ECO MITJA MARATÓ OSONACORRE CIUTAT DE VIC – Ja estan obertes les Inscripcions

27 10 2010

II ECO-MITJA MARATÓ OSON@CORRE CIUTAT DE VIC

Avui Dimecres 27 de Octubre de 2010, hem obert les inscripcions per a la segona edició de la ECO MITJA MARATÓ OSON@CORRE CIUTAT DE VIC.

A partir d’ara, si voleu, ja podeu consultar el reglament definitiu, i fer la inscripció per a la cursa,

En el següent link:

https://osonacorre.cat/eco-mitja-marato-osoncorre-ciutat-de-vic-ii%c2%aa-edicio/

Esperem, que aquest any, com ja va passar l’any passat, puguem gaudir una molt bona cursa.

US HI ESPEREM A TOTS!!!





Guillem Roca i Jana Coll guanyen el Trofeu Ricardo Àlvarez

27 10 2010

El dissabte a la tarda ha tingut lloc el 69è Trofeu Ricardo Àlvarez a les pistes del CAVic. A les 16 hores varen començar les competicions. Es tracta d’un trofeu que només es disputa entre els corredors del club, tot i que pot venir a participar-hi, lliurement, qualsevol altre atleta.

Un total de 13 noies i 12 nois van participar-hi. Primer es van dur a terme els llançaments, seguidament els salts i finalment les curses.

Els guanyadors de la jornada varen ser: la Jana Coll entre les noies i en Guillem Roca entre els nois.

Cal destacar algunes de les marques que es van fer el dissabte: amb salt de llargada, en Guillem Roca va saltar 6.65m i en Jordi Alsina 6.52m. En el llançament de martell, la Jana Coll va fer 40.82m i en el llançament de per, la Sara Fernàndez va fer 8.8m. Finalment, cal destacar els 13’’01 de la Laia Gil als 100 mll.





CROS ESCOLAR D’ OLOST

25 10 2010

2ona LLIGA DE CROS ESCOLAR D’OSONA
 
Aquest  Passat diumenge 25 d’Octubre de 2.010 ha començat  la 2ª Lliga de Cros Escolar d’Osona amb la disputa del cros d’ Olost. Un total de 7 proves formen aquesta lliga des d’ara i fins el mes de març de l’any vinent.  El calendari consta de les següents curses:

CALENDARI LLIGA DE CROS ESCOLAR D’OSONA

24/10/2010 – Olost
21/11/2010 – Prats de Lluçanés
12/12/2010 – St. Boi Lluçanés
16/01/2011 – Vic
20/02/2011 – Tona
13/3/2011 – Folgueroles
20/03/2011 – Torelló

 

Els resultats d’aquest primer cros a Olost han estat els següents: 

PRE BENJAMI FEMENI

  TEMPS NOM COGNOMS ANY NAIX. CLUB
1  1:51 RITA VIÑOLAS GALOBARDES 2004 CA VIC
2  1:52 MIRIAM VIÑOLAS GALOBARDES 2004 CA VIC
3  1:57 GEMMA FONT PUIGDOMENECH 2005 TERRA NOSTRA
4  2:00 KHRYSTYNA MYHAL 2004 LA MONJOIA
5  2:01 JANA BOIXADE GARCIA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
6  2:03 MAIA BERNAL JUST 2004 LA MONJOIA
7  2:05 ABRIL SERRA MARTOS 2004 LA MONJOIA
8  2:08 JULIA CODINA DOMENECH 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
9  2:09 MARIA DEL MAR PUJALS SURIÑACH 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
10  2:10 QUERALT ROCADEMBOSCH ERRA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
11  2:20 ITZIAR COLOMO APARCIO 2004 SSCC TORELLÓ / A TORELLÓ
12  3:06 JANA SOLE FONTARNAU 2005 CA VIC

  PRE BENJAMÍ MASCULÍ

 1  1:37 ALBERT VILA MORA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
2  1:42 GIL AMILS CAMPS 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
3  1:43 MARC RALLO GENERO 2004 CEIP MOSSEN CINTO
4  1:44 ROGER FORCADA PUIGDESENS 2004 CEIP MOSSEN CINTO
5  1:45 ALEIX CABANAS MARESMA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
6  1:46 POL ORTIZ PLA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
7  1:47 ANIOL CLABELL CLOTET 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
8  1:52 ORIOL MIRALPEIX SERRABASSA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
9  1:53 ARNAU ROURA SOLANICH 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10  1:54 ABEL PADROS ALTARRIBA 2004 CEIP SANT MARC
11  1:55 MARC ICART SANTJUAN 2005 CEIP TERRA NOSTRA
12  2:01 JAN SALVANS MOLAS 2005 TERRA NOSTRA
13  2:02 GERARD BUJONS COMERE 2005 CEIP MOSSEN CINTO
14  2:06 PAU QUEVEDO GABARRÓS 2005 FORTIÀ SOLÀ
15  2:07:00 NIL GUTIERREZ ROMERO 2005 CA VIC
16  2:09 ORIOL NOGUERA RIERA 2004 CEIP MOSSEN CINTO
17  2:11 GUIM OBIOLS PUIG 2005 TERRA NOSTRA
18  2:12 GENIS PALANQUES ALTARRIBA 2005 TERRA NOSTRA
19  2:13 JAN CABO DEVESA 2005 CEIP MOSSEN CINTO
20  2:17 XAVIER PEDRAGOSA PLA 2004 PRESENTACIÓ PRATS
21  2:18 PAU SANCHEZ VENTURA 2005 ZER ALT LLUÇANÈS
22  2:22 ROGER PEREZ OTEGA 2004 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ

 BENJAMINS  FEMENÍ   

1  3:19 LAURA PARACOLLS HIDALGO 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
2  3:21 MARTA PALLAS PIQUE 2002 CEIP MOSSEN CINTO
3  3:22 JULIA VALL PUIG 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
4  3:24 ALEXANDRA SALA BUSQUETS 2002 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
5  3:25 LAIA FONT PARAREDA 2002 QUATRE VENTS
6  3:28 NURIA BOIXADE GARCIA 2002 ZER ALT LLUÇANÈS
7  3:30 JOANA PIDELASERRA ARGILAGA 2002 CEIP LLEVANT D’ORISTÀ
8  3:32 JULIA COTS SOLANAS 2002 PRESENTACIÓ PRATS
9  3:38 LIDIA CRIBILLES CASALI 2003 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10  3:45 JANA MARTIN PUIG 2002 LA MONJOIA
11  3:49 BRUNA SALA MATAVERA 2003 ISCAT
12  3:54 LAURA GUTIERREZ ROMERO 2003 CA VIC
13  3:55 JANA PERALBO TERRES 2003 FORTIA SOLA
14  4:09 MONTSERRAT CROUS ROTLLANT 2003 ZER ALT LLUÇANÈS
15  4:12 MERITXELL TEIXIDOR VILARO 2002 LA MONJOIA
16  4:18 FRANCESCA  HOGG ROBINSON 2003 ZER ALT LLUÇANÈS
17  5:47 ALBA PADILLA ROSA 2002 LA MONJOIA

 BENJAMÍ MASCULÍ    

1  3:31 FERRIOL GALOBARDES NOGUE 2002 CEIP MOSSEN CINTO
2  3:38 MARC FARRES RAFAEL 2002 LA MONJOIA
3  3:44 ASDRUBAL CERVERA BIGAS 2002 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
4  3:47 DIDAC SALARICH SALA 2002 DR FORTIÀ SOLÀ
5  3:48 SERGI GARCIA GENERO 2002 TERRA NOSTRA OLOST
6  3:49 MARC AUMATELL BENZAL 2002 CEIP MOSSEN CINTO
7  4:00 RIU ABAD GUIMENEZ 2002 CEIP GAFARRÓ
8  4:01 ORIOL  ALVARA FORTUNY 2002 LA MONJOIA
9  4:02 JORDI NUALART RIBOLLEDA 2002 PRESENTACIÓ PRATS
11  4:04 POL JAN COMAS OLLE 2002 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
10  4:08:00 POL ROVIRA COMAS 2003 CA VIC
12  4:10 MIQUEL CROUS ROTLLANT 2003 ZER ALT LLUÇANÈS
13  4:11:00 MARÇAL COMAJOAN CARA 2002 CA VIC
14  4:17 MARC EGEA SOLANES 2003 PRESENTACIÓ PRATS
15  4:21 ARNAU CABO DEVESA 2002 CEIP MOSSEN CINTO
16  4:28 EUDAL VAZQUEZ PEREZ 2003 FORTIÀ SOLA
17  4:33 MIQUEL QUEVEDO GABARRÓS 2003 FORTIÀ SOLA
18  4:34 SABI MIGUELA POSAS 2003 ESCOLA LLUÇANÈS
19  4:43 ROC OBIOLS PUIG 2003 TERRA NOSTRA OLOST
20  4:47 MARC COMAS 2002 ESCOLA QUATRE VENTS

 ALEVÍ MASCULÍ

1  5:31 ADAM PEREZ ESTEBAN 2000 CEIP MOSSEN CINTO
2  5:38 GIL RALLO GENERO 2001 CEIP MOSSEN CINTO
3  5:41 ANIOL SANCHEZ VENTURA 2001 ZER ALT LLUÇANÈS
4  5:44 RICARD BOIXADER COMAS 2001 JACINT VERDAGUER
5  5:45 ANIOL ORTIZ PLA 2000 CEIP MOSSEN CINTO
6  5:53:00 ORIOL BENITO GUASH 2001 CA VIC
7  5:58 JOEL MONZO ANDREU 2000 CEIP LLEVANT D’ORISTÀ
8  6:02 PEP SALA BUSQUETS 2000 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
9  6:02 MARC DACHS ROJO 2001 CEIP VERDAGUER
10  6:04 JOSE MORENO SALGADO 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
11  6:05 JORDI VILA FONTSERE 2000 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
12  6:07 LLUC COROMINAS PERAIRE 2000 TERRA NOSTRA OLOST
13  6:15 ALBERT SAÑE CODONY 2000 CA VIC
14  6:16 ORIOL BUJONS COMERE 2001 CEIP MOSSEN CINTO
15  6:19 GENIS JOVE CARETA 2001 TERRA NOSTRA OLOST
16  6:23 NIL PRATS LOPEZ 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
17  6:27 ROGER TEIXIDOR 2000 LA MONJOIA
18  6:29 JOAN RIBA PUIGORIOL 2000 PRESENTACIÓ PRATS
19  6:34 JORDI PARES ALBETS 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
20  6:35 MARTI PUJOL CASTELLA 2000 PRESENTACIÓ PRATS
21  6:45:00 CARLES MARTINEZ SALVANS 2001 CA VIC
22  6:46 JORDI VIÑOLAS GALOBARDES 2001 CA VIC
23  6:56 POL GARCIA CASTAÑO 2001 ESCOLA LLUÇANÈS
24  6:57 ROGER CASALS FRANCH 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
25  6:59 ROGER PARES ALBETS 2000 ESCOLA LLUÇANÈS
26  7:37 GERARD SOLER COMAS 2001 FORTIÀ SOLÁ
27  8:15 JORDI PEDRAGOSA PLA 2000 PRESENTACIÓ PRATS
28  9:12 SALVI AYATS FONT 2000 SAGRAT COR

  INFANTIL FEMENÍ    

1  5:40 CORA SEPULVEDA GUTIERREZ 1998 CA VIC
2  5:50 LAIA SALARICH SALA 1999 DR FORTIÀ SOLÀ
3  6:12 NURIA PUIG PUJOL 1999 VALL DEL GES/ A TORELLÓ
4  6:14 NURIA AGUILAR TONEU 1998 SAGRATS CORS TORELLÓ
5  6:17 LAIA ALVARO FORTUNY 1999 LA MONJOIA
6  6:28 ONA COMAS OLLER 1998 IES CIRVIANUM
7  6:31 AINA FORCADA PUIGDESENS 1999 CEIP MOSSEN CINTO
8  6:38 CRISTINA GARZON ESCOBAR 1999 VALL DEL GES/A TORELLÓ
9  6:52 BRUNA ROVIRA COSTA 1999 TERRA NOSTRA OLOST
10  6:53 BRUNA SALA SOLER 1999 TERRA NOSTRA OLOST
11  6:54 MARIA ROCADEMBOSC BOIXADE 1999 AEE ZER ALT LLUÇANES
12  6:57 ANNA MOYA MUJAL 1999 CEIP LLEVANT D’ORISTÀ

 INFANTIL  MASCULI

1  8:17 GENIS FERNANDEZ CRUSELLAS 1998 CA VIC
2  8:25 DAN  PERALBO TERRES 1998 IES CIRVIANUM
3  8:31:00 ORIOL PUJADAS CASELLAS 1998 LA SALLE MANLLEU
4  8:37 ANGEL HERNANDEA MESQUIAS 1998 IES CIRVIANUM
5  8:48 MARC FAMADA VIZCAINO 1999 ST PERE TORELLÓ
6  8:52 JORDI DEVEAS JIMENEZ 1999 TERRA NOSTRA OLOST
7  8:58 ARNAU PALLAS PIQUE 1999 CEIP MOSSEN CINTO
8  9:03 GUILLEM PINYOL CASTANY 1998 CA VIC
9  9:58 HAROLD  AZEVEDO  1999 ESCOLA LLUÇANÈS
10  10:02 NIL ORTIZ PLA 1998 SES CALLDETENES
11  10:14:00 ABEL BENITO GUASH 1999 CA VIC      
13  10:25 PAU COMA BUSQUETS 1999 FORTIÀ SOLA/ A TORELLÓ
14  10:28:00 MIQUEL CAMPÀS CAMPS 1998 LA SALLE MANLLEU
15  10:40 BIEL  LOPEZ GINESTA 1999 CA CALELLA
16  10:44 ARNAU GILABERT APARICIO 1998 SSCC / A TORELLÓ
17  10:51 ALBERT SALA JUVANTENY 1999 TERRA NOSTRA OLOST
18  11:04 BERNAT GIL ROCA 1999 TERRA NOSTRA OLOST
19  11:34 BIEL SALA CALAHORRO 1999 CA VIC
20  12:20 DAVID OLIVARES BUJOGA 1999 ESCOLA FORTIÀ SOLÀ
21  12:25 ERIC SANCHEZ VENURA 1998 AEE ZER ALT LLUÇANES
22  12:53 AARON MACIAS RIERA 1998 IES CASTELL DEL QUER

 CADET FEMENÍ

1  5:38 LAIA AGUILAR BRUCH 1997 CA VIC
2  5:39 MARINA COMAS OLLER 1996 CA VIC
3  5:53 INGRID COMA COLOM 1997 A TORELLO/SS CC

 CADET MASCULÍ   

1  7:59 ROGER PALLAS PIQUE 1997 CA VIC
2  8:09 YONAS PADROS ALTARRIBA 1997 IES SES CALLDETENES
3  8:35 ELOI PINYOL CASTANY 1997 CA VIC
4  9:10 ELOI CODINA TORRAS 1997 CA VIC
5  9:19 HERIBERT  ROCADEMBOSCN BOIXADE 1996 IES CASTELL DEL QUER
6  9:20 ORIOL ROVIRA COSTA 1996 IES CASTELL DEL QUER
7  9:48 ARNAU COMAJOAN CARA 1997 CA VIC
8  10:11 MARC SAÑE CODONY 1997 CA VIC      
10  12:12 ARNAU PRAT POU 1997 CA VIC

 





Campionat de Catalunya 10 kms a Manresa per Rios i Morató

25 10 2010

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE 10 KM EN RUTA

 

José Ríos i Rosa Morató, Campions

Aquest diumenge 24 d’octubre, s’ha celebrat la divuitena edició del Campionat de Catalunya Absolut, Veterans i de Clubs de 10 km en Ruta a Manresa, conjuntament amb la setena edició dels 10 km Urbans de Manresa. José Ríos (CA Manresa) i Rosa Ma Morató (VTiM) s’han proclamat campions d’aquest autonòmic en ruta.

José Ríos ha marcat un temps de 29’44”, ha estat seguit de Pol Guillen (FCB) amb 30’22” i Adrià Garcia (FCB) amb 31’12”. En dones, Rosa Morató (VTiM) ha fet 33’33”, Meritxell Calduch (FCB) s’ha situat segona amb 35’32 i Anna Bové (FCB) tercera amb 37’33.

A Manresa i va haver una molt bona actuació d’atletes osonencs, en destaquem alguns d’ells:

25º Abel Casalí C.A. Vic 34’09”

27º David Pont C.A. Vic 34’21”

33º David Marsol C.A. Vic 34’56”

127º Ferran Cristina Ol. Manlleu 38’49”

133º Victor Algueró OSON@CORRE 39’08”

264º Gabi Cunill OSON@CORRE 43’12”

679º Jaume Vilar Ol. Manlleu 53’42”

Crònica i resultats a corrercorrer.com





Campionat de Catalunya de 10 km a Manresa

23 10 2010

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE 10 KM EN RUTA

El proper diumenge 24 d’octubre, se celebrarà la divuitena edició del Campionat de Catalunya Absolut, Veterans i de Clubs de 10 km en Ruta a Manresa, conjuntament amb la setena edició dels 10 km Urbans de Manresa.

L’esdeveniment atlètic, organitzat pel Club Atletisme Manresa, començarà a partir de les 10,30 hores, en un circuit urbà homologat amb la sortida situada al Passeig Pere III, a l’alçada de la “Ben Plantada”- Bonavista. L’arribada estarà ubicada davant l’Església de Crist Rei.

Els actuals Campions són Marcos Sanza i Maria Teresa Pulido que van aconseguir el títol la temporada passada a Pallejà.

Hi haurà participació d’atletes d’OSON@CORRE





Trofeu Ricardo Alvarez

22 10 2010

LXIX TROFEU RICARDO ÀLVAREZ ·

Es disputarà el dissabte dia 23 d’octubre de 2010 a partir de les 16.00 de la tarda a les pistes d’atletisme Josep M. Pallàs de Vic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

· Les inscripcions es podran fer fins el dimecres 20 d’octubre a les 20.00 hores.

· Cada atleta participant haurà d’escollir un salt, un llançament i una cursa. El Trofeu es donarà a l’atleta masculí i femení del Club Atlètic Vic que realitzi millor puntuació amb la suma de les marques aconseguides segons taula de la IAAF.

· En els salts i llançaments , al tractar-se de proves combinades, cada atleta realitzarà únicament tres intents.

· Els atletes, a partir de la categoria infantil, podran fer els llançaments amb els artefactes que els hi corresponguin per la seva categoria.

· És obligatori estar en possessió de la llicència del Consell Català de l’Esport o de la Federació Catalana d’Atletisme per aquesta temporada.

· El Club Atlètic Vic i la Federació Catalana d’Atletisme no es fan responsables dels possibles danys morals i/o materials que poguessin causar o causar-se els participants en aquestes proves.

· Els atletes d’altres clubs que vulguin participar-hi, hauran de fer efectiva la inscripció per import de 6 €

· Tot allò no previst en aquest reglament, es regirà per les normes de la IAAF i per la normativa de competicions de la FCA.





JUNGLE.CAT, Guanyadors per equips a la Jungla Brasilera

19 10 2010

 L’equip integrat per Jaume Tolosa, Xavier Martina, Cyrus Parvine i Albert Bosch, guanya aquesta dura i perillosa prova a l’Amazònia Brasilera.

  JUNGLE.CAT  hem guanyat la categoria d’equips d’aquesta ultra marató; una de les més extremes i aventureres que es fan al món, i que ens ha tingut aïllats al mig de la selva amazònica de Brasil durant nou dies.

És la primera vegada que un equip català o espanyol guanya aquesta dura prova, i això ha estat possible per la solidesa de tots quatre components durant les sis etapes de les que constava la cursa. En Xavier i en Jaume van estar des del primer dia fins el darrer, corrent junts i dominant el segon lloc individual de la general; mentre que el Cyrus i l’Albert han anat escalant posicions a mesura que avançava la competició, situant-se a la cinquena i sisena posició final, a l’arribada a Alter do Chao, a la província de Parà, de Brasil.

Llegiu crònica sencera a corrercorrer.com