Noticies d’Atletisme del C.A. Vic

28 12 2011

Encarna Garcia revalida títol a la “10a Cursa a peu pel riu Ripoll” de Sabadell

Dilluns, dia de Sant Esteve, els nostres atletes veterans Salvador Arrabal i Encarna Garcia van participar a la “10a Cursa a peu pel riu Ripoll”, una cursa de 10 quilòmetres sense gairebé trepitjar l’asfalt, vorejant l’entorn del riu Ripoll i acabada a les pistes d’atletisme de Sabadell.

En Salva, amb un temps de 37’11, va acabar 29è de la general; i l’Encarna, un any més i amb 37’39” en la posició 34a de la general aconseguia travessar la meta com a primera fèmina.

Felicitats Encarna!

 

Abel Casalí puja la primer graó del podi a la “7a Cursa Entre Ponts” de Roda de Ter

El 26 i per fer baixar els turrons, un bon grup d’atletes va participar a la setena edició de la “Cursa Entre Ponts”, celebrada a Roda de Ter. Un cop més el nostre jove atleta Abel Casalí es va posar al capdavant de la prova sénior i finalment es va imposar a la resta d’atletes amb un temps de 16’14”. També hi van participar Joan Pallàs, 9è amb 17’14”gairebé seguit pel seu fill Roger Pallàs, 16è amb 17’37”; Nil Freixa, 37è amb 18’58”; Arnau Pallàs, 51è amb 19’46”; Albert López, 60è amb 20’12”; i també Eloi Codina, Eduard Serra, Quim Rovira, Bernat Cedó, Joan Cedó, Lluís Sabata i Jordi Moya.

Entre les fèmines van córrer les joves Júlia Massagué, Cora Sepúlveda, Montserrat Moya i les atletes d’Oson@corre Cristina Gutièrrez i Montse Periago.

I en les categories inferiors, destacar el segon lloc de Marçal Cedó en la cursa infantil, i també va córrer el seu germà Jofre Cedó en la cursa aleví.

Laia Andreu guanya la 2a Cursa de Na’Dalt a Bellmunt

En Pepe a Bellmunt

També el dia 26, es va celebrar a Sant Pere de Torelló la “2a Cursa de Na’Dalt a Bellmunt”, una pujada pel camí vell fins a dalt el Santuari, on un bon tall de coca i xocolata esperava a tots els participants. La cursa la va guanyar Agustí Roc.

L’atleta de l’equip de muntanya UEVIC/CAVIC, Laia Andreu, va guanyar la cursa sènior femení, invertint un temps de 35’50”. Els altres atletes d’Oson@corre hi van tenir bon paper: Pepe Almendros, 23è amb 33’41” i Raül Arxé, 38è amb 35’18”. I també hi van córrer els atletes de l’equip mixte UEVIC/CAVIC: Jordi Parareda, 18è, amb 32’49; Sònia Bruguera 47’15”. 

Cros a Caldes de Malavella

El diumenge 18 de desembre ha tingut lloc el XXVII Cros de Caldes de Malavella a Girona.

En categoria benjamina, la Lídia Criballés ha estat 5a, en Genís Ferrandez ha estat 9è en categoria cadet i en Mohamed Benktib, ha finalitzat en 14è lloc sènior.

Control cadet, juvenil i júnior, a Sabadell (2a jornada)

El dissabte 17, va tenir lloc el control de les categories cadet, júnior i juvenil de pista coberta a Sabadell. En categoria cadet hi van participar: Albert Baronet als 600mll, amb 1’37”87, la Thalia Lucas, va participar a llargada, amb un salt de 4,47m i a els 60mll, amb un temps de 8”83. La Berta Tenas, a la prova dels 300mll, va fer v47”18 i a la dels 60mll, 8”72.

A les categories, juvenil i júnior masculins, , hi van participar, en llançament de pes en Jordi Moya, va fer un tir de 13,92m, en David Benito, als 60mt, va fer-los amb 8”92, l’Albert Pessarrodona, va fer els 20mll, amb 25”73, i en Nil Freixa, va participar als 3000mll, amb un temps de 10’30”37. Entre les noies, la Jana Coll, va participar al pes juvenil fent un tir de 10,35m, i a la prova dels 200mll, amb un temps de 29”03, l’Olga Carro, també va participar als 200mll, i va fer 30”30, i a triple salt, va saltar, 8,70m.

Control de llançaments a Castellar del Vallés

Dissabte dia 17, la Jana Coll, va anar a Castellar del Vallés i va participar a la prova de llançament de martell, i ho va fer amb un tir de 46,05m.

Abel Casalí ja té la la mínima per els Campionats d’Espanya promesa

Diumenge 18, a Sabadell, es va dur a terme la 2a jornada de control absolut de pista coberta, on l’Abel Casalí, en la prova dels 1500mll, amb un temps de 3”58, va aconseguir marca per poder participar en els Campionats d’Espanya promesa. A Sabadell, també van participar, en Josep Comeras, en els 400mll, amb 53”79, i en Xavi Freixa, ho va fer en els 60mll, amb un temps de 7”67 i als 60mt, amb 9”50.

Trofeu Sabadell de promoció

Diumenge 18, també es va celebrar la 1a jornada de Trofeu Sabadell de promoció, on en categoria infantil, l’Enric Martinez,va participar en pes amb un tir de 8,55m i en els 2000mll, amb un temps de 7’42”9. En Ferran Sagrera, amb un tir de 7,30m en pes, i en els 60mll, va fer 8”8. En alçada, l’Abel Benito, va fer un salt de 1,40m, i també va participar en els 60mll, amb 8”6. En categoria alevina, i en la prova de llargada, van participar-hi l’Oriol Benito amb un salt de 3,40m i en Carles Martinez, amb 2,51m. Tots dos, també van participar en els 60mll, l’Oriol amb un temps de 9”5 i en Carles amb 10”2.





Cros de Caldes de Malavella 2009, Paco Tugores

14 12 2009

Gil Ralló i Encarna Garcia, guanyadors a Caldes

Paco Tugores, com un Huracà

Ahir diumenge 13 de Desembre de 2009, es va fer al circuit de la Rambla d’en Rufí de  Caldes de Malavella, el XXV Cros de Caldes de Malavella. Enquadrat a dins del Circuit Gironí de Cros, i organitzat per l’Ajuntament de Caldes de Malavella, el Consell Esportiu de la Selva i l’Associació Atlètica de Caldes de Malavella.

Tal com ve sent habitual en el circuit Gironí, hi va haver una vegada més l’aclaparadora victòria de l’Atleta Balear afincat a Vic Paco Tugores C.A. Lloret la Selva (16’30”) qui aquesta vegada va quedar per davant del garrotxí Xevi Masoliver(16’46”) Girona Costa-Brava, i en tercera posició entrava l’atleta Salvador Ciurana (26’28”) CA Lloret-La Selva.

En categoria femenina, l’atleta del CA Lloret-La Selva Nuri Soler (16’30”), continua sumant punts, i es va imposar en la matinal d’ahir a Natalia Rodríguez (16’46”)GA Lluïsos, va completar el podi sènior Cristina Bosch (17’12”) Girona Costa Brava. Tot i que entre mig va entrar l’atleta promesa del FCB Esther Guerrero (16’55”)

Es varen veure vibrants curses en les diferents categories, i es va tornar a repetir el gran duel entre els clàssics Fernándo Díaz  F.C.B. i Miquel Pujol C.A. Vic, en Veterans C  a  on Díaz es va acabar imposant.

Apart del Torellonenc Miquel Pujol, que va fer plata en la seva categoria, la de Veterans C, Cal destacar també la primera posició de Encarna Garcia en Veteranes A, la primera posició del Benjamí Gil Ralló, La segona posició de Roger Pallàs en Infantils, la 4ª de Joan Pallàs en Veterans A, i la 11 de Andreu Marimón de sèniors.

Trobareu tota la classificació a corrercorrer.com

 








Follow

Get every new post delivered to your Inbox.