 54 Susanna Armengol Porta F-2 39:50 39:49 3:59 79 21:24

3 208 Esther Domingo Nieto F-3 44:31 44:28 4:27 186 23:04

4 162 Miriam Codina Castillo F-4 44:43 44:28 4:27 265 23:51

5 673 Maria Ruiz Amoros F-5 44:49 44:12 4:26 274 23:37

6 1052 Nuria Camps Jaraba F-6 44:53 44:42 4:29 315 24:30

7 542 Mireia Nomen álvarez F-7 45:50 45:20 4:32 333 24:21

8 1200 Victoria Leon Rodriguez F-8 46:07 45:59 4:36 293 24:21

9 455 Imma Martínez RodrÍguez F-9 46:20 46:03 4:37 295 24:13

10 414 Nuria Llorente Zurita F-10 46:28 46:09 4:37 378 24:52

Classificació masculina 3.000

1   3051 Andres Sanchez Martinez     9:38 3:13 1-M UAT

2   3020 Bartolome Chamorro Serrano     9:47 3:16 2-M CALIFORNIA SPORTS

3   3227 David Homs Lorenzo     9:57 3:19 3-M MAIMAKANSU

4   3034 Daniel Martínez Ortas     10:00 3:20 4-M  

5   3015 Jose Maria Cano Fernandez     10:03 3:21 5-M  

6   3248 David Ramiro García     11:30 3:50 6-M  

7   3013 Roger Blas Escuté     11:42 3:54 7-M C.A. NOU BARRIS

8   3026 Juan Luis Gonzalez Marro     11:45 3:55 8-M  

9   3214 Jordi Espín MartÍ     11:51 3:57 9-M  

10   3215 Lluc Fernández Callao     11:56 3:59 10-M 

Classificació femenina 3.000

1 3053 Anabel Valentín Mateos F 1 12:12 4:04 1-F 

2 3019 Cristina Codina Santamarina F 2 12:21 4:07 2-F ADIDAS DOMINGO CATALAN

3 3032 Lydia Martin Candeleda F 3 12:31 4:11 3-F 

4 3207 Marina Castells F 4 14:24 4:48 4-F ESBUFECS

5 3239 Mar Ojeda Fernandez F 5 15:27 5:09 5-F  

6 3219 Patricia Fernandez Torre-Marin F 6 15:28 5:10 6-F U.A. BARBERA

7 3008 Monica Bartoli Cenit F 7 16:20 5:27 7-F  

8 3009 Sonia Bartoli Cenit F 8 16:20 5:27 8-F  

9 3232 Mireia Massons Comanges F 9 16:21 5:27 9-F

10 3251 Marta Salichs Florensa F 10 16:27 5:29 10-F

 Hi va haver representació Osonenca a Montmeló en la cursa de 10 kms, destaquem alguns dels participants: (segur que ens deixem algú;  si ets Osonenc, vas participar a Montmeló i vols sortir a la llista fes-ho saber enviant un comentari)

8.- Dani Bayés 33:38

22.- Mane Nogué 37:35

28.- Santi Paré 37:56

51.- Albert Corominas 39:15

53.- Martí Seuva 39:25

239.- Santi Rovira 44:35

468.- Marta Torreguitart 48:20 (16ª Class. Fem)

Informa: corrercorrer.com





Campionat de Catalunya de Marató – Marató d’Emupries 2010

3 05 2010

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARATÓ
Anna Rosa i Esteve Campmol, Campions

Aquest diumenge 2 de maig s’ha celebrat l’edició número trenta-quatre del Campionat de Catalunya Absolut de Marató 2.010, en el marc de la vuitena edició de la Marató d’Empúries, organitzada per l’Ajuntament de l’Escala.

Els Campions han estat Anna Rosa (FCB) i Esteve Campmol (CN Banyoles) amb uns temps de 3h08’08” i 2h40’52” respectivament.

Amb aquesta victòria, Anna Rosa aconsegueix el seu cinquè títol català de marató, i el quart consecutiu. En segona posició s’ha classificat Isabel Oliván (CF Viladecavalls) i la medalla de bronze ha estat per Emi Vaquero (ADC).

En homes, la segona plaça ha estat per Ramon Trullols (AA Xafatolls Mollerussa) i la tercera per Antonio Sevillano (JA Sabadell).

VIII MARATÓ D’EMPÚRIES 2010
2-maig-2010
Classificacions

——————————————————————————–
 
1  Esteve Campmol Ametller   2:40:52  C.N. BANYOLES
2  Ramon Trullols Pedra   2:42:01  A.A. XAFATOLLS DE MOLLERUSSA
3  Jorge Juan Mendoza Pons   2:42:13  BARCINO
4  Santos Llamosas Ruiz   2:42:41 AT. MEDINA DE POMAR
5  Jorge De Andres Sanchez   2:43:56  4 C.A. MONTBLANC
6  Antonio Sevillano Llergo   2:44:36 J.A. SABADELL
7 Oliver Galindo Luque   2:48:23  C.A. OLESA
8  Josep Martinez Marti   2:48:57  A 4 el KM.
9  Josep Lluis Moreno Miguel   2:49:57 CANALETES
10  Rafael Rodriguez Rodriguez   2:50:46  RUNNERSWORLD

 
Destaquem la participació dels seguents atletes osonencs:

34.-  Albert Corominas 3h:07’34”
35.-  David March 3h:07’34”
180.- Joan Castells 3h:48’41”
207.- Marta Torreguitart 3h:56’33” (12ª Class. femenina)
233.- Xavier Hidalgo 4h:05’07”
245.- Jaume Vilar 4h:12’12”

Vegeu tota la classificació a corrercorrer.com





Mitja Marató de la Garrotxa 2010 a Olot

26 04 2010

 Mitja marató de la Garrotxa

Ahir diumenge 25 d’Abril de 2010 es va fer a Olot, capital de la Garrotxa, la 16ª edició de la Mitja Marató de la Garrotxa.

La matinal va transcórrer en un ambient plenament primaveral, amb un dia assolellat i amb unes bones condicions meteorològiques que varen fer que les suaus temperatures acompanyessin en els trams inicials, a les 10 hores del matí, hora assenyalada per la sortida.

Un total de 501 participants varen arribar a meta, i la cursa tenia la peculiaritat que tots els atletes que arribaven a meta aconseguien l’obsequi d’un pernil.

El guanyador absolut de la cursa ha estat l’atleta del Girona Costa Brava Oumrim Jamal 1h:13’30”, qui s’ha imposat a la cursa amb una gran diferència de temps sobre el segon classificat, l’atleta Josep Martínez 1h:16’10” del club a 4 el km, en tercera posició en el podi arribava Jorge de Andrés 1h:16’24” qui va haver de lluitar en una ajustada franja de temps amb els dos següents atletes Carles Molinet 1h:16’27” i Oscar Alberich 1h:16’30” que varen arribar a meta en 4º i 5ª posició respectivament.

En l’apartat femení Raquel Palacios 1h:29’56” de la Penya Apa Anem-hi va estar la atleta més ràpida en cobrir la distància, un xic més endarrerida entrava a meta Encarna Núñez 1h:37’36” . Completava el podi Mercè Fabón 1h:40’16”.

En resum, una molt bona organització a càrrec del CN Olot, i una cursa que transcorria per les principals artèries de la Ciutat i per els bells paratges de la Garrotxa, molt recomanable a tots els practicants del córrer.

Us animem a participar-hi en properes edicions!!

Classificacions Oficials

1 Oumrim Jamal 1:13:30 GIRONA COSTA BRAVA

2 Josep Martinez Martí 1:16:10 A 4 el KM.

3 Jorge De Andres Sanchez 1:16:24

4 Carles Molinet Adroher 1:16:27 FIGUERES

5 Oscar Alberich Garcia 1:16:30

6 Abdessamad Essalmi El Bachini 1:18:00 GIRONA COSTA BRAVA

7 Pablo Carreras Perez 1:18:09 CORREDORS.CAT

8 Esteve Campmol Ametller 1:18:53 C.N. BANYOLES

9 Joan Batlle Romero 1:19:31 GIRONA COSTA BRAVA

10 Daniel Fernandez Muñoz 1:19:40

En aquesta Mitja Marató d’Olot hi ha hagut una nodrida participació d’atletes Osonencs, com que no els coneixo a tots, hi posaré alguns del que jo vaig veure (Nota: si ets Osonenc, hi vas participar i vols sortir a la llista, fes-ho saber enviant un comentari o be escrivint a vilaltavictor@gmail.com).

42.- Victor Vilalta 1:28:36

44.- Marc Culí 1:28:55

45.- Santi Paré 1:29:02

50.- Martí Seuva 1:29:30

52.- Albert Riubrogent 1:29:51

60.- Joan Serra 1:30:47

67.- Albert Corominas 1:31:22

68.- Mane Nogué 1:31:22

95.- Lucas Ortega 1:34:44

105.- Ramón Camprubi 1;36:07

116.- Encarna Núñez 1:37:36 (2ª class. Femenina)

117.- Jaume Terricabres 1:37:36

128.- Ramon Aulet 1:38:00

136.- Xavier Ferrer 1:38:19

160.- Aureli Gómez 1:40:23

161.- Santi Maydeu 1:40:23

167.- Daniel Pujadas 1:40:49

220.- Xavier Hidalgo 1:44:58

275.- Marta Torreguitart 1:49:46 (12ª class. Femenina)

315.- Silvia Roca 1:52:29 (18ª class. Femenina)

362.- Jaume Vilar 1:57:10

412.- Miquel López 2:03:51

429.- Claudia Oms 2:06:14 (30ª class. Femenina)

482.- Mireia Roca 2:19:53 (40ª class. Femenina)

484.- Jordi Alcubierre 2:19:53

493.- Isàvena Opisso 2:28:28 (42ª class. Femenina)

Informa: Victor Vilalta

mes info a corrercorrer.com