KM de les Corts 2010 a Barcelona

10 05 2010

Ahir Diumenge 9 de Maig de 2.010 es va fer a Barcelona la setena edició del KM DE LES CORTS. La cursa es desenvolupava en la Travessera de les Corts, entre els carrers Numància i Vallespir, i estava organitzat per Barcelona Atletisme, Ajuntament de Barcelona districte de les Corts i Poppy Team Atletisme, amb la col•laboració del Gimnàs Europolis.

A les 11h del matí es donava la sortida de la primera de les curses disputades sobre la distància d’un Kilòmetre controlat per el col•legi de Jutges de la Federació Catalana d’Atletisme, i  en total varen ser vuit les curses realitzades, des de la categoria Benjamins fins a Veterans, passant per la categoria elit i també una d’especial per als usuaris del Gimnàs Europolis,

La cursa d’alt Nivell masculina va estar dominada per l’atleta de la Unió Colomenca Samir Ait Bouchamane que va invertir un temps de 2’28” i  es va imposar per un segon a Mustafa Benslimane 2’29” del ISS L’Hospitalet, en tercera posició amb el mateix temps ho feia Abdelkabir Zaroval també de l’ISS l’H.

En l’apartat femení Lidia Rodríguez, que havia corregut el dissabte a la tarda a la Milla Internacional de Cornellà arribant a meta en 5ª posició, va tenir temps suficient per recuperar-se de la cursa, i va guanyar amb comoditat amb un temps de 2’51”, per davant d’Anna Bové 2’53” del Futbol Club Barcelona, i de la Manresana Alba Gallardo 2’55”.

RESULTATS

KM ALT NIVELL MASCULÍ

1  Samir Ait Bouychamane  UCA 2,28
2  Mustafa Benslimane ISS-L’Hospitalet 2,29
3  Abdelkabir Zaroual Aadel ISS-L’Hospitalet 2,29

KM ALT NIVELL FEMENI

1  Lidia Rodriguez Sierra  ISS – L’Hospitalet 2,51
2  Anna Bové Balada F.C.Barcelona 2,53
3  Alba Gallardo Llorens CA Manresa 2,55

Cal destacar l’actuació de l’atleta del Club Atlètic Vic Francesc Marsol que va quedar en la 14ª posició amb un temps de 2’43”

mes info a corrercorrer.com





Cursa de Sant Isidre a Cardedeu

10 05 2010

Ahir Diumenge 9 de Maig de 2.010 es va fer a Cardedeu (Barcelona) la 14ª Edició de la CURSA FIRA DE SANT ISIDRE, Organitzada per el EL COL•LECTIU D’ATLETES CARDEDEU “Corrigaires de Cardedeu”.

La cursa era sobre un traçat de 10 quilometres, i transcorria per camis i carrers de la Vila, amb sortida i arribada davant del Pavelló d’esports del carrer Jaume Campmajor.

El gran dominador de la cursa ha estat l’atleta del C.E. Montornès Ivan Límia, que s’ha imposat per davant de Juan Manuel Álvarez 32’47” del RunnersWorld, un xic mes endarrerit completava el podi Enric Vila 32’58” de l’Aire. En quarta i cinquena posició respectivament arribaven a meta Elías Resina i Toni Flores.

En l’apartat femení Sònia Giménez 40’26” representant al Pratenc Ass.Atl. era la atleta més ràpida, seguida de Susana Lombardo  40’52” del CA St. Celoni, i  Paula Salgado també del Sant Celoni que arribava a meta en 3ª posició amb un temps de 41’53”.

RESULTATS

1 Iván Limia Boo   32:38  C.E. MONTORNES
2 Juan Manuel Alvarez Ramos   32:47  RUNNERSWORLD
3  Enric Vila Ruiz   32:58  L’AIRE
4 Elías Resina Sánchez   33:34  C.A. MANRESA
5 Toni Flores Domingo   33:48  A 4 EL KM
6  Jaume Aragones Perales   33:56  A 4 EL KM

RESTA DE RESULTATS A corrercorrer.com

A Cardedeu, també hi varen participar atletes osononencs:

8.- Dani Bayés 34’41

9.- Abel Casalí 34’52

45.- Abel Homs 38’31”

58.- Ferran Cristina 39’17

90.- Josep Perarnau 40’47

421.- Xevi Hidalgo 48’28”

436.- Marta Torreguitart 48’46 (13ª class. fem)

495.- Jaume Vilar 49’52

737.- Clàudia Homs 55:51 (68ª class. fem)

769.- Alex Hidalgo 56’54





Encarna Núñez segona a la Mitja Marató Girona

10 05 2010

Ahir diumenge 9 de Maig, es va disputar a Girona la 16ª Mitja Marató Ciutat de Girona 2.010, La sortida a les 9:30 del matí davant del centre Comercial Girocentre i l’arribada a la plaça Salvador Dalí del mateix centre.

Els grans dominadors de la jornada han estat l’atleta del CA Blanc i Blau Mohamed Benhmbarka i la atleta anglesa del CA St. Celoni Louise Brown.

En l’apartat masculí Benhmbarka 1h:04’34”s’ha imposat amb una esbromadora autoritat per davant de Marc Roig 1h:08’37” del CA Laietana, molt a prop d’ell arribava a meta en tercera posició Sergio Enríquez 1h:08’49.

En la categoria femenina, Louise Brown 1h:21’16” va avantatjar en 2’ a l’atleta del club Atlètic Vic Encarna Núñez 1h:23’15” tres minuts mes tard completava el podi Susana López 1h:26’27”.

RESULTATS

16a MITJA MARATÓ CIUTAT DE GIRONA 2010

Mitja Marato Distància: 21.097 mtrs

1 Mohamed Benhmbarka 01:04:34 01:04:34 00:03:04 1-M3 CA BLANC I BLAU

2 Marc Roig Tio 01:08:37 01:08:37 00:03:16 2-M3 CA LAIETANA

3 Sergio Enriquez Castells 01:08:49 01:08:49 00:03:16 3-M3

4 Hamid Kabouri Hara 01:10:10 01:10:10 00:03:20 4-M3 GEIEG

5 Abdeslam El Ouahabi El Ouahabi 01:13:12 01:13:12 00:03:29 5-M3 AC CARNS VILAPLANA

6 Steven Macgregor 01:16:00 01:16:00 00:03:37 6-M3 CA SALT ESPORTS PARRA

Mes informació a corrercorrer.com

També han participat a Girona els següents atletes Osonencs

90.- Marc Vila 1h:32’56”

94.- Ramon Camprubí 1h:33’35”

228.- Jordi Estrada 1h:44’45”

(nota: si ets osonenc, has corregut a Girona i vols sortir a la llista, fes-ho saber enviant un comentari, i t’afegirem a la llista)