Notícies C.A. Vic

15 06 2010

Anna Comet // CAVic                                       

Quatre medalles al Campionat de Catalunya aleví

Durant la jornada del 12 de juny es va disputar la fase final del Campionat de Catalunya de la categoria aleví a El Prat de Llobregat amb una bona participació dels atletes del CAVic.

Entre ells cal destacar la medalla d’or de l’Enric Martínez amb llançament de pes amb una marca de 9.77m, la medalla de bronze del mateix Enric amb disc amb un llançament de 24.16m.

La Judit Fernàndez va aconseguir una altra medalla de bronze en els 60 mll amb 8’’95 i la Judit Fernàndez també va aconseguir una plata al salt de llargada amb 4.31m.

També cal destacar la participació de la resta d’atletes del club amb la 8ena posició de l’Arnau Pallàs en els 600 mll amb un temps de 1’54’’27, la 4rta posició de l’Abel Benito al salt d’alçada amb 1.25m. El mateix Abel va ésser 12è en el salt de llargada amb 3.34m.

La Jana Aguilar va ésser 11ena als 600 mll amb 2’01’’37, la Judit Sepúlveda fou 10ena al llançament de disc amb 13.00m i la mateixa Judit fou també 10ena amb pilota amb una marca de 20.08m. 

Una medalla i bons resultats al Campionat de Catalunya infantil

Al mateix emplaçament, a El Prat de Llobregat també es va disputar el Campionat de Catalunya de la categoria infantil.

Cal destacar la medalla de plata que va aconseguir en Roger Pallàs a la prova dels 1.000 mll amb 3’12’’83.

La 5ena posició de l’Eloi Pinyol al salt d’alçada amb 1.41m i en Guillem Pinyol va finalitzar en 9ena posició amb 1.30m. En Guillem Pinyol també va participar al llançament de disc, on va ser 10è amb 20.67m.

La Berta Tenas fou 14ena al salt de llargada amb 3.84m, la Cora Sepúlveda va ser 7ena amb triple salt amb 9.14m, la Clàudia Anglada va ser 12ena al triple salt amb 8.31m, la Montserrat Moya fou 12ena al llançament de disc amb 15.08m, la Marta Ayats va finalitzar 7ena al llançament de martell amb 26.81m i la Montserrat Moya 10ena amb 20.83m.

També cal destacar l’Arnau Comajoan que va participat als 80 mll, però el temps d’11’’38 no ser suficient per a poder disputar la final. El mateix li va passar en els 150 mll, on amb 21’’87 es tampoc va poder disputar la final. Per la seva banda, l’Albert Baronet va ser 6è als 600 mll amb 1’46’’67. 

Criterium Josep Campmany

El dimecres 9 de juny va tenir lloc la 2na Jornada del Criterium Josep Campmany a l’Estadi Joan Serrahima a Barcelona.

En els 200 mll la Laia Gil va marcar un temps final de 27’’29, la Maria Serrat de 27’’84, en Dan Sanz de23’’50, en Lorde Stanley Owusu de 23’’88, en Marc Boixadós de 24’’20 i l’Albert Pessarrodona de 25’’25.

En els 5.000 mll en David Marsol va fer un temps de 16’15’’92, l’Abel Casalí de 15’57’’96 i en Francesc Marsol va abandonar. 

Control de les categories juvenil, júnior i promesa

Durant el dissabte, al mateix Estadi Joan Serrahima de Barcelona es va disputar un control de les categories juvenil, júnior i promesa.

A la prova dels 100 mll, l’Andrés Daniel Jiménez va fer un temps d’11’’89, en Dan Sanz va marcar 11’’81, en Marc Boixadós va fer 11’’96, l’Albert Pessarrodona va fer 12’’72 i en Josep Comeres 12’’53.

En els 800 mll, l’Andreu Moreno va fer un temps de 2’04’’88 i en Mohamed Azanay va fer 2’11’’41. En els 110 mt, l’Albert Pessarrodona va fer un temps de 17’’46.

En els 2.000 m obstacles de la categoria juvenil, l’Iñaki Eguzquiza va fer un temps de 7’02’’67.

Pel que fa a les noies, a la prova dels 100 mll, la Maria Serrat va tancar el crono amb 13’’62, la Marta Sabata amb 13’’96 i la Sandra Monteagudo amb 14’24.

En els 100 mt la Maria Serrat va fer un temps de 18’’00. En el relleus de 4×100, l’equip format per la Marta Sabata, la Maria Serrat, la Sandra Monteagudo i la Laia Gil van fer un temps total de 53’’67.

En el 4×100 masculí, amb un equip format per l’Andrés Jiménez, en Dan Sanz, en David Benito i en Lorde Stanley Owusu van quedar desqualificats i l’equip juvenil format per en Josep Parés, l’Albert Pessarrodona, en Josep Cumeras i en Marc Boixadós van fer un temps final de 48’’57. 

Els corredors de muntanya al Monteixo

Finalment, la tarda del dissabte es va disputar la Cuita el Sol amb la participació de 6 membres de l’equip de curses de muntanya conjunt amb la Unió Excursionista de Vic. En primer lloc cal destacar la 6na posició d’en Nil Corominas en la categoria de joves sub18. Entre els nois, en Josep Barrufet va finalitzar en 14na posició, en Dani Bordallo va ser 29è i en Marc Pujol 66è.

Entre les noies cal destacar la 2na posició de l’Anna Comet i la 12na de la Sònia Bruguera.

Anuncis

Accions

Information

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s




%d bloggers like this: