Gran actuació dels atletes d’Oson@corre a la Marató de Barcelona

26 03 2012

Un dels grans objectius d’aquesta temporada dels atletes d’Oson@corre, ha estat la ZURICH MARATÓ DE BARCELONA.

Finalment, aquest passat cap de setmana ha arribat la gran data esperada. LA MARATÓ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Després de varis mesos d’entrenament, de quilòmetres i quilòmetres en pujades, baixades, fartleks amunt-fartleks avall, sèries a ritme de cursa … etc… per fi hem pogut córrer la Marató.

Els resultats n’hi ha hagut de tots colors, alguns com en Gerard, en Manel, en Gabi, en Santi, en David en Lluis i l’Aureli estaven molt contents i satisfets, a uns altres les coses els hi ha anat anar fent, i també n’hi ha hagut que han sofert problemes físics i no els hi ha sortit del tot com a ells els hi hagués agradat.

En tot cas, tant sols el fer d’acabar la cursa ja es una recompensa. I com que tot a la vida es millorable, ens sentim mols contents i orgullosos d’haver pogut córrer a Barcelona en una matinal tan agradable i amb el suport de tots els corredors d’Oson@corre.

Aquí van els resultats del integrants d’Oson@corre:

682.- Gerard Costa 2:59:35

1865.- David Adell 3:14:23

2920.- Victor Vilalta 3:22:57

3375.- Gabi Cunill 3:26:01

3413.- Lluis Albert Rabot 3:26:13

3819.- Aureli Gómez 3:28:32

4925.- David Soler 3:34:32

5166.- Santi Maydeu 3:35:57

7875.- Manel Bolaños 3:50:36

9575.- Xevi Ferrer 3:59:08

9855.- Manel Alcubierre 4:00:25

9989.- Josep Vila Ors 4:01:13

11301.- Lluis Sabata 4:10:04

12835.- Josep Mateo 4:22:07

Mitja Marató: Xevi Puigdesens

També destaquem el molt bon resultat aconseguit per:

150.- Ramon Corominas UE Vic/CA Vic 2:45:42

320.- Joan Pallàs C.A. Vic 2:52:35

Esperem que en breu, algun dels integrants del grup, ens escrigui algunes línies explicant com els hi ha anat la cursa.

Adjuntem també la crònica que ha fet la organització de la cursa:

Amb gairebé 20.000 corredors, s’ha consolidat com una de les millors d’Europa 

El kenià Julios Chepkowony, debutant en l’especialitat, ha guanyat  amb una marca de 2h.11’14”, la 34ª edició de la Zurich Marató de Barcelona, que ha congregat  prop de 20.000 corredors i en la què la seva compatriota Emily Chepkomy Samoei ha destrossat el rècord femení de la prova en imposar-se amb un crono de 2h.26’52”, tres minuts per sota del que la palentina Ana Isabel Alonso tenia amb 2h.30’04” des de 1997. La marca de la kenyana és també la segona més ràpida que s’ha aconseguit mai en una marató en sòl espanyol, només un segon per damunt de la de 2h.26’51” que la pròpia Ana Isabel Alonso va aconseguir en la marató de Donosita l’any 1995.

Però aquest no ha estat l’únic rècord de la Zurich Marató de Barcelona 2012, ja que l’espanyol d’origen marroquí resident a Catalunya Abderraman Ait Kamouch ha aconseguit la mínima de participació pels Jocs Paralímpics de Londres i ha batut la plusmarca mundial de marató en la categoria T46 (amputats de braç) amb un crono de 2h.25’43”. Khamouch, subcampió paralímpic de 1.500 metres i bronze en 800 a Pequin 2008, disputava la seva primera marató i ha rebaixat en 1’21” el rècord del món de la categoria que des d’aquell mateix any tenia el mexicà Mario Sanmillan amb 2h.27’04”.

Des del punt de vista espanyol, la Zurich Marató de Barcelona ha ofert també dues mínimes pels Jocs Olímpics de Londres, la del tinerfeny José Carlos Hernández, vuitè amb 2h.11’57” en categoría masculina, i la de la debutant vallisoletana Elena Espeso, tercera en la femenina amb 2h.30’52”, novena millor marca espanyola de tots els temps. El madrileny Chema Martínez, qui fa dos anys es va coronar campió d’Europa de marató en aquesta mateixa ciutat, ha tingut problemes físics i no ha pogut ni tan sols acabar la cursa, ja que s’ha retirat en el km. 28, mentre que el català Jaume Leiva, 15è amb 2h.19’23”, tampoc ha aconseguit el seu objectiu de fer mínima olímpica.

RESULTATS

 

CLASSIFICACIÓ GENERAL

 

1  Julius Chepkwony    KEN 02:11:14 

2  Japhet Kipchirchir Kipkorir    KEN 02:11:31 

3  Willy Kimutai Kangogo    KEN 02:11:34 

4  Samuel Woldeamanuel Gebremichael    ETI 02:11:47 

5  Ivan Babaryka    UKR 02:11:48 

6  Peter Kiplagat Sitienei    KEN 02:11:49 

7  Paulo Roberto de Almeida Paula    BRA 02:11:51 

8  Jose Carlos Hernandez Cabrera Tenerife Caja Canarias ESP 02:11:57 

9  Wilfred Kipkosguei Murgor    KEN 02:12:03 

10 Elijah Kiprono Kemboi    KEN 02:12:15 

11 Melese Birhanu Niguse    ETI 02:12:38 

12 Vitalij Shafar    UKR 02:14:22 

13 Noah Kimeli Kosguei    KEN 02:17:40 

14 Daniel Woldu    SWE 02:18:30 

15 Jaume Leiva Beato    ESP 02:19:23 

16 Jose Alejandro Semprun    VEN 02:23:44 

17 Andrew Davies Maldwyn Harriers UK  02:25:03 

18 Abderraman Ait Khamouch    ESP 02:25:43 

19 Marc Roig Tio Ca Laeitania ESP 02:26:35 

20 Emily Chepkomy Samoei 000000 KEN 02:26:52 

21 Sergio Supervía Pocino C.A.hinaco Monzón ESP 02:27:37 

22 Marco Antonio Cepeda Martin J’arribu ESP 02:27:47 

23 Martin Skalsky Team Mainzer-laufladen GER 02:28:11 

24 Jorge Campos Pizarro Navalmaraton ESP 02:28:21 

25 Mr Matthew Edwin Roberts Rhedwyr Eryri UK  02:29:49 

26 Biruktait Eshetu Degefa    ETI 02:29:52 

27 Legesse Tewabe    ETI 02:29:52 

28 Alberto Camardiel Lucena Runners VEN 02:30:46 

29 Ludisvindo Romero Conde Club Toledo ESP 02:30:51 

30 Elena Espeso Gayte 00000 ESP 02:30:52 

31 Francesc Guim Bernat    ESP 02:31:19 

32 Luis Feiteira    POR 02:32:24 

33 Berhane Dibaba 0000 ETI 02:33:07 

34 Joan Prats Espart Ac Esport Inaturna CAT 02:33:16 

35 Jon Koldo González    CAT 02:33:17 

36 Marco Betassa Atletica Monterosa ITA 02:33:55 

37 Marco Diehl Dvag Marathon Team GER 02:33:56 

38 Luke Demmel Runablaze Iowa USA 02:34:08 

39 Daniel Lazo Vales Piloña Deporte ESP 02:34:48 

40 Jose Antonio Castilla Moreno    ESP 02:35:15 

41 Anicet Casellas Guanter Atletisme Girona ESP 02:35:24 

42 Sancho Ayala Abad Fondistes Del Solsones CAT 02:35:31

 

CLASSIFICACIÓ FEMENINA

20  Emily Chepkomy Samoei 000000 KEN 02:26:52 

26  Biruktait Eshetu Degefa    ETI 02:29:52 

30  Elena Espeso Gayte 00000 ESP 02:30:52 

33  Berhane Dibaba 0000 ETI 02:33:07 

394 Aroa Merino Betandor Tasaigo ESP 02:55:03 

582 Amaya Carretero Zulaica    ESP 02:58:33 

638 Filip Van Cauwenberghe Beho BEL 02:59:05 

731 Nuria Sierra Marin Atletismo Hinaco Monzon ESP 03:00:06 

780 Martha Hall Garden City Runners UK  03:00:57 

807 Mireia Sosa Pérez Runnesworld Tarragonasub ESP 03:01:28 

858 Agnete Debois Hjelmar Fitness Dk DNK 03:02:39 

1030 Paula Salgado González C.A. Sant Celoni ESP 03:05:34 

1046 Claire-helene Camelot    FRA 03:05:49 

1055 Núria Soler Alay Lloret – la Selva CAT 03:05:57 

1087 Elena Hidalgo Ripollet Unio Atletica ESP 03:06:32 

1211 Anna Riera Pla    CAT 03:08:03 

1245 Ginette Schaffrath Rfcl 2739 BEL 03:08:33 

1296 Ana María López Diez    ESP 03:09:01 

1398 Tete Ferreiro Zurich Sport Club ESP 03:10:07 

1483 Anna Bretones Coronel Granados CAT 03:11:01 

1489 Linda Bourquin Nac Nivelles BEL 03:11:05 

1507 Vinyet Noguero Planas C.esportiu Penedés ESP 03:11:17

 Per veure més fotos del grup d’Oson@corre: Clicka aquí

About these ads

Accions

Information

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Canvia )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Canvia )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Canvia )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Canvia )

Connecting to %s




Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: