ECO MITJA MARATÓ OSONACORRE CIUTAT DE VIC – Ja estan obertes les Inscripcions

27 10 2010

II ECO-MITJA MARATÓ OSON@CORRE CIUTAT DE VIC

Avui Dimecres 27 de Octubre de 2010, hem obert les inscripcions per a la segona edició de la ECO MITJA MARATÓ OSON@CORRE CIUTAT DE VIC.

A partir d’ara, si voleu, ja podeu consultar el reglament definitiu, i fer la inscripció per a la cursa,

En el següent link:

https://osonacorre.cat/eco-mitja-marato-osoncorre-ciutat-de-vic-ii%c2%aa-edicio/

Esperem, que aquest any, com ja va passar l’any passat, puguem gaudir una molt bona cursa.

US HI ESPEREM A TOTS!!!





Guillem Roca i Jana Coll guanyen el Trofeu Ricardo Àlvarez

27 10 2010

El dissabte a la tarda ha tingut lloc el 69è Trofeu Ricardo Àlvarez a les pistes del CAVic. A les 16 hores varen començar les competicions. Es tracta d’un trofeu que només es disputa entre els corredors del club, tot i que pot venir a participar-hi, lliurement, qualsevol altre atleta.

Un total de 13 noies i 12 nois van participar-hi. Primer es van dur a terme els llançaments, seguidament els salts i finalment les curses.

Els guanyadors de la jornada varen ser: la Jana Coll entre les noies i en Guillem Roca entre els nois.

Cal destacar algunes de les marques que es van fer el dissabte: amb salt de llargada, en Guillem Roca va saltar 6.65m i en Jordi Alsina 6.52m. En el llançament de martell, la Jana Coll va fer 40.82m i en el llançament de per, la Sara Fernàndez va fer 8.8m. Finalment, cal destacar els 13’’01 de la Laia Gil als 100 mll.





CROS ESCOLAR D’ OLOST

25 10 2010

2ona LLIGA DE CROS ESCOLAR D’OSONA
 
Aquest  Passat diumenge 25 d’Octubre de 2.010 ha començat  la 2ª Lliga de Cros Escolar d’Osona amb la disputa del cros d’ Olost. Un total de 7 proves formen aquesta lliga des d’ara i fins el mes de març de l’any vinent.  El calendari consta de les següents curses:

CALENDARI LLIGA DE CROS ESCOLAR D’OSONA

24/10/2010 – Olost
21/11/2010 – Prats de Lluçanés
12/12/2010 – St. Boi Lluçanés
16/01/2011 – Vic
20/02/2011 – Tona
13/3/2011 – Folgueroles
20/03/2011 – Torelló

 

Els resultats d’aquest primer cros a Olost han estat els següents: 

PRE BENJAMI FEMENI

  TEMPS NOM COGNOMS ANY NAIX. CLUB
1  1:51 RITA VIÑOLAS GALOBARDES 2004 CA VIC
2  1:52 MIRIAM VIÑOLAS GALOBARDES 2004 CA VIC
3  1:57 GEMMA FONT PUIGDOMENECH 2005 TERRA NOSTRA
4  2:00 KHRYSTYNA MYHAL 2004 LA MONJOIA
5  2:01 JANA BOIXADE GARCIA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
6  2:03 MAIA BERNAL JUST 2004 LA MONJOIA
7  2:05 ABRIL SERRA MARTOS 2004 LA MONJOIA
8  2:08 JULIA CODINA DOMENECH 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
9  2:09 MARIA DEL MAR PUJALS SURIÑACH 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
10  2:10 QUERALT ROCADEMBOSCH ERRA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
11  2:20 ITZIAR COLOMO APARCIO 2004 SSCC TORELLÓ / A TORELLÓ
12  3:06 JANA SOLE FONTARNAU 2005 CA VIC

  PRE BENJAMÍ MASCULÍ

 1  1:37 ALBERT VILA MORA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
2  1:42 GIL AMILS CAMPS 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
3  1:43 MARC RALLO GENERO 2004 CEIP MOSSEN CINTO
4  1:44 ROGER FORCADA PUIGDESENS 2004 CEIP MOSSEN CINTO
5  1:45 ALEIX CABANAS MARESMA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
6  1:46 POL ORTIZ PLA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
7  1:47 ANIOL CLABELL CLOTET 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
8  1:52 ORIOL MIRALPEIX SERRABASSA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
9  1:53 ARNAU ROURA SOLANICH 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10  1:54 ABEL PADROS ALTARRIBA 2004 CEIP SANT MARC
11  1:55 MARC ICART SANTJUAN 2005 CEIP TERRA NOSTRA
12  2:01 JAN SALVANS MOLAS 2005 TERRA NOSTRA
13  2:02 GERARD BUJONS COMERE 2005 CEIP MOSSEN CINTO
14  2:06 PAU QUEVEDO GABARRÓS 2005 FORTIÀ SOLÀ
15  2:07:00 NIL GUTIERREZ ROMERO 2005 CA VIC
16  2:09 ORIOL NOGUERA RIERA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
17  2:11 GUIM OBIOLS PUIG 2005 TERRA NOSTRA
18  2:12 GENIS PALANQUES ALTARRIBA 2005 TERRA NOSTRA
19  2:13 JAN CABO DEVESA 2005 CEIP MOSSEN CINTO
20  2:17 XAVIER PEDRAGOSA PLA 2004 PRESENTACIÓ PRATS
21  2:18 PAU SANCHEZ VENTURA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
22  2:22 ROGER PEREZ OTEGA 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ

 BENJAMINS  FEMENÍ   

1  3:19 LAURA PARACOLLS HIDALGO 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
2  3:21 MARTA PALLAS PIQUE 2002 CEIP MOSSEN CINTO
3  3:22 JULIA VALL PUIG 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
4  3:24 ALEXANDRA SALA BUSQUETS 2002 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
5  3:25 LAIA FONT PARAREDA 2002 QUATRE VENTS
6  3:28 NURIA BOIXADE GARCIA 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
7  3:30 JOANA PIDELASERRA ARGILAGA 2002 CEIP LLEVANT D’ORISTÀ
8  3:32 JULIA COTS SOLANAS 2002 PRESENTACIÓ PRATS
9  3:38 LIDIA CRIBILLES CASALI 2003 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10  3:45 JANA MARTIN PUIG 2002 LA MONJOIA
11  3:49 BRUNA SALA MATAVERA 2003 ISCAT
12  3:54 LAURA GUTIERREZ ROMERO 2003 CA VIC
13  3:55 JANA PERALBO TERRES 2003 FORTIA SOLA
14  4:09 MONTSERRAT CROUS ROTLLANT 2003 ZER ALT LLUÇANÈS
15  4:12 MERITXELL TEIXIDOR VILARO 2002 LA MONJOIA
16  4:18 FRANCESCA  HOGG ROBINSON 2003 ZER ALT LLUÇANÈS
17  5:47 ALBA PADILLA ROSA 2002 LA MONJOIA

 BENJAMÍ MASCULÍ    

1  3:31 FERRIOL GALOBARDES NOGUE 2002 CEIP MOSSEN CINTO
2  3:38 MARC FARRES RAFAEL 2002 LA MONJOIA
3  3:44 ASDRUBAL CERVERA BIGAS 2002 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
4  3:47 DIDAC SALARICH SALA 2002 DR FORTIÀ SOLÀ
5  3:48 SERGI GARCIA GENERO 2002 TERRA NOSTRA OLOST
6  3:49 MARC AUMATELL BENZAL 2002 CEIP MOSSEN CINTO
7  4:00 RIU ABAD GUIMENEZ 2002 CEIP GAFARRÓ
8  4:01 ORIOL  ALVARA FORTUNY 2002 LA MONJOIA
9  4:02 JORDI NUALART RIBOLLEDA 2002 PRESENTACIÓ PRATS
11  4:04 POL JAN COMAS OLLE 2002 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10  4:08:00 POL ROVIRA COMAS 2003 CA VIC
12  4:10 MIQUEL CROUS ROTLLANT 2003 ZER ALT LLUÇANÈS
13  4:11:00 MARÇAL COMAJOAN CARA 2002 CA VIC
14  4:17 MARC EGEA SOLANES 2003 PRESENTACIÓ PRATS
15  4:21 ARNAU CABO DEVESA 2002 CEIP MOSSEN CINTO
16  4:28 EUDAL VAZQUEZ PEREZ 2003 FORTIÀ SOLA
17  4:33 MIQUEL QUEVEDO GABARRÓS 2003 FORTIÀ SOLA
18  4:34 SABI MIGUELA POSAS 2003 ESCOLA LLUÇANÈS
19  4:43 ROC OBIOLS PUIG 2003 TERRA NOSTRA OLOST
20  4:47 MARC COMAS 2002 ESCOLA QUATRE VENTS

 ALEVÍ MASCULÍ

1  5:31 ADAM PEREZ ESTEBAN 2000 CEIP MOSSEN CINTO
2  5:38 GIL RALLO GENERO 2001 CEIP MOSSEN CINTO
3  5:41 ANIOL SANCHEZ VENTURA 2001 ZER ALT LLUÇANÈS
4  5:44 RICARD BOIXADER COMAS 2001 JACINT VERDAGUER
5  5:45 ANIOL ORTIZ PLA 2000 CEIP MOSSEN CINTO
6  5:53:00 ORIOL BENITO GUASH 2001 CA VIC
7  5:58 JOEL MONZO ANDREU 2000 CEIP LLEVANT D’ORISTÀ
8  6:02 PEP SALA BUSQUETS 2000 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
9  6:02 MARC DACHS ROJO 2001 CEIP VERDAGUER
10  6:04 JOSE MORENO SALGADO 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
11  6:05 JORDI VILA FONTSERE 2000 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
12  6:07 LLUC COROMINAS PERAIRE 2000 TERRA NOSTRA OLOST
13  6:15 ALBERT SAÑE CODONY 2000 CA VIC
14  6:16 ORIOL BUJONS COMERE 2001 CEIP MOSSEN CINTO
15  6:19 GENIS JOVE CARETA 2001 TERRA NOSTRA OLOST
16  6:23 NIL PRATS LOPEZ 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
17  6:27 ROGER TEIXIDOR 2000 LA MONJOIA
18  6:29 JOAN RIBA PUIGORIOL 2000 PRESENTACIÓ PRATS
19  6:34 JORDI PARES ALBETS 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
20  6:35 MARTI PUJOL CASTELLA 2000 PRESENTACIÓ PRATS
21  6:45:00 CARLES MARTINEZ SALVANS 2001 CA VIC
22  6:46 JORDI VIÑOLAS GALOBARDES 2001 CA VIC
23  6:56 POL GARCIA CASTAÑO 2001 ESCOLA LLUÇANÈS
24  6:57 ROGER CASALS FRANCH 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
25  6:59 ROGER PARES ALBETS 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
26  7:37 GERARD SOLER COMAS 2001 FORTIÀ SOLÁ
27  8:15 JORDI PEDRAGOSA PLA 2000 PRESENTACIÓ PRATS
28  9:12 SALVI AYATS FONT 2000 SAGRAT COR

  INFANTIL FEMENÍ    

1  5:40 CORA SEPULVEDA GUTIERREZ 1998 CA VIC
2  5:50 LAIA SALARICH SALA 1999 DR FORTIÀ SOLÀ
3  6:12 NURIA PUIG PUJOL 1999 VALL DEL GES/ A TORELLÓ
4  6:14 NURIA AGUILAR TONEU 1998 SAGRATS CORS TORELLÓ
5  6:17 LAIA ALVARO FORTUNY 1999 LA MONJOIA
6  6:28 ONA COMAS OLLER 1998 IES CIRVIANUM
7  6:31 AINA FORCADA PUIGDESENS 1999 CEIP MOSSEN CINTO
8  6:38 CRISTINA GARZON ESCOBAR 1999 VALL DEL GES/A TORELLÓ
9  6:52 BRUNA ROVIRA COSTA 1999 TERRA NOSTRA OLOST
10  6:53 BRUNA SALA SOLER 1999 TERRA NOSTRA OLOST
11  6:54 MARIA ROCADEMBOSC BOIXADE 1999 AEE ZER ALT LLUÇANES
12  6:57 ANNA MOYA MUJAL 1999 CEIP LLEVANT D’ORISTÀ

 INFANTIL  MASCULI

1  8:17 GENIS FERNANDEZ CRUSELLAS 1998 CA VIC
2  8:25 DAN  PERALBO TERRES 1998 IES CIRVIANUM
3  8:31:00 ORIOL PUJADAS CASELLAS 1998 LA SALLE MANLLEU
4  8:37 ANGEL HERNANDEA MESQUIAS 1998 IES CIRVIANUM
5  8:48 MARC FAMADA VIZCAINO 1999 ST PERE TORELLÓ
6  8:52 JORDI DEVEAS JIMENEZ 1999 TERRA NOSTRA OLOST
7  8:58 ARNAU PALLAS PIQUE 1999 CEIP MOSSEN CINTO
8  9:03 GUILLEM PINYOL CASTANY 1998 CA VIC
9  9:58 HAROLD  AZEVEDO  1999 ESCOLA LLUÇANÈS
10  10:02 NIL ORTIZ PLA 1998 SES CALLDETENES
11  10:14:00 ABEL BENITO GUASH 1999 CA VIC      
13  10:25 PAU COMA BUSQUETS 1999 FORTIÀ SOLA/ A TORELLÓ
14  10:28:00 MIQUEL CAMPÀS CAMPS 1998 LA SALLE MANLLEU
15  10:40 BIEL  LOPEZ GINESTA 1999 CA CALELLA
16  10:44 ARNAU GILABERT APARICIO 1998 SSCC / A TORELLÓ
17  10:51 ALBERT SALA JUVANTENY 1999 TERRA NOSTRA OLOST
18  11:04 BERNAT GIL ROCA 1999 TERRA NOSTRA OLOST
19  11:34 BIEL SALA CALAHORRO 1999 CA VIC
20  12:20 DAVID OLIVARES BUJOGA 1999 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
21  12:25 ERIC SANCHEZ VENURA 1998 AEE ZER ALT LLUÇANES
22  12:53 AARON MACIAS RIERA 1998 IES CASTELL DEL QUER

 CADET FEMENÍ

1  5:38 LAIA AGUILAR BRUCH 1997 CA VIC
2  5:39 MARINA COMAS OLLER 1996 CA VIC
3  5:53 INGRID COMA COLOM 1997 A TORELLO/SS CC

 CADET MASCULÍ   

1  7:59 ROGER PALLAS PIQUE 1997 CA VIC
2  8:09 YONAS PADROS ALTARRIBA 1997 IES SES CALLDETENES
3  8:35 ELOI PINYOL CASTANY 1997 CA VIC
4  9:10 ELOI CODINA TORRAS 1997 CA VIC
5  9:19 HERIBERT  ROCADEMBOSCN BOIXADE 1996 IES CASTELL DEL QUER
6  9:20 ORIOL ROVIRA COSTA 1996 IES CASTELL DEL QUER
7  9:48 ARNAU COMAJOAN CARA 1997 CA VIC
8  10:11 MARC SAÑE CODONY 1997 CA VIC      
10  12:12 ARNAU PRAT POU 1997 CA VIC

 





Campionat de Catalunya 10 kms a Manresa per Rios i Morató

25 10 2010

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE 10 KM EN RUTA

 

José Ríos i Rosa Morató, Campions

Aquest diumenge 24 d’octubre, s’ha celebrat la divuitena edició del Campionat de Catalunya Absolut, Veterans i de Clubs de 10 km en Ruta a Manresa, conjuntament amb la setena edició dels 10 km Urbans de Manresa. José Ríos (CA Manresa) i Rosa Ma Morató (VTiM) s’han proclamat campions d’aquest autonòmic en ruta.

José Ríos ha marcat un temps de 29’44”, ha estat seguit de Pol Guillen (FCB) amb 30’22” i Adrià Garcia (FCB) amb 31’12”. En dones, Rosa Morató (VTiM) ha fet 33’33”, Meritxell Calduch (FCB) s’ha situat segona amb 35’32 i Anna Bové (FCB) tercera amb 37’33.

A Manresa i va haver una molt bona actuació d’atletes osonencs, en destaquem alguns d’ells:

25º Abel Casalí C.A. Vic 34’09”

27º David Pont C.A. Vic 34’21”

33º David Marsol C.A. Vic 34’56”

127º Ferran Cristina Ol. Manlleu 38’49”

133º Victor Algueró OSON@CORRE 39’08”

264º Gabi Cunill OSON@CORRE 43’12”

679º Jaume Vilar Ol. Manlleu 53’42”

Crònica i resultats a corrercorrer.com





Campionat de Catalunya de 10 km a Manresa

23 10 2010

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE 10 KM EN RUTA

El proper diumenge 24 d’octubre, se celebrarà la divuitena edició del Campionat de Catalunya Absolut, Veterans i de Clubs de 10 km en Ruta a Manresa, conjuntament amb la setena edició dels 10 km Urbans de Manresa.

L’esdeveniment atlètic, organitzat pel Club Atletisme Manresa, començarà a partir de les 10,30 hores, en un circuit urbà homologat amb la sortida situada al Passeig Pere III, a l’alçada de la “Ben Plantada”- Bonavista. L’arribada estarà ubicada davant l’Església de Crist Rei.

Els actuals Campions són Marcos Sanza i Maria Teresa Pulido que van aconseguir el títol la temporada passada a Pallejà.

Hi haurà participació d’atletes d’OSON@CORRE





Trofeu Ricardo Alvarez

22 10 2010

LXIX TROFEU RICARDO ÀLVAREZ ·

Es disputarà el dissabte dia 23 d’octubre de 2010 a partir de les 16.00 de la tarda a les pistes d’atletisme Josep M. Pallàs de Vic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

· Les inscripcions es podran fer fins el dimecres 20 d’octubre a les 20.00 hores.

· Cada atleta participant haurà d’escollir un salt, un llançament i una cursa. El Trofeu es donarà a l’atleta masculí i femení del Club Atlètic Vic que realitzi millor puntuació amb la suma de les marques aconseguides segons taula de la IAAF.

· En els salts i llançaments , al tractar-se de proves combinades, cada atleta realitzarà únicament tres intents.

· Els atletes, a partir de la categoria infantil, podran fer els llançaments amb els artefactes que els hi corresponguin per la seva categoria.

· És obligatori estar en possessió de la llicència del Consell Català de l’Esport o de la Federació Catalana d’Atletisme per aquesta temporada.

· El Club Atlètic Vic i la Federació Catalana d’Atletisme no es fan responsables dels possibles danys morals i/o materials que poguessin causar o causar-se els participants en aquestes proves.

· Els atletes d’altres clubs que vulguin participar-hi, hauran de fer efectiva la inscripció per import de 6 €

· Tot allò no previst en aquest reglament, es regirà per les normes de la IAAF i per la normativa de competicions de la FCA.





JUNGLE.CAT, Guanyadors per equips a la Jungla Brasilera

19 10 2010

 L’equip integrat per Jaume Tolosa, Xavier Martina, Cyrus Parvine i Albert Bosch, guanya aquesta dura i perillosa prova a l’Amazònia Brasilera.

  JUNGLE.CAT  hem guanyat la categoria d’equips d’aquesta ultra marató; una de les més extremes i aventureres que es fan al món, i que ens ha tingut aïllats al mig de la selva amazònica de Brasil durant nou dies.

És la primera vegada que un equip català o espanyol guanya aquesta dura prova, i això ha estat possible per la solidesa de tots quatre components durant les sis etapes de les que constava la cursa. En Xavier i en Jaume van estar des del primer dia fins el darrer, corrent junts i dominant el segon lloc individual de la general; mentre que el Cyrus i l’Albert han anat escalant posicions a mesura que avançava la competició, situant-se a la cinquena i sisena posició final, a l’arribada a Alter do Chao, a la província de Parà, de Brasil.

Llegiu crònica sencera a corrercorrer.com





Encarna Núñez segona a la Marató del Llac di Garda

16 10 2010

INTERNATIONAL LAKE GARDA MARATHON

El passat diumenge 10 de octubre de 2010, es va disputar a la bonica població Italiana de Limone Sul Garda, la 4 ª edició de la Marató Internacional del Llac di Garda.

El Llac di Garda, el més gran d’Itàlia, està situat en un entorn únic on la impressionant vista del llac de Garda i les seves muntanyes toquen la teva ànima. El paisatge natural exuberant és una invitació oberta per passar unes vacances plenes d’activitat i descans, on poder donar-se un caprici, una recàrrega de bateries, córrer en un ambient sa i gaudir de tot tipus d’esports a l’aire lliure. La Lago di Garda Marathon International va ser creada per promoure i ressaltar les característiques úniques i les atraccions de la indústria turística local: amb vista a les aigües clares del llac en un enlluernador matí d’octubre.

En la present edició, la cursa masculina, va ser guanyada per l’italià Pietro Colnaghi amb un temps de 2h:28’28”, amb un ampli marge de diferència sobre el suís Lukas Oldani 2h:32’02”. En tercera posició entrava a meta l’alemany Dirk Schwazbach amb 2h:32’28”.

En la carrera femenina, la italiana Monica Carlin, va liderar la cursa, imposant-se amb un temps de 2h:54’25” per davant de la catalana Encarna Núñez del C.A. Vic 2h:58’41” qui no va poder rendir al màxim a causa d’unes molèsties al peu, que no li van deixar entrenar a gust en les setmanes anteriors a la prova. En tercera posició es va classificar la representant finlandesa Tiina Puranen 2h:59’43”.

Llegiu crònica sencera i resultats a: corrercorrer.com





Circuit Gironí de Cros – Gran Premi Consell Comarcal de la Selva – Trofeu Diputació de Girona

13 10 2010

Comença el Circuit Gironí

Comença la temporada de cros i torna a les comarques gironines el Circuit Gironí de Cros – Gran Premi Consell Comarcal de la Selva – VII Trofeu Diputació de Girona. El més antic dels circuits catalans arriba a la 20ena edició en un estat de forma excepcional.

Enguany el calendari es composa d’11 jornades. Reconegut com un circut exemplar pel que fa a organització i participació ofereix als participants i als seus acompanyants, a més de la possibilitat de practicar l’atletisme en la modalitat de Cros, una bona oportunitat de visitar els paratges de les diferents poblacions i comarques organitzadores de la província de Girona. En aquesta edició el Cros ens porta a les comarques de l’Alt Empordà, la Garrotxa, el Gironés, el Pla de l’Estany, la Selva i a més el Maresme.

El calendari 2010/2011 es composa de les següents proves:

Prova Data

  • XV Cros d’Olot 31 d’octubre de 2010
  • XXXVII Cros de Santa Coloma de Farners 07 de novembre de 2010
  • XXVIII Cros de Sant Hilari Sacalm 14 de novembre de 2010
  • XIII Cros Ciutat de Girona 21 de novembre de 2010
  • X Cros de Salt 28 de novembre de 2010
  • XVII Cros de Riudellots de la Selva 05 de desembre de 2010
  • XVI Cros de Malgrat de Mar 08 de desembre de 2010
  • VI Cros de Ventalló  12 de desembre de 2010
  • XXVI Cros de Caldes de Malavella 19 de desembre de 2010
  • X Cros de Banyoles 09 de gener de 2011
  • XXII Cros de Vidreres 05 de febrer de 2011

Pel que fa al Gran Premi puntuen les sis millors posicions de cada atleta, com cada temporada els guanyadors seran convidats a participar durant un cap de setmana al Cros Internacional d’Andorra que es celebra al mes de març.

Com les darreres temporades els atletes només s’han d’inscriure a una de les proves per poder mantenir el mateix dorsal durant la resta de jornades, com bé sabeu la inscripció és gratuïta. Com a novetat enguany la inscripció es fa mitjançant el web del Consell Comarcal de la Selva a www.selva.cat/esports/cros.

Com les darreres temporades el seguiment de les curses, els resultats, les fotos i les classificacions es podran consultar a www.selva.cat/esports
 
Us adjuntem el reglament del XV Cros d’Olot que enguany torna a ser la prova inaugural del Circuit.
 
Us convidem a tots a venir a participar i gaudir de l’atletisme alhora que descubriu els racons de les comarques gironines.
 
Rebeu una cordial salutació,
 
Manel Fernández
Àrea d’Esports
Consell Comarcal de la Selva





Mitja i 10 Kms de Roda de Ter 2010

11 10 2010

MITJA MARATÓ DE RODA DE TER 2010

10 KMS DE RODA DE TER 2010

Aquest Passat diumenge 10 d’Octubre de 2010, s’ha fet la XXVIIª edicio de la Mitja Marato, la XIVª Cursa de 10Km i la XIIª del Cros Escolar. La Mitja Marató ha estat puntuable per la 5ª Challenge de Mitges Maratons,Gran Premi Diputació de Barcelona i la Cursa de 10km ho ha estat per la lliga de Internet de la Champion Xip.

La cursa ha estat un xic deslluïda, per la presència de la pluja, que ha estat pressent des de primera hora del dia, però que ha respectat als corredors en el moment de la prova. Un total de 591 atletes han finalitzat les dues curses reservades als atletes absoluts, la cursa de 10 i la Mitja.

El guanyador de la Mitja Marató, ha estat l’atleta internacional Andorrà, especialista en els 3.000 metres obstacles, Pep Sansa del Fent Camí-Mislata, qui ha invertit 1h:11’32”. Sansa ha guanyat amb molta autoritat, ja que li ha tret dos minuts al segon classificat, el seu company d’equip Victor Martínez (Fent camí-Mislata) 1h:13’32”. En tercera posició, s’ha classificat l’especialista en maratons Ricard Verge de l’Adidas Domingo Catalán amb 1h:14’16”.

En l’apartat femení, la guanyadora ha estat Lucia Martinez de l’Adidas Domingo Catalán amb 1h:27’46”, en segona posició la representant del Club Atlètic Vic, Veronica Aveni 1h:36’48”, i ha completat el podi l’atleta del Polo, Anna Llaquet amb 1h:37’50”.

La Cursa de 10 kms ha sigut molt més disputada, ja que ha estat un frec a frec entre els tres primers classificats, El veterà Jaume Aragonès (A 4 el km) qui amb els seus 44 anys continúa estant en un excel.lent estat de forma,i ha estat qui s’ha acabat imposant amb un temps de 33’57”, per davant del representant del C.A. Calella Oscar Rodríguez 34’08”, i del company d’equip d’Aragonès, Toni Flores 34’12”. Cal destacar l’actuació del jove representant del Club Atlètic Vic, l’atleta manlleuenc Abel Casalí, que ha finalitzat la prova en quarta posició amb un temps de 34’34”.

 Els 10 kms femení han tingut com a guanyadora Ester Ferrer del Club Atlètic Vic, en segona posició Mari Gómez A.A. Tona 45’25”, i Miriam Laffurest amb 46’05” entrava en tercera posició.

La cursa va estar molt ben organitzada, tot i les inclemències del temps, cal dir que els atletes no es varen voler perdre la cursa tot i les catastròfiques previsions dels serveis informatius. Fi de festa amb Botifarrada, sucs fruites, cafe i molt més.

Hi ha hagut molta participació de atletes de Oson@corre, tant en la cursa de 10 kms com en la mitja marató. Si veieu a en Gabi, en Daniel, en Gerard, o a la Isàvena, feliciteu-los, ja que han fet marca personal en els 10 kms.

RESULTATS A CORRERCORRER.COM

Informa: Victor Vilalta