CRONO – ESCALES DELS FOQUERS – Folgueroles

20 09 2010

RESULTATS CRONO-ESCALES DELS FOQUERS

Sota un dia fantàstic, aquest diumenge passat és va celebrar la 1ª Crono-Escales del Foquers, amb una vintena de participants de diferents edats que van venir a provar i a gaudir d’aquesta prova.

Una cursa diferent, una cronoescalada de poc recorregut i poc desnivell però molt concentrat, que és més exigent del que sembla i que permetia afrontar a cadascún dels participants el seu propi repte. Establir la seva marca personal. El lloc: les singulars i atractives escales dels Foquers, a mig camí entre Tavernòles i Folgueroles, amb acabament a l’ermita de la Damunt va propiciar la prescència de públic per veure de que anava això i animar als corredors. En resum va ser una jornada festiva que creiem que va complaure a tothom.

Aquets són els temps que van aconseguir els participants. En pocs dies podreu veure fotos i videos.

Informa: Atletisme Folgueroles

ATLETA EDAT P. ESCALES P. CAMP TEMPS TOTAL

XAVI QUINTAS 37 0:01:34 0:01:32 0:03:06

JORDI CASELLAS 38 0:01:31 0:01:40 0:03:11

ROGER PALLÀS 13 0:01:38 0:01:43 0:03:21

JOAN MONTERO 0:01:38 0:01:47 0:03:25

JORDI COMERMA 36 0:01:41 0:01:50 0:03:31

JOSEP CASADEVALL 45 0:01:50 0:01:48 0:03:38

PEP GENARÓ 0:01:41 0:02:00 0:03:41

FRANCESC PUIGVILA 48 0:01:49 0:01:57 0:03:46

SALVADOR FONT 46 0:01:52 0:01:55 0:03:47

ALBERT BARONET 13 0:01:57 0:01:50 0:03:47

JORDI SOLER 40 0:02:05 0:01:46 0:03:51

JANA AGUILAR 10 0:02:03 0:01:53 0:03:56

ARNAU PALLÀS 11 0:01:52 0:02:05 0:03:57

FERRIOL GALOBARDES 8 0:02:15 0:01:51 0:04:06

LAIA AGUILAR 13 0:02:08 0:02:15 0:04:23

CARLES BARONET 48 0:02:42 0:02:10 0:04:52

MARTA PALLÀS 8 0:02:33 0:02:29 0:05:02

ARIADNA PUIGVILA 16 0:02:27 0:02:41 0:05:08

JORDI FRANCÀS 10 0:03:04 0:02:20 0:05:24

PERE MIRALPEIX 54 0:03:17 0:02:50 0:06:07

Anuncis




Ruta dels Molins de Calldetenes

20 09 2010

Cursa Ruta dels Molins de Calldetenes 2010 per Alsina i Ferrer

Ahir Diumenge 19 de Setembre de 2010 es va celebrar a la localitat de Calldetenes, la 2ª Edició de la Cursa dels Molins.

Un centener d’atletes varen participar en questa segona edició de la cursa a peu que es desenvolupa pels llocs més significatius de Calldetenes. Oberta a tothom i que transcorria per diferents senders i pistes del terme municipal de Calldetenes, amb una distancia aproximada de 10km amb desnivells.

La sortida es va fer a les 9:30, al davant de les instal•lacions de la zona esportiva del poble, i va aplegar a corredors vinguts de totes les contrades disposats a participar en aquesta bonica cursa.

Des de el tret inicial de la prova, es varen destacar tres atletes: comandat en l’inici de la cursa per l’ especialista en curses de muntanya Dani Bordallo del UE Vic/CA Vic, l’atleta de Terrassa Joaquim Ibarra, i l’ex-ciclista Jordi Alsina. Finalment qui va imposar el seu ritme fou Alsina 32’46”, qui va arribar a meta amb un minut i mig de diferència sobre Ibarra, i quatre segons mes tard ho va fer Dani Bordallo.

En l’apartat femení, la atleta local Ester Ferrer, va ser la més ràpida, completant el recorregut en 41’07”, seguida de la tonenca Mary Gómez 41’40” i de la especialista en curses de muntanya Anna Comet 42’15”.

Uns vegada finalitzada la prova, els corredors varen poder gaudir d’entrepans de botifarra, i hi va haver un sorteig de obsequis de la marca Salomon, Diedre, i Ethernal Running.

La organització va anar a compte de Fam de Pedal, qui en veu del seu representant Pep González , es mostrava molt satisfet de com s’havia desenvolupat la prova, i va animar a tothom a repetir en la cursa de l’any que ve.

A la cursa hi ha haver una nodrida participació d’atletes d’OSON@CORRE, que ens ho vàrem passar molt be corrent en aquesta bonica cursa.

Informa: Victor Vilalta 

resultats: a corrercorrer.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





El CAVic recull el premi SOM VIC

15 09 2010

El passat dimecres 8 de setembre la nostra Entitat, el CAVic va estar guardonat amb el Premi SomVic, entregat per ERC de Vic per primera vegada. Aquest premi s’entregarà a partir d’ara pels voltants de la Diada de Catalunya a alguna Entitat de la ciutat com a reconeixement de la tasca en defensa de la cultura, les tradicions i el patrimoni dels Països Catalans, així com en defensa dels valors republicans, democràtics i nacionals, des de la ciutat de Vic. Aquest és un resum del que són els objectius que reconeix el Premi SOMVic.

Durant la celebració de l’acte, dins del Casino de Vic, Ramon Fontdevila, director del Centre de Promoció Cultural Popular i Tradicional Catalana i Joan Lòpez, candidat a les eleccions d’ERC pel 2011 van ser els encarregats d’entregar el premi, que en aquesta ocasió s’ha entregat a dues Entitats de la ciutat. Al CAVic per la seva trajectòria durant els 80 anys d’història i a Mares Enllaç de l’Escorial per ser innovadora i moderna.

El premi el va recollir la nostra Presidenta, Montse Solà i es va mostrar emocionada en declarar que “aquestes coses són les que ajuden a seguir endavant”.

Els responsables d’entregar el premi varen felicitar ambdues entitats i les varen animar a seguir endavant amb els seus projectes.





Crono-Escales a Folgueroles

14 09 2010

CRONO-ESCALES DELS FOQUERS el 19-9-2010

Una mica a correcuita, i abans d’iniciar l’activitat extraescolar d’atletisme que realitzem al Ceip Mossèn Cinto, organitzem una petita cursa popular oberta a tothom aprofitant els darrers dies de la festa major del poble.

És tracta d’una cronoescalada amb sortides individuals per pujar les Escales dels Foquers i acabar a la Ermita de la Damunt. Vol ser una cursa diferent, un repte, on cadascú tingui com objectiu aconseguir la seva marca personal.

Les escales dels Foquers són 260 graons de pedra que formen part del camí que uneix Tavèrnoles i Folgueroles, un punt singular d’atractiu paisatgístic.

Us proposem una cronoescalada curta, assequible per tothom però amb un punt d’exigència, que combina un inci explosiu amb un corriol sorprenent.

La cursa s’iniciarà a la font dels foquers, un cop superat el tram de les escales, d’un desnivell de 62m en només 200m de longitud, és continua per un corriol planer,lleugerament emboscat, que acaba en un camp (que és per on propiament passa aquest camí) que s’ha de creuar per arribar al final situat a l’esplanada que hi ha al costat de l’ermita de la Damunt.

El camp que és travessa, en segons quines époques de l’any, està sembrat amb cereals i aquest està més o menys crescut, qüasibé menjant-se el camí. Actualment està tallat de fa pocs dies i es circula perfectament però fa uns dies la cosa era molt diferent. Ho podeu comprovar amb el video que hem preparat per promocionar la cursa, tot i que aquí ens surt la pantalla retallada, també podeu veure el video buscant-lo directament a www.youtube.com

És una cursa gratuïta i sense premis, nomès amb l’alicient de cadascú de buscar el seu crono, la seva marca. La participació és oberta a tothom sota la responsabilitat de cadascú, els menors a partir de 10 anys amb permís patern. En acabar la cursa hi haurà begudes i coca.

Fes teu el repte participa! Fes la inscripció enviant un correu electrònic a atletismefolgueroles@gmail.com indicant el nom i l’edat.

Timing:

Punt de Trobada Església de la Damunt(Folgueroles)

Timing: 09.30h.- 10.00h. Recollida de dorsals i assignació hora de sortida.

10.00h. – Explicació de la cursa

10.15h. – Desplaçament en grup al punt de sortida.

11.00h. – Sortida del primer participant

mes info: a la web d’Atletisme Folgueroles http://atletismefolgueroles.blogspot.com/





Cursa de Muntanya de Vic 2010

13 09 2010

La II Cursa de Muntanya de Vic doble inscrits

A dos quarts de deu amb punt, del passat dissabte 11 de setembre, i amb el “Cant dels Segadors” sonant, es va donar el tret de sortida a la 2na cursa de Muntanya de Vic.

Amb una participació considerablement superior a la de la primera edició, es va arribar als 201 inscrits, doblant els corredors de l’edició anterior.

Enguany, l’organització, formada pel Club Atlètic Vic i la Unió Excursionista de Vic, havia preparat dos circuits diferents pels corredors. Un de 10 km que anava fins a Sant Roc i borejava la Creu de Gurb per sota, per corriols que molts dels corredors locals varen acceptar ni conèixer. Pel que fa a l’altre recorregut, de quasi 20 km, sortia juntament amb el de 10 fins a Sant Roc, on el deixava per anar a pujar dues vegades la Creu de Gurb per diferents vessants i tornar finalment cap a Vic.

L’organització va quedar parada de la rapidesa amb que es va completar el recorregut llarg, ja que el primer en creuar la línia de meta, en Josep Barrufet de la Unió Excursionista de Vic/Club Atlètic Vic, ho va fer amb menys d’1 hora i mitja. El varen seguir, en Gerard Morales i en Xavier Valldeoriola.

Pel que fa a les noies de la cursa llarga l’Alba Xandri es va imposar amb rotunditat davant de Tina Bes i de l’Anna Mº Tomàs.

A la categoria de veterans cal destacar la victòria d’en Jordi Barrancos i de la Beatrice Maitre i pel que fa als júniors l’Adan Casado es va fer amb la victòria.

Pel que fa a la cursa de 10 km, en Miquel Moreno i en Bartomeu Folgarolas van mantenir una lluita durant tota la prova que finalment va ser per en Miquel. Els va seguir en Jordi Parareda. Entre les dones la Victoria León va guanyar amb claredat per davant de la Judith Bolaños i de la Laura Aumatell.

Entre els júniors el guanyador va ser en Marc Gutiérrez, entre els veterans en Joan Pallàs i pel que fa a les veteranes la victòria va ser per a Montserrat Periago.

FOTOS DE LA CURSA: CLICKA AQUÍ

Classificacions absolutes:

CURSA DE 20 KM
Classificació masculina

1 93 BARRUFET TORREGUITART JOSEP Senior 1h27:28.000
2 45 Morales Ramirez Gerard Senior 1h29:46.000 2:18.000
3 36 VALLDEORIOLA BLANCAFORT XAVIER Senior 1h30:06.000 2:38.000
4 102 vidal subinyà xevi Senior 1h30:34.000 3:06.000
5 61 BABOT PUIGDOMENECH EUDALD Senior 1h31:30.000 4:02.000

Classificació femenina

1 104 Xandri Suets Alba Senior 1h52:01.000
2 96 BES GINESTA CRISTINA Senior 2h00:26.000 8:25.000
3 40 TOMAS MUSACH ANNA Mª Senior 2h02:08.000 10:07.000
4 79 MAITRE Béatrice Vetera 2h04:41.000 12:40.000
5 12 BERTRAN MASANÉS ELISABET Senior 2h09:44.000 17:43.000

CURSA DE 10 KM
Classificació masculina

1 216 Moreno Ortiz Miquel Àngel Senior 40:42.000
2 252 Folguerolas Bartomeu Senior 40:59.000 17.000
3 214 Parareda Nadeu Jordi Senior 43:06.000 2:24.000
4 221 Pallàs Joan Vetera 46:43.000 6:01.000
5 246 València Sunyer Ignasi Vetera 47:03.000 6:21.000

Classificació femenina

1 244 LEON RODRIGUEZ VICTORIA Senior 56:00.000
2 215 Bolaños Carbonell Judith Senior 1h01:32.000 5:32.000
3 209 Aumatell Calveras Laura Senior 1h03:26.000 7:26.000
4 201 PERIAGO OLIVER MONTSERRAT Vetera 1h03:32.000 7:32.000
5 205 GUTIERREZ MARTIN CRISTINA Senior 1h04:18.000 8:18.000

 





Cursa de Muntanya de Vic – Resultats 2010

13 09 2010

II CURSA DE MUNTANYA DE VIC
Classificació de la prova

Sexe : Home / Tipus de cursa : A 20 km

1 93 BARRUFET TORREGUITART JOSEP Senior 1h27:28.000
2 45 Morales Ramirez Gerard Senior 1h29:46.000 2:18.000
3 36 VALLDEORIOLA BLANCAFORT XAVIER Senior 1h30:06.000 2:38.000
4 102 vidal subinyà xevi Senior 1h30:34.000 3:06.000
5 61 BABOT PUIGDOMENECH EUDALD Senior 1h31:30.000 4:02.000
6 41 Solà Arumi Eduard Senior 1h31:57.000 4:29.000
7 8 barrancos solera jordi Vetera 1h34:33.000 7:05.000
8 121 Verdaguer Mallol Jordi Senior 1h34:51.000 7:23.000
9 1 SOLÉ DUOCASTELLA FRANCESC Senior 1h35:56.000 8:28.000
10 56 Casado Momblan Adán Junior 1h37:31.000 10:03.000
11 74 ROTA MUNDÓ RAUL Senior 1h38:02.000 10:34.000
12 30 Vidal Puigdemont Toni Vetera 1h38:37.000 11:09.000
13 68 ESQUIUS MIQUEL ALFONS Vetera 1h39:05.000 11:37.000
14 128 Toneu Ordeig Albert Senior 1h39:24.000 11:56.000
15 134 Carol Bruguera Mia Vetera 1h39:43.000 12:15.000
16 64 PORTELL PUJOL JORDI Vetera 1h40:19.000 12:51.000
17 3 MASSAGUÉ PALAU ANTONI Vetera 1h41:00.000 13:32.000
18 6 DAM CASAS ERNEST Vetera 1h41:12.000 13:44.000
19 16 LIESA HERNANDEZ DAVID Senior 1h41:32.000 14:04.000
20 55 rodriguez garcia adolfo Vetera 1h41:55.000 14:27.000
21 81 valadez gutierrez josue Senior 1h42:06.000 14:38.000
22 22 Salat Casellas Xevi Senior 1h42:10.000 14:42.000
23 58 ESQUIUS MIQUEL ramon Vetera 1h42:40.000 15:12.000
24 132 Arimany Ferrer Marc Senior 1h43:31.000 16:03.000
25 112 Ferràndez Cañadell David Vetera 1h43:54.000 16:26.000
26 126 Erra Roma David Senior 1h44:05.000 16:37.000
27 127 Pous Soler Benet Senior 1h44:06.000 16:38.000
28 75 Culi Maydeu Marc Senior 1h44:13.000 16:45.000
29 17 MINOVES VILAREGUT GABRIEL Vetera 1h44:22.000 16:54.000
30 119 Gorchs Marc Senior 1h44:33.000 17:05.000
31 23 Sotorra Vila Orsini Senior 1h45:52.000 18:24.000
32 72 Casellas Perez Jordi Senior 1h46:19.000 18:51.000
33 82 RIUBROGENT ANGLADA ALBERT Vetera 1h46:40.000 19:12.000
34 29 Boy Mas Jordi Senior 1h46:51.000 19:23.000
35 69 QUER MARTI Senior 1h47:10.000 19:42.000
36 54 Farràs Gutiérrez Héctor Junior 1h48:01.000 20:33.000
37 44 Guiteras Fargas Gerard Senior 1h48:46.000 21:18.000
38 97 CODINA FREIXA RAMON Senior 1h49:22.000 21:54.000
39 14 PARÉ SORIANO SANTI Vetera 1h51:07.000 23:39.000
40 2 Castro Morales Marc Senior 1h51:23.000 23:55.000
41 70 CRIVILLÉ ALEX Vetera 1h52:39.000 25:11.000
42 103 Camps Piella Jordi Senior 1h52:57.000 25:29.000
43 100 Romeu Vila Oscar Vetera 1h53:30.000 26:02.000
44 125 Leira Lopez Manel Vetera 1h53:31.000 26:03.000
45 46 Sagues Piella Lluis Senior 1h53:59.000 26:31.000
46 67 VILA CASTAÑÉ XAVI Senior 1h55:02.000 27:34.000
47 86 Adell Gazquez David Senior 1h55:07.000 27:39.000
48 52 terricabras jutglar jaume Senior 1h55:11.000 27:43.000
49 83 PARÉS MARTÍNEZ CARLES Vetera 1h55:52.000 28:24.000
50 108 Ametller Saula Carles Senior 1h56:00.000 28:32.000
51 33 Alcalde Alonso Santi Senior 1h56:19.000 28:51.000
52 129 Meson Pietx Ernest Senior 1h56:45.000 29:17.000
53 60 Vilaro Oliveras Lluis Vetera 1h57:18.000 29:50.000
54 101 Vila Altimir Javi Vetera 1h57:40.000 30:12.000
55 114 Bosch Riera Albert Vetera 1h57:49.000 30:21.000
56 15 Verdaguer Montanyà Marc Senior 1h57:51.000 30:23.000
57 91 Valadez Abel Vetera 1h57:52.000 30:24.000
58 94 SERRA BOTINAS JOSEP Mª Vetera 1h58:08.000 30:40.000
59 106 camprubi Roca gerard Senior 1h58:33.000 31:05.000
60 34 Barat Chamizo Joan Senior 1h59:14.000 31:46.000
61 66 paredes araujo miguel Vetera 1h59:24.000 31:56.000
62 122 Vila Feliu Jordi Vetera 1h59:26.000 31:58.000
63 85 Genis Bardolet Miquel Senior 1h59:38.000 32:10.000
64 35 Amblàs Corretja Damià Senior 1h59:57.000 32:29.000
65 9 Rodriguez Luna Albert Senior 2h00:12.000 32:44.000
66 51 Sevilla Galera Javi Senior 2h01:05.000 33:37.000
67 27 Vinué Perulles Josep M Vetera 2h01:16.000 33:48.000
68 107 Soler Pérez Toni Senior 2h01:21.000 33:53.000
69 31 caravia suarez german Vetera 2h01:44.000 34:16.000
70 109 Rosaura Padros Miquel Senior 2h01:55.000 34:27.000
71 59 Bertran Orriols Pol Senior 2h01:58.000 34:30.000
72 115 Perez Laffont Francisco Jose Vetera 2h02:38.000 35:10.000
73 21 APARISI RAMON XAVI Vetera 2h03:19.000 35:51.000
74 11 Cañellas Pineda Jaume Senior 2h03:32.000 36:04.000
75 13 SERRA MAYDEU CARLES Vetera 2h03:36.000 36:08.000
76 53 Muntane Bertrans Jaume Senior 2h03:40.000 36:12.000
77 117 BOADA RAMISA JORDI Senior 2h03:58.000 36:30.000
78 88 Bruch Crespiera Romà Senior 2h03:59.000 36:31.000
79 80 llorente garcia pere Vetera 2h04:36.000 37:08.000
80 48 godayol codony josep Vetera 2h04:42.000 37:14.000
81 28 Casellas Aumedes Jaume Senior 2h05:23.000 37:55.000
82 18 Tuneu Vilageliu Marc Senior 2h05:38.000 38:10.000
83 7 Plans Madí LLuís Vetera 2h07:18.000 39:50.000
84 95 COMARRIU MOLINER XEVI Senior 2h07:19.000 39:51.000
85 10 FONT POUS JORDI Vetera 2h09:02.000 41:34.000
86 63 Clos Ferrer David Senior 2h09:54.000 42:26.000
87 71 Illamola Riera Albert Senior 2h10:04.000 42:36.000
88 110 Albos Barbarroja Joan Vetera 2h11:46.000 44:18.000
89 92 BONET SUBIRATS PERE Vetera 2h12:41.000 45:13.000
90 73 Febrer Godayol Albert Senior 2h13:03.000 45:35.000
91 111 doñate puig carles Vetera 2h13:04.000 45:36.000
92 120 Franquesa Garolera Jaume Vetera 2h13:14.000 45:46.000
93 113 arimany palau jose Vetera 2h13:15.000 45:47.000
94 98 VIÑAS SENTIS JOSE ANTONIO Vetera 2h14:44.000 47:16.000
95 133 Villuendas Sabate Enric Senior 2h15:19.000 47:51.000
96 5 Mundet Terricabras Arnau Senior 2h15:20.000 47:52.000
97 4 Farrés Vilamala Jordi Vetera 2h15:50.000 48:22.000
98 130 fernanddez navarro javi Senior 2h16:51.000 49:23.000
99 25 Parès Roura Gerard Junior 2h18:33.000 51:05.000
100 39 MAYDEU GINEBRA SANTI Senior 2h23:33.000 56:05.000
101 124 Perez Alcantara Josep Senior 2h23:56.000 56:28.000
102 123 Costa Subira Ricard Senior 2h24:03.000 56:35.000
103 90 trasserra serrallonga pere Vetera 2h24:13.000 56:45.000
104 77 ribera ripoll francesc Vetera 2h24:41.000 57:13.000
105 62 Gross Yannick Senior 2h24:56.000 57:28.000
106 65 GARCIA i AMADÓ XAVIER Senior 2h25:55.000 58:27.000
107 131 Randado Martin Senior 2h27:00.000 59:32.000
108 47 Colomer i Mas Joan Senior 2h31:00.000 1h03:32.000
109 118 PIFARRE FREIXA ANTONIO Vetera 2h37:38.000 1h10:10.000
110 87 rersa Marc Senior 2h44:28.000 1h17:00.000
111 105 Auset Vallejo Pablo Senior 2h47:15.000 1h19:47.000
112 20 Romero Alsina Sasti Senior 2h47:57.000 1h20:29.000
113 42 LLEIDA FEIXAS LLUIS Vetera 3h02:26.000 1h34:58.000

 Sexe : Home / Categoria : Junior / Tipus de cursa : A 20 km

1 56 Casado Momblan Adán Junior 1h37:31.000
2 54 Farràs Gutiérrez Héctor Junior 1h48:01.000 10:30.000
3 25 Parès Roura Gerard Junior 2h18:33.000 41:02.000

Sexe : Home / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : A 20 km

1 8 barrancos solera jordi Vetera 1h34:33.000
2 30 Vidal Puigdemont Toni Vetera 1h38:37.000 4:04.000
3 68 ESQUIUS MIQUEL ALFONS Vetera 1h39:05.000 4:32.000
4 134 Carol Bruguera Mia Vetera 1h39:43.000 5:10.000
5 64 PORTELL PUJOL JORDI Vetera 1h40:19.000 5:46.000
6 3 MASSAGUÉ PALAU ANTONI Vetera 1h41:00.000 6:27.000
7 6 DAM CASAS ERNEST Vetera 1h41:12.000 6:39.000
8 55 rodriguez garcia adolfo Vetera 1h41:55.000 7:22.000
9 58 ESQUIUS MIQUEL ramon Vetera 1h42:40.000 8:07.000
10 112 Ferràndez Cañadell David Vetera 1h43:54.000 9:21.000
11 17 MINOVES VILAREGUT GABRIEL Vetera 1h44:22.000 9:49.000
12 82 RIUBROGENT ANGLADA ALBERT Vetera 1h46:40.000 12:07.000
13 14 PARÉ SORIANO SANTI Vetera 1h51:07.000 16:34.000
14 70 CRIVILLÉ ALEX Vetera 1h52:39.000 18:06.000
15 100 Romeu Vila Oscar Vetera 1h53:30.000 18:57.000
16 125 Leira Lopez Manel Vetera 1h53:31.000 18:58.000
17 83 PARÉS MARTÍNEZ CARLES Vetera 1h55:52.000 21:19.000
18 60 Vilaro Oliveras Lluis Vetera 1h57:18.000 22:45.000
19 101 Vila Altimir Javi Vetera 1h57:40.000 23:07.000
20 114 Bosch Riera Albert Vetera 1h57:49.000 23:16.000
21 91 Valadez Abel Vetera 1h57:52.000 23:19.000
22 94 SERRA BOTINAS JOSEP Mª Vetera 1h58:08.000 23:35.000
23 66 paredes araujo miguel Vetera 1h59:24.000 24:51.000
24 122 Vila Feliu Jordi Vetera 1h59:26.000 24:53.000
25 27 Vinué Perulles Josep M Vetera 2h01:16.000 26:43.000
26 31 caravia suarez german Vetera 2h01:44.000 27:11.000
27 115 Perez Laffont Francisco Jose Vetera 2h02:38.000 28:05.000
28 21 APARISI RAMON XAVI Vetera 2h03:19.000 28:46.000
29 13 SERRA MAYDEU CARLES Vetera 2h03:36.000 29:03.000
30 80 llorente garcia pere Vetera 2h04:36.000 30:03.000
31 48 godayol codony josep Vetera 2h04:42.000 30:09.000
32 7 Plans Madí LLuís Vetera 2h07:18.000 32:45.000
33 10 FONT POUS JORDI Vetera 2h09:02.000 34:29.000
34 110 Albos Barbarroja Joan Vetera 2h11:46.000 37:13.000
35 92 BONET SUBIRATS PERE Vetera 2h12:41.000 38:08.000
36 111 doñate puig carles Vetera 2h13:04.000 38:31.000
37 120 Franquesa Garolera Jaume Vetera 2h13:14.000 38:41.000
38 113 arimany palau jose Vetera 2h13:15.000 38:42.000
39 98 VIÑAS SENTIS JOSE ANTONIO Vetera 2h14:44.000 40:11.000
40 4 Farrés Vilamala Jordi Vetera 2h15:50.000 41:17.000
41 90 trasserra serrallonga pere Vetera 2h24:13.000 49:40.000
42 77 ribera ripoll francesc Vetera 2h24:41.000 50:08.000
43 118 PIFARRE FREIXA ANTONIO Vetera 2h37:38.000 1h03:05.000
44 42 LLEIDA FEIXAS LLUIS Vetera 3h02:26.000 1h27:53.000

Sexe : Dona / Tipus de cursa : A 20 km

1 104 Xandri Suets Alba Senior 1h52:01.000
2 96 BES GINESTA CRISTINA Senior 2h00:26.000 8:25.000
3 40 TOMAS MUSACH ANNA Mª Senior 2h02:08.000 10:07.000
4 79 MAITRE Béatrice Vetera 2h04:41.000 12:40.000
5 12 BERTRAN MASANÉS ELISABET Senior 2h09:44.000 17:43.000
6 78 Alcubierre Roca Judit Vetera 2h10:21.000 18:20.000
7 76 brugarola pujol angels Vetera 2h12:49.000 20:48.000
8 116 BRUGUERA VEGARA SONIA Senior 2h13:48.000 21:47.000
9 99 Casas Arbós Núria Senior 2h16:56.000 24:55.000
10 84 Llorente Garcia Alba Senior 2h18:59.000 26:58.000
11 57 Sotorra Vila Montserrat Senior 2h25:53.000 33:52.000
11 37 ILLA MOLERA IMMA Senior 2h25:53.000 33:52.000
11 24 Torras Sierra Seherezade Senior 2h25:53.000 33:52.000
14 32 Muñoz Zueras Marta Senior 2h37:38.000 45:37.000
15 43 SALVADOR MALDONADO ÀNGELS Vetera 3h02:27.000 1h10:26.000
16 135 vILLUENDAS sABATE Haide Senior 3h03:32.000 1h11:31.000
Sexe : Dona / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : A 20 km

1 79 MAITRE Béatrice Vetera 2h04:41.000
2 78 Alcubierre Roca Judit Vetera 2h10:21.000 5:40.000
3 76 brugarola pujol angels Vetera 2h12:49.000 8:08.000
4 43 SALVADOR MALDONADO ÀNGELS Vetera 3h02:27.000 57:46.000
Sexe : Home / Tipus de cursa : B 10 km

1 216 Moreno Ortiz Miquel Àngel Senior 40:42.000
2 252 Folguerolas Bartomeu Senior 40:59.000 17.000
3 214 Parareda Nadeu Jordi Senior 43:06.000 2:24.000
4 221 Pallàs Joan Vetera 46:43.000 6:01.000
5 246 València Sunyer Ignasi Vetera 47:03.000 6:21.000
6 226 Algueró Gràcia Victor Senior 47:36.000 6:54.000
7 203 sala bordallo manel Senior 48:45.000 8:03.000
8 235 BENITO BOVE JORDI Vetera 49:21.000 8:39.000
9 243 Gutierrez Fernandez Marc Junior 49:34.000 8:52.000
10 245 PUIG HERMS JORDI Senior 49:42.000 9:00.000
11 222 Onyós de Plandoit García Carles Vetera 49:44.000 9:02.000
12 223 GIRONA DURAN JOSEP Mª Senior 50:23.000 9:41.000
13 238 Tañà Fargas Jordi Vetera 50:28.000 9:46.000
13 237 PUJADAS AREGALL DANIEL Senior 50:28.000 9:46.000
15 240 Prat i Godayol Arcadi Senior 50:52.000 10:10.000
16 207 Salat Casellas Jaume Senior 51:30.000 10:48.000
17 248 Masdeu Bort Cristian Senior 51:55.000 11:13.000
18 208 Tornila Canals Jordi Junior 52:19.000 11:37.000
19 259 Sola Serrabou Alvar Vetera 52:30.000 11:48.000
20 247 ROVIRA OBRADORS SANTI Vetera 53:13.000 12:31.000
21 225 NOGUERA COMELLAS ALBERT Senior 53:25.000 12:43.000
22 254 Pallares Jordi Senior 53:29.000 12:47.000
23 224 Jimenez Vazquez Agusti Vetera 53:31.000 12:49.000
24 217 Illamola Paré Jordi Senior 54:00.000 13:18.000
25 229 Pi Boada Àngel Vetera 54:30.000 13:48.000
26 228 Barceló Carrió Joan Senior 54:59.000 14:17.000
27 232 GODAYOL CODONY JORDI Vetera 55:28.000 14:46.000
28 231 Segalés Berenguer Santi Senior 55:38.000 14:56.000
29 249 Sola Estrada Josep Senior 56:52.000 16:10.000
30 230 BATLLE RIFA JORDI Senior 58:13.000 17:31.000
31 233 Codina Viladomiu Toni Senior 58:29.000 17:47.000
32 258 Morera Vilaregut Joan Vetera 58:56.000 18:14.000
33 256 Clapera Torres Senior 59:47.000 19:05.000
34 257 Compte Ayats Moises Vetera 59:52.000 19:10.000
35 220 POU PALAU JORDI Vetera 1h00:41.000 19:59.000
36 211 marimon martin david Senior 1h00:42.000 20:00.000
37 242 carol bruguera marc Vetera 1h00:59.000 20:17.000
38 251 Ferran Oliva Joan Vetera 1h01:14.000 20:32.000
39 253 Herrero Ballart Joan Senior 1h01:15.000 20:33.000
40 204 CARALT GES JORDI Senior 1h01:40.000 20:58.000
41 227 Berrocal Sola David Senior 1h02:18.000 21:36.000
42 236 Rico Andrés Albert Junior 1h02:32.000 21:50.000
43 206 Nogué Trabal Joan Senior 1h02:39.000 21:57.000
44 210 Anglora Sala Jaume Senior 1h03:12.000 22:30.000
45 250 Llombart Cornella Josep Senior 1h03:21.000 22:39.000
46 239 CASASSAS JORDÀ JOSEP Senior 1h03:25.000 22:43.000
47 241 Pifarré Guimerà Marc Junior 1h05:53.000 25:11.000
48 255 Marsol Cierco Albert Vetera 1h11:12.000 30:30.000
49 202 sala gimeno manel Vetera 1h14:56.000 34:14.000
Sexe : Home / Categoria : Junior / Tipus de cursa : B 10 km

1 243 Gutierrez Fernandez Marc Junior 49:34.000
2 208 Tornila Canals Jordi Junior 52:19.000 2:45.000
3 236 Rico Andrés Albert Junior 1h02:32.000 12:58.000
4 241 Pifarré Guimerà Marc Junior 1h05:53.000 16:19.000
Sexe : Home / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : B 10 km

1 221 Pallàs Joan Vetera 46:43.000
2 246 València Sunyer Ignasi Vetera 47:03.000 20.000
3 235 BENITO BOVE JORDI Vetera 49:21.000 2:38.000
4 222 Onyós de Plandoit García Carles Vetera 49:44.000 3:01.000
5 238 Tañà Fargas Jordi Vetera 50:28.000 3:45.000
6 259 Sola Serrabou Alvar Vetera 52:30.000 5:47.000
7 247 ROVIRA OBRADORS SANTI Vetera 53:13.000 6:30.000
8 224 Jimenez Vazquez Agusti Vetera 53:31.000 6:48.000
9 229 Pi Boada Àngel Vetera 54:30.000 7:47.000
10 232 GODAYOL CODONY JORDI Vetera 55:28.000 8:45.000
11 258 Morera Vilaregut Joan Vetera 58:56.000 12:13.000
12 257 Compte Ayats Moises Vetera 59:52.000 13:09.000
13 220 POU PALAU JORDI Vetera 1h00:41.000 13:58.000
14 242 carol bruguera marc Vetera 1h00:59.000 14:16.000
15 251 Ferran Oliva Joan Vetera 1h01:14.000 14:31.000
16 255 Marsol Cierco Albert Vetera 1h11:12.000 24:29.000
17 202 sala gimeno manel Vetera 1h14:56.000 28:13.000
Sexe : Dona / Tipus de cursa : B 10 km

1 244 LEON RODRIGUEZ VICTORIA Senior 56:00.000
2 215 Bolaños Carbonell Judith Senior 1h01:32.000 5:32.000
3 209 Aumatell Calveras Laura Senior 1h03:26.000 7:26.000
4 201 PERIAGO OLIVER MONTSERRAT Vetera 1h03:32.000 7:32.000
5 205 GUTIERREZ MARTIN CRISTINA Senior 1h04:18.000 8:18.000
6 212 Opisso Atienza Isàvena Senior 1h14:37.000 18:37.000
Sexe : Dona / Categoria : Vetera / Tipus de cursa : B 10 km

1 201 PERIAGO OLIVER MONTSERRAT Vetera 1h03:32.000

Categoria : Mini / TIPUS CURSA : Mini

1 301 FERRÀNDEZ CRUSELLAS GENÍS Mini 2:21.000
2 304 Benito GUASCH Abel Mini 2:26.000 5.000
3 303 BENITO GUASCH ORIOL Mini 2:41.000 20.000
4 317 Ponce Villena Andrea Mini 2:44.000 23.000
5 311 compte colom aina Mini 2:51.000 30.000
6 320 Carol Masoliver Carla Mini 2:54.000 33.000
7 308 colomer i gallardo mariona Mini 3:00.000 39.000
8 309 Onyós de Plandolit Ruiz Maxim Mini 3:07.000 46.000
9 310 ROVIRA COMAS POL Mini 3:10.000 49.000
10 313 Pallares Riera Jordi Mini 3:14.000 53.000
11 318 Ferran Paus Jean Mini 3:14.001 53.001
12 315 Agramunt Lopez de Aida Mini 3:18.000 57.000
13 307 colomer i gallardo genis Mini 3:21.000 1:00.000
14 316 Ferrer Planas Berta Mini 3:23.000 1:02.000
15 314 Agramunt Lopez de Lucia Mini 3:24.000 1:03.000
16 306 Rico Andrés Ferran Mini 3:40.000 1:19.000
17 321 Ribugent Comas Pol Mini 3:48.000 1:27.000
18 312 Soler Fontarnau Jana Mini 4:16.000 1:55.000





Vols fer esport amb un grup d’amics de manera sana?

8 09 2010

Vine a córrer amb nosaltres a OSON@CORRE

Assessorem i orientem per practicar l’esport del córrer d’una manera sana i equilibrada, i ajudem a assolir els objectius que et proposis, sigui quin sigui el teu nivell atlètic.

El nostre lema es: CÓRRER, NATURA, SALUT i AMISTAT

Vine a informar-te a les pistes d’atletisme de Vic, ens trobem cada dimarts i dijous a partir de les 19h:15’

En breu començarem els entrenaments de la nova temporada

Mes informació a la web osonacorre.cat o envia un e-mail a: vilaltavictor@gmail.com