Cursa de Muntanya de Vic 2011 – Celebrant la Diada

12 09 2011

Èxit de participació a la Cursa de Muntanya

Amb un nou 11 de setembre ha arribat la III Cursa de Muntanya de Vic. Es podria dir que hi han hagut dos elements que han estat protagonistes en aquesta prova: la gran afluència de participants, 280 corredors de totes les edats, que ens confirmen que ja comença a ser una cursa consolidada pe la qual hem de seguir treballant i un dia de molta calor que els corredors han pogut sentir durant quasi tota la cursa, ja a primera hora del matí poc després de la sortida.

Laia Andreu, Guanyadora de la cursa curta

A les 9h30 s’ha donat el tret de sortida a aquesta III edició, després d’escoltar Els Segadors i amb tots els corredors a la línia de sortida, tant els de la cursa de 10 km com els de la cursa de 20 km.

Els primers en tornar a la línia d’arribada han estat els atletes de la cursa de 10 km que en 46 minuts ja se’ls ha vist arribar. Els guanyadors d’aquesta prova han estat en homes en Joaquim Ibarra, seguit d’en Jaume Rivelles i d’en Joan Pallàs, aquests dos últims guanyadors també de la categoria de veterans.

Entre les noies cal destacar la presència de la Laia Andreu que s’ha imposat amb autoritat amb un temps de 50’56” i  l’han seguit la Cristina Gutiérrez i la Pilar Palou, que també ha estat la guanyadora en categoria veteranes.

Al cap de poc més de mitja hora els corredors de la prova de 20 km també han anat arribant esglaonadament a meta, clarament acalorats i amb cares de patiment. El guanyador entre els homes ha estat en Josep Viñas, seguit de l’Albert Tarter i d’en Gerard Morales. Entre els veterans cal destacar que el guanyador ha estat en Jordi Barrancos, 5è a la general, seguit d’en Joan Salamaña, 6è i d’en Mia Carol.

Entre les dones, hem pogut presenciar un bon duel entre la Tina Bes i la Marta Garcia, ambdues corredores d’esquí de muntanya i membres de la Selecció Catalana d’aquesta modalitat de muntanya. Després de fer quasi tota la prova juntes, la Tina ha demostrat la seva veterania i ha guardant forces per a poder esprintar en els metres finals. Les ha seguit al podi la Dolors Morcillo, que ha estat la vencedora entre les veteranes, seguida de la Judit Alcubierre i de la Beatrice Maitre.

 Les obres de l’Eix i a la C17 han desdibuixat una mica el traçat d’arribada, ja que el dimarts anterior a la prova varen tancar un dels ponts que es creuaven a 500 metres de meta. Per aquesta raó s’ha hagut de buscar un traçat alternatiu, que ha allargat una mica la prova i potser no ha estat tan atractiu, de totes formes els corredors han quedat contents del recorregut que, pels de la prova de 20 km, tenia un tram nou sorpresa amb una pujada i una baixada molt pronunciades i distretes. 

Properament penjarem fotografies i aquí teniu els resultats. Moltes gràcies a tots per la vostra assistència i us esperem el 2012 amb un nou 11 de setembre!

Informa: Anna Comet (Organització)

Resultats de la Cursa: Clica aquí

En Joan i en Xevi
Anuncis




Cursa de Muntanya de Vic 2011 – Resultats

11 09 2011

Cursa de Muntanya Ciutat de Vic 2.011

 

 

 

RESULTATS

Sexe : Home / Tipus de cursa : A (Cursa Llarga)

1 230 Viñas soler josep 1977 Home 1:36.510 Senior A
2 212 Tarter Bravo Albert 1978 Home 1:38.260 1.750 Senior A
3 129 Morales Gerard 1975 Home 1:38.530 2.020 Senior A
4 219 Uró Mompel Jordi 1983 Home 1:39.020 2.510 Senior A
5 23 Barrancos solera jordi 1970 Home 1:42.390 5.880 Vetera A
6 179 SALAMAÑA MARESMA Joan 1971 Home 1:44.100 7.590 Vetera A
7 242 Sola Eduard 1977 Home 1:44.560 8.050 Senior A
8 189 Salat Casellas Xevi 1978 Home 1:45.340 8.830 Senior A
9 5 Albacete Gallart Pere 1981 Home 1:47.080 10.570 Senior A
10 107 Lazaro Cordero Marti 1991 Home 1:47.360 10.850 Junior A
11 105 Juanuix Vilardell Carles 1975 Home 1:47.420 10.910 Senior A
12 215 Traveria Bernadet Albert 1981 Home 1:48.040 11.530 Senior A
13 44 Carol bruguera mia 1967 Home 1:48.350 11.840 Vetera A
14 239 Lapeira Albert 1976 Home 1:48.420 11.910 Senior A
15 17 BOADA VIDAL JORDI 1977 Home 1:48.510 12.000 Senior A
16 59 Corominas Santanach Ramon 1966 Home 1:49.020 12.510 Vetera A
17 143 PARCERISAS BRUGAROLA LLUÍS 1968 Home 1:49.420 12.910 Vetera A
18 19 BONA CARNEROS HUGO 1976 Home 1:49.560 13.050 Senior A
19 29 Bona Carneros Rubén 1977 Home 1:50.090 13.580 Senior A
20 225 Vidal Puigdemont Toni 1967 Home 1:50.240 13.730 Vetera A
21 226 Vidal subinya xevi 1976 Home 1:50.310 13.800 Senior A
22 64 Dam Casas Ernest 1970 Home 1:52.000 15.490 Vetera A
23 147 PUIGDOLLERS PUIG DAVID 1983 Home 1:52.370 15.860 Senior A
24 33 CARDENAS RUIZ DAVID 1974 Home 1:53.310 16.800 Senior A
25 144 PORTELL PUJOL JORDI 1963 Home 1:53.390 16.880 Vetera A
26 180 SANCHEZ ALMAZAN SANTI 1968 Home 1:54.360 17.850 Vetera A
27 206 TALAVERA ROMERO PEDRO 1960 Home 1:54.510 18.000 Vetera A
28 223 VILA PUJOL ROGER 1978 Home 1:55.030 18.520 Senior A
29 128 Mora Sanglas Bernat 1966 Home 1:55.080 18.570 Vetera A
30 15 Torrent Jordi 1980 Home 1:55.140 18.630 Senior A
31 168 RIUBROGENT ANGLADA ALBERT 1968 Home 1:57.320 20.810 Vetera A
32 248 Ziani Ali 1982 Home 1:57.530 21.020 Senior A
33 57 Collell Paré Guillem 1988 Home 1:59.030 22.520 Senior A
34 4 Agustin perez jordi 1979 Home 1:59.440 22.930 Senior A
35 68 Erra Roma David 1974 Home 2:00.360 23.850 Senior A
36 71 FREIXES GERARD 1978 Home 2:00.520 24.010 Senior A
37 51 Casellas Perez Jordi 1972 Home 2:01.530 25.020 Senior A
38 77 GODAYOL CODONY JOSEP 1970 Home 2:02.040 25.530 Vetera A
39 28 Bertran Comulada Joan 1964 Home 2:02.220 25.710 Vetera A
40 178 Rosaura Padrós Miquel 1978 Home 2:02.300 25.790 Senior A
41 161 Puig Posa Jesus 1972 Home 2:02.440 25.930 Senior A
42 249 Bertran Pol 1979 Home 2:02.460 25.950 Senior A
43 49 Casas Matas Arnau 1977 Home 2:03.060 26.550 Senior A
44 214 Terricabras jutglar jaume 1976 Home 2:03.080 26.570 Senior A
45 50 Casellas Aumedes Jaume 1978 Home 2:03.200 26.690 Senior A
46 37 CODINA BERENGUERAS PERE 1973 Home 2:03.480 26.970 Senior A
47 213 Terradas i Sanchez Ramon 1972 Home 2:04.090 27.580 Senior A
48 39 CORNELLA MOLAS XEVI 1980 Home 2:04.100 27.590 Senior A
49 86 Garcia i Amadó Xavier 1974 Home 2:05.240 28.730 Senior A
50 102 Ibañez Casademunt Xavier 1970 Home 2:05.490 28.980 Vetera A
51 3 Agulló Gil Xavier 1969 Home 2:07.290 30.780 Vetera A
52 127 Montanya fibla marti 1971 Home 2:07.310 30.800 Vetera A
53 96 Heredia españa sergi 1978 Home 2:07.390 30.880 Senior A
54 21 Barceló carrió joan 1974 Home 2:08.150 31.640 Senior A
55 141 PAMOS MONFORTE OSCAR 1975 Home 2:08.160 31.650 Senior A
56 222 VILA CASTAÑÉ XAVI 1981 Home 2:08.320 31.810 Senior A
57 62 DIEME AJO LOBA 1982 Home 2:08.400 31.890 Senior A
58 204 Sorribes Llopart Albert 1975 Home 2:10.250 33.740 Senior A
59 93 Guiteras Fargas Gerard 1979 Home 2:10.310 33.800 Senior A
60 184 SERRANO BARREIRO TONI 1974 Home 2:11.040 34.530 Senior A
61 210 TRIOLA COMAS JOAN 1970 Home 2:12.080 35.570 Vetera A
62 145 PORTILLO SAU MARC 1982 Home 2:12.100 35.590 Senior A
63 95 Gómez Llauger Albert 1981 Home 2:12.170 35.660 Senior A
64 110 Lopez soriano Pere 1975 Home 2:12.460 35.950 Senior A
65 185 SERRANO GUASCH CARLES 1980 Home 2:12.590 36.080 Senior A
66 208 Gonzalez José Francisco 1968 Home 2:13.030 36.520 Vetera A
67 198 Soler Perez Carles 1969 Home 2:13.240 36.730 Vetera A
68 203 Solé Clapera Àngel 1970 Home 2:13.320 36.810 Vetera A
69 201 Solà Roca David 1978 Home 2:13.430 36.920 Senior A
70 195 Serrancolí Masferrer Gil 1987 Home 2:15.110 38.600 Senior A
71 229 Vinué Perulles Josep M. 1958 Home 2:15.140 38.630 Vetera A
72 117 MAYDEU GINEBRA SANTI 1973 Home 2:15.280 38.770 Senior A
73 199 Soler Pérez Toni 1972 Home 2:15.510 39.000 Senior A
74 176 Romero Mas Rafel 1974 Home 2:16.090 39.580 Senior A
75 133 Màrquez Villodre Lluís 1969 Home 2:16.100 39.590 Vetera A
76 52 Castañe Sales Xavier 1968 Home 2:16.190 39.680 Vetera A
77 32 Brusosa Soldevila Xavier 1968 Home 2:16.500 39.990 Vetera A
78 99 Homs Pagespetit Ferran 1980 Home 2:17.170 40.660 Senior A
79 190 Salvadó Bosch Roger 1984 Home 2:17.360 40.850 Senior A
80 42 Calzada Alquézar Juan Miguel 1980 Home 2:17.480 40.970 Senior A
81 250 Sanchez huertas josep 1971 Home 2:18.330 41.820 Vetera A
82 108 Lopez Comas Marc 1976 Home 2:19.210 42.700 Senior A
83 164 Pérez Alcàntara Josep 1971 Home 2:19.280 42.770 Vetera A
83 60 Costa Subira Ricard 1978 Home 2:19.280 42.770 Senior A
85 227 Vila Feliu Jordi 1969 Home 2:21.020 44.510 Vetera A
86 2 Agramunt Castro Victor 1973 Home 2:21.090 44.580 Senior A
87 7 Amador Dominguez Andreu 1980 Home 2:21.370 44.860 Senior A
88 126 Miarons Bagaria Jaume 1967 Home 2:21.380 44.870 Vetera A
89 160 Prat i Godayol Arcadi 1976 Home 2:21.400 44.890 Senior A
90 53 Claret Prim Jordi 1962 Home 2:21.560 45.050 Vetera A
91 43 Carol Bruguera Marc 1970 Home 2:23.000 46.490 Vetera A
92 12 Aulet verdaguer Ramon 1969 Home 2:23.090 46.580 Vetera A
93 131 Moré gil daniel 1979 Home 2:24.340 47.830 Senior A
94 154 Perez Laffont Francisco Jose 1959 Home 2:25.380 48.870 Vetera A
95 157 Pla Bayot Santi 1969 Home 2:27.230 50.720 Vetera A
96 100 Huguet Rayo Xevi 1987 Home 2:29.020 52.510 Senior A
97 193 Segales Berenguer Santi 1974 Home 2:29.210 52.700 Senior A
98 205 Sunyol sanye jordi 1977 Home 2:29.220 52.710 Senior A
99 116 MATIAS RIU JORDI 1947 Home 2:29.540 53.030 Vetera A
100 67 Doñate puig carles 1967 Home 2:30.010 53.500 Vetera A
101 246 Currons Robert 1963 Home 2:31.080 54.570 Vetera A
102 14 BARNETO SOTO PERE 1981 Home 2:31.180 54.670 Senior A
103 182 SENMARTI SOLDEVILA JORDI 1981 Home 2:32.090 55.580 Senior A
104 79 GONZALEZ FARRES JESUS 1963 Home 2:32.130 55.620 Vetera A
105 36 CINCA JUNYENT JOSEP 1953 Home 2:33.220 56.710 Vetera A
106 221 VERGES MUNTADAS RAMON 1966 Home 2:35.430 58.920 Vetera A
107 113 MARI VILA RAMON 1972 Home 2:36.430 59.920 Senior A
108 218 Uceda Aguilera Raul 1981 Home 2:37.230 1:00.720 Senior A
109 40 CORTINA SUBIRANA RAMON 1963 Home 2:38.150 1:01.640 Vetera A
110 209 TRASSERRA SERRALLONGA PERE 1956 Home 2:38.520 1:02.010 Vetera A
111 211 Tantiña Hijano Joan 1978 Home 2:40.490 1:03.980 Senior A
112 153 Peralta Moret Spock Allen 1974 Home 2:40.520 1:04.010 Senior A
113 55 Colacios Carmelo 1975 Home 2:41.020 1:04.510 Senior A
114 224 Valls alsina Dani 1985 Home 2:44.530 1:08.020 Senior A
115 158 Portell Vilanova Jesús 1976 Home 2:45.120 1:08.610 Senior A
116 30 Botella i Ventura Norbert 1967 Home 2:47.480 1:10.970 Vetera A
117 217 Tresserras Mateu 1979 Home 2:48.090 1:11.580 Senior A
117 65 De gea Pérez Juan Antonio 1973 Home 2:48.090 1:11.580 Senior A
119 91 Gràcia Cañas Miquel 1982 Home 2:49.360 1:12.850 Senior A
120 228 Vilaseca Parés Josep 1967 Home 2:56.020 1:19.510 Vetera A
121 90 Gonzalez ruiz xavier 1964 Home 3:00.140 1:23.630 Vetera A
122 136 Naval i Barceló Martí 1977 Home 3:05.210 1:28.700 Senior A
123 11 Augustín Gonzàlez Toni 1967 Home 3:06.050 1:29.540 Vetera A
124 173 RUIZ CAMPOS JUAN JOSE 1966 Home 3:21.340 1:44.830 Vetera A
125 122 Martin Merida David 1976 Home 3:24.360 1:47.850 Senior A
126 83 Garcia Alvarez Antonio 1981 Home 3:36.240 1:59.730 Senior A

Sexe : Home / Categoria : Junior / Tipus de cursa : A

1 107 Lazaro Cordero Marti 1991 Home 1:47.360 Junior A

Sexe : Home / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : A

1 23 Barrancos solera jordi 1970 Home 1:42.390 Vetera A
2 179 SALAMAÑA MARESMA Joan 1971 Home 1:44.100 1.710 Vetera A
3 44 Carol bruguera mia 1967 Home 1:48.350 5.960 Vetera A
4 59 Corominas Santanach Ramon 1966 Home 1:49.020 6.630 Vetera A
5 143 PARCERISAS BRUGAROLA LLUÍS 1968 Home 1:49.420 7.030 Vetera A
6 225 Vidal Puigdemont Toni 1967 Home 1:50.240 7.850 Vetera A
7 64 Dam Casas Ernest 1970 Home 1:52.000 9.610 Vetera A
8 144 PORTELL PUJOL JORDI 1963 Home 1:53.390 11.000 Vetera A
9 180 SANCHEZ ALMAZAN SANTI 1968 Home 1:54.360 11.970 Vetera A
10 206 TALAVERA ROMERO PEDRO 1960 Home 1:54.510 12.120 Vetera A
11 128 Mora Sanglas Bernat 1966 Home 1:55.080 12.690 Vetera A
12 168 RIUBROGENT ANGLADA ALBERT 1968 Home 1:57.320 14.930 Vetera A
13 77 GODAYOL CODONY JOSEP 1970 Home 2:02.040 19.650 Vetera A
14 28 Bertran Comulada Joan 1964 Home 2:02.220 19.830 Vetera A
15 102 Ibañez Casademunt Xavier 1970 Home 2:05.490 23.100 Vetera A
16 3 Agulló Gil Xavier 1969 Home 2:07.290 24.900 Vetera A
17 127 Montanya fibla marti 1971 Home 2:07.310 24.920 Vetera A
18 210 TRIOLA COMAS JOAN 1970 Home 2:12.080 29.690 Vetera A
19 208 Gonzalez José Francisco 1968 Home 2:13.030 30.640 Vetera A
20 198 Soler Perez Carles 1969 Home 2:13.240 30.850 Vetera A
21 203 Solé Clapera Àngel 1970 Home 2:13.320 30.930 Vetera A
22 229 Vinué Perulles Josep M. 1958 Home 2:15.140 32.750 Vetera A
23 133 Màrquez Villodre Lluís 1969 Home 2:16.100 33.710 Vetera A
24 52 Castañe Sales Xavier 1968 Home 2:16.190 33.800 Vetera A
25 32 Brusosa Soldevila Xavier 1968 Home 2:16.500 34.110 Vetera A
26 250 Sanchez huertas josep 1971 Home 2:18.330 35.940 Vetera A
27 164 Pérez Alcàntara Josep 1971 Home 2:19.280 36.890 Vetera A
28 227 Vila Feliu Jordi 1969 Home 2:21.020 38.630 Vetera A
29 126 Miarons Bagaria Jaume 1967 Home 2:21.380 38.990 Vetera A
30 53 Claret Prim Jordi 1962 Home 2:21.560 39.170 Vetera A
31 43 Carol Bruguera Marc 1970 Home 2:23.000 40.610 Vetera A
32 12 Aulet verdaguer Ramon 1969 Home 2:23.090 40.700 Vetera A
33 154 Perez Laffont Francisco Jose 1959 Home 2:25.380 42.990 Vetera A
34 157 Pla Bayot Santi 1969 Home 2:27.230 44.840 Vetera A
35 116 MATIAS RIU JORDI 1947 Home 2:29.540 47.150 Vetera A
36 67 Doñate puig carles 1967 Home 2:30.010 47.620 Vetera A
37 246 Currons Robert 1963 Home 2:31.080 48.690 Vetera A
38 79 GONZALEZ FARRES JESUS 1963 Home 2:32.130 49.740 Vetera A
39 36 CINCA JUNYENT JOSEP 1953 Home 2:33.220 50.830 Vetera A
40 221 VERGES MUNTADAS RAMON 1966 Home 2:35.430 53.040 Vetera A
41 40 CORTINA SUBIRANA RAMON 1963 Home 2:38.150 55.760 Vetera A
42 209 TRASSERRA SERRALLONGA PERE 1956 Home 2:38.520 56.130 Vetera A
43 30 Botella i Ventura Norbert 1967 Home 2:47.480 1:05.090 Vetera A
44 228 Vilaseca Parés Josep 1967 Home 2:56.020 1:13.630 Vetera A
45 90 Gonzalez ruiz xavier 1964 Home 3:00.140 1:17.750 Vetera A
46 11 Augustín Gonzàlez Toni 1967 Home 3:06.050 1:23.660 Vetera A
47 173 RUIZ CAMPOS JUAN JOSE 1966 Home 3:21.340 1:38.950 Vetera A

Sexe : Dona / Tipus de cursa : A

1 16 BES GINESTA TINA 1977 Dona 2:02.530 Senior A
2 85 Garcia Farrés Marta 1992 Dona 2:03.030 0.500 Junior A
3 119 MORCILLO LOPEZ DOLORS 1970 Dona 2:12.140 9.610 Vetera A
4 207 TOMAS MUSACH ANNA Mª 1978 Dona 2:15.320 12.790 Senior A
5 6 Alcubierre Roca Judit 1969 Dona 2:21.010 18.480 Vetera A
6 103 JAVIERRE MARTINEZ BIOLA MARIA 1983 Dona 2:21.190 18.660 Senior A
7 112 MAITRE Béatrice 1965 Dona 2:29.190 26.660 Vetera A
8 245 Puxok Viola 1978 Dona 2:32.100 29.570 Senior A
9 45 Casacuberta Arola Nuria 1982 Dona 2:39.290 36.760 Senior A
10 31 Bruguera Vegara Sonia 1980 Dona 2:41.230 38.700 Senior A
11 10 Artigas Fernández Mònica 1979 Dona 2:48.090 45.560 Senior A
12 169 ROCHA CARMEN Dona 2:49.160 46.630 A
13 243 Bueno Ester 1975 Dona 2:50.480 47.950 Senior A
14 150 Palau Noguera Laura 1988 Dona 2:57.220 54.690 Senior A
15 174 Rafart Boix Montserrat 1972 Dona 3:02.060 59.530 Senior A
16 22 Barneto Soto Matilde 1971 Dona 3:36.130 1:33.600 Vetera A
Sexe : Dona / Categoria : Junior / Tipus de cursa : A

1 85 Garcia Farrés Marta 1992 Dona 2:03.030 Junior A

Sexe : Dona / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : A

1 119 MORCILLO LOPEZ DOLORS 1970 Dona 2:12.140 Vetera A
2 6 Alcubierre Roca Judit 1969 Dona 2:21.010 8.870 Vetera A
3 112 MAITRE Béatrice 1965 Dona 2:29.190 17.050 Vetera A
4 22 Barneto Soto Matilde 1971 Dona 3:36.130 1:23.990 Vetera A

Sexe : Home / Tipus de cursa : B (Cursa Curta)

1 101 Ibarra ruiz joaquim 1973 Home 46.500 Senior B
2 175 Rivelles Prats Jaume 1970 Home 47.540 1.040 Vetera B
3 139 PALLAS JANES JOAN 1968 Home 48.070 1.570 Vetera B
4 47 Casadesus forjan isma 1975 Home 48.150 1.650 Senior B
5 18 BOIXADÉ CALM JOAN 1970 Home 49.150 2.650 Vetera B
6 111 López Curado Joan Antoni 1968 Home 49.540 3.040 Vetera B
7 80 GONZÁLEZ GARCÍA SALVA 1966 Home 50.040 3.540 Vetera B
8 130 Moreno ortiz Miquel Angel 1981 Home 50.570 4.070 Senior B
9 97 Hernandez Carmon Miquel 1974 Home 51.260 4.760 Senior B
10 66 Diaz Duran Carles 1989 Home 51.350 4.850 Senior B
11 162 Puigdesens Xevi 1981 Home 51.490 4.990 Senior B
12 48 Casanovas sors joan 1973 Home 51.510 5.010 Senior B
13 69 FERRANDEZ CAÑADELL DAVID 1967 Home 52.020 5.520 Vetera B
14 163 Pujadas Aregall Daniel 1975 Home 52.050 5.550 Senior B
15 159 Pou Vila Jordi 1962 Home 52.080 5.580 Vetera B
16 74 Ferrer Castell Joan 1967 Home 52.150 5.650 Vetera B
17 92 Guardeño Güeto Rafael 1970 Home 52.580 6.080 Vetera B
18 35 CARRERAS BISBAL Antoni 1974 Home 53.210 6.710 Senior B
19 88 Genis Bardolet Miquel 1988 Home 53.430 6.930 Senior B
20 196 Seuva cardona marti 1967 Home 53.540 7.040 Vetera B
21 247 Garraux Andrea 1989 Home 54.080 7.580 Senior B
22 232 Salat Casellas Carles 1974 Home 54.240 7.740 Senior B
22 134 NOGUERA COMELLAS ALBERT 1979 Home 54.240 7.740 Senior B
24 244 Sala bordallo manel 1982 Home 54.320 7.820 Senior B
24 240 Alsina Guillem 1983 Home 54.320 7.820 Senior B
26 26 Benito Bové Jordi 1966 Home 54.470 7.970 Vetera B
27 197 Soler Gorchs Jordi 1970 Home 55.180 8.680 Vetera B
28 132 Mullfuyeda rovira marc 1978 Home 55.310 8.810 Senior B
29 151 Pallarès Vinyoles Jordi 1973 Home 56.060 9.560 Senior B
30 167 RIBE GASSO RAMON 1979 Home 57.030 10.530 Senior B
30 146 POU AREGALL BERNAT 1977 Home 57.030 10.530 Senior B
32 235 Sola Josep 1979 Home 57.340 10.840 Senior B
32 61 Cunill Guimet Gabi 1965 Home 57.340 10.840 Vetera B
34 177 Rosal Fernandez Joaquin 1979 Home 58.380 11.880 Senior B
35 9 Arranz Urgell Ignasi 1989 Home 59.280 12.780 Senior B
36 104 Jofre luengo alfons 1970 Home 59.420 12.920 Vetera B
37 233 Salat Jaume 1972 Home 59.470 12.970 Senior B
38 115 MATEO DE SANCHA JOSEP 1963 Home 1:00.000 13.500 Vetera B
39 138 Ors Rovira Lluc 1969 Home 1:00.020 13.520 Vetera B
40 114 MARTINEZ ARMENGOL MIQUEL 1963 Home 1:00.170 13.670 Vetera B
41 125 Masnou Moreno Jordi 1994 Home 1:00.180 13.680 Junior B
42 27 Bernal Baena Xavi 1980 Home 1:00.390 13.890 Senior B
43 54 Clos Ferrer David 1975 Home 1:01.340 14.840 Senior B
44 124 Martínez Rodríguez Fede 1969 Home 1:02.000 15.500 Vetera B
45 170 RODRIGUEZ ARCARONS XAVIER 1974 Home 1:02.310 15.810 Senior B
45 142 PARAREDA FORNÉS JORDI 1976 Home 1:02.310 15.810 Senior B
47 72 Falgueras Saballs Jordi 1970 Home 1:02.390 15.890 Vetera B
48 172 ROVIRÓ PARAREDA PERE 1958 Home 1:02.540 16.040 Vetera B
49 181 SEGURA TORRES JOAN 1971 Home 1:03.200 16.700 Vetera B
50 186 Sabata Lluis 1964 Home 1:03.240 16.740 Vetera B
51 1 Adell Sabirón Roger 1977 Home 1:03.300 16.800 Senior B
52 238 Boixo Pere 1968 Home 1:04.000 17.500 Vetera B
53 171 RODRIGUEZ MARTÍ JORDI 1974 Home 1:04.060 17.560 Senior B
54 234 Devesa Josep M 1971 Home 1:04.160 17.660 Vetera B
55 149 Padros Codina Jordi 1977 Home 1:04.180 17.680 Senior B
56 76 Flores Gibert Pasqual 1977 Home 1:04.190 17.690 Senior B
57 13 BARBERÓ PESCUEZO EMILI 1968 Home 1:04.200 17.700 Vetera B
58 75 Figueras mundo edu 1973 Home 1:04.500 18.000 Senior B
59 120 Marcos Ballester Gus 1978 Home 1:05.090 18.590 Senior B
59 87 García Poza Paco 1975 Home 1:05.090 18.590 Senior B
61 46 Casacuberta Arola Oriol 1988 Home 1:05.290 18.790 Senior B
62 25 Bataller Feixas Mateo 1954 Home 1:05.340 18.840 Vetera B
63 98 Herrero Ballart Joan 1973 Home 1:06.440 19.940 Senior B
64 237 Arcarons Dani 1968 Home 1:06.590 20.090 Vetera B
65 20 BUSQUETS XIFRÓ QUIM 1977 Home 1:07.030 20.530 Senior B
66 216 Traversa Fabio 1979 Home 1:07.220 20.720 Senior B
67 81 GOST PRAT JORDI 1979 Home 1:07.390 20.890 Senior B
68 123 Martinez casellas ferran 1984 Home 1:08.470 21.970 Senior B
69 251 Vega Felix 1972 Home 1:09.500 23.000 Senior B
70 78 GODAYOL CODONY JORDI 1970 Home 1:10.020 23.520 Vetera B
71 220 VERDUGO ARANDA JOSE MANUEL 1979 Home 1:11.010 24.510 Senior B
71 166 RIBAS BARTOLOME JORDI 1976 Home 1:11.010 24.510 Senior B
71 118 MOLIST COLOMO JOSEP 1961 Home 1:11.010 24.510 Vetera B
71 56 Colacios Ruiz Jose Manuel 1973 Home 1:11.010 24.510 Senior B
75 58 Company Arumí Jacint 1974 Home 1:14.490 27.990 Senior B
76 188 Sala gimeno manel 1952 Home 1:16.090 29.590 Vetera B
77 231 YLLA-CATALÀ BORÉ IGNASI 1963 Home 1:18.400 31.900 Vetera B
78 84 Garcia Domingo Josep Lluís 1969 Home 1:18.540 32.040 Vetera B
79 236 Arcarons Joan 1965 Home 1:19.240 32.740 Vetera B
80 34 CARMONA MOLINA RAFA 1969 Home 1:22.060 35.560 Vetera B
81 73 Feliu Ferrer Víctor 1950 Home 1:31.400 44.900 Vetera B
82 156 Pinadell bosch albert 1965 Home 1:53.560 1:07.060 Vetera B
83 148 PUIGNERO COMOMINAS ALBERT 1970 Home 2:50.430 2:03.930 Vetera B
Sexe : Home / Categoria : Junior / Tipus de cursa : B

1 125 Masnou Moreno Jordi 1994 Home 1:00.180 Junior B
Sexe : Home / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : B

1 175 Rivelles Prats Jaume 1970 Home 47.540 Vetera B
2 139 PALLAS JANES JOAN 1968 Home 48.070 0.530 Vetera B
3 18 BOIXADÉ CALM JOAN 1970 Home 49.150 1.610 Vetera B
4 111 López Curado Joan Antoni 1968 Home 49.540 2.000 Vetera B
5 80 GONZÁLEZ GARCÍA SALVA 1966 Home 50.040 2.500 Vetera B
6 69 FERRANDEZ CAÑADELL DAVID 1967 Home 52.020 4.480 Vetera B
7 159 Pou Vila Jordi 1962 Home 52.080 4.540 Vetera B
8 74 Ferrer Castell Joan 1967 Home 52.150 4.610 Vetera B
9 92 Guardeño Güeto Rafael 1970 Home 52.580 5.040 Vetera B
10 196 Seuva cardona marti 1967 Home 53.540 6.000 Vetera B
11 26 Benito Bové Jordi 1966 Home 54.470 6.930 Vetera B
12 197 Soler Gorchs Jordi 1970 Home 55.180 7.640 Vetera B
13 61 Cunill Guimet Gabi 1965 Home 57.340 9.800 Vetera B
14 104 Jofre luengo alfons 1970 Home 59.420 11.880 Vetera B
15 115 MATEO DE SANCHA JOSEP 1963 Home 1:00.000 12.460 Vetera B
16 138 Ors Rovira Lluc 1969 Home 1:00.020 12.480 Vetera B
17 114 MARTINEZ ARMENGOL MIQUEL 1963 Home 1:00.170 12.630 Vetera B
18 124 Martínez Rodríguez Fede 1969 Home 1:02.000 14.460 Vetera B
19 72 Falgueras Saballs Jordi 1970 Home 1:02.390 14.850 Vetera B
20 172 ROVIRÓ PARAREDA PERE 1958 Home 1:02.540 15.000 Vetera B
21 181 SEGURA TORRES JOAN 1971 Home 1:03.200 15.660 Vetera B
22 186 Sabata Lluis 1964 Home 1:03.240 15.700 Vetera B
23 238 Boixo Pere 1968 Home 1:04.000 16.460 Vetera B
24 234 Devesa Josep M 1971 Home 1:04.160 16.620 Vetera B
25 13 BARBERÓ PESCUEZO EMILI 1968 Home 1:04.200 16.660 Vetera B
26 25 Bataller Feixas Mateo 1954 Home 1:05.340 17.800 Vetera B
27 237 Arcarons Dani 1968 Home 1:06.590 19.050 Vetera B
28 78 GODAYOL CODONY JORDI 1970 Home 1:10.020 22.480 Vetera B
29 118 MOLIST COLOMO JOSEP 1961 Home 1:11.010 23.470 Vetera B
30 188 Sala gimeno manel 1952 Home 1:16.090 28.550 Vetera B
31 231 YLLA-CATALÀ BORÉ IGNASI 1963 Home 1:18.400 30.860 Vetera B
32 84 Garcia Domingo Josep Lluís 1969 Home 1:18.540 31.000 Vetera B
33 236 Arcarons Joan 1965 Home 1:19.240 31.700 Vetera B
34 34 CARMONA MOLINA RAFA 1969 Home 1:22.060 34.520 Vetera B
35 73 Feliu Ferrer Víctor 1950 Home 1:31.400 43.860 Vetera B
36 156 Pinadell bosch albert 1965 Home 1:53.560 1:06.020 Vetera B
37 148 PUIGNERO COMOMINAS ALBERT 1970 Home 2:50.430 2:02.890 Vetera B

Sexe : Dona / Tipus de cursa : B (Cursa Curta)

1 8 Andreu Trias Laia 1979 Dona 50.560 Senior B
2 94 Gutierrez martin cristina 1973 Dona 1:07.140 16.580 Senior B
3 140 PALOU CARLES PILAR 1964 Dona 1:10.330 19.770 Vetera B
4 155 Periago Oliver Montserrat 1969 Dona 1:11.340 20.780 Vetera B
5 24 Bataller Bassols Adriana 1982 Dona 1:14.180 23.620 Senior B
6 38 COMAS MONGAY LURDES 1958 Dona 1:16.090 25.530 Vetera B

Sexe : Dona / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : B

1 140 PALOU CARLES PILAR 1964 Dona 1:10.330 Vetera B
2 155 Periago Oliver Montserrat 1969 Dona 1:11.340 1.010 Vetera B
3 38 COMAS MONGAY LURDES 1958 Dona 1:16.090 5.760 Vetera B

Categoria : Mini

1 305 Benito Guasch Abel 1999 Home 1h00:00.000 Mini Mini
2 313 Parcerisses Guillem 1999 Home 2h00:02.000 1h00:02.000 Mini Mini
3 306 Benito Guasch Oriol 2011 Home 3h00:00.000 2h00:00.000 Mini Mini
4 312 Mora Casado Genís 2000 Home 4h00:00.000 3h00:00.000 Mini Mini
5 307 Corominas Peraire Lluc 2011 Home 5h00:00.000 4h00:00.000 Mini Mini
6 326 Famado Verdaguer Gerard 2001 Home 7h00:00.000 6h00:00.000 Mini Mini
7 308 Duran Martin Alex 2004 Home 8h00:00.000 7h00:00.000 Mini Mini
8 327 Pallares Riera Jordi 2001 Home 9h00:00.000 8h00:00.000 Mini Mini
9 314 Parcerisses Arnau 2002 Home 10h00:00.000 9h00:00.000 Mini Mini
10 328 Carol Masoliver 2004 Home 11h00:00.000 10h00:00.000 Mini Mini
11 324 Manar Ziami 2004 Dona 13h00:00.000 12h00:00.000 Mini Mini
11 317 Sanchez guillen lucia 2003 Dona 13h00:00.000 12h00:00.000 Mini Mini
13 311 Marrodán Tió Martí 2005 Home 20h00:00.000 19h00:00.000 Mini Mini
14 316 Sanchez guillen paula 2000 Dona 21h00:00.000 20h00:00.000 Mini Mini
15 320 Tarter Gallart Xènia 2005 Dona 23h00:00.000 22h00:00.000 Mini Mini
16 325 Vega Miro Sofia 2004 Dona 30h00:00.000 29h00:00.000 Mini Mini
17 322 Terricabras colom maria 2011 Dona 50h00:00.000 49h00:00.000 Mini Mini
18 319 Tarter Gallart Duna 2007 Dona 51h00:00.000 50h00:00.000 Mini Mini





Video de Ultra Trail Montblanc

10 09 2011

BON DIA COMPANYS ,, 

disfruteu del video del Ultra trail Montblanc ..

http://youtu.be/vT4K5mUcIsU


 

 

disfruteu del dia

Lluís Parcerisas





Becca di Nona Skyrace

7 09 2011

Becca di Nona Skyrace 04-09-2012

Diumenge passat es disputà a Aosta (ITA) la 10ª edició de la Becca di Nona Skyrace, 6ª prova puntuable per la Mountain Running International Cup.

Aquesta edició va estar marcada per les males condicions meteorològiques, amb pluja i boira, amb la qual cosa l’organització es va veure obligada a cancel·lar el recorregut original, que arribava al cim del Becca di Nona (3142 m) i substituïr-lo per un recorregut alternatiu amb el qual només s’assolia la cota 2300 m. Tot i això, la cursa va poder donar mostres de la seva duresa amb les seves dures i llargues pujades i amb baixades vertiginoses i tècniques i fins i tot, en algun punt, perilloses a causa de l’aigua i el fang acomulats que les feien molt relliscoses.

Finalment els podis van ser:

Homes:
1- Mikhail Mamleev (RUS)
2- Paolo Bert (ITA)
3- Ficardo Mejía (MEX)

Dones:
1- Corinne Favre (FRA)
2- Raffaella Miravalle (ITA)
3- Cecilia Mora (ITA)

Pel que fa a la Unió Excursionista Vic – C.A. Vic, els resultats van ser:

Jordi Barrancos 15è 2:43:45
Jordi Parareda 20è 2:59:13
Lluís Parcerisas 36è 3:14:07
Miquel Autet 54è 3:30:26

La pròxima i última etapa de la Mountain Running International Cup es disputarà el 23 d’octubre a Sicília, amb la Etna Marathon.

Crònica feta per Jordi Parareda .

Equip UE Vic/CA Vic




Les Noticies del C.A. Vic – Atletisme

6 09 2011

Club Atlètic Vic

Jordi Alsina al Campionat d’Espanya Absolut de Màlaga

Durant el cap de setmana del 6 i 7 d’agost es va celebrar el Campionat d’Espanya Absolut a l’Estadi d’Atletisme Ciutat de Màlaga , on el nostre atleta Jordi Alsina hi va participar en Decatló. En la prova dels 100mll va ser, 6è de la seva sèrie amb 11”66. Al salt de llargada va ser 8è, saltant 6,58m, en la prova de llançament de pes va quedar 13è amb un tir de 10,27m. Al salt d’altura va fer un salt de 1,91m quedant en la 6a posició, en els 400mll, va ser 7è de la seva sèrie amb 51”85, i en els 110mt, va ser 2n de la seva sèrie amb 15”99. En el llançament de disc, va fer un tir de 30,54m quedant 11è, en perxa, va ser 10è amb 3,70m, en la javelina, també va ser 10è amb 42,33m i finalment en la prova dels 1500mll, va quedar 4t amb un temps de 4’34”49. En Jordi, va aconseguir un total de 6.326 punts, que el van col·locar en la 11a posició del ranking absolut.

El CAVIC omple el podi a la Cursa popular de la Festa Major de Tona

El dissabte 6, a la tarda dins dels actes de la Festa Major d’estiu de Tona, es va celebrar el XXXII Urbecross, i el 29è trofeu Vila de Tona. A l’Urbecros, cal anomenar, el 1r lloc d’en Genís Ferrandez, , i el 2n lloc, d’en Nil Freixa amb 6’31” en categoria infantil, i anomenar, que la Marina Marsol, que va córrer la cursa dels més petitons.

Pel què fa al trofeu Vila de Tona, en la cursa de 4.500mts, cal dir que la Cora Sepúlveda, va ser 1a de la seva categoria, amb 22’13”. En la cursa dels 4.500mts, en categoria absoluta femenina, la Cristina Gutierrez va fer 22’15”, i la Mari Marquez 22’26”, entre els nois, el podi va ser ocupat en la seva totalitat per atletes del C.A.Vic: el 1r lloc en Francesc Marsol amb 14’38”2 de temps, el 2n per en David Pont amb; 14’41”7 i el 3r per Marcel·li Acedo amb; 14’56”2, també van participar-hi en Miquel Pujol, amb 18’25” de temps i en Xavier Freixa, 20’36”.

Laia Andreu 1a i Anna Comet 3a al Canigó.

El diumenge 7 d’agost es va tenir lloc el 32è Championat du Canigó, una cursa de muntanya de 33,5 km i 2100 metres positius, amb sortida i arribada a Vernet les Bains a 600 metres sobre el nivell del mar i durant la qual es corona el cim del Canigó a 2700 metres. Dues corredores del UE/ CAVIC van prendre la sortida juntament amb 800 participants més. Cal destacar que la Laia Andreu es va col·locar en primera posició femenina des de l’inici de la prova, una cursa que s’adapta a la perfecció a les característiques atlètiques de la Laia i que va dominar de principi a fi.

Pel que fa l’Anna Comet, es va trobar amb més dificultats però, tot i així, va acabar en 3a posició.

Cursa de 10 km a Malgrat de Mar

El diumenge, 7 d’agost a Malgrat de Mar, es va dur a terme la XXII cursa de 10 km. En Manel Bolaños d’oson@corre va participar-hi i va acabar la cursa amb 45’19”.

En Joan Barceló d’oson@corre a la Pica d’Estats

El dissabte 20 d’agost, en Joan Barceló va participar a la marató de Montcalm (o pica d’Estats) a Auzat. Amb un temps de 6h53’ va quedar 97è dels 231 atletes arribats.

Laia Andreu, amb la selecció catalana de curses de muntanya a Colorado, EUA

La nostra atleta, Laia Andreu es va desplaçar a Colorado Springs (EUA) amb la selecció Catalana de Curses de Muntanya per disputar la 5a prova de la Copa del Món de Curses de Muntanya, la Pikes Peak Ascent, que es va celebrar el diumenge 21 d’agost. La cursa, de 21 km i 2.500 m de desnivell positiu, te un recorregut del tot vertical que assoleix el cim del Pikes Peak, de 4.301 m. Laia Andreu va fer una cursa molt intel·ligent i ho va donar tot per entrar en una meritòria 9a posició quan el cronòmetre marcava 3h06’13”.

Després d’aquesta cursa, la Laia va 5a en la classificació general de la Copa del món , i la selecció Catalana s’ha situat en la primera posició.

D’aquesta manera, una vegada més, la Selecció Catalana arriba a la darrera cita de la Copa del Món amb avantatge.

Sens dubte la disputa serà per la final, que es celebrarà a Sentiero de la Grigne a Lecco (Itàlia) el proper 18 de setembre, i de ben segur que serà d’allò més emocionant.

Bons resultats de l’equip de muntanya UE/ CA VIC a terres franceses

El diumenge 21, es va disputar la Course des Pérics, 5a prova puntuable per a la Mountain Running International Cup 2011, a la localitat francesa de Les Angles.

Aquesta prova, que va resultar molt dura a causa de la calor, comptava amb un recorregut de 22 km i desnivell acumulat de 3400 m. Amb sortida i arribada a la base de l’estació d’esquí, el recorregut coronava els pics Gran Peric (2810 m) i Petit Peric (2680 m).El podi va ser ocupat per Ionut Zinca (ROM), establint un nou record de la prova aturant el cronòmetre en 2:02:10, Pere Aurell (CAT) segon i Gabriel Crosas (CAT)
tercer. En categoria femenina, les guanyadores van ser Montse Martínez (CAT), Maria José Zazo (ESP) i Delphine Justaffre-Olive (FRA).

Pel que fa als membres de la UE/ CA VIC, els resultats van ser els següents:

En Jordi Barrancos va arribar 12è amb un temps de 2h37’31, en Jordi Parareda va ser 21è amb 2h51’24, en Pep Bisquert, 57è amb 3h16’33, en Miquel Autet 58è amb 3h 16’33, i en Lluís Parcerisas 71è amb 3h31’36. Pel què fa a les noies, l’Assumpta Casellas va ser 106a de la general i la 12a fèmina amb un temps de 4h04’54 i la Cristina Riera va entrar al seu costat 107a, i 13a fèmina .

Bons resultats a la Cursa Castell de Montesquiu

Oson@corre a Montesquiu

El diumenge, es va celebrar la 23a edició de la Cursa del Castell de Montesquiu.

Aquesta té un recorregut homologat de 12.200 m. Amb sortida al poble i es dirigeix cap al Castell de Montesquiu per carretera asfaltada, i tot seguit s’endinsa pels boscos del parc comarcal per diferents pistes forestals

Bona part d’ atletes del club i van participar, amb els següents resultats:

Lloc General Lloc segons Categoria Nom de l’Atleta TEMPS

5 4 MARSOL FONT, FRANCESC 00:44:09:484
8 7 PONT SANCHEZ, DAVID 00:45:28:593
9 2 MARSOL FONT, DAVID 00:45:45:140
35 22 XEVI PUIGDESENS 53:13:187
46 28 PAMOS MONFORTE, OSCAR 00:54:31:125
85 51 CODINA BAU, ROGER 00:58:42:375
91 21 CUNILL GUIMET, GABI 00:59:18:843
92 22 AURELI GÓMEZ 59:19:671
93 56 VERDAGUER, MARC 00:59:21:750
153 83 PARES ROURA, GERARD 01:08:16:359
168 88 MAZA GARCIA, MIQUEL 01:10:15:625
198 92 ROMERO ALSINA, SEBASTIA 01:24:29:468

I pel què fa a les noies:

Lloc General Lloc segons Categoria Nom de l’Atleta TEMPS

28 2 ANDREU TRIAS, LAIA 00:52:33:984
111 2 MUNTAL VERDAGUER, CARME 01:01:11:828
167 8 MARQUEZ PARDO, MARI 01:10:15:46





Entrenament OSON@CORRE Temporada 2011 – 2012

4 09 2011

Planificació Atletes d’OSON@CORRE  – Temporada 2011-2012

Hola Companys,

Avui per E-Mail us he enviat a tots els components del Grup d’Oson@corre,  la planificació d’entrenaments que seguirem aquesta nova temporada 2011-2012.

Igualment com varem fer l’any passat, farem un sol grup, amb la diferenciació a partir de gener de 2012, a on diversificarem mes la preparació dels atletes que vulguin preparar específicament la marató de Barcelona, i també la dels corredors que vulguin especialitzar-se mes en curses de muntanya.

Des de Setembre, fins a finals de Desembre, l’entrenament serà el mateix.  i a partir de Gener de 2012, farem aquesta diferenciació, a on els maratonians faran mes quantitat, i amb ritmes de treballs mes enfocats a aconseguir un bon ritme de cursa per a la marató. En canvi la resta de components del grup, faran entrenaments més específics de curses de ruta de menys quilometratge i més ritme de velocitat . Així mateix, el grup de curses de Muntanya també farà un entrenament mes específic i adient per ells.

Per tant des de Setembre fins a finals de desembre, hi haurà una única fulla de treball. I a partir de Gener 2012, hi haurà tres fulles, una per a maratonians, l’altre per a corredors de mitja distància, i una tercera per a corredors de muntanya.

Recordeu, que aquesta planificació, és una planificació genèrica, i pensada per a corredors que tinguin temps disponible per a preparar les curses a plena disponibilitat. El patró es amb 6 dies de treball, i un de descans. Sabem que la majoria de vosaltres no te tanta disponibilitat, i segurament no podrà seguir la totalitat dels entrenaments, per la qual cosa caldrà adaptar els entrenaments a cada corredor en particular.

No dubteu a telefonar-me ó escriure per qualsevol consulta o adaptació del entrenament, en els sistemes habituals, o be telefonant-me al 634681417 ó escrivint un e-mail a vilaltavictor@gmail.com , o be, personalment cada dimarts i dijous de 19h15’ a 22 h, al Club Atlètic Vic.

A continuació indico algunes de les curses que prepararem en el grup des de ara fins a final d’any, a fi que pugueu planificar-vos si hi teniu interès en participar-hi:

  • 11 Setembre Cursa de Muntanya de Vic
  • 18 Setembre Cursa de la Mercè 10 km BCN
  • 18 Setembre Cursa dels Molins de Calldetenes
  • 9 Octubre Mitja Marató i 10 kms de Roda de Ter
  • 16 Octubre Cursa del Club Natació Sabadell 10 km Sabadell
  • 13 Novembre Córrer  per Córrer a Manlleu (10 km) o Behobia SS
  • 20 Novembre Mitja Marató del Ripollès (Ripoll)
  • 20 Novembre Jean Bouin 10 kms (Barcelona)
  • 4 Desembre Mitja Marató de Mataró
  • 8 Desembre Cursa Popular a Tona 6 kms
  • 18 Desembre II ECO-MITJAMARATÓ OSON@CORRE CIUTAT DE VIC
  • 26 Desembre Cursa Entre Ponts Roda de Ter 4 kms      
  • 31 Desembre St. Silvestre Manlleu ó Barcelona ó Altres

Recordeu també, que probablement els dies 4 i 11 de Desembre, farem els entrenaments oberts per a qui vulgui conèixer i preparar la ECO-MITJA Marató OSON@CORRE Ciutat de Vic, a l’igual que varem fer els dos anys anteriors.

Adjunt a aquest escrit, trobareu la planificació del primer Mesocicle

A continuació explico de manera gràfica com dividirem les diferents parts ó mesocicles d’entrenament:

PART 1

Son 8 setmanes, diferenciades en dos cicles

(La primera setmana correspon al dia 5 de setembre de 2011)

Introducció , Adaptació al quilometratge i a la carga de treball

Setembre 2011

Setmana 1             11 Cursa Munt. Vic
Setmana 2             18 Cursa Mercè o Cursa Molins Clldt
Setmana 3              
Setmana 4              

 

Octubre 2011

Setmana 5             9 Roda
Setmana 6             16 Sabadell
Setmana 7              
Setmana 8              

 

 

 

PART 2

Mes volum d’entrenament, i treball de carga i potència

Son 4 setmanes

Novembre 2011

Setmana 9              
Setmana 10             13 Manlleu ó Behobia SS
Setmana 11             20 Ripoll o Jean Bouin
Setmana 12              

 

PART 3

Increment de quilometratge , Adaptació de ritmes de cursa

Son 5 setmanes

Desembre 2011

Setmana 13             4 Mitja Mataró
Setmana 14       8 Tona 6 km      
Setmana 15             18 Mitja Vic
Setmana 16             26 Entre-Ponts Roda
Setmana 17 26 Entre ponts Roda         31 St Silvestre  

 

PART 4

 Aquí comencem a dividir els grups de fons, Marató i Muntanya

Son 12 setmanes

Afinem molt més els ritmes de cursa, moltes sèries en Pista i Asfalt.

Gener 2012

Setmana 18             8 Mitja Sitges
Setmana 19             15 Mitja Terrassa
Setmana 20             22 St Antoni 10 km
Setmana 21              

 

Febrer 2012

Setmana 22             5 Mitja Granollers
Setmana 23             12 Mitja Gavà
Setmana 24              
Setmana 25             26 Mitja Barcelona

 

Març 2012

Setmana 26              
Setmana 27              
Setmana 28              
Setmana 29             25 Marató Barcelona

 

A Partir de Marató Barcelona, Canvi de sistema, Nova programació per enfocar Curses de Ruta i Muntanya, nova planificació i definir objectius.

Nota: les curses que he posat, son a títol informatiu. És solament una referència a tenir en compte.

Suggeriments:

  • Caldria fer-se un cop a l’any, una revisió mèdica. Recordeu que tenim un conveni a través del Club Atlètic Vic amb el Mas d’Osona, a preus molt assequibles.
  • Si teniu pensat fer vàries curses, creiem interessant fer-se la llicència federativa, a fi de què et cobreixi l’assegurança de Mapfre (accidents, lesions, etc).

Podeu consultar preus, a la secretaria del Club Atlètic Vic.

Hem planificat aquests entrenaments, tenint en compte a la gran majoria de gent del grup, que ha manifestat voler preparar aquest tipus de curses. Si aquest entrenament no s’adapta al què tens pensat, només cal que ho diguis, i el farem específic per a la teva activitat.

El proper Dijous 8 de Setembre, quan acabem l’entrenament, (aproximadament a les 21 hores) farem una reunió explicativa (oberta a tothom que hi vulgui assistir, encara que no siguin sòcis d’Oson@corre), a fi d’aclarir tots els dubtes i recollir suggeriments, sobre l’entrenament d’aquesta temporada.

La Reunió es farà a la Sala de Juntes del Club Atlètic Vic.

Si no pots assistir a aquesta reunió, però t’agradaria parlar personalment sobre aquests entrenaments, només cal que ho diguis.

ARA ES UN MOLT BON MOMENT, PER QUI VULGUI INCORPORAR-SE AL GRUP !!

TOT JUST COMENCEM LA TEMPORADA …

Aprofito l’ocasió per Saludar-vos i desitjar-vos a tots que tinguem una molt bona temporada, plena d’èxits i Satisfaccions.

Salut i Kms

Victor Vilalta

OSON@CORRE

TEL. 634681417

E-mail: vilaltavictor@gmail.com 





Com serà l’entrenament?

2 09 2011

També ferem entrenaments especials per anar a la Marató de Barcelona, i curses de muntanya.(aquí un petit exemple.)

En Martí i l'Aureli entrenant dur

 

 

 

 

 

Però els entrenos seran molt durs, extremament durs.Fins dimarts patxis.

Martí