CA Vic – Noticies de la setmana

31 01 2011

Anna Comet // CAVic                         31 de gener de 2011

Disputat el Campionat de Catalunya de Cros absolut i promesa

El diumenge 30 de gener ha tingut lloc el Campionat de Catalunya de Cros a Granollers amb la victòria d’Ayad Landassem entre els nois i Jacqueline Martin entre les noies. Cal destacar el nivell altíssim de la prova en totes les categories.

Iñaki Eguzquiza

 Pel que fa els nostres atletes, en David Marsol ha estat 54è, en Mohamed Benktib 58è, en Francesc Marsol 82è absoluts.

L’Encarna Garcia ha estat 13ª absoluta entre les dones.

En quant a la categoria promesa, cal destacar la 5ª posició de l’Abel Casalí.

També s’han disputat curses en la resta de categories, en categoria juvenil l’Iñaki Eguzquiza ha estat 36è. En categoria cadet, l’Eloi Codina ha estat 93è i també hi ha participàt en Marc Sañé. Entre les noies cadet, la Marina Comas ha estat 30ª i la Laia Aguilar 36ª. En categoria infantil, en Genís Ferràndez ha estat 26è i també hi ha participat l’Adrià Freixa, en Biel Sala, en Sergi Lòpez. Entre les noies, la Júlia Massagué ha estat 61ª. En categoria aleví, en Gil Ralló ha finalitzat en 57ª posició i també hi ha participat l’Aniol Sànchez i l’Albert Sañé i en Carles Martínez.

Cal destacar la 3ª posició i medalla de bronze de la Jana Aguilar en categoria aleví femení. La Violeta Vila ha estat 71ª, la Núria Selva 88ª. I en categoria benjamí, en Ferriol Galobardes ha estat 12è i en Pol Comas també hi ha participat.

Plata per a Guillem Roca al Campionat de Catalunya promesa en Pista Coberta

El mateix diumenge ha tingut lloc el Campionat de Catalunya promesa en pista coberta, excepte les proves de 1.500 i 3.000. Cal destacar que en Guillem Roca ha acnoseguit la medalla de plata al salt de llargada amb 6.72m., per darrere de l’atleta del CN Reus Ploms, Ivan Benítez. A la prova dels 60 mll, l’Andrés Daniel Jiménez ha estat 7è amb 7’’33.

Entre les noies l’Anna Blancafort ha estat 6ª als 60 mtanques amb 10’’33

Campionat del Món a Nova Zelanda

El nostre atleta, Roger Puigbó segueix competint al Campionat del Món a Nova Zelanda. Cal destacar la 5ª posició aconseguida tant a la prova de marató com a la dels 5.000 mll, recordem que en Roger ha estat l’únic corredor en categoria T54 classificat per a la final dels 5.000m. Amb la marató en Roger tanca aquest Campionat del Món amb un bronze aconseguit als 1.500mll i aquestes dues grans 5s posicions en les altres dues proves. És important destacar que en Roger ha estat el millor espanyol classificat en totes les proves que ha disputat. 

Control absolut en Pista Coberta a Sabadell

El dissabte ha tingut lloc un nou control en categoria absolut a Sabadell. Als 400 mll, l’Albert Lòpez s’ha retirat. Als 1.500 mll, en Marcel•lí Acedo ha fet un temps de 4’19’’26, en Francesc Marsol 4’21’’14.

Als 60 mtanques, l’Albert Lòpez ha finalitzat amb 10’’05 i al salt de llargada ha fet un salt de 5.60m.

Criterium de llançaments, 2ª Jornada

A la 2ª Jornada del criterium de llançaments que es disputa a Barcelona a Serrahima, la Valentina Vilamajó ha llançat 27.37m amb martell i la Laia Pérez 22.77m. La Jana Coll ha fet el millor llançament de la jornada amb martell de 3kg amb 40.61





CA Vic – News

31 01 2011

Anna Comet // CAVic 24 de gener de 2011

Medalla de plata per a Roger Puigbó al Campionat del Món de Nova Zelanda

La ciutat neozelandesa de Christchurch acull durant aquests dies el Campionat del Món d’atletisme paralímpic amb la participació del nostre atleta en Roger Puigbó. Cal destacar que en Roger ja ha aconseguit la primera medalla, en aquest cas de plata, en la prova dels 800m en categoria T53, després d’una gran sortida i d’encapçalar la cursa en solitari, finalment ha lluitat a l’sprint amb l’australià Richard Colman qui finalment s’ha endut la medalla d’or. El bronze ha estat pel coreà Yoo Byunghoon.

També cal destacar que aquesta mateixa matinada s’ha classificat per a la final dels 5.000 m en cadira de rodes, i és l’únic T53 en aquesta final. Recordem que en algunes proves compateixen T54 i T53 conjuntament i la diferència està en l’alçada de la lesió que els T53 és més alta.

Haurem de seguir els resultats d’en Roger.

Abel Casalí subcampió de Catalunya de 1.500mll

Abel Casalí

El diumenge 23 de gener ha tingut lloc el Campionat de Catalunya en categoria promesa de les proves de 1.500 i 3.000 mll en pista coberta. L’Abel Casalí ha estat 2n de Catalunya na la prova dels 1.500mll per darrere del corredor del FCB Francsico Roldan. L’Abdelkabir Zaroual del ISS Hospitalet ha estat 3r.

2 medalles al Campionat de Catalunya de cros veterà

El diumenge també ha tingut lloc el Campionat de Catalunya de cros en categoria veterans a Sant Sebastià.

Cal destacar la plata per a l’Encarna Garcia, l’11ª posició d’en David Marsol absoluta i 3r en veterans M40, la 27ª posició absoluta d’en Marcel·lí Acedo.

Més controls en Pista Coberta

El dissabte i diumenge han tingut lloc més jornades de control de les diferents categories.

En primer lloc, les categories júnior i juvenil van tenir l’encontre durant el dissabte a Sabadell. A la prova dels 200 mll, en Marc Boixadós va fer un temps de 24’’82, en Josep Cumeras 25’’24, l’Albert Pessarrodona 25’’69 i en David Benito 25’’26. Als 800 mll, en Mohamed Azanay va fer un temps de 2’04’’12, l’Andreu Moreno 2’04’’43. Als 60 mll, en David Benito va tancar el crono amb 8’’97. En Roger Compte, al salt de llargada va saltar 5’07m.

I pel que fa a les noies, la Sandra Monteagudo va finalitzar els 200 mll amb 28’’78 i la Clara Sanz amb 28’’89.

El diumenge va ser el torn de la categoria absolut. Als 60 mll, l’Andrés Daniel Jiménez va fer un temps de 7’’51, en Jordi Alsina 8’’89. Pel que fa al salt de llargada, en Guillem Roca va fer el 4t millor salt de la jornada amb 6.68m i el va seguir en Jordi Alsina amb 6.53m. A la prova del triple salt, en Guillem Roca va saltar 13.50m.

Entre les noies, l’Anna Blancafort va fer un temps de 10’’69 als 60 mtanques.

Criterium de llançaments d’hivern

El diumenge ha tingut lloc la 1ª Jornada del Criterium de llançaments d’hivern a Serrahima, a Barcelona. La Laura Pessarrodona ha llançat 23.62m al llançament de disc.

Control promoció de la FCA a Palafrugell

Dissabte s’ha disputat un control de promoció de la FCA a Palafrugell. A la prova dels 60 mll de la categoria infantil femení, la Berta Tenas ha marcat un temps de 8’’84, en cadet femení, la Clara Carrers ha finalitzat amb 9’’09, la Laura Ambròs 8’’99 i la Nausica Cubelles ha finalitzat amb 9’’17.

Entre els cadet masculins, l’Albert Baronet ha fet 46’’08 a la prova dels 300 mll i al triple salt de cadet i absolut femení, la Nausica Cubelles ha aconseguit un salt final de 7.63m





CA Vic – Noticies de la setmana

19 01 2011

Informa: Anna Comet  C.A.Vic

Les noies del CAVic subcampiones de Catalunya de cros curt

Durant el matí del diumenge 16 de gener ha tingut lloc el Campionat de Catalunya per clubs de cros curt a Vic, amb la celebració del 32è Cros Ciutat de Vic‐Trofeu Pere Casacuberta i també ha coincidit amb el cros de la Lliga Comarcal de Cros escolar d’Osona. Uns 900 atletes han participat en aquest Campionat de Catalunya.

Pel que fa al Campionat de Catalunya cal destacar la 2ª posició que han aconseguit les noies del CAVic. L’equip format per l’Encarna Garcia, la Laia Andreu, la Laura Rebollal i l’Encarna Núñez han finalitzat el cros amb un total de 45 punts, per darrere de l’AA Catalunya amb 26 punts i per davant del CA Manresa amb 77. L’equip de nois, en Mohammed Benktib, l’Abel Casalí, en Francesc Marsol i en David Marsol, va finalitzar en 7ª posició.

Pel que fa a les curses individuals, entre les noies el podi va estar format per la Hasna Bahom del AACAT, seguida de la Bàrbara Ramon del mateix club i de l’Ester Guerrero del CAB Puerto de Alicante. L’Encarna Garcia va ser 8ª, La Laia Andreu 9ª, la Laura Rebollal 13ª i l’Encarna Núñez 15ª. La Magda Vicenç va finalitzar 27ª i l’Eva Jiménez 34ª.

Entre els nois, el podi va quedar amb Ilias Fifa de l’AACAT, l’Omar Oughzif del JASabadell i l’Abdelkabir de l’ISS Hospitalet. Entre els nostres corredors, la 28ª posició va ser per en Mohammed Benktib, la 30ª per l’Abel Casalí, la 35ª per en Francesc Marsol, la 38ª en David Marsol, la 42ª d’en Marcel·lí Acedo. També van participar en Lluís Ginebra i en Miquel Maza.

En categoria cadet, la Marina Comas va ser 10ª, la Laia Aguilar 18ª. Entre els nois d’aquesta categoria, en Roger Pallàs va ser 13è, en Pau Surriba 20è, l’Amine Nassiri 25è, l’Eloi Pinyol 26è, l’Eloi Codina 27è i en Marc Señé 28è.

En categoria juvenil, l’Andreu Moreno va ser 29è, en Mohamed Azanay 32è, l’Iñaki Eguzquiza 39è.

Pel que fa a la categoria de veterans popular, la Cristina Gutiérrez va ser 4ª i, entre els homes, en Joan Pallàs va ser 5è, en Víctor Vilalta 9è, en Miquel Pujol 10è, en Jordi Benito 11è, enXevi Puigdesens 12è, en Daniel Pujadas 14è, l’Aureli Gòmez 17è, en Jordi Aguilar 22è.

Entre els més petits, en categoria pre‐benjamí, cal destacar el podi de la Rita Viñolas, seguida de la Míriam Viñolas, la 6ª posició de la Carla Caus, la 14ª de la Júlia Anglada i la 20ª de la Jana Solé. I entre els nois l’Oleguer Pladevall va ser 21è. En categoria aleví, la Violeta Vila ha estat 9ª, la Carla Acevedo 25ª, la Judit Sepúlveda 37ª, la Sara Antentas 48ª, la Martina Massagué 50ª i la Celia Chaparro 57ª. L’Oriol Benito 15è, en Ramon Caus 20è, en Biel Serra 22è, l’Albert Sañé 29è, en Francesc Salvat 31è i en Carles Martínez 32è.

Entre els corredors benjamins, la Laura Gutiérrez va ser 18ª, la Magalí Acevedo 22ª i entre els nois, en Bernat Santanach va ser 17è, l’Eloi Gallardo 18è, l’Abel Arrabal 19è i en Jan Pratdesaba 33è.

En categoria infantil, la Cora Sepúlveda va ser 9ª, seguida de la Júlia Massagué i la Bruna Santanach va ser 20ª. Cal destacar la 2ª posició d’en Genís Ferràndez, la 10ª d’en Guillem Pinyol, l’Isaac Acevedo va ser 15è, en Ferran Surribas 18è, l’Adrià Freixa 31è i l’Enric Martínez 35è.

Jordi Alsina és bronze al Campionat de Catalunya de proves combinades absolut

A Sabadell s’ha disputat, durant el cap de setmana, el Campionat de Catalunya absolut i promesa de proves combinades amb pista coberta. Cal destacar la tercera posició d’en Jordi Alsina, en categoria absoluta, després dels resultats següents:

Als 60mll ha estat 4rt amb 7’’37, amb longitud ha estat 2n amb 6.62m. A la prova de llançament de pes ha estat 6è amb 10.34m, ha saltat 1.80m amb alçada. Als 60 mtanques, ha estat 5è de la seva sèrie amb 8’’92. Ha estat 2n al salt de perxa amb 4.30m i ha repetit la 2ª posició als 1.000 mll.

Segueixen els controls de Pista Coberta a Sabadell

Segueixen els controls de les diferents categories en pista coberta a Sabadell. En categoria cadet, a la prova dels 60 mll, l’Eloi Pinyol ha fet un temps de 9’’01. Als 300 mll, en Pau Surriba ha fet un temps de 44’’12 i l’Arnau Prat 1’02’’73. Als 600 mll, l’Albert Baronet ha fet un temps final de 1’40’’18, en Marc Sañé 2’08’’47. En llançament de pes, l’Eloi Pinyol ha llançat 7.70m.

Pel que fa a les noies, la Jana Roca ha fet un temps de 8’’59 als 60 mll, l’Olga Carro 8’’68 i la Clara Farres 9’’00. A la prova dels 300 mll, la Clara Farres ha fet un temps de 46’’58, l’Olga Carro 48’’90. La Jana Coll ha fet un llançament de pes de 7.54m. i la Marta Ayats 6.90m.

En categoria absolut, als 60 mll, en Daniele Pedrotti ha marcat 7’’41m, l’Andrés Daniel Jiménez 7’’47, en Roger Méndez 7’’64 i l’Albert Lòpez 7’’62. A la prova dels 200 mll, l’Andrés Daniel Jiménez ha fet un temps de 25’’12, l’Albert Lòpez 25’’17 i en Roger Méndez 25’’68.

Entre les noies, la Sandra Monteagudo ha fet 8’’73 als 60 mll i 28’’47 als 200 mll.

Control a Terrassa de les categories més joves

El dissabte es va dur a terme un control de les categories benjamí, aleví i infantil a Terrassa.

En Carles Martínez va participar a la prova de salt de llargada amb 2.42m, el mateix Carles va llançar 18.78m amb pilota. L’Enric Martínez va fer el millor llançament de la jornada amb disc amb 23.39m i va fer el 4t millor llançament amb pes amb 7.75m

PRÒXIMES COMPETICIONS

Dissabte 22 de gener de 2010

  •  Control juvenil-júnior (4a Jornada, Sabadell)
  •  Control FCA (Palafrugell)

______________________________________________________________________________
Diumenge 23 de gener de 2011

  •  Campionat de Catalunya promesa de 1.500 i 3.000 mll (Sabadell)
  •  Control absolut (4a i 5a Jornada, Sabadell)
  •  Criterium de Llançaments d’Hivern (1a Jornada, Barcelona-Serrahima)
  •  33a Cursa Barri de Sant Antoni (10 km, Barcelona)




Cros Ciutat de Vic – Trofeu Pere Casacuberta 2011

19 01 2011

Cros Ciutat de Vic – Trofeu Pere Casacuberta

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS CURT PER CLUBS

Diumenge 16 de Gener de 2.011 es va fer la XXXIIa Edició del Cros Ciutat de Vic- Trofeu Pere Casacuberta. En aquesta ocasió, el circuit es va vestir de Gala, ja que també va acollir el Campionat de Catalunya de Cros Curt per equips, i formava part també de la IIº lliga Comarcal de Cros Escolar d’Osona.

En total hi varen participar uns 900 atletes de diferents Clubs i Col•legis de Catalunya. En una matinal fresca al principi i que cap al migdia que es va anar convertint en un ambient primaveral.

A les 10 en punt es donava la primera de les sortides, la reservada als atletes Veterans i a la cursa popular. La cursa va estar guanyada per el representant del Futbol Club Barcelona David Francome en Veterans menors de 45 anys, i per Miquel Pujol C.A. Vic en els Majors de 45. Mentre que en la categoria de Cros Popular, es va adjudicar el primer lloc l’Arnau Roca.

En l’apartat femení la classificació general la va encapçalar la Cristina Selles en categoria popular, i en Veteranes la guanyadora va estar la representant de CA Vic Ester Bau.

Durant tot el matí es varen anar disputant les diferents categories, i a on hi va haver el plat fort fou en el Campionat de Catalunya de Clubs de Cros Curt, que es va disputar a partir del migdia, sobre una distància de 4.320 metres, tant en la cursa masculina com en la femenina.

El guanyador en nois, va ser l’atleta magrebí del A.A. Catalunya Ilias Fifa, amb un temps de 12’56”, seguit del representant del J.A. Sabadell Omar Oughzif. Mentre que la lluita per equips, va anar a parar a mans del ISS L’Hospitalet, amb la formació de Abdelkabir Zaroual, Xavier Areny, Mustapha Benslimane i Alex Almeida, que es varen imposar per davant de l’A.A. Catalunya i de la J.A. Sabadell.

En noies, la dominadora de la prova va estar la magribina Hasna Bahom 15’46 A.A. Catalunya, que va imposar-se per davant de la seva companya d’equip Barbara Ramon A.A. Catalunya , i de Ester Guerrero CAP Puerto de Alicante. La lluita per equips es va decantar a favor del A.A. Catalunya, amb la formació de Hasna Bahom, Barbara Ramon, Emma Almagro i Nuria Andrés. En segona posició es va classificar el Club Atlètic Vic, amb un equip molt compacte amb Encarna Garcia, Laia Andreu, Laura Rebollal i Encarna Núñez. Terceres varen ser les Manresanes del Avinent CA Manresa.

podeu veure les classificacions a corrercorrer.com

Fotos: http://picasaweb.google.com/butlletiatletic/FotosCrosCiutatDeVic2011#slideshow/5563568185807355650

http://picasaweb.google.com/gerardcostas/CrosDeVic2011#





Cros Ciutat de Vic 2011 Resultats

17 01 2011

CROS CIUTAT DE VIC – TROFEU PERE CASACUBERTA

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS CURT PER CLUBS

LLIGA COMARCAL ESCOLAR DE CROS

Resultats:

CROS CURT MASCULI INDIVIDUAL

1 Ilias Fifa 00:12:56 AA CATALUNYA
2 Omar Oughzif  00:13:04 JA SABADELL
3 Abdelkabir Zaroual Aadel 00:13:28 ISS-L’HOSPITALET
4 Jordi Comas 00:13:32 FC BARCELONA
5 Otmane Btaimi  00:13:39 A MONTORNES
6 Llorenç Sales Ferre 00:13:46 AA CATALUNYA
7 Xavier Areny Cluet 00:13:50 ISS-L’HOSPITALET
8 Xavi Garcia Insa  00:13:52 PRATENC AA
9 Elias Resina Sanchez  00:13:55 A MONTORNES
10 Lluis Aguilar Vila  00:13:58 A MONTORNES
11 Daniel Alonso Ruiz 00:14:01 TENERIFE CEAT 1984
12 Mostapha Benslimane 00:14:05 ISS-L’HOSPITALET
13 Alex Almeida Llorente 00:14:07 ISS-L’HOSPITALET
14 Adrià Vila Mestre  00:14:10 JA SABADELL
15 Marcos García López 00:14:12 BCN ATLETISME CLUB
16 Antonio Fco. Cruz Ruiz  00:14:14 ISS-L’HOSPITALET
17 Pablo Rivero Moreno 00:14:15 PRATENC AA
18 Roger Jardi Cedo 00:14:16 AA CATALUNYA
19 Zacaria Bourihou  00:14:18 CA PLAYAS CASATELLON
20 Sergi Silvero  00:14:19 JA  SABADELL
21 Ramon Cuenca Caballero  00:14:23 UNIO COLOMENCA
22 Yahya Khalfaoui 00:14:24 UNIO COLOMENCA
23 Jordi Cruz Sanchez 00:14:26 JA SABADELL
24 Claudio Cazorla Silva  00:14:29 PRATENC AA
25 Raul Crespo Gonzalez  00:14:30 PRATENC AA
26 Frederic Borrell  03:27:40 JA SABADELL
27 Jose Maria Arnal Arahullo  00:14:31 FC BARCELONA
28 Mohammed Benktib  00:14:32 CA VIC
29 Marc Ferres Conejero  00:14:35 AA CATALUNYA
30 Abel Casalí Carvajal  00:14:38 CA VIC
31 Felix Acero Oreiro  00:14:38 JA SABADELL
32 Mourad Taoussi  00:14:41 CA LAIETANIA
33 Manuel Tornero Arago  00:14:42 PRATENC AA
34 Ignasi Baldellou Vila 00:14:48GEIEG
35 Francesc Marsol Font  00:14:50 CA VIC
36 Aleix Muñío Ribell  00:14:50 JA SABADELL
37 Marçal Serrallonga Amigo  00:14:53 ISS-L’HOSPITALET
38 David Marsol Font  00:14:55 CA VIC
39 Isaac Duarte Martinez 00:14:57 A MONTORNES
40 Jordi Martos López  00:14:58 CA CANOVELLES
41 Jonatan Utrilla Lopez 00:14:59 UNIO COLOMENCA
42 Marcel·li Acedo Parra 00:15:00 CA VIC
43 Jordi Ligorit León  00:15:02 UNIO COLOMENCA
44 Daniel Garcia Muñoz  00:15:05 ISS-L’HOSPITALET
45 Jesús García Anta  00:15:06 BCN ATLETISME CLUB
46 Carlos Díaz Sánchez  00:15:07 CA CANOVELLES
47 Jaume Garcia Soler  00:15:08 PRATENC AA
48 Jesus Leotado Franco  00:15:11 UNIO COLOMENCA
49 Marc Otero  03:28:22 JA SABADELL
50 Daniel Sánchez Gómez  00:15:21 CA CANOVELLES
51 Javier Torres Rodríguez  00:15:25 ISS-L’HOSPITALET
52 Juan Carlos Galán Miró  00:15:29 CA CANOVELLES
53 Albert Lapuente Marqués  00:15:32 A MONTORNES
54 Felix Perez Sanchez  00:15:43 PRATENC AA
55 Alfonso Guillén Zurera  00:15:47 CA CANOVELLES
56 Nicolás Gómez Armisén  00:15:51 BCN ATLETISME CLUB
57 Javier Acedo Morera  00:15:54 ISS-L’HOSPITALET
58 Carlos Redo Viudez  00:16:02 AA CATALUNYA
59 Denis López Gil  00:16:03 BCN ATLETISME CLUB
60 Xavier Beldellou Rodriguez  00:16:06 INDEPENDENT- GIRONA
61 Lluis Ginebra Puigoriol  00:16:30 CA VIC
62 Roger Gonzalez Margalef  00:17:01 CA IGUALADA
63 Antonio Torres Membrive  00:17:13 CA CANOVELLES
64 Marc Congost Martos  00:17:18 CA PARETS
65 Miquel Maza Garcia  00:17:20 CA VIC
66 Salvador Corbera Peñalver  00:17:23 CA PARETS
67 Xavier Lozano Soria  00:17:36 RUA

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS CROS CURT MASCULI

1 ISS-L’HOSPITALET Punts: 35

LlocG Drs P Nom_Corredor Temps Cat Equip

3 1212 S Abdelkabir Zaroual Aadel 13:28 CrosC ISS-L’HOSPITALET
7 1201 S Xavier Areny Cluet 13:50 CrosC ISS-L’HOSPITALET
12 1199 S Mostapha Benslimane 14:05 CrosC ISS-L’HOSPITALET
13 1198 S Alex Almeida Llorente 14:07 CrosC ISS-L’HOSPITALET

2 AA CATALUNYA Punts: 54

1 1103 S Ilias Fifa 12:56 CrosC AA CATALUNYA
6 1092 S Llorenç Sales Ferre 13:46 CrosC AA CATALUNYA
18 1094 S Roger Jardi Cedo 14:16 CrosC AA CATALUNYA
29 1100 S Marc Ferres Conejero 14:35 CrosC AA CATALUNYA

3 JA SABADELL Punts: 59

2 1436 S Omar Oughzif 13:04 CrosC JA SABADELL
14 1226 S Adrià Vila Mestre 14:10 CrosC JA SABADELL
20 1440 S Sergi Silvero 14:19 CrosC JA SABADELL
23 1214 S Jordi Cruz Sanchez 14:26 CrosC JA SABADELL

4 A MONTORNES Punts: 63

5 1087 S Otmane Btaimi 13:39 CrosC A MONTORNES
9 1091 S Elias Resina Sanchez 13:55 CrosC A MONTORNES
10 1081 S Lluis Aguilar Vila 13:58 CrosC A MONTORNES
39 1080 S Isaac Duarte Martinez 14:57 CrosC A MONTORNES

5 PRATENC AA Punts: 74

8 1238 S Xavi Garcia Insa 13:52 CrosC PRATENC AA
17 1239 S Pablo Rivero Moreno 14:15 CrosC PRATENC AA
24 1243 S Claudio Cazorla Silva 14:29 CrosC PRATENC AA
25 1237 S Raul Crespo Gonzalez 14:30 CrosC PRATENC AA

6 UNIO COLOMENCA Punts: 127

21 1250 S Ramon Cuenca Caballero 14:23 CrosC UNIO COLOMENCA
22 1247 S Yahya Khalfaoui 14:24 CrosC UNIO COLOMENCA
41 1248 S Jonatan Utrilla Lopez 14:59 CrosC UNIO COLOMENCA
43 1251 S Jordi Ligorit León 15:02 CrosC UNIO COLOMENCA

7 CA VIC Punts: 131

28 1157 S Mohammed Benktib 14:32 CrosC CA VIC
30 1154 S Abel Casalí Carvajal 14:38 CrosC CA VIC
35 1156 S Francesc Marsol Font 14:50 CrosC CA VIC
38 1155 S David Marsol Font 14:55 CrosC CA VIC

8 BCN ATLETISME CLUB Punts: 175

15 1117 S Marcos García López 14:12 CrosC BCN ATLETISME CLUB
45 1115 S Jesús García Anta 15:06 CrosC BCN ATLETISME CLUB
56 1118 S Nicolás Gómez Armisén 15:51 CrosC BCN ATLETISME CLUB
59 1116 S Denis López Gil 16:03 CrosC BCN ATLETISME CLUB

9 CA CANOVELLES Punts: 188

40 1126 S Jordi Martos López 14:58 CrosC CA CANOVELLES
46 1120 S Carlos Díaz Sánchez 15:07 CrosC CA CANOVELLES
50 1125 S Daniel Sánchez Gómez 15:21 CrosC CA CANOVELLES
52 1127 S Juan Carlos Galán Miró 15:29 CrosC CA CANOVELLES

CROS CURT FEMENI INDIVIDUAL

1 Hasna Bahom 00:15:46   00:03:39 AA CATALUNYA
2 Barbara Ramon Salamanya  00:15:56   00:03:42 AA CATALUNYA
3 Ester Guerrero Muñoz  00:16:14   00:03:46 CAB PUERTO DE ALICANTE-OHL
4 Marta Galimany Guasch  00:16:26   00:03:49 ISS-L’HOSPITALET
5 Anna Bove Balada  00:16:29   00:03:49 FC BARCELONA
6 Emma Almagro Novellas  00:16:31   00:03:50 AA CATALUNYA
7 Maria Gràcia Coll Constans  00:16:45   00:03:53 GEIEG
8 Encarna Garcia Rus  00:16:49   00:03:54 CA VIC
9 Laia Andreu Trias  00:16:58   00:03:56 CA VIC
10 Nuria Gil Clapera  00:17:02   00:03:57 CN REUS PLOMS
11 Alba Gallardo Llorens  00:17:07   00:03:58 AVINENT CA MANRESA
12 Angelica Esparza Chaves  00:17:12   00:03:59 ISS-L’HOSPITALET
13 Laura Rebollal Fernandez  00:17:14   00:04:00 CA VIC
14 Nuria Soler  00:17:14   00:04:00 LLORET-LA SELVA
15 Encarna Nuñez Mesa  00:17:19   00:04:01 CA VIC
16 Judit Sancho Torrens  00:17:23   00:04:02 FC BARCELONA
17 Nuria Andres Bonnin  00:17:29   00:04:03 AA CATALUNYA
18 Gemma Masnou Barrera  00:17:34   00:04:04 JA SABADELL
19 Ekhiñe Otaola Otaola  00:17:34   00:04:04 AVINENT CA MANRESA
20 Claudia Fernandez Alegre  00:17:36   00:04:05 AA CATALUNYA
21 Eli Ruz Gutierrez  00:17:41   00:04:06 AA CATALUNYA
22 Alexia Castillo López  00:17:57   00:04:10 MEDILAST SPORT LLEIDA UA
23 Alba Xandri Suets  00:18:04   00:04:11 AVINENT CA MANRESA
24 Silvia Leal Augé  00:18:18   00:04:15 AVINENT CA MANRESA
25 Loida Reyes Oyono  00:18:28   00:04:17 CA CANOVELLES
26 Sara Prescoli Pacheco  00:18:32   00:04:18 CA OLESA
27 Magda Vicenç Oliver  00:18:35   00:04:19 CA VIC
28 Júlia Ollé Gatell  00:18:42   00:04:20 FACVAC
29 Sandra Sarri Borràs  00:18:44   00:04:21 JA SABADELL
30 Meritxell Tort Tarrés  00:18:52   00:04:22 JA SABADELL
31 Mari Gomez Cañizares  00:19:00   00:04:24 AA TONA
32 Nuria Esteve Ciuraneta  00:19:04   00:04:25 MEDILAST SPORT LLEIDA UA
33 Marta Nogueira Fernández  00:19:08   00:04:26 MEDILAST SPORT LLEIDA UA
34 Eva Jimenez Martos  00:19:14   00:04:28 CA VIC
35 Vanessa Sancho Torrens  00:19:30   00:04:31 FC BARCELONA
36 Gabriela Karseska  00:19:58   00:04:38 MEDILAST SPORT LLEIDA UA
37 Sara Beltrán Gascón  00:20:02   00:04:39 JA SABADELL
38 Susana Palleja  00:20:09   00:04:40 LLORET-LA SELVA
39 Marta Ocaña Mariné  00:20:58   00:04:52 JA SABADELL
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS CROS CURT FEMENI

1 AA CATALUNYA Punts: 26

1 1095 S Hasna Bahom 15:46 CrosF AA CATALUNYA
2 1096 S Barbara Ramon Salamanya 15:56 CrosF AA CATALUNYA
6 1097 S Emma Almagro Novellas 16:31 CrosF AA CATALUNYA
17 1102 S Nuria Andres Bonnin 17:29 CrosF AA CATALUNYA

2 CA VIC Punts: 45

8 1165 S Encarna Garcia Rus 16:49 CrosF CA VIC
9 1162 S Laia Andreu Trias 16:58 CrosF CA VIC
13 1168 S Laura Rebollal Fernandez 17:14 CrosF CA VIC
15 1167 S Encarna Nuñez Mesa 17:19 CrosF CA VIC

3 AVINENT CA MANRESA Punts: 77

11 1111 S Alba Gallardo Llorens 17:07 CrosF AVINENT CA MANRESA
19 1112 S Ekhiñe Otaola Otaola 17:34 CrosF AVINENT CA MANRESA
23 1107 S Alba Xandri Suets 18:04 CrosF AVINENT CA MANRESA
24 1108 S Silvia Leal Augé 18:18 CrosF AVINENT CA MANRESA

4 JA SABADELL Punts: 114

18 1222 S Gemma Masnou Barrera 17:34 CrosF JA SABADELL
29 1223 S Sandra Sarri Borràs 18:44 CrosF JA SABADELL
30 1221 S Meritxell Tort Tarrés 18:52 CrosF JA SABADELL
37 1224 S Sara Beltrán Gascón 20:02 CrosF JA SABADELL

5 MEDILAST SPORT LLEIDA UA Punts: 123

22 1230 S Alexia Castillo López 17:57 CrosF MEDILAST SPORT LLEIDA UA
32 1233 S Nuria Esteve Ciuraneta 19:04 CrosF MEDILAST SPORT LLEIDA UA
33 1231 S Marta Nogueira Fernández 19:08 CrosF MEDILAST SPORT LLEIDA UA
36 1234 S Gabriela Karseska 19:58 CrosF MEDILAST SPORT LLEIDA UA

 CURSA POPULAR I VETERANS MASCULI GENERAL

1  David Francome Gutierrez 1972 00:21:48 00:03:33 Vt35 – 1 FC BARCELONA
2  Juan Gonzalez Jimenez 1974 00:22:01 00:03:35 Vt35 – 2 CA OLESA
3  Arnau Roca Vallribera 1980 00:22:42 00:03:41 PopM – 1 CM ST CUGAT
4  Agusti Bartres Gallart 1968 00:22:50 00:03:43 Vt35 – 3 GA LLUÏSOS-MATARÓ
5  Joan Pallas 1968 00:24:05 00:03:55 Vt35 – 4 CA VIC
6  David Botello 1980 00:24:23 00:03:58 PopM – 2 C.A.TORELLO
7  Jordi Rovira Serra 1969 00:24:33 00:04:00 Vt35 – 5 AA TONA
8  Jose Peña 1980 00:25:00 00:04:04 PopM – 3
9  Victor Vilalta 1980 00:25:07 00:04:05 PopM – 4 C.A.VIC
10 Miquel Pujol Casadevall 1954 00:25:18 00:04:07 Vt45 – 1 CA VIC
11 Jordi Benito Bove 1980 00:25:21 00:04:07 PopM – 5 CA VIC
12 Xavi Puigdesens 1980 00:25:29 00:04:09 PopM – 6 C.A.VIC
13 Manel Roquer 1980 00:25:36 00:04:10 PopM – 7
14 Daniel Pujadas Aregall 1980 00:26:02 00:04:14 PopM – 8 C.A.VIC
15 Sergi Hernandez 1980 00:26:20 00:04:17 PopM – 9
16 David Adell Gazquez 1973 00:26:37 00:04:20 Vt35 – 6 AA TONA
17 Aureli Gomez 1980 00:26:39 00:04:20 PopM – 10 C.A.VIC
18 Xavier Vilar Parareda 1980 00:26:56 00:04:23 PopM – 11
19 José Gil Gil 1971 00:28:06 00:04:34 Vt35 – 7 RUA
20 Mhamed Talbi Alouany 1980 00:28:19 00:04:36 PopM – 12 MEDILAST SPORT LLEIDA UA
21 Prudencio Perez Hernandez 1947 00:28:25 00:04:37 Vt45 – 2 GA LLUÏSOS-MATARÓ
22 Jordi Aguilar Tauste 1980 00:28:33 00:04:39 PopM – 13 CA VIC
23 Josep Garcia Nicolas 1957 00:28:36 00:04:39 Vt45 – 3 CA OLESA
24 Pol Paniagua Seriols 1980 00:28:40 00:04:40 PopM – 14 ESCOLA IPSI BARCELONA
25 Roger Solé Masoliver 1980 00:29:41 00:04:50 PopM – 15 ESCOLA IPSI BARCELONA
26 Lluis Tordera Tió 1980 00:29:46 00:04:50 PopM – 16
27 Sergi Masot Llima 1980 00:29:53 00:04:51 PopM – 17 ESCOLA IPSI BARCELONA
28 Arnau Orriols Garcia 1980 00:29:53 00:04:52 PopM – 18 ESCOLA IPSI BARCELONA
29 Carlos Ojeda Marta 1970 00:29:54 00:04:52 Vt35 – 8 AA TONA
30 Josep Comellas 1980 00:30:00 00:04:53 PopM – 19
31 Joaquim Mas 1975 00:31:16 00:05:05 Vt35 – 9 J.A.S

CURSA POPULAR I VETERANS FEMENI

1 Cristina Sellas Alonso F 1980  00:19:47   00:04:35 PopF – 1 BCN ATLETISME CLUB
2 Esther Bau F 1976  00:20:11   00:04:41 Vt35 – 1 
3 Mari Molina Puyo F 1980  00:20:33   00:04:46 PopF – 2 CAN MERCADER CORNELLÀ
4 Cristina Gutierrez F 1980  00:22:00   00:05:06 PopF – 3 CA VIC
JUVENIL-JUNIOR MASCULI

1 Ibrahim Azzouz  1993  00:17:46   00:03:14 JunM – 1 FC BARCELONA
2 Vicenç Valls Teruel  1992  00:18:16   00:03:19 JunM – 2 CA LAIETANIA
3 Artur Bossy  1994  00:18:16   00:03:19 JuvM – 1 
4 Abderrazak Samaoui  1993  00:18:23   00:03:20 JunM – 3 A VILAFRANCA
5 Jonatan Romeo Lopez  1994  00:18:27   00:03:21 JuvM – 2 LLORET-LA SELVA
6 Oussama Chouati  1994  00:18:35   00:03:22 JuvM – 3 AVINENT CA MANRESA
7 Mourad Mounim Naaman  1995  00:18:44   00:03:24 JuvM – 4 CA CANOVELLES
8 Harold Sagel  1994  00:18:46   00:03:24 JuvM – 5 GEIEG
9 Arnau Turon Vernedas  1993  00:18:51   00:03:25 JunM – 4 LLORET-LA SELVA
10 Eugeni Gil Ocaña  1994  00:18:53   00:03:26 JuvM – 6 CA GRANOLLERS
11 Omar Es-Salmouny  1994  00:19:06   00:03:28 JuvM – 7 FC BARCELONA
12 David Gibert  1993  00:19:12   00:03:29 JunM – 5 LLORET-LA SELVA
13 Andreu Mañosa Crous  1993  00:19:14   00:03:29 JunM – 6 LLORET-LA SELVA
14 Wissam Chaoubi Chaoubi  1993  00:19:19   00:03:30 JunM – 7 CA LAIETANIA
15 Tarik El Khiam Ben Roho  1992  00:19:27   00:03:32 JunM – 8 CA NOU BARRIS
16 Alfredo Coma Pujadas  1995  00:19:29   00:03:32 JuvM – 8 CE UNIVERSITARI
17 Zakaria Lamkadmi  1993  00:19:31   00:03:33 JunM – 9 CA OLESA
18 Aleix Marsol Martinez  1994  00:19:33   00:03:33 JuvM – 9 FC BARCELONA
19 Genis Grau Plana  1994  00:19:34   00:03:33 JuvM – 10 LLORET-LA SELVA
20 Enric Nolla  1992  00:19:36   00:03:33 JunM – 10 FC BARCELONA
21 Yassin Ezzaydouni  1995  00:19:39   00:03:34 JuvM – 11 CA LAIETANIA
22 Pol Domenech Ferrer  1995  00:19:43   00:03:35 JuvM – 12 CE UNIVERSITARI
23 Ayoud Belouafi  1995  00:19:47   00:03:35 JuvM – 13 
24 Daniel Alvarez De La Cruz  1993  00:19:50   00:03:36 JunM – 11 CORNELLÀ ATLÈTIC
25 Dani Gallart Gamez  1994  00:19:52   00:03:36 JuvM – 14 CA NOU BARRIS
26 Raul Agudo Parra  1993  00:20:03   00:03:38 JunM – 12 CA OLESA
27 Jordi Trape Perez  1995  00:20:05   00:03:39 JuvM – 15 AA CATALUNYA
28 Albert Agut Perez  1993  00:20:09   00:03:39 JunM – 13 CA IGUALADA
29 Andreu Moreno Martin  1993  00:20:11   00:03:40 JunM – 14 CA VIC
30 Pol Solanelles Manzanares  1994  00:20:12   00:03:40 JuvM – 16 UAT
31 Pol Bou Torrero  1995  00:20:15   00:03:41 JuvM – 17 CE UNIVERSITARI
32 Mohamed Azanay  1994  00:20:26   00:03:42 JuvM – 18 CA VIC
33 Ferran Calero  1994  00:20:26   00:03:42 JuvM – 19 
34 Albert Cuartero  1994  00:20:31   00:03:43 JuvM – 20 GA LLUÏSOS-MATARÓ
35 Rafael Capilla Prados  1995  00:20:39   00:03:45 JuvM – 21 CE UNIVERSITARI
36 Gerard Monteverde Grau  1992  00:20:41   00:03:45 JunM – 15 AA CATALUNYA
37 Pol Morell Solé  1995  00:20:46   00:03:46 JuvM – 22 MEDILAST SPORT LLEIDA UA
38 Alejandro Loscos Enriques  1993  00:20:50   00:03:47 JunM – 16 ISS-L’HOSPITALET
39 Iñaki Eguzquiza Sanchez  1994  00:20:58   00:03:48 JuvM – 23 CA VIC
40 Pau Ayuso Duro  1995  00:21:01   00:03:49 JuvM – 24 CM ST CUGAT
41 Marc Vaquer Exposito  1995  00:21:02   00:03:49 JuvM – 25 FC BARCELONA
42 Guillem Señe ViÑets  1994  00:21:10   00:03:50 JuvM – 26 AA TONA
43 Arnau Nadal Cabarrús  1992  00:21:19   00:03:52 JunM – 17 RUA
44 Jordi Roca Cabero  1995  00:21:20   00:03:52 JuvM – 27 CORNELLÀ ATLÈTIC
45 Aniol Palomeras Torras  1992  00:21:37   00:03:55 JunM – 18 CA OLESA
46 Arnau Momino Armangue  1995  00:21:47   00:03:57 JuvM – 28 AVINENT CA MANRESA
47 Ayoub Jedaa  1992  00:21:48   00:03:57 JunM – 19 CA CANOVELLES
48 Ferran Martinez Villena  1995  00:21:48   00:03:57 JuvM – 29 CORNELLÀ ATLÈTIC
49 Guillermo Boti  1993  00:21:49   00:03:58 JunM – 20 FC BARCELONA
50 Aimad Banitas  1993  00:22:13   00:04:02 JunM – 21 CA CANOVELLES
51 Salim Mezzaouru  1994  00:23:11   00:04:12 JuvM – 30 
52 Hèctor Ortega Martinez  1995  00:23:25   00:04:15 JuvM – 31 UAT
53 Ricard Recio Homs  1995  00:23:45   00:04:19 JuvM – 32 CA CANOVELLES
54 Enric Lopez Barcelo  1994  00:24:03   00:04:22 JuvM – 33 CM ST CUGAT
55 Carles Fonoll Grau  1993  00:31:02   00:05:38 JunM – 22 JA SABADELL

JUVENIL JUNIOR FEMENI

1 Anna Quilez F 1994  00:14:18   00:03:53 JuvF – 1 LLORET-LA SELVA
2 Nuria Tió Peig F 1995  00:14:28   00:03:56 JuvF – 2 AVINENT CA MANRESA
3 Meritxell Soler Delgado F 1992  00:14:29   00:03:57 JunF – 1 AVINENT CA MANRESA
4 Gemma Colome Estrada F 1992  00:14:37   00:03:59 JunF – 2 AA CATALUNYA
5 Noelia Alcón Mata F 1993  00:14:42   00:04:00 JunF – 3 ISS-L’HOSPITALET
6 Teresa Moya Ortega F 1995  00:14:50   00:04:02 JuvF – 3 AA CATALUNYA
7 Aniria Mata Sastre F 1993  00:14:56   00:04:04 JunF – 4 ISS-L’HOSPITALET
8 Laura Gómez Ramón F 1994  00:15:03   00:04:06 JuvF – 4 JA SABADELL
9 Marta Juncadella Panades F 1995  00:15:21   00:04:11 JuvF – 5 AVINENT CA MANRESA
10 Jania Inacio Barandafal F 1992  00:15:23   00:04:11 JunF – 5 JA SABADELL
11 Marta Gómez Ramón F 1994  00:15:29   00:04:13 JuvF – 6 JA SABADELL
12 Montserrat Montala F 1994  00:15:30   00:04:13 JuvF – 7 FC BARCELONA
13 Mercè Barris Templado F 1995  00:15:38   00:04:15 JuvF – 8 GEIEG
14 Laia Lorenzo Venzal F 1994  00:15:42   00:04:16 JuvF – 9 LLORET-LA SELVA
15 Lisa Cuesta Motzkat F 1995  00:15:49   00:04:18 JuvF – 10 AVINENT CA MANRESA
16 Silvia Guerra Bravo F 1995  00:15:54   00:04:20 JuvF – 11 UAT
17 Soukaina Bouloufa El Ouaki F 1995  00:15:57   00:04:21 JuvF – 12 UAT
18 Julie Pinto Lucas F 1995  00:16:01   00:04:22 JuvF – 13 CA OLESA
19 Laura Pelegrí Altarriba F 1993  00:16:29   00:04:29 JunF – 6 GA LLUÏSOS-MATARÓ
20 Mar Margarit Rios F 1993  00:16:40   00:04:32 JunF – 7 GA LLUÏSOS-MATARÓ
21 Berta Garcia Castellar F 1995  00:16:54   00:04:36 JuvF – 14 AVINENT CA MANRESA
22 Andrea Otaola Otaola F 1995  00:17:17   00:04:42 JuvF – 15 AVINENT CA MANRESA
23 Alba Ruiz Arenas F 1995  00:17:45   00:04:50 JuvF – 16 RUA
24 Meritxel Agut Ruiz F 1995  00:17:57   00:04:53 JuvF – 17 CA OLESA
25 Gisela Beltran I Roca F 1995  00:18:52   00:05:08 JuvF – 18 CM ST CUGAT
26 Laura Butler Sanz F 1995  00:19:36   00:05:20 JuvF – 19 CM ST CUGAT

CADET MASCULI

1 Roger Malonda Pedros  1996  00:15:07   00:03:30 CadM – 1 CE UNIVERSITARI
2 Alexis Rodriguez Coronado  1997  00:15:24   00:03:34 CadM – 2 JA SABADELL
3 Manel Egea Riera  1996  00:15:33   00:03:36 CadM – 3 CA CANOVELLES
4 Javier Guerrero Troianovski  1996  00:15:37   00:03:37 CadM – 4 CE UNIVERSITARI
5 Jaume Marin Garriga  1996  00:15:55   00:03:41 CadM – 5 CA IGUALADA
6 Miguel Antonio Jalón Guerra  1996  00:16:02   00:03:43 CadM – 6 CA NOU BARRIS
7 Raul Monje Martinez  1996  00:16:08   00:03:44 CadM – 7 CA GRANOLLERS
8 Gerard Badia  1966  00:16:29   00:03:49 CadM – 8 
9 Andrés Campoy Novoa  1997  00:16:32   00:03:50 CadM – 9 CA CANOVELLES
10 Khalid Benrhimou  1997  00:16:45   00:03:53 CadM – 10 CA CANOVELLES
11 Pol Rovira Garcia  1996  00:16:46   00:03:53 CadM – 11 CA GRANOLLERS
12 Carlos Roguera Sanchez  1997  00:17:22   00:04:02 CadM – 12 RUA
13 Roger Pallas  1997  00:17:28   00:04:03 Vt35 – 1 CA VIC
14 Miquel Garcia Martinez  1997  00:17:30   00:04:04 CadM – 13 RUA
15 Pol Bigorda Soriano  1997  00:17:38   00:04:05 CadM – 14 CE UNIVERSITARI
16 Guim Oliveras  1997  00:17:53   00:04:09 CadM – 15 CA IGUALADA
17 Marc Moreno  1966  00:18:11   00:04:13 CadM – 16 
18 Marc Adan Jiménez  1996  00:18:20   00:04:15 CadM – 17 JA SABADELL
19 Ferran Camps Rusinyol  1997  00:18:56   00:04:23 CadM – 18 AVINENT CA MANRESA
20 Pau Surriba Codony  1996  00:19:01   00:04:24 CadM – 19 CA VIC
21 Sergi Tarruella Puig  1997  00:19:08   00:04:26 CadM – 20 MEDILAST SPORT LLEIDA UA
22 Arnau Fuster Martinez  1997  00:19:12   00:04:27 CadM – 21 RUA
23 Marc Ribera  1997  00:19:13   00:04:27 CadM – 22 CA IGUALADA
24 Raimon Rosich Gumà  1997  00:19:13   00:04:27 CadM – 23 CA IGUALADA
25 Amine Nassiri  1996  00:19:19   00:04:29 CadM – 24 CA VIC
26 Eloi Pinyol Castany  1997  00:20:20   00:04:43 CadM – 25 CA VIC
27 Eloi Codina Torras  1997  00:22:01   00:05:06 CadM – 26 CA VIC
28 Marc Señe  1996  00:23:10   00:05:22 CadM – 27 C.A.VIC

CADET FEMENI

1 Claudia Martinez Hernandez F 1997  00:09:08   00:03:59 CadF – 1 RUA
2 Anna Surroca Gibert F 1996  00:09:09   00:03:59 CadF – 2 CA GRANOLLERS
3 Carla Català Martin F 1997  00:09:14   00:04:01 CadF – 3 JA SABADELL
4 Jeanete Hernandez Chamizo F 1996  00:09:20   00:04:04 CadF – 4 LLORET-LA SELVA
5 Nuria Vidal Pesarrodona F 1997  00:09:22   00:04:05 CadF – 5 AVINENT CA MANRESA
6 Mar Villela Guinart F 1997  00:09:23   00:04:05 CadF – 6 FC BARCELONA
7 Najwa Chouati F 1997  00:09:25   00:04:06 CadF – 7 AVINENT CA MANRESA
8 Maria Gil Ocaña F 1996  00:09:29   00:04:08 CadF – 8 CA GRANOLLERS
9 Blanca Rius Sansalvador F 1997  00:09:30   00:04:08 CadF – 9 CM ST CUGAT
10 Marina Comas Oller F 1996  00:09:30   00:04:08 CadF – 10 CA VIC
11 Irene Bonafonte Pardas F 1996  00:09:31   00:04:09 CadF – 11 CE UNIVERSITARI
12 Miren Ribera Quilez F 1996  00:09:39   00:04:12 CadF – 12 AVINENT CA MANRESA
13 Carlota De Sojo Caso F 1996  00:09:46   00:04:15 CadF – 13 CM ST CUGAT
14 Judit Bellido Coronado F 1997  00:09:52   00:04:18 CadF – 14 JA SABADELL
15 Jasmina Martín Francés F 1997  00:09:56   00:04:19 CadF – 15 RUA
16 Patricia Munera Muñoz F 1996  00:10:00   00:04:21 CadF – 16 LLORET-LA SELVA
17 Claudia De La Torre Gomez F 1997  00:10:06   00:04:24 CadF – 17 CA GRANOLLERS
18 Laia Aguilar Bruch F 1997  00:10:08   00:04:25 CadF – 18 CA VIC
19 Claudia Serra Carrera F 1996  00:10:32   00:04:35 CadF – 19 JA SABADELL
20 Andrea Palacio Cano F 1996  00:10:45   00:04:41 CadF – 20 CM ST CUGAT
21 Sandra Rovira Sancho F 1997  00:11:20   00:04:56 CadF – 21 AA TONA
22 Anna Calderon Garcia F 1997  00:11:29   00:05:00 CadF – 22 RUA
23 Eva Domenech  1997  01:44:29   00:45:26 CadetF – 1 
24 Marta Moragues Masferrer F 1996  00:12:16   00:05:20 CadF – 23 LLORET-LA SELVA
INFANTIL MASCULÍ

1 IM ORIOL PUJADAS CASELLAS 9’25” LA SALLE MANLLEU
2 IM GENIS FERRANDEZ CRUSELLAS 9’29” CA VIC
3 IM Sergi Martin Calvo 9’30” RUA
4 IM Albert Gonzalez Gutierrez 9’36” RUA
5 IM Oriol Valls Trepat 9’53” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
6 IM ANGEL HERNANDEZ MESQUIAS 9’56” IES CIRVIANUM
7 IM DAN PERALBO TERRES 9’56” IES CIRVIANUM
8 IM Joan Piñana Adell 10’05” JA SABADELL
9 IM MOHAMED ALLOK 10’10” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10 IM GUILLEM PINYOL CASTANY 10’13” CA VIC
11 IM ARNAU PALLAS PIQUE 10’20” CEIP MOSSEN CINTO
12 IM MARC FAMADA VIZCAINO 10’26” SANT PERE DE TORELLÓ
13 IM Gerard Recio Homs 10’29” CA CANOVELLES
14 IM NARAYAN MACIA CASANOVAS 10’44” CEIP ANDERSEN
15 IM ISAAC ACEVEDO BAU 10’56” CA VIC
16 IM ALEIX LORENZO VENZAL 10’59” LLORET-LA SELVA
17 IM JAN TERMENS 11’03” 0
18 IM FERRAN SURRIBAS 11’06” CA VIC
19 IM XAVIER SANCHEZ ROGER 11’07” AA TONA
20 IM ORIOL OSES FERNANDEZ 11’07” CA NOU BARRIS
21 IM ARNAU GIMENEZ TALAYERO FC BARCELONA
22 IM Roger Avellana Ropero CA IGUALADA
23 IM FERRAN SAGRERA ESTRADA ESCOLA ILDEFONS CERDA
24 IM NIL ORTIZ PLA SES CALLDETENES
25 IM Bernat Albors Rosich CA IGUALADA
26 IM ARNAU BISBAL CA IGUALADA
27 IM PAU COMA BUSQUETS ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
28 IM ANDREU FRAGA BARJUAN FC BARCELONA
29 IM ARNAU GILABERT APARICIO CA TORELLÓ
30 IM ABEL BENITO GUASH CA VIC
31 IM ADRIA FREIXA TIO CEIP MOSSEN CINTO
32 IM Oriol Bertran Marti CA IGUALADA
33 IM EDUARD ANTENTAS OLIVERAS CA VIC
34 IM Joel Adán Jiménez JA SABADELL
35 IM ENRIC MARTINEZ SALVANS CA VIC
36 IM ERIC SANCHEZ VENURA AEE ZER ALT LLUÇANES
37 IM JORDI FRANCAS CUSTODI CEIP MOSSEN CINTO

INFANTIL FEMENI

1 IF Paola Martinez Carmona 6’56” RUA
2 IF Carolina Jordan Fisas 7’10” JA SABADELL
3 IF Celia Celma Gabaldon 7’17” RUA
4 IF Maura Serra Carrera 7’25” JA SABADELL
5 IF Naima Barkane Amarouch 7’30” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
6 IF ANNA MESTRES CARMONA 7’38” ISS-L’HOSPITALET
7 IF ANGELA MORO PRESCOLÍ 7’39” CA ABRERA
8 IF Cristina Gabarró Alvarez 7’42” CA IGUALADA
9 IF CORA SEPULVEDA GUTIERREZ 7’47” CA VIC
10 IF JULIA MASSAGUE PERIAGO 7’48” CA VIC
11 IF LAIA ASENSIO CONTIJOCH 8’07” JA ARBECA
12 IF INMA BIGAS ANDOLS 8’14” FC BARCELONA
13 IF LAIA SALARICH SALA 8’17” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
14 IF Ester Cortadelles Gassó 8’38” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
15 IF Marta Janssen Gros 8’56” JA SABADELL
16 IF AINA FORCADA PUIGDESENS 8’57” CEIP MOSSEN CINTO
17 IF VINYET COMA MACIA 9’00” IES CASTELL DEL QUER
18 IF NURIA PUIG PUJOL 9’16” CEIP VALL DEL GES
19 IF ONA COMAS OLLER 9’47” IES CIRVIANUM
20 IF BRUNA SANTANACH LOPEZ 9’47” CA VIC
21 IF CRISTINA GARZONE SCOBAR CEIP VALL DEL GES
22 IF MARIA ROCADEMBOSC BOIXADE AEE ZER ALT LLUÇANES
23 IF NOELIA RODRIGUEZ NAVARRO CA OLESA
24 IF CRISTINA DOMENECH
25 IF GINA GRABULOSA
26 IF PAULA ORTIZ

ALEVI MASCULI

1 AM ALEX SALAS MOLINA 6’30” CORNELLÀ ATLÈTIC
2 AM Pere Pujol Zorita 6’32” JA SABADELL
3 AM Pau Godoy Karseska 6’40” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
4 AM Gerard Tarruella Puig 7’13” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
5 AM ANIOL CASTELLS COLL 7’25” GEiEG
6 AM FLAVIO RIBEIRO GUIMARAES 7’26” CEIP GUILLERIES
7 AM ANIOL SANCHEZ VENTURA 7’36” ZER ALT LLUÇANÈS
8 AM GIL RALLO GENERO 7’40” CEIP MOSSEN CINTO
9 AM RICARD BOIXADER COMAS 7’49” JACINT VERDAGUER
10 AM ANIOL ORTIZ PLA 7’52” CEIP MOSSEN CINTO
11 AM FERRAN VILA MORA 7’52” CEIP MOSSEN CINTO
12 AM ORIOL CAPDEVILA ESTRAGUES 8’00” CEIP VALL DEL GES
13 AM POL JORBA LLOSES 8’00” AVINENT CA MANRESA
14 AM DAVID MIRALLES PEDRAZA 8’02” CEIP GUILLERIES
15 AM ORIOL BENITO GUASH 8’02” CA VIC
16 AM JOEL MONZO ANDREU 8’05” CEIP LLEVANT D’ORISTÀ
17 AM HERMAN CERVERA BIGAS 8’07” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
18 AM DAVID TRESSERRAS MARTINEZ 8’11” AVINENT CA MANRESA
19 AM MARC DACHS ROJO 8’14” CEIP VERDAGUER
20 AM RAMON CAUS FONT 8’15” CA VIC
21 AM BIEL DOMENECH COMAS ESCOLA LLORIANA
22 AM BIEL SERRA VILA CA VIC
23 AM Pol Sanz Gallego CA IGUALADA
24 AM ISAAC VALLS GIMENEZ CEIP GUILLERIES
25 AM ORIOL BUJONS COMERE CEIP MOSSEN CINTO
26 AM JORDI VILA FONTSERE ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
27 AM ARNAU ROVIRO ALIGUER PARE COLL DE VIC
28 AM Nil Bacardit Caro CA IGUALADA
29 AM ALBERT SAÑE CODONY CA VIC
30 AM Roger Salas Adell CA IGUALADA
31 AM FRANCESC SALVAT MARCH CA VIC
32 AM CARLES MARTINEZ SALVANS CA VIC
33 AM PAU COMAS CABALLOL CA TORELLÓ
34 AM ORIOL MARSAL HOYAS CEIP ANDERSEN

ALEVI FEMENI

1 AF Paula Blasco Mateu 4’10” CA IGUALADA
2 AF JANA AGUILAR BRUCH 4’18” CEIP MOSSEN CINTO
3 AF Mar Belenguer Guberna 4’30” CA IGUALADA
4 AF INAS KAJTIH 4’34” FC BARCELONA
5 AF Berta Castells Torres 4’35” CA IGUALADA
6 AF ÏA VIDAL SOLER 4’35” CEIP GUILLERIES
7 AF Marina Súria Asensio 4’38” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
8 AF ELNA CORNELLAS ESCAYOLA 4’40” AVINENT CA MANRESA
9 AF VIOLETA VILA CODINA 4’44” CA VIC
10 AF CLAUDIA TORRESCASANA AMADOR 4’49” AVINENT CA MANRESA
11 AF SALMA MEHAND EL HANKARI 4’51” AVINENT CA MANRESA
12 AF IRENE BALLARIN RUBINART 4’51” AVINENT CA MANRESA
13 AF ALBA VIGUE SOBIRA 4’53” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
14 AF MERITXELL TARRAGO CLOP 4’53” AVINENT CA MANRESA
15 AF AINA CERDEIRA I CASALS 4’55” CA OLESA
16 AF PAULA FONT GIRONES 4’58” CORNELLÀ ATLÈTIC
17 AF ANDREA PONCE VILLENA 4’59” CA TORELLÓ
18 AF Maria Pujol Zorita 4’59” JA SABADELL
19 AF Mireia Valdivia Pastrana 5’00” RUA
20 AF AINA GIMENEZ TALAYERO 5’02” FC BARCELONA
21 AF JULIA DALMAU CLOTET AVINENT CA MANRESA
22 AF MARTA CROUS ROTLLANT ZER ALT LLUÇANÈS
23 AF MARIONA MIGUELA POSAS ESCOLA LLUÇANÈS
24 AF Carola Bertran Martí CA IGUALADA
25 AF CARLA ACEVEDO BAU CA VIC
26 AF PAULA AVILES GUITERAS FC BARCELONA
27 AF Anna Forner Fabres CA IGUALADA
28 AF NURIA TARRAGO CLOP AVINENT CA MANRESA
29 AF Judith Carulla Delgado CA IGUALADA
30 AF MARTA BARJUAN VILASECA FC BARCELONA
31 AF Alba Calderon Garcia RUA
32 AF Ingrid Pardo Navarro CA IGUALADA
33 AF JULIA RABASSA IRIARTE AVINENT CA MANRESA
34 AF ÈLIA SOLER PUNTI CEIP MOSSEN CINTO
35 AF AINOA RUBIA ALARCON CA OLESA
36 AF MARTINA VILAR RICART CEIP MOSSEN CINTO
37 AF JUDIT SEPULVEDA GUTIERREZ CA VIC
38 AF Laura Gil Rivas RUA
39 AF Gemma Bellostas Escude CA IGUALADA
40 AF ANNA MUÑOZ PUJOL CEIP ANDERSEN
41 AF Marina Abad Alemany CA IGUALADA
42 AF Paula Calle Cordero CA IGUALADA
43 AF Judit Salas Adell CA IGUALADA
44 AF ESTHER DEL RIO AGUILAR CEIP ANDERSEN
45 AF Gemma Sepulveda Graell RUA
46 AF LAURA CAPDEVILA FORTIÀ SOLÀ
47 AF CRISTINA GARCIA COSTA ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
48 AF SARA ANTENTAS OLIVERAS CA VIC
49 AF Nuria Gandia Viñals CA IGUALADA
50 AF MARTINA MASSAGUE PERIAGO CA VIC
51 AF Cristina Moreno Egea CA IGUALADA
52 AF Laura Nuñez Sala CA IGUALADA
53 AF ALBA GARET ARGILA ZER ALT LLUÇANÈS
54 AF RAQUEL SERRAT TORRES CEIP ANDERSEN
55 AF LUCIA GIMENEZ GUARDIOLA CEIP ANDERSEN
56 AF OUIJDAN EL HAITOUT STAT CEIP ANDERSEN
57 AF CELIA CHAPARRO ANGLADA CA VIC

BENJAMI MASCULI

1 BM ALEX SALGADO CASTILLA 4’28” FC BARCELONA
2 BM PAU LANCIS BLASCH 4’29” FC BARCELONA
3 BM Pol Roca Carreras 4’36” CA IGUALADA
4 BM POL TORRENT ACEITUNO 4’41” JA ARBECA
5 BM MARC FARRES RAFAEL 4’41” CEIP LA MONJOIA
6 BM CARLES COROMINAS ROMERO 4’53” CEIP GUILLERIES
7 BM MARC AUMATELL BENZAL 5’01” CEIP MOSSEN CINTO
8 BM JAN FONT GIRONES 5’02” CORNELLÀ ATLÈTIC
9 BM ASDRUBAL CERVERA BIGAS 5’04” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10 BM POL FARRÉ BOLDÚ 5’06” JA ARBECA
11 BM Roger Súria Asensio 5’07” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
12 BM ORIOL ALVARA FORTUNY 5’11” CEIP LA MONJOIA
13 BM DIDAC SALARICH SALA 5’14” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
14 BM Walid Talbi Atfi 5’14” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
15 BM SABI MIGUELA POSAS 5’16” ESCOLA LLUÇANÈS
16 BM MARC ORDOÑEZ GARROTE 5’21” CEIP QUATRE VENTS
17 BM BERNAT SANTANACH LOPEZ 5’28” CA VIC
18 BM ELOI GALLARDO TAMAYO 5’28” CA VIC
19 BM ABEL ARRABAL GARCIA 5’30” CA VIC
20 BM LLUC PLA HOMS 5’31” CEIP ANDERSEN
21 BM BRUC POU SALVANS 5’32” CEIP ANDERSEN
22 BM ERIK MOLINA PEREZ ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
23 BM JARED VICTOR VIVANCOS CEIP ANDERSEN
24 BM BLAI SERRA ESCOFET CEIP ANDERSEN
25 BM POL KANTEREWICZ SOLERDELCOLL CEIP ANDERSEN
26 BM EUDALD VAZQUEZ PEREZ ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
27 BM Gerard Fígols Ginés MEDILAST SPORT LLEIDA UA
28 BM ARNAU CABO DEVESA CEIP MOSSEN CINTO
29 BM Alex Martin Calvo RUA
30 BM BIEL OLIVER SANCHEZ CEIP ANDERSEN
31 BM JOAN SOLER PUNTI CEIP MOSSEN CINTO
32 BM ALBERT FRANCAS CUSTODI CEIP MOSSEN CINTO
33 BM JAN PRATDESABA BIGAS CA VIC
34 BM Miquel GALLEGO DIAZ CEIP ANDERSEN
35 BM MIQUEL ROLDAN BALMES ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
36 BM YORDI DIAZ LASSO CEIP ANDERSEN

BENJAMI FEMENI

1 BF ELENA MARTÍNEZ GONZÁLEZ 4’42” CORNELLÀ ATLÈTIC
2 BF CLAUDIA COBOS SANCHEZ 4’42” FC BARCELONA
3 BF LAURA PARACOLLS HIDALGO 4’47” ZER ALT LLUÇANÈS
4 BF MARTA PALLAS PIQUE 5’02” CEIP MOSSEN CINTO
5 BF Júlia Solè Tomàs 5’04” CA IGUALADA
6 BF Laia Planas Costa 5’09” CA IGUALADA
7 BF LAIA FONT PARAREDA 5’13” QUATRE VENTS
8 BF LIDIA CRIBILLES CASALI 5’13” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
9 BF Mar Godoy Karseska 5’16” MEDILAST SPORT LLEIDA UA
10 BF Martona Segura Abril 5’30” CA IGUALADA
11 BF Berta López Gargallo 5’35” CA IGUALADA
12 BF BERTA BAYÈS COSTA CEIP GUILLERIES
13 BF MIREIA YESPES ROVIRA ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
14 BF KIDIST MARTINEZ CODINA CEIP ANDERSEN
15 BF Sabela Lago Lores CA IGUALADA
16 BF Laura Gimenez Planell CA IGUALADA
17 BF CÈLIA JORBA LLOSES AVINENT CA MANRESA
18 BF LAURA GUTIERREZ ROMERO CA VIC
19 BF NURIA BOIXADE GARCIA ZER ALT LLUÇANÈS
20 BF TXELL DOMENECH COMAS ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
21 BF JANA MARTIN PUIG CEIP LA MONJOIA
22 BF MAGALI ACEVEDO BAU CA VIC
23 BF HAWA SOW SARRI CEIP ANDERSEN
24 BF AMANDA DEL RIO GABELA CEIP ANDERSEN
25 BF LAIA FARRÉS CARRETER CEIP ANDERSEN
26 BF PAULA FUNES GENIS CEIP ANDERSEN
27 BF JULIA CASASSAS VIÑAS CEIP ANDERSEN
28 BF GINA DALMAU CLOTET AVINENT CA MANRESA
29 BF Carla Moreno Torrecilla CA IGUALADA
30 BF Aina Cortadelles Gassó MEDILAST SPORT LLEIDA UA
31 BF BERTA ROVIRO ALIGUER PARE COLL DE VIC
32 BF Melanie Soriano Montiel CA IGUALADA
33 BF MARTA ESPINA OLIVER CEIP ANDERSEN
34 BF ANOUK CASTAÑO DURAN CEIP ANDERSEN
35 BF ALBA PADILLA ROSA CEIP LA MONJOIA
36 BF CLARA SERRAT TORRES CEIP ANDERSEN
37 BF SALMA EL HAITOUT CEIP ANDERSEN
38 BF AYLA CARRASCAL ARIAS CEIP ANDERSEN

PRE-BENJAMI MASCULI

1  DAVID VIGUE SOBIRA 1’40” CEIP JOSEP M. XANDRI
2 PBM MARC DOMINGUEZ CODINACHS 1’50” CEIP MOSSEN CINTO
3 PBM ALBERT VILA MORA 1’50” CEIP MOSSEN CINTO
4 PBM MARC RALLO GENERO 1’53” CEIP MOSSEN CINTO
5 PBM ROGER FORCADA PUIGDESENS 1’56” CEIP MOSSEN CINTO
6 PBM MARC ILLAMOLA SOLA 1’56” ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
7 PBM POL ORTIZ PLA 1’58” CEIP MOSSEN CINTO
8 PBM ALEIX CABANAS MARESMA 2’01” CEIP MOSSEN CINTO
9 PBM BERNAT PLA HOMS 2’03” CEIP ANDERSEN
10 PBM ABEL PADROS ALTARRIBA 2’04” CEIP SANT MARC
11 PBM Josep Gil Rivas 2’06” RUA
12 PBM GERARD BUJONS COMERE 2’06” CEIP MOSSEN CINTO
13 PBM VICENT MOYA ORTEGA 2’08” UA MONTSIÀ
14 PBM ERIC ADAN JIMENEZ 2’09” JA SABADELL
15 PBM QUER POU SALVANS 2’15” CEIP ANDERSEN
16 PBM DANIEL ORDOÑEZ GARROTE 2’18” ESCOLA QUATRE VENTS
17 PBM EMANUEL NICHDAS CEIP ANDERSEN
18 PBM ARNAU MIRAONS JORDA CEIP ANDERSEN
19 PBM JAN CABO DEVESA CEIP MOSSEN CINTO
20 PBM MARTÍ FONT PADRÓS CA TORELLÓ
21 PBM OLEG PLADEVALL COMA CA VIC
22 PBM RAMON ERRA FRANQUESA CEIP ANDERSEN
23 PBM PAU SANCHEZ VENTURA ZER ALT LLUÇANÈS
24 PBM Joel Gimenez Planell CA IGUALADA
25 PBM BIEL REIFS SANTANACH CEIP ANDERSEN

PRE-BENJAMI FEMENI

1 PBF RITA VIÑOLAS GALOBARDES 1’59” CA VIC
2 PBF MIRIAM VIÑOLAS GALOBARDES 2’04” CA VIC
3 PBF Martina Forner Fabres 2’08” CA IGUALADA
4 PBF Elsa Blasco 2’09” CA IGUALADA
5 PBF CARLOTA FARRES CARRETER 2’10” CEIP ANDERSEN
6 PBF CARLA CAUS FONT 2’14” CA VIC
7 PBF Mar Planas Costa 2’20” CA IGUALADA
8 PBF AINA FONT PARAREDA 2’22” ESCOLA QUATRE VENTS
9 PBF BRUNA SAGRERA ESTRADA 2’22” ESCOLA ILDEFONS CERDA
10 PBF KHRYSTYNA MYHAL 2’25” CEIP LA MONJOIA
11 PBF JULIA CODINA DOMENECH ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
12 PBF ABRIL SERRA MARTOS CEIP LA MONJOIA
13 PBF MAIA BERNAL JUST CEIP LA MONJOIA
14 PBF JULIA ANGLADA PARES CA VIC
15 PBF NOA VICTOR VIVANCOS CEIP ANDERSEN
16 PBF EROLA FREIXA TIÓ CEIP MOSSEN CINTO
17 PBF ABRIL YAO RIFA COSTA CEIP ANDERSEN
18 PBF RUT SOLDEVILA VIDAL ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
19 PBF ALICIA SALAS MOLINA CORNELLÀ ATLÈTIC
20 PBF JANA SOLE FONTARNAU CA VIC





C A Vic – Notícies de la setmana

10 01 2011

Benvolguts amics,

adjuntem els resultats del cap de setmana.

Aprofitem per recordar-vos que el proper dimecres 12 de gener tindrà lloc la xerrada “Hàbits saludables en l’esport” a càrrec del Dr. Ricard Serra-Grima, cardiòleg de l’Hospital de Sant Pau, a les 8 del vespre a l’Alberg de Joventut de Vic. Durant la mateixa jornada es durà a terme la presentació de de la XXXa edició del Cros Ciutat de Vic, Trofeu Pere Casacuberta enguany Campionat de Catalunya de Cros Curt per clubs i 2a lliga comarcal de cros escolar d’Osona. Recordeu que hi esteu tots convidats.

D’altra banda, malauradament us hem d’informar que el Sr. Josep Cumeras, pare d’en Mane Cumeras, soci del Club, que havia estat jutge i havia rebut el premi Pallàs ens ha deixat aquests darrers dies. Volem transmetre el nostre suport a la família.

Atentament.

NOTICIES

 Tres podis a Banyoles

Després de les festes de Nadal tornen les proves atlètiques de les diferents lligues. Durant la jornada del 9 de gener va tenir lloc el X Cros de Banyoles.

En categoria prebenjamí, la 2ª posició va ser per en Marc Domínguez i l’Aleix Cabanas va ser 8è. En categoria benjamí, en Ferriol Galobardes va ser 5è, la Marta Pallàs fou 4ª entre les noies i la Lídia Criballes va ser 9ª.

En Gil Ralló va finalitzar en 10ª posició en categoria aleví i la Jana Aguilar es va endur la victòria entre les noies d’aquesta categoria. En Genís Ferràndez va ser 2n entre els infantils i l’Arnau Pallàs 12è.

En categoria cadet, en Roger Pallàs va ser 5è. I en cadet femení, la Marina Comas va ser 4ª i la Laia Aguilar 6ª.

I pel que fa als veterans, en Joan Pallàs va ser 12è entre els veterans A.

Tercera posició de l’equip masculí del CAVic al Campionat de Catalunya B de Pista Coberta

Durant el diumenge 9 de gener ha tingut lloc el Campionat de Catalunya de clubs “B” en Pista Coberta on l’equip masculí del CAVic ha aconseguit finalitzar en 3ª posició amb 62’5 punts, per darrere del UABB-UA Barberà i del CAIB Igualada.

Cal destacar la 3ª posició de l’Andrés Daniel Jiménez ambs 60 mll amb 7’’50, la 2ª posició a la final B dels 200 mll de l’Alejandro Rodríguez amb 23’’47. Als 400 mll, en Daniele Pedrotti ha guanyat la final A amb 51’’89. En Mohamed Azanay ha estat 3r als 800 mll amb 2’03’’42. L’Abel Casalí ha guanyat la prova dels 1.500 m amb 4’04’’44. En David Marsol ha estat 6è als 3.000 m amb 9’15’’21.

Als 60 mtanques, en David Benito ha estat 6è amb 10’’11, en Josep Parés ha estat 6è al salt d’alçada amb 1,70m. En Jordi Alsina ha guanyat el salt de perxa amb 4,10m. En Sergio Royo ha finalitzat 6è al triple salt amb 12,06m. Al llançament de pes l’Albert Lòpez ha estat 8è amb 8,72m. I finalment als 4x200m el CAVic ha acabat en 1ª posició de la final A amb un temps total de 1’34’’30, amb l’equip format per en Jordi Alsina, l’Andrés Daniel Jiménez, en Daniele Pedrotti i l’Alejandro Rodríguez.

Segones als relleus del Campionat de Catalunya A femení per clubs

Durant el diumenge 9 de gener ha tingut lloc el Campionat de Catalunya de clubs “A” en Pista Coberta on l’equip femení del CAVic ha finalitzat en 8ª posició amb 31 punts. Cal destacar la 2ª posició a la final A que ha aconseguit l’equip de relleus format per l’Anna Blancafort, la Laia Gil, la Sandra Monteagudo i la Sara Sanz amb un temps final de 1’53’’00.

Als 60 mll, la Jana Coll ha estat 8ª amb 8’’71. La Laia Gil ha estat 2ª a la final B amb 27’’40 als 200 mll. La Sandra Monteagudo ha estat 4ª a la final A dels 400 mll amb 1’03’’24. A la prova dels 800 mll, la Magda Vicens ha estat 6ª amb 2’26’’90. Als 1.500 m, la Laura Rebollal ha estat 6ª amb 5’01’’33. A la prova dels 3.000 m, l’Encarna Garcia ha estat 5ª amb 10’40’’78.

Als 60 m tanques, l’Anna Blancafort ha estat 6ª amb 10’’36. La Sara Sanz ha estat 8ª amb alçada amb 1,35m. Al salt de perxa l’Alba Vila ha estat 7ª amb 2,20m. Al salt de llargada la Cristina Riba ha estat 8ª amb 4,59m. Al triple salt, l’Olga Carro ha finalitzat en 8ª posició amb 9,71m, la Sara Fernàndez ha estat 6ª al llançament de pes amb 8,84m.

Controls en Pista Coberta a Sabadell

Laia Gil Foto: JJ Vico

El dissabte 8 de gener ha tingut lloc la 3ª Jornada del Control de Cadet en Pista Coberta a Sabadell.

A la prova dels 60 mll, en Mateu Serrat ha fet un temps de 8’’26 i als 300 mll 44’’69. L’Eloi Pinyol ha fet 50’’02 als 300 mll, el mateix Eloi, al salt d’alçada ha fet 1,45m. I als 600 mll, l’Albert Baronet ha marcat 1’40’’96.

Entre les noies, als 60 mll, la Jana Coll ha fet un temps de 8’’56, l’Olga Carro 8’’61 i la Clara Farres ha finalitzat amb 9’’01. La Clara Farres ha fet un temps de 46’’77 als 300 mll. Al salt de llargada, la Jana Coll ha saltat 4,45m, la Cristina Riba 4,72m i l’Olga Carro 4,42m.

També el 8 de gener ha tingut lloc el control de les categories juvenil i júnior.

Als 60 mll, en Marc Boixadós ha fet 7’’76, l’Oriol Calzadilla 7’’82, en David Benito 7’’94. A la prova dels 60 mll, l’Albert Pessarrodona ha fet un temps de 8’’14. Als 400 mll, en Marc Boixadós ha finalitzat amb 55’’39, l’Albert Pessarrodona amb 57’’64, en David Guasch amb 57’’91 i l’Oriol Calzadilla amb 59’’93.

Entre les noies, als 60 mll, la Laia Gil ha guanyat la seva sèrie amb 8’’12, la Sara Sanz també s’ha endut la seva sèrie amb 8’’61 i l’ha seguit la Sandra Monteagudo amb 8’’67. Als 400 mll, la Sandra Monteagudo ha marcat 1’02’’77. I als 60 mtanques la Sara Sanz ha fet 10’’64.

San Silvestres d’arreu

Durant aquestes festes hi ha hagut diferents atletes del club que han corregut a les Sant Silvestres d’arreu amb força bons resultats. No els citarem per evitar oblidar algun dels atletes. Però si que cal recordar que han estat competint a les darreres curses de l’any com la de Barcelona, la de Manlleu o Inca.

Albert Pessarrodona a Sabadell Foto: JJ Vico




CROS CIUTAT DE VIC – TROFEU PERE CASACUBERTA

8 01 2011

XXXIIè CROS CIUTAT DE VIC – TROFEU PERE CASACUBERTA

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS CURT PER CLUBS

2a Lliga Comarcal de Cros Escolar d’Osona

Vic, 16 de gener de 2011, a partir de les 10 del matí, a la zona esportiva, pistes d’atletisme, de Vic.

Inscripcions fins el dimecres 12 de gener a les 8 del vespre.
Reglament i més informació a
www.cavic.cat

ORGANITZA:

 Club Atlètic Vic
C/ Antoni Vilà, s/n
08500 VIC
Telf. 93 8850480
email: cavic@cavic.cat

HORARIS:
Els horaris i distàncies de les curses són els següents :

10:00 VETERÀ/POPULAR FEMENÍ 1C+2A 4320m VETERÀ/POPULAR MASCULÍ 1C+3A 6160m
10:30 JUVENIL/JUNIOR MASCULÍ 3A 5520m
10:55 JUVENIL/JUNIOR FEMENÍ 2A 3680m
11:15 CADET MASCULÍ 1C+2A 4320m
11:35 CADET FEMENÍ 2B 2300m
11:50 INFANTIL MASCULÍ 1C+1A 2480m
12:05 INFANTIL FEMENÍ 1A 1840m
12:15 ALEVÍ MASCULÍ 1A 1840m
12:25 ALEVÍ FEMENÍ 1B 1220m
12:35 BENJAMÍ MASC/FEM 1B 1220m
12:40 PREBENJAMÍ MASC/FEM 1C’ (S2) 520m
12:50 CROS CURT FEMENI 1C+2A 4320m
13:15 CROS CURT MASCULI 1C+2A 4320m

CIRCUIT: