3r lloc de l’equip femení del C.A. Vic i 4rt del masculí a la Lliga Catalana de clubs

12 04 2010

El diumenge 11 d’abril s’ha celebrat la 1ª Jornada de la Lliga Catalana de clubs de 1ª categoria amb seu a Vic. En el resultat final de la jornada l’equip femení ha finalitzat en 3ª posició després de la suma de punts i l’equip masculí 4rt.

A nivell individual a la prova de llargada femenina la Cristina Riba, amb un salt de 4.88 ha estat 3ª, la Jana Coll 6ª amb 4.67. Amb alçada, la Berta Fontarnau ha estat 3ª amb 1.45 i la Sara Sanz 7ª amb 1.25. A la prova de llançament de javelina la Mar Garcia ha fet el 5è millor llançament amb 25.08 i l’Alba Vila ha estat 9ª amb 18.95. En el 1.500 l’Encarna Garcia i l’Encarna Núñez han entrat una darrera l’altra en 5ª i 6a posició amb 5.06.97 i 5.08.16 respectivament. L’Anna Blancafort ha estat 5ª en els 100m tanques amb 17.93 a la 1ª sèrie i la Maria Serrat 3ª a la segona sèrie amb 19.10.

En els 100m llisos la Laia Gil ha marcat 4rt temps de la 1ª sèrie amb 13.12 i la Marta Sabata també ha marcat el 4rt temps de la segona sèrie amb 14.26. La Magda Vicens ha estat 5ª en el 400m amb 1.06.48 i la Sandra Monteagudo ha fet el 4rt temps del 400 de la 2ª sèrie amb 1.03.80. En el pes femení la Sara Fernàndez ha fet 7ª amb 8.69 i la Dolors Bigas ha estat 11ª amb 7.72. L’Ester Bau ha sortit en els 3.000 obstacles i ha estat 6ª amb 14.23.87. Finalment en el relleu 4×100 l’equip del CAVic ha aconseguit la 3ª posició amb 52.18.

Pel que fa als nois, en martell en Xavier Madero ha estat 5è amb 38.82 i en Josep M.Ferrer ha estat 7è amb 36.52. En perxa, en Jordi Alsina ha estat 4rt amb 3.60 i en Bernat Martín 5è amb 3.60. En Francesc Marsol ha marcat el 6è millor temps en els 1.500 amb 4.17.55 i l’Andreu Moreno ha estat 9è amb 4.29.40. A la 1ª sèrie dels 100m tanques en Cosme Vicens ha estat 3r amb 16.39 i en Roger Mendez també ha estat 3r de la 2ª sèrie amb 17.46. Pel que fa als 100m llisos l’Andrés Jiménez ha marcat 12.04 que l’ha col·locat 6è i l’Albert Lòpez ha estat 6è de la 2ª sèrie amb 12.47.

En Dan Sanz ha estat 3r a la 1ª sèrie del 400 m llisos amb 52.22 i en Marc Boixadós ha marcat el 5è temps de la 2ª sèrie amb 55.83. En el llançament de disc en Ferran Fontarnau ha estat 6è amb 29.33 i en Gerard Carmona 10è amb 24.38. En Guillem Roca ha fet el 2n millor triple salt de la jornada amb 13.27 i en els 3.000 obstacles en David Marsol ha estat 5è amb 10.25.56. Finalment, en el 4×100 s’ha aconseguit la 4ª posició amb 48.16.

Anuncis




Marató Rotterdam la més ràpida de l’any

12 04 2010

Marató de Rotterdam 2010  

Marató de Rotterdam per Makau i Kebede

Patrick Makau es va convertir en el quart corredor de marató més ràpid de la història després de la seva victòria 2:04:48 en la Marató de Rotterdam el passat diumenge.

En un ambient molt fred d’entre 8 i 10 º de temperatura i amb un ventós matí, condicions que semblaven a priori un obstacle per aconseguir una gran marca no van ser en realitat problema perquè l’atleta kenyà Patrick Makau realitzés la quarta millor marca de la història en Marató. Amb un registre de 2:04:48, millor marca mundial de l’any.

El seu compatriota Geoffrey Mutai també va trencar la barrera del 2:05, acabant segon en 2:04:55. Completant el pòdium entrava a meta el tercer kenyà Vincent Kipruto 2:05:13.

Per la seva part el primer atleta europeu en entrar a meta va ser l’holandès Koen Raymaekers que va finalitzar en novena posició amb un registre de 2:11:09

 
 Seguir llegint a corrercorrer.com





10 kms de Parets Vallès 2010

12 04 2010

Cursa Popular de Parets del Vallés
 
Marc Otero i Marta Zuriguel victòria als 10 km de Parets

El diumenge 11 d’abril s’ha celebrat la 5ª Cursa Popular de Parets del Vallès amb dos recorreguts diferents i amb dues distàncies, 5 i 10 km. Amb uns 400 atletes a la distància més llarga i amb 80 a la distància curta es va disputar aquesta cursa popular de la localitat vallesana.

En la distància dels 10 km els vencedors van ser Marc Otero entre els homes i Marta Zuriguel entre les dones.

Seguir llegint a corrercorrer.com





Duatló de Vic 2010

12 04 2010

Duatló de Vic per a Xavi Llobet i Isabel Eizmendi

Durant el matí del diumenge es va celebrar la IX edició de la duatló de carretera de Vic amb gairebé 400 inscrits i amb 354 duatletes que finalment van creuar la línia de meta, entre els quals 39 dones que van demostrar molt bon nivell.

Amb un recorregut format per 7 km a peu, 34 km de bicicleta de carretera per un circuit preciós amb vistes al Montseny i 4 km finals a peu, a les 10.30 del matí es va donar la sortida a aquests gairebé 400 corredors.

Xavi Llobet es va endur una nova victòria, encara que aquesta vegada molt ajustada amb Drajer León, tan sols 7 segons van separar a aquests dos duatletes i Jaume Consola també els va seguir de molt aprop, a tant sols 9 segon de la segona posició. El mateix va passar amb el quarts i cinquè classificats, Joan Freixa va entrar a 20 segons del podi i Toni Martín va ser cinquè 10 segons per darrere de Freixa. Però l’allau de corredors a la línia de meta no es va acabar aquí ja que Sergi Rodríguez va entrar seguidament, Luis Aguilar, Albert Moreno i Joan Oliveras. Tots aquests corredors van finalitzar a Vic amb uns 10 segons de diferència entre cadascun d’ells.

En categoria femenina les diferències van ser una mica més relaxades però tampoc va haver-hi temps per a vacil·lar ja que Isabel Eizmendi es va col·locar per davant d’Emma Roca amb menys de mig minut d’avantatge. La tercera posició a Vic va ser per a Alba Xandri i amb una mica més de diferència en el temps de meta va entrar Neus Forn, que va ser quarta i Núria Pubill que va ser cinquena.

Resultats:

Classificació masculina

1. Xavi Llobet (CT Manresa) 1.30.13

2. Drajer León (CN Reus Ploms) 1.30.20

3. Jaume Consola (CT Costa Bcn-Maresme) 1.30.29

4. Joan Freixa (CT Costa Bcn-Maresme) 1.30.48

5. Toni Martín (CT Manresa) 1.30.58

Classificació femenina

1. Isabel Eizmendi (Cerr Strands Tri) 1.4.45

2. Emma Roca (CN Prat Tri) 1.45.09

3. Alba Xandri (CTSJAbadesses) 1.46.45

4. Neus Forn (Cerr Strands Tri) 1.52.09

5. Núria Pubill (CTSJAbadesses) 1.55.48

Els guanyadors a la resta de les categories van ser els següents:

En júnior masculí Joan Oliveras del CN olot amb 1.31.59, en sub23 masculí Albert Moreno del Cerr Strands Tri amb 1.31.48, en veterans 1 masculí Jordi Guzman del CN Vilafranca amb 1.34.21, en veterans 2 Antonio Ruiz del CECallús amb 1.41.42, en veterans 3 Ramon Medina del CTSJAbadesses amb 1.50.31.

Entre les dones veteranes la guanyadora en V1 va ser la guanyadora de la classificació absoluta Isabel Eizmendi i en V2 Montserrat Sànchez del CN Reus Ploms amb 2.21.37

Informa: corrercorrer.com