CA Vic – Noticies de la setmana – des nouvelles de la semaine

30 03 2011

Club Atlètic Vic                        28 de març de 2011

Celebrada la 2a jornada dels Campionats comarcals en categories de promoció a les pistes d’atletisme “Josep M. Pallàs” del Club Atlètic Vic.

Aquest dissabte 26 de març a la tarda es va celebrar la 2a jornada dels Campionats comarcals en categories de promoció a les pistes d’atletisme “Josep M. Pallàs” del Club Atlètic Vic. I un cop més van tornar a participar-hi més de 100 nois i noies des de les 4 de la tarda fins gairebé 2/4 de 7.

El més destacat de la jornada, va ser la marca d’en Jordi Moya, aconseguint un millor tir de 51,70 metres, essent, fins el moment, la millor marca espanyola en categoria juvenil.

Alguns dels resultats de la jornada són: als 600mll alevins, la Jana Aguilar va ser 1a amb un temps de 1’57”5 i la Violeta Vila 2a, amb 2’02”0. Als 600mll infantils, l’Arnau Pallàs ha estat 2n amb un temps de 2’00”0; i en categoria cadet, l’Albert Baronet ha estat 2n amb 1’40”6.

En el salt de llargada, la benjamina Lídia Criballés (2,69m); els benjamins Ferriol Galobardes i en Marçal Comajoan van saltar 2,58m i 2,00m respectivament. En el salt de llargada alevina, l’Oriol Benito amb 3,28m, seguit d’Albert Sañé; entre les fèmines, la Jana Aguilar i la Violeta Vila han fet un salt totes dues de 3,54m.

En la javelina infantil, 23,18m de Montserrat Moya, 18,56m de l’Enric Martinez, 28,90m d’en Pau Surriba en categoria cadet; i 25,96m de Mar Garcia, júnior.

En els 80mll infantils, després de vàries sèries, destacar els 10”8 de Judit Fernandez, i els 10”9 de Berta Tenas i Cora Sepúlveda.

En 100mll, a més dels cadets, Arnau Comajoan 13”4; Mateu Serrat 12”0, també hi van participar alguns dels atletes de categories superiors: Andrés Daniel Jiménez 11”2 i David Benito 11”8. I en categoria femenina: Olga Carro 13”3 i Sara Sanz 13”8.

En la prova de 1.000m obstacles infantil, Júlia Massagué amb 3’54”9; als 1.500m obstacles cadet, Marina Comas amb 6’29”1.

En triple salt infantil femení Judit Fernandez (9,66m) i Cora Sepulveda (9,61m), i el masculí, Guillem Pinyol (8,85m). En categoria cadet, la Cristina Riba va saltar 9,87m; i en cadet masculí, en Pau Surriba va saltar 11,14m i l’Eloi Pinyol 10,05m.

En el llançament de disc aleví, Judit Sepulveda amb 17,68m, i Carles Martinez amb 16,30m. En martell infantil, 1r lloc per Montserrat Moya amb un tir de 29,89m i per l’Enric Martinez amb 22,02m.

I finalment, en els diferents relleus, cal destacar els següents resultats dels equips del club: 4×100 cadet femení, 54”4; 4×100 cadet masculí, 52”4; 4×80 infantil femení, 43”7; 4×60 aleví femení, 40”6; 4×60 benjamí femení, 46”7; i 4×60 aleví masculí, 41”1. En els 4×100 sénior femení, 53”3; i dos equips masculins, amb uns temps de 46”9 i 47”2.

Podeu consultar la resta de resultats a la pàgina del club i a la Federació Catalana d’atletisme.

Control de promoció a Tarragona

La nostra atleta Marta Ayats, va participar aquest dissabte 26 de març, a la 1a jornada del Campionat Territorial de Promoció que celebren a terres tarragonines. La Marta hi va participar en la prova de llançament de martell, i aconseguí una marca de 28,66m

Ja tenim els guanyadors de la 2ona Lliga Comarcal de Cros Escolar

Amb la celebració del Cros de Torelló la setmana passada, va finalitzar la 2ona Lliga Comarcal de Cros Escolar. Enguany s’han celebrat 7 crossos dels quals se n’ha extret els millors resultats de cada corredor/a. Així doncs, els resultats finals són:

En prebenjamí femení la guanyadora ha estat la Rita Viñolas i Galobardes seguida de la seva germana Míriam totes dues del C.A.Vic, la tercera posició ha estat per Kristyna Myshal de l’escola Monjoia. En prebenjamí masculí el guanyador ha estat en David Vigué de l’escola Fortià Solà, seguit d’en Marc Domínguez i de l’Albert Vila del CEIP Mossen Cinto.

En categoria benjamí femení la guanyadora ha estat la Laura Paracolls del Zer alt Lluçanés, seguida de la Marta Pallàs del Ceip Mossen Cinto i de la Laia Font de l’escola Quatre Vents. Entre els nois d’aquesta categoria el guanyador ha estat en Ferriol Galobardes del Ceip Mossen Cinto, seguit d’en Marc Farrés de La Monjoia i tercer ha estat l’Asdúbal Cervera del Fortià Solà Cat.

En la categoria aleví femení la Jana Aguilar del CEIP Mossen Cinto ha estat primera, seguida de la Violeta Vila i la Nuria Selva totes dues del C.A.Vic. En categoria masculina, el guanyador ha estat l’Aniol Sanchez Ventura del Zer Alt Lluçanés, seguit d’en Gil Ralló i l’Adam Perez, tots dos del Ceip Mossen Cinto.

La Cora Sepúlveda i la Júlia Massagué ambdues del CAVic, han estat primera i segona respectivament i les ha seguit la Laia Salarich del Fortià Solà. Entre els nois el guanyador també ha estat del CAVic, en Genís Ferrandez, seguit de l’Oriol Pujadas de la Salle de Manlleu i de Mohamed Allok de l’escola Fortià Solà.

Entre les cadets femenines les nostres atletes Laia Aguilar i la Marina Comas, han estat 1a i 2a respectivament, i el tercer lloc ha estat per una atleta del AA Tona, Sandra Rovira. Finalment entre els cadets masculins, cal destacar que els tres podis, se’ls han endut altletes del nostre club:

el 1r lloc ha estat per en Roger Pallàs Piquè, el 2n per l’Eloi Pinyol Castany i el tercer per l’Eloi Codina Torras.

Cros Escolar “El Roser” de Sant Julià de Vilatorta, 5 podis pels atletes del CAVic

Diumenge dia 27 es va celebrar a l’Escola “El Roser” de Sant Julià de Vilatorta, el cros escolar que anualment organitza aquesta escola conjuntament amb l’AMPA.

Hi van participar atletes d’edats compreses entre els 5 anys i fins els 14. Els resultats més destacats dels nostres atletes són: en categoria Benjamí femení la Marta Pallàs ha fet podi seguida de la Lídia Criballés; en Aleví femení, la Sara Antentas ha quedat novena i en la categoria infantil masculí cal anomenar el segon lloc de l’Arnau Pallàs.

Cal dir, que els dos primers llocs masculins i femenins en categoria Cadet, se’ls han endut en Roger Pallàs i la Clara Farrés, del CAVic.





Sopar d’Oson@corre

30 03 2011

Hola Companys, 

Finalment per al sopar d’Oson@corre de demà dijous som 16 apuntats. 

El Lloc escollit per anar a sopar es el 

RESTAURANT EL CALIU

Carrer de la Riera nº 13

De Vic

Tel. 938895271

 http://maps.google.es/maps/place?hl=es&rlz=1W1WZPC_es&um=1&ie=UTF-8&q=restaurant+el+caliu+vic&fb=1&gl=es&hq=restaurant+el+caliu&hnear=Vic&cid=554787285095825762

 Hem quedat de trobar-nos després de l’entrenament a les Pistes a les 21h:15’ o be directament al Restaurant a les 21h:30’. 

No tardeu a arribar, que l’Aureli fa dies que no menja, esperant l’aconteixement i potser us quedareu sense … jeje ..

Qualsevol consulta ja sabeu.

Salut i kms, i gresca..

Victor

Aurelix en acció





Cursa de Policia de Catalunya 2011

29 03 2011

Cursa de Policia de Catalunya 2011  MANLLEU-VIC

Ja estem perfilant els últims detalls de la Cursa Policia 2011,

en breu obrim les inscripcions.

Apunteu-vos la data: Diumenge 15 de Maig de 2011

Hora: 10:00 h.

Organitza: C.A. Vic / OSON@CORRE

NO HI POTS FALTAR!!





CA Vic – Noticies – Nachrichten der Woche – News of the week

24 03 2011

CAVic

Encarna Garcia Sots-Campiona de Catalunya dels 10.000 metres.

Aquest dissabte 19 de març, es va celebrar a Gavà el Campionat de Catalunya de 10.000 metres. La nostra representant femenina, Encarna Garcia, va afrontar amb bon peu la cursa, i va acabar aconseguint un magnífic 2on lloc en categoria absoluta amb un temps de 42:12.28 i sent així, 1era en categoria veterana.

Control a Serrahima cadet-juvenil on s’aconsegueixen tres mínimes per anar als Campionats d’Espanya

Jordi Moya

El dissabte es va celebrar un control cadet-juvenil a Serrahima Barcelona on hi van participar diferents altetes nostres. Cal dir, que dos d’ells han aconseguit la mínima per poder anar al Campionats d’Espanya en la seves respectives categories: en Jordi Moya i la Jana Coll.

En categoria juvenil, en Jordi va ser segon en javelina amb un llançament de 50,40 m. i la Jana Coll en categoria cadet va llançar 32.31m. en disc i 48.35m en martell, guanyant les dues proves.Totes tres marques son mínima pels Campionats d’Espanya. A més la marca de la Jana en martell es la millor de l’any a nivell espanyol.

En Roger Compte, va ser 1er en llargada amb un salt de 5.82m i la Cristina Riba va ser 6ena saltant 4.58m.

L’Albert Baronet en categoria cadet va corre els 1000 m. ll. amb un temps de 2.59.95 i fent el 6è temps.

Celebrada la 1a jornada dels Campionats comarcals en categories de promoció a les pistes d’atletisme “Josep M. Pallàs” del Club Atlètic Vic.

Aquest dissabte 19 de març a la tarda es va celebrar la 1a jornada dels Campionats comarcals en categories de promoció a les pistes d’atletisme “Josep M. Pallàs” del Club Atlètic Vic. Les proves van començar a les 4 de la tarda i van tenir ocupats als atletes més joves fins gairebé 2/4 de 7.

Els resultats de la jornada que cal destacar són: Carla Acevedo saltant 1,60m en salt de perxa en categoria alevina i l’Isaac Acevedo saltant 2,50m en salt de perxa en categoria infantil masculí. En categoria cadet, en Guillem Pinyol, va fer un salt de 1,50m, en Pau Surriba, 1,80m, Mateu Serrat, 1,70m, Arnau Moya, 1,50 i Eloi Pinyol, 1,10m; i les infantils femenines, Jana Font 1,80m i Cora Sepúlveda i Thalia Lucas, 1,70m.

Jana Coll

En el llançament de pes, l’Enric Martínez, infantil, va fer un millor llançament de 8,22m, i l’Abel Benito, 6,16m; en categoria femenina, es van disputar la victòria entre 2 la Berta Tenas, primera amb 9,38m, Montserrat Moya, 9,31m i Cora Sepúlveda, 9,14m; en Mateu Serrat, cadet, va llençar 8,48m, l’Eloi Pinyol, 8,35m i, molt ajustat també, l’Arnau Moya, 8,33m, Pau Surriba, 7,61m i Marc Sañé, 4,16m; en el pes de la categoria juvenil, destacar els 14,02 m de Jordi Moya. En categoria cadet femení, Jana Coll va llençar 8,65m i en categoria júnior, la Mar Garcia, 8,00m.

En el salt d’alçada, la Laura Gutierrez, va provar-ho però no va poder passar els 0,85m amb que va començar la prova. En categoria aleví, l’Oriol Benito va saltar 1,20m i l’Albert Sañé, 1,10m; entre les noies, la Violeta Vila va saltar 1,15m, la Judit Sepúlveda, 1,10m i la Martina Massagué, 0,95m. En categoria infantil, en Xavier Sánchez, de Tona, va guanyar però va empatar amb l’Abel Benito i en Guillem Pinyol, tots tres saltant 1,35m i l’Enric Martínez, 1,15m; entre les infantils, la Cora Sepúlveda va saltar 1,40m, seguida de Jana Font, 1,25m, Berta Tenas i Thalia Lucas, 1,15m.

I entre els cadets, l’Eloi Pinyol i Pau Surriba saltaren els dos 1,55m i en Mateu Serrat, tercer, amb 1,49m.

En els 60mll, el més petitó Nil Gutiérrez, va fer un temps de 13”0; la Bruna Sagrera, 13”3; la Laura Gutiérrez, benjamina, 11”9; en la cursa dels 220m tanques, infantil, en Guillem Pinyol va fer un temps de 39”6; i en femení, van classificar-se així el trio Cora Sepúlveda (35”8), Judit Fernández (36”5) i Berta Tenas (39”0); en els 300m tanques cadet, en Mateu Serrat (50”1), Albert Baronet (52”7) i Clara Farrés (55”6).

En els 60m tanques alevins, l’Albert Sañé, segon, 12”1; Oriol Benito, 12”2; Carles Martínez, 12”9; Violeta Vila, 13”1; Judit Sepúlveda, 13”3; Martina Massagué, 15”2.

En la prova dels 1000m llisos categoria infantil, Júlia Massagué feu segona amb un temps de 3’37”6; en Genís Ferrández, primer, 3’23”2; en categoria cadet, Mateu Serrat, 2n, 3’23”5 i Marc Sañé, 3r, amb 3’53”1. En la cursa dels 2000m marxa aleví, en Salvador Ayats i en Carles Martínez, van aconseguir un temps de 15’46”3 i 15’47”3 respectivament. Entre les noies, la Martina Massagué i la Judit Sepúlveda, van fer 15’38”4 i 15’40”2 també respectivament.

En el llançament de martell cadet, destacar la bona actuació de Jana Coll, aconseguint un millor tir de 44,68m, i la Marta Ayats, 27,88. Entre els nois, l’Eloi Pinyol, 16,80m i l’Arnau Moya, 16,07m.

I finalment, en els diferents relleus, destacar els següents resultats: 3x600m aleví masculí format per C.Martínez-A.Sañé-O.Benito del CAVIC, 7’05”9; en els 3x600m aleví femení A.Bigué-J.Codina-A.Bardolet del C.A.Torelló, 6’45”4; i en els 4×200 infantil femení, l’equip de l’Atletisme Cassà format per M.Borrell-A-Marisch- A.Mijtavila-E.Chamorro, amb un temps de 2’19”5.

4a Cursa de Muntanya de Manresa

Jordi Parareda

Els atletes del nostre equip conjunt amb Unió Excursionista Vic/Club Atlètic Vic van deixar el nom ben amunt en la quarta edició de la Cursa de Muntanya de Manresa. Hi van participar els següents atletes: Jordi Parareda, 17è, amb un temps de 1h27’15”; Nil Corominas, 23è, 1h28’48”; i Ramon Corominas, 24è. 1h28’49”.

Cros Escolar de Torelló de la 2a lliga comarcal de cros escolar

Diumenge dia 20 també es va celebrar a Torelló, l’última jornada del cros escolar dins la 2ª Lliga comarcal de cros.

Hi van participar uns 270 atletes d’edats compreses entre els 5 anys i fins els 14. Els resultats més destacats són: les germanes Míriam i Rita Viñolas van tornar a guanyar la categoria pre-benjamina femenina; i els pre-benjamins Nil Gutierrez i Oleg Pladevall també van participar.

En categoria benjamina, la Marta Pallàs fou tercera, i també va córrer Laura Gutierrez; entre els nens, va guanyar en Ferriol Galobardes.

En la categoria aleví, un cop més, es va emportar el primer lloc la Jana Aguilar, del CEIP Mn. Cinto, seguida de Núria Selva i Violeta Vila, Martina Massagué i Laia Ordeix; entre els nois, en Gil Ralló, tercer i més enllà l’Oriol Benito, l’Albert Sañé i en Jordi Viñolas.

En categoria infantil, destacar el segon lloc de Cora Sepúlveda, el tercer de Júlia Massagué i el sisè per Montserrat Moya; en Genís Ferrández s’ha endut la cursa, en Guillem Pinyol sisè i més enllà l’Abel Benito.

I en categoria cadet, destacar les victòries dels nostres atletes: Laia Aguilar entre les noies i Roger Pallàs entre els nois. També destacar el segons lloc per la Marina Comas, i el cinquè per Marc Sañé.

Mitja Marató Costa de Barcelona-Maresme

 

Joan Casanovas

El diumenge 20 de març es donà des de Calella, la sortida a l’edició del 2011 de la Mitja Marató Costa de Barcelona-Maresme que té lloc entre les poblacions de Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna i Malgrat de Mar. Els atletes del club que ens hi van representar són: Joan Casanovas, d’Oson@corre, que amb un temps de 1h30’16” aconseguí acabar en el lloc 197 i l’Àlvar Solà, en el lloc 286, amb un temps de 1h34’12”.

 

Felicitats companys!

 

 

Bon paper del atletes catalans en cadira de rodes als Campionats d’Espanya d’atletisme adaptat per comunitats autònomes a Gijon

El cap de setmana passat, es van disputar a les pistes del Complejo Deportivo de Las Mestas de Gijón (Astúries) els Campionats d’Espanya d’Atletisme adaptat per Comunitats Autònomes, en el que Catalunya es va proclamar campiona amb 216 punts, per davant d’Extremadura (144 punts) i la Comunitat Valenciana (119 punts).

En l’apartat d’atletes disminuits físics, en cadira de rodes, el nostre atleta Roger Puigbò juntamente amb en Jordi Madera han estat els únics representants catalans. Sobre unes pistes lentes i en no massa bon estat per a les cadires de rodes, es van disputar dissabte al matí les proves de 800 m i de 5000 m, en les que en Roger Puigbò va pujar al podi amb un temps de 11’47”85, es va imposar per davant de Jordi Madera amb uns temps 11′ 48″ 21.i per últim, el tercer graó del podi va estar per al canari Norberto Chavez.

Diumenge en la prova dels 400 m es va tornar a imposar en Roger, amb 54″ 50, a en Jordi i en Norberto.

FELICITATS ROGER!!!





CA Vic – Noticies

24 03 2011

CAVic                                            14 de març de 2011

3 medalles, una de cada metall, pels nostres atletes al Campionat de Catalunya infantil en pista coberta celebrat a Sabadell.

Aquest dissabte 12 de març, s’ha celebrat a Sabadell, el Campionat de Catalunya infantil en pista coberta. De tots els nostres representants, cal destacar les 3 medalles aconseguides: Cora Sepúlveda, ha obtingut l’or en la prova del triple salt, amb una millor marca de 9,77metres; la Judit Fernández, ha fet plata en la prova de llargada aconseguint un millor salt de 4,62m; i bronze per en Guillem Pinyol, en la prova d’alçada, amb un millor salt de 1,40 metres. Felicitats a tots ells!

En aquest campionat també hi ha pres part: Abel Benito, cinquè en salt d’alçada, amb una marca de 1,40m; Isaac Acevedo, quart en salt de perxa, amb una marca de 2,20m; Enric Martínez, sisè en el llançament de pes de 3kgs, aconseguint marca personal amb un llançament de 8,86m; la mateixa Judit Fernández, en els 60mll que després de passar la semifinal, ha acabat en 6a posició amb un temps de 8”77; la Berta Tenas i la Thalia Lucas, participaven en els 60mll, però amb un temps de 9”03 totes dues cadascú en la seva semifinal, no han pogut passar a la final. La Thalia també ha acabat 8a en el salt de llargada amb 4,00metres. I la Cora, ha acabat en quarta posició en l’alçada saltant 1,40m.

Dues medalles de bronze al Campionat de Catalunya Absolut en pista coberta

Aquest diumenge 13 de març s’ha celebrat a Sabadell, el Campionat de Cataluya en categoria absoluta en pista coberta. El nostre atleta Guillem Roca, participant en la prova de llargada , ha aconseguit una medalla de bronze en el salt de llargada, fent una millor marca de 6,69metres. I la nostra representant femenina, l’Encarna Garcia, participà en els 3.000mll aconseguint la medalla de bronze amb una marca de 11’08”22.

Abel Casalí, lluitava en la prova dels 1.500mll en la que ha aconseguit un 6è lloc amb un temps de 3’59”78. També participava en Jordi Alsina en les proves dels 60mt, aconseguint un 5è lloc de la seva sèrie amb 8”90 però sense poder passar a la final; en la perxa, ha aconseguit un 4rt lloc empatat amb un altre atleta, saltant 4,35 metres; i en llargada, 4rt amb un salt de 6,56m 2

Campionat d’Espanya juvenil de pista coberta a Saragossa

Mohamed Azanay, ha representat el Club Atlètic Vic en el Campionat d’Espanya juvenil de pista coberta celebrat a Saragossa aquest cap de setmana. Ell ha participant en la prova dels 800mll però no va poder disputar la final, aconseguint en la seva sèrie un bon paper en un 4rt lloc amb un temps de 2’09”48.

Cal tenir en compte que, per diferents entrebancs, els nostres atletes Laia Gil (60mll) i Jordi Moya (llançament de pes) també tenien la mínima per participar-hi.

Bona actuació dels membres d’Oson@corre del Club Atlètic Vic a la XIV Ekiden de Palafrugell.

Diumenge 13 de març es va celebrar a Palafrugell, la XIVa edició de l’Ekiden, Campionat de Catalunya de Marató per relleus. Després de gaudir d’una bona diada, els nois d’Oson@corre que van participar-hi en la categoria Open, van aconseguir, un cop més un dels objectius del grup, passar-ho bé compartint, i de pas, acabar en un 12è lloc amb un temps de 2h56’59”. Els membres del nostre equip que en van prendre part són, per ordre d’actuació: Gabriel Cunill 5.000m (21’05”), Daniel Pujadas 5.000m (19’53”), Gerard Costa 10.000m 39’25”), Xavier Tornafoch 5.000m, Xavier Puigdesens 10.000m (42’30”) i Joan Casanovas 7.195m (29’28”)

Cros Escolar de Folgueroles (2a lliga comarcal de cros escolar)

A tant sols un cros més per finalitzar aquesta 2a Lliga comarcal de cros escolar, aquest diumenge 13 de març va tenir lloc el Cros Escolar de Folgueroles. Després de l’aiguat caigut el dia anterior i d’haver-hi fang per tot arreu, la prova es poder fer sense cap problema. Hi van participar més de 250 atletes de totes les edats, comptant també amb la cursa dels petitons de p3 i p4 i els pares i mares que s’hi van atrevir.

Els resultats dels nostres atletes i els més destacats d’entre els guanyadors són: en la categoria dels cadets masculí, en Roger Pallàs en va ser el guanyador, seguit de l’Albert Baronet, i també l’Eloi Codina i en Marc Sañé. Entre les cadets femenines, la Laia Aguilar s’ha emportat la prova, seguida de la Marina Comas.

En la categoria infantil masculí, destacar la victòria de Genís Ferrández, el tercer lloc d’en Guillem Pinyol, Arnau Pallàs (Ceip Mossen Cinto) va ser 4rt, el 6è lloc de l’Abel Benito i l’onzè de l’Enric Martínez. Entre les infantils femenines, domini de Cora Sepúlveda i Júlia Massagué.

En categoria aleví masculí, Adam Pérez (Ceip Mossen Cinto), va ser tercer, i vam tenir la participació de l’Oriol Benito 11è, Albert Sañé 22è, Carles Martínez 24è i Jordi Viñolas 25è. I entre les noies, la Jana Aguilar (Ceip Mossen Cinto), un cop més, es va emportar el primer lloc; la Violeta Vila, 4a; Núria Selva, 5a; Judit Sepúlveda, 12a; Laia Ordeix, 16a.

Entre els benjamins masculins, en Ferriol Galobardes (Ceip Mossen Cinto), va quedar primer i en Pol Rovira va ser 17è.

Entre les benjamines, Lídia Criballés (Fortià Salat) i Marta Pallàs (Ceip Mossen Cinto), segona i tercera respectivament, van donar pas a Laura Gutierrez, 17a.

Entre les nenes pre-benjamines, cal destacar la victòria de les germanes Rita i Míriam Viñolas respectivament; i, finalment, entre els més petitons, cal anomenar el 27è lloc d’en Nil Gutierrez i el 33è de l’Oleguer Pladevall.





SOPAR D’OSON@CORRE

19 03 2011

Hola Companys,

Una vegada superada, la primera part de la temporada, i després dels excel•lents resultats en les diferents curses d’hivern a on hem participat, Hem decidit que farem un sopar per celebrar-ho.

OLE – OLE!!

Hem estat parlant amb uns quants dels components del grup, i hem decidit fer-ho el proper dijous 31de Març, (una vegada acabat l’entrenament conjunt que acostumem a fer amb el grup) Aproximadament, l’hora de trobada serà a les 9h 15’ i anirem a un restaurant de Vic.

Depenent de la quantitat de gent que s’apunti, anirem a un lloc o a un altre.

Així doncs us animo que us apunteu, així podrem veure’ns i parlar de les nostres “batalletes” ( ritmes de cursa, pàjares, el mur de la marató, agulletes, entrenaments a tope, i totes aquestes coses tant interessants que només ens agraden a nosaltres … jeje … )

Per apuntar-vos, envieu-me un e-mail a: vilaltavictor@gmail.com

Espero que siguem una bona colla

Salut i Kms, ( i una mica de gresca … jeje)

Victor Vilalta

Oson@corre

 

 

 

 

  APUNTA’T ….





CURSA D’OBSTACLES FINISHER NON STOP UNIVERSITAT DE VIC

18 03 2011

FITXA TÈCNICA

Data cursa: 3 d’abril del 2011

Lloc: Vic, Recinte Firal El Sucre

Distància recorregut categoria Sprinter: 1 volta de 6 km.

Distància recorregut categoria Finisher Non Stop: 12 km (2 voltes de 6 km c/u)

Nombre d’obstacles: 15 unitats (30 unitats per a la Finisher) + passos de dificultat.

Tipus d’inscripcions:

1. Categoria Sprinter (6 km), possibilitat d’anar disfressat.

• Individual masculí i femení.

• Equips de 5 persones.

• Equips de 10 persones.

2. C ategoria Finisher Non Stop (12 km), només per als més exigents!

• Individual masculí i femení.

• Equips de 2 persones.

• Equips de 5 persones.

• Control de temps: Anirà amb un xip incorporat a les vambes dels participants.

• Sortida de la cursa:

Primer sortirà la categoria Finisher Non Stop i després de 15 minuts la categoria Sprinter.

• A les dues categories es donaran les sortides amb grups de com a màxim 200 corredors.

• Nombre d’avituallaments: En trobaran dos, un al Village de la cursa, a la mateixa sortida, i l’altre a la meitat del recorregut.

Passos de dificultat al riu Meder.

Sortida categoria Sprinter

Mur de lianes

Pas dificultat

Bany d’espuma

Pila pneumàtics “Forn Franquesa”

 Basses de fang Gran salt “Point-P”

Arribada categoria Sprinter

ALTRES:

• En entregar el xip un cop acabada la cursa, tots els participants rebran una samarreta de record de la 2a Cursa d’Obstacles “Finisher Non Stop” Universitat de Vic.

• En finalitzar l’entrega de premis es realitzarà un sorteig amb 1 cap de setmana de Camper amb tots els corredors.

MES INFO:

 http://www.campbaseosona.com/menu_finisher_2011.htm





Cros Escolar de Folgueroles

16 03 2011

CROS ESCOLAR FOLGUEROLES

El diumenge 13 de Març es va celebrar el V Cros escolar de Folgueroles. Penùltima prova del comarcal escolar de cros d’Osona.

Una participació de 266 participants entre nens,  nenes i pares. Distribuits en totes les categories escolars.

Tot i les pluges del dissabte el circuit va aguantar força bé, doncs hi havia força herba i sorra que va xupar tota l’aigüa.

RESULTATS

PRE-BENJAMI FEMENI

1 1’36 RITA VIÑOLAS GALOBARDES 2004 CA VIC
2 1’37 MIRIAM VIÑOLAS GALOBARDES 2004 CA VIC
3 1’40 LAIA MORATÓ SANGLAS 2004 CEIP MOSSEN CINTO
4 1’43 MEI CASADEVALL FUGUET 2004 CEIP MOSSEN CINTO
5 1’45 CARLOTA FARRES CARRETER 2004 CEIP ANDERSEN
6 1’46 SARA RECULONS ALBACETE  JOAN XXIII
7 1’50 ÈRICA NOGUÈ FERNÁNDEZ 2005 CEIP MOSSEN CINTO – FOLGUEROLES
8 1’51 KHRYSTYNA MYHAL 2004 LA MONJOIA
9 1’52 BRUNA GRANDIO 2005 CEIP MOSSEN CINTO – FOLGUEROLES
10 1’55 ABRIL SERRA MARTOS 2004 LA MONJOIA
11 1’56 JANA BOIXADE GARCIA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
12 1’57 BERTA FORNOLS 2004 XANDRI-ST.PERE
13 1’58 RUT SOLDEVILA VIDAL 2005 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
14 1’59 JULIA CODINA DOMENECH 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
15 1’59 BRUNA SAGRERA ESTRADA 2005 ESCOLA ILDEFONS CERDA
16      2′ TERESA TOBAJAS BANÚS 2005 CEIP MOSSEN CINTO
17 2′ ABRIL BOIXADERAS MAYANS 2004 CEIP MOSSEN CINTO – FOLGUEROLES
18 2’01 ARIADNA TEIXIDÓ CUEVAS 2005 CEIP MOSSEN CINTO
19 2’02 MAIA BERNAL JUST 2004 LA MONJOIA
20 2’02 EROLA FREIXA TIÓ 2005 CEIP MOSSEN CINTO
21 2’06 AINA CASAS BARCO 2005 CEIP MOSSEN CINTO – FOLGUEROLES
22 2’08 JÚLIA NELIO RODRIGUES 2004 J.VERDAGUER STA EUGÈNIA
23 2’10 PAULA CLUSELLA PIELLA 2005 CEIP MOSSEN CINTO – FOLGUEROLES
24 2’13 BERTA  ESPONA 2005 ANDERSEN-VIC
25 2’17 AINHOA BUSQUIEL GARCIA 2004 CEIP MOSSEN CINTO – FOLGUEROLES
26 2’25 BERTA BUJONS COTO 2005 CEIP MOSSEN CINTO – FOLGUEROLES

PRE-BENJAMI MASCULI

1 1’24 DAVID VIGUE SOBIRA  ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
2 1’29 MAIOL HIDALGO PARRAMON 2004 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
3 1’31 BIEL BOVÉ PAGÈS 2004 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
4       1’31 MARC DOMINGUEZ CODINACHS 2004 CEIP MOSSEN CINTO
5 1’32 POL DEVESA ORIOL 2004 LES ESCOLES DE GURB
6 1’33 ALBERT VILA MORA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
7 1’33 ROGER FORCADA PUIGDESENS 2004 CEIP MOSSEN CINTO
8 1’34 ARNAU VILALTA DEL RIO 2004 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
9 1’34 MARC RALLO GENERO 2004 CEIP MOSSEN CINTO
10 1’36 POL ORTIZ PLA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
11 1’37 ANIOL CLAVELL CLOTET 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
12 1’37 BIEL FONT GRANDIO 2005 CALLDETENES
13 1’38 ABEL PADROS ALTARRIBA 2004 CEIP SANT MARC
15 1’40 ORIOL NOGUERA RIERA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
16 1’41 DANIEL SALA ALONSO 2004 CEIP MOSSEN CINTO
17 1’43 ORIOL MIRALPEIX SERRABASSA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
18 1’43 ROGER MONTSERRAT SERRA 2005 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
19 1’44 GERARD BUJONS COMERE 2005 CEIP MOSSEN CINTO
20 1’45 ALEIX CABANAS MARESMA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
21 1’46 ARNAU BLANCAFORT SURIÑACH 2004 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
22 1’47 MARC GUMÍ CAMPS 2004 J. VERDAGUER STA EUGÈNIA
23 1’49 DANIEL VIDAL DIAZ 2004 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
24 1’50 DANIEL ORDOÑEZ GARROTE  ESCOLA QUATRE VENTS
25 1’51 ERIC CARBONÉS BERMEJO 2004 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
26 1’52 PAU BARDOLET PONS 2005 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
27      1’53 NIL GUTIERREZ ROMERO 2005 CA VIC
28 1’54 RAMON ERRA FRANQUESA  CEIP ANDERSEN
30 1’55 ROGER ROVIRA SERRABASSA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
32 1’56 PAU SANCHEZ VENTURA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
33 2’01 OLEG PLADEVALL COMA 2004 CA VIC
34 2’02 PAU MORILLA 2004 CEIP MOSSÈN CINTO – FOLGUEROLES
35 2’04 GUIU ALIER FREIXER 2005 GUILLEM DE MONTRODON – VIC
36 2’10 JAN CABO DEVESA 2005 CEIP MOSSEN CINTO

BENJAMI FEMENI

1 3’32 LAURA PARACOLLS HIDALGO 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
2 3’42 LIDIA CRIBALLES CASALI 2003 FORTIÀ SOLÀ-CAT
3 3’44 MARTA PALLAS PIQUE 2002 CEIP MOSSEN CINTO
4 3’48 RAQUEL VIGUÉ SUBIRA 2002 FORTIÀ SOLÀ-CAT
5 3’49 RUT ORDEIG MOLIST 2003 ST.JULIÀ
6 3’55 MARTA VILA SERRA 2002 CEIP MOSSEN CINTO
7 3’59 MIREIA YESPES ROVIRA 2003 ESCOLA FORTIA SOLÀ
8 4’02 LAIA FONT PARAREDA 2002 QUATRE VENTS
9 4’03 NURIA BOIXADE GARCIA 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
10 4’07 MARIA GONZALEZ TORRES 2002 FORTIÀ SOLÀ-CAT
11 4’09 EROLA PAMPLIEGA PARRAMON 2003 CEIP MOSSEN CINTO
12 4’14 JANA MARTIN PUIG 2002 LA MONJOIA
13 4’16 IRINA BARDOLET FERNANDEZ 2002 CLUB ATLÈTIC TORELLÓ
14 4’16 JUDIT VILACIS SALA 2002 PIVE
15 4’22 TXELL DOMENECH COMAS 2002 FORTIÀ SOLÀ-CAT
16 4’27 FIONA PARRAMON PUIGDESENS  SANTA EULÀLIA DE RIUPRIMER
17      4’32 LAURA GUTIERREZ ROMERO 2003 CA VIC
18 4’32 JORDINA TRASSERRA 2002 SAGRATS CORS-ST.HIPÒLIT
19 4’35 QUERALT CAMPS RICART 2003 CEIP MOSSEN CINTO
20 4’43 EULÀLIA ESPONA 2002 GUILLEM MONTRODON-VIC
21 4’44 SALMA EL HAITOUT  CEIP ANDERSEN
22 4’50 BERTA ROVIRO ALIGUER 2003 PARE COLL DE VIC

BENJAMI MASCULI

1 4’36 FERRIOL GALOBARDES NOGUE 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
2 4’44 MARC FARRES RAFAEL 2002 LA MONJOIA 
3 4’44 ORIOL  ALVARA FORTUNY 2002 LA MONJOIA 
4 4’51 ALEIX GRANDIO VIÑAS 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
5 4’53 MARC AUMATELL BENZAL 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
6 4’59 PAU QUINTANA ROS 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
7 5′ ASDRUBAL CERVERA BIGAS 2002 FORTIÀ SOLÀ-CAT 
8 5′ GUILLEM TERRICABRAS ROURA 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
9 5’01 JOSEP RODRIGUEZ 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
10 5’02 POL VIVAS BADIA 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
11 5’03 MARTI ALBO VILA 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
12 5’08 ARNAU FREIXAS RIERA 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
13 5’09 MARC ORDOÑEZ GARROTE 2002 CEIP QUATRE VENTS 
14 5’10 ADRIÀ BASOMBA GIMBERT 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
15 5’16 DIDAC SALARICH SALA 2002 FORTIÀ SOLÀ 
16 5’20 ALEIX CASAS BARCO 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
17      5’23 POL ROVIRA COMAS 2003 CA VIC POL
18 5’24 RIEL COMERMA NOGUERA 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
19 5’25 POL JAN COMAS OLLE 2002 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ 
20 5’25 ERIK MOLINA PEREZ  ESCOLA FORTIÀ SOLÀ 
21 5’26 JOSEP FONT GUITERAS 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
22 5’30 ARNAU CABO DEVESA 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
23 5’43 NIL CODINACH SALA 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
24 5’44 GUINARD VILAR PUNTÍ 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
25 5’45 GERARD CUROS TORRENTS 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
26 5’45 JORDI BARNERA DORDAL 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
27 5’48 ALEIX MUÑOZ ARRABAL 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
28 5’51 JOAN SOLER PUNTI 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
29 5’52 LLUC OMS CARRERA 2003 CEIP MOSSEN CINTO 
30 5’52 QUIM ORDEIG MOLIST 2003 ST.JULIÀ 
31 6’04 OCTAVI PONCE VALLÍN 2002 CEIP MOSSEN CINTO 
32 6’19 ALBERT FRANCAS CUSTODI 2002 CEIP MOSSEN CINTO 

ALEVI FEMENI

1 4’18 JANA AGUILAR BRUCH 2000 CEIP MOSSEN CINTO
2 4’50 ALBA VIGUE SOBIRA 2000 FORTIÀ SOLÀ-CAT
3 4’42 ANDREA PONCE VILLENA 2000 CLUB ATLÈTIC TORELLÓ
4 4’43 VIOLETA VILA CODINA 2000 CA VIC
5 4’46 NURIA SELVA TORRAS 2001 CA VIC
6 4’49 MIREIA JUTGLAR SOLER 2000 CEIP MOSSEN CINTO
7 4’57 MARTA CROUS ROTLLANT 2000 ZER ALT LLUÇANÈS
8 4’59 AMALIA BARDOLET FERNANDEZ 2000 CLUB ATLÈTIC TORELLÓ-ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
9 5’02 JÚLIA GARCIA JO  CEIP MOSSEN CINTO
10 5’13 EROLA CAMPS RICART 2001 CEIP MOSSEN CINTO
11 5’19 ÈLIA SOLER PUNTI 2001 CEIP MOSSEN CINTO
12 5’21 JUDIT SEPULVEDA GUTIERREZ 2000 CA VIC
13 5’23 MARTINA VILAR RICART 2001 CEIP MOSSEN CINTO
14 5’31 VINYET PAMPLIEGA PARRAMON 2001 CEIP MOSSEN CINTO
15 5’31 MARTINA MASSAGUE PERIAGO 2001 CA VIC
16 5’32 LAIA ORDEIX 2000 VIC
17 5’36 GAL-LA COMERMA 2001 CEIP MOSSEN CINTO
18 6’03 BRUNA BATLLE REYNÉ  CEIP MOSSEN CINTO
19 6’29 JUDITH PORTET ARJONA  CEIP MOSSEN CINTO

ALEVI MASCULI

1 6’15 BIEL ORDEIG MOLIST 2001 ST.JULIÀ 
2 6’17 ANIOL SANCHEZ VENTURA 2001 ZER ALT LLUÇANÈS 
3 6’26 ADAM PEREZ ESTEBAN 2000 CEIP MOSSEN CINTO 
4 6’36 GIL RALLO GENERO 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
5 6’37 RICARD BOIXADER COMAS 2001 JACINT VERDAGUER 
6 6’54 HERMAN CERVERA BIGAS 2000 FORTIÀ SOLÀ – CAT 
7 6’55 ADRIÀ DEVESA ORIOL 2001 LES ESCOLES DE GURB 
8 6’57 MARTÍ VIZCAINO 2001 LES ESCOLES DE GURB 
9 6’58 ANIOL ORTIZ PLA 2000 CEIP MOSSEN CINTO 
10      6’58 ANIOL ORDEIX ESPONA 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
11 7’02 ORIOL BENITO GUASCH 2001 CA VIC 
12 7’02 LLUC COROMINAS PERAIRE 2000 TERRA NOSTRA OLOST 
13 7’02 ORIOL CAPDEVILA ESTRAGUES 2001 CEIP VALL DEL GES 
14 7’06 FERRAN VILA MORA 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
15 7’08 MARTÍ MONTSERRAT 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
16 7’18 ALEX PUENTE CALVO 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
17 7’23 MARC DACHS ROJO 2001 CEIP VERDAGUER 
18 7’23 ARNAU PUJOLS VILASECA 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
19 7’24 ORIOL BUJONS COMERE 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
20 7’26 JORDI VILA FONTSERE 2000 FORTIÀ SOLÀ – CAT 
21 7’27 ARNAU ROVIRO ALIGUER 2000 PARE COLL DE VIC 
22 7’47 ALBERT SAÑE CODONY 2000 CA VIC 
23 8’01 MARTÍ FONT LÓPEZ 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
24 8’09 CARLES MARTINEZ SALVANS 2001 CA VIC 
25 8’09 JORDI VIÑOLAS GALOBARDES 2001 CA VIC 
26 8’17 GERARD LÓPEZ MORA 2001 CEIP MOSSEN CINTO 
27 8’24 BIEL GARCIA VILARO 2000 CEIP MOSSEN CINTO 
28 8’58 DAVID GALOBARDES ESTEBAN 2001 CEIP MOSSEN CINTO 

INFANTIL FEMENI

1       6’52 CORA SEPULVEDA GUTIERREZ 1998 CA VIC
2 6’55 JULIA MASSAGUE PERIAGO 1998 CA VIC
3 7’10 LAIA SALARICH SALA 1999 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
4 7’15 NURIA PUIG PUJOL 1999 CEIP VALL DEL GES
5 7’20 VINYET COMA MACIA  IES CASTELL DEL QUER
6 7’33 LAIA ALVARO FORTUNY 1999 LA MONJOIA
7 7’34 AINA FORCADA PUIGDESENS 1999 CEIP MOSSEN CINTO
8 7’39 PAULA PEREZ TORRES 1999 CEIP MOSSEN CINTO
9 7’47 ONA COMAS OLLER 1998 IES CIRVIANUM
10 7’58 CRISTINA GARZON SCOBAR 1999 CEIP VALL DEL GES
11 8’05 NÚRIA MORA COLL 1999 VIDRÀ
12 8’25 LAIA DACHS 1998 ST.VICENÇ

INFANTIL MASCULI

1 9’21 GENIS FERRANDEZ CRUSELLAS 1998 CA VIC
2 9’53 MOHAMED ALLOK 1999 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
3 9’54 GUILLEM PINYOL CASTANY 1998 CA VIC
4 9’55 ARNAU PALLAS PIQUE 1999 CEIP MOSSEN CINTO
5 10’41 FERRAN SAGRERA ESTRADA 1999 ESCOLA ILDEFONS CERDA
6 10’57 ABEL BENITO GUASCH 1999 CA VIC
7       10’59 MIQUEL CAMPÀS CAMPS 1998 LA SALLE MANLLEU
8 11’23 PAU COMA BUSQUETS 1999 FORTIÀ SOLÀ-CAT
9 11’24 VÍCTOR GONZÁLEZ TORRES 1999 FORTIÀ SOLÀ-CAT
10 11’39 ADRIA FREIXA TIO 1999 CEIP MOSSEN CINTO
11 12’35 ENRIC MARTINEZ SALVANS 1999 CA VIC
12 12’47 JORDI FRANCAS CUSTODI 1999 CEIP MOSSEN CINTO

CADET FEMENI

1 LAIA AGUILAR BRUCH 1997 CA VIC
2 MARINA COMAS OLLER 1996 CA VIC
3 RAQUEL ORTEGA FRASNO 1996 CA TONA
4 SANDRA ROVIRA SANCHO 1997 CA TONA
5 ARIADNA AGUILAR MOLIST 1996 VIC
6 DUNA HERRANZ 1996 FOLGUEROLES

CADET MASCULI

1   8’57 ROGER PALLAS PIQUE 1997 CA VIC
2   9’07 ALBERT BARONET NOGUÉ 1997 CA VIC
3   9’26 ALBERT CAMPS 1997 ST.HIPÒLIT
4   9’28        WENCESLAU MAS SASTRE 1997 AEE IES CIRVIANUM
5   9’44 GIL CODINA ALEJANDRE 1997 IES VOLTRGANES
6   10′         MARC TRASERRA PUJOL 1997 IES VOLTRGANES
7   10’47 ELOI CODINA TORRAS 1997 CA VIC
8   11’01 MARC SAÑE CODONY 1997 CA VIC





EKIDEN de Palafrugell – Bona Participació d’OSON@CORRE

14 03 2011

Oson@corre baixa de les 3 h. a la Marató per Relleus

El potent equip-selecció d’OSON@CORRE, aconsegueix un estratosfèric temps de 2h:56’59”, aconseguint el 12º lloc de la classificació general.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 – OSONACORRE – 2:56:59 – 42195m – 4:12 Min/Km

Classificació – Temps – Corredor – Ritme

31 – 21:05 – GABRIEL CUNILL GUIMET – 5000m – 4:13 Min/Km

25 – 19:53 – DANIEL PUJADAS AREGALL – 5000m – 3:59 Min/Km

18 – 39:25 – GERARD COSTA – 10000m – 3:56 Min/Km

53 – 24:38 – XAVIER TORNAFOCH YUSTE – 5000m – 4:56 Min/Km

30 – 42:30 – XAVIER PUIGDESENS PLA – 10000m – 4:15 Min/Km

10 – 29:28 – JOAN CASANOVAS – 7195m – 4:06 Min/Km

Les fotos:

https://picasaweb.google.com/gerardcostas/EkidenPalafrugellMaratoPerRelleus#

i també a :

https://picasaweb.google.com/gabivolador/Palafrugell1303#

Moltes Felicitats a TOTS!!!!





OSON@CORRE a la EKIDEN de Palafrugell

11 03 2011

Hola Companys,

Després dels intensos Trails de selecció, ja ha quedat definit, el potent equip OSON@CORRE, que participarà la Marató per equips EKIDEN de Palafrugell.

La composició de l’equip es la següent:

1,. (5.000 mts) Gabriel Cunill

2.- (5.000 mts) Daniel Pujadas

3.- (10.000 mts) Gerard Costa

4.- (5.000 mts) Xavier Tornafoch

5.-(10.000 mts) Xavier Puigdsesens

6.- (7.195 mts) Joan Casanovas

Que tremolin els rivals,

Salut i Kms.

I molta sort a la cursa.

Victor